Share on Linkedin
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Facebook
Miercuri, 19 decembrie 2018 - 2:33:38
republicanii

Punct final în Liga A Prahova: campioana CS Păuleşti se pregăteşte de baraj


13 iunie 2016

În weekend, s-a tras cortina şi peste campionatul judeţean de elită, ultima etapă fiind una fără miză, în condiţiile în care lucrurile sunt clare de ceva vreme la ambii poli ai clasamentului. Astfel, CS Păuleşti a câştigat campionatul cu 79 de puncte şi se pregăteşte pentru barajul de promovare în Liga a III-a, iar Unirea Urlaţi şi Voinţa Surani sunt formaţiile care retrogradează, la acest moment, în Superliga B. Formaţia din Urlaţi mai are, însă, speranţe să rămână în Liga A, în cazul în care CS Păuleşti va reuşi să promoveze în Liga a III-a.

Liga A Prahova - Etapa a XXX-a - Rezultate                   

AFC Băneşti-Urleta - CS Ceptura                4-0 (0-0)
Au marcat: Bogdan Ilioiu (62), Dragoş Sintulescu (75, 90+1), Marian Petrescu (83)/-.
Arbitri: Cristina Părăluţă (Pucheni, Dâmboviţa) - Gabriel Răduţă şi Gabriel Brăilă (ambii, din Ploieşti). Observator: Traian Notaru (Ploieşti).

Voinţa Surani - Unirea Cocorăştii Colţ          nedisputat                  

(echipa gazdă a anunţat că nu se prezintă la joc)
Arbitri: Laurenţiu Piciu - Claudiu Dumitru şi Octavian Ciorăscu (toţi, din Ploieşti). Observator: Constantin Panait (Ceptura).

CS Blejoi - Tricolorul Breaza                        3-0 (2-0)
Au marcat: Dragoş Gheorghe (1), Ştefan Stanca (33), Florin Badea (90)/-.
Arbitri: Doralin Bîrziloiu (Vălenii de Munte) - Gabriel Enache şi Diana Florea (ambii, din Ploieşti). Observator: Tudor Negoiţă (Ploieşti).

AFC Astra II - CS Cornu                                 3-3 (1-1)
Au marcat: Paulian Banu (36), Ştefan Şerban (57), Alin Lazăr (88)/Iustin Şovăială (42, 58), Marius Ene (90+2).
Arbitri: Viorel Căunei (Plopeni) - Andrei Dan şi Luis Oprescu (ambii, din Ploieşti). Observator: Tiberiu Argăseală (Băicoi).

CSO Plopeni - Avântul Măneciu                   3-4 (1-0)
Au marcat: Radu Huza (45), Robert Lungu (49), Bogdan Roşu (59)/Daniel Stoian (48-penalti, 74), Florin Gheorghe (57), Mihail Cîrstocea (68).
Arbitri: Ionuţ Neagu (Poienarii Apostoli) - Emil Mateescu şi Andrei Sotir (ambii, din Ploieşti). Observator: Constantin Safta (Iordăcheanu).

AS Tufeni Băicoi - Progresul Drăgăneşti   1-3 (1-1)
Au marcat: Narcis Ţînţaru (12)/George Oprea (17, 90), Ionuţ Oprea (69).
Arbitri: Andrei Moroiţă (Ploieşti) - Eduard Neagu (Poienarii Apostoli) şi Stelian Mălăroiu (Bucureşti). Observator: Ion Andreoiu (Ploieşti).

Unirea Urlaţi - Teleajenul Vălenii de Munte 0-7 (0-2)
Au marcat: -/Alexandru Tudorie (22), Mihai Grigore (37-penalti), Lucian Cruceru (52), Liviu Cernea (73, 90), Cosmin Savu (78), Alexandru Tudorache (80).
Arbitri: Mihai Amorăriţei (Câmpina) - Valentin Dumitru (Malamuc, Gherghiţa) şi Cătălin Popovici (Ploieşti). Observator: Marian Deaconu (Ploieşti).

CS Păuleşti - AFC Brebu                                 6-1 (2-1)
Au marcat: Decebal Nae (5-penalti), Costin Pantilimonescu (35), Andrei Ciobanu (50, 70, 78), Florin Cocoş (73)/Florin Pancovici (32).
Arbitri: Alex Vulpe (Ploieşti) - Cristi Damian (Slănic) şi Mircea Rusu (Bertea). Observator: Decu Crîngaşu (Ploieşti).

Clasament

1. CS Păuleşti                      30        26        1          3          140-22 79       (+34)
2. CS Blejoi                           30        23        3          4          100-18 72        (+27)
3. CS Cornu                          30        21        3          6          94-36   66        (+21)
4. AFC Băneşti-Urleta         30        19        5          6          75-22   62        (+17)
5. Avântul Măneciu               30        17        4          9          82-66   55        (+10)
6. Teleajenul Văleni             30        14        8          8          69-47   50        (+5)
7. CSO Plopeni                     30        14        6          10        46-34   48        (+3)
8. AS Tufeni Băicoi               30        11        5          14        59-66   38        (-7)
9. AFC Astra II                        30        9          7          14        53-68   34        (-11)
10. CS Ceptura                     30        10        4          16        42-74   34        (-11)
11. Progresul Drăgăneşti    30        9          6          15        48-78   33        (-12)
12. Tricolorul Breaza            30        9          4          17        43-64   31        (-14)
13. Unirea Cocorăştii Colţ   29        9          2          18        44-83   29        (-16)
14. AFC Brebu                        30        8          3          19        45-83   27        (-18)
15. Unirea Urlaţi                    30        6          2          22        33-94   20        (-25)
16. Voinţa Surani                  29        2          1          26        32-150 7          (-35)

* Clasamentul include rezultatele etapei a XXX-a, neomologate.
** Meciul Voinţa Surani – Unirea Cocorăştii Colţ, la care gazdele nu s-au prezentat, va fi omologat miercuri de Comisia de Disciplină a AJF Prahova cu scorul de 0-3.


Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Linkedin
rating  rating  rating  rating
(359 vizualizări)
Dacă v-a plăcut acest articol, daţi-ne un like:

In Ploiesti gasiti paine traditionala romaneasca coapta in cuptor cu lemne fara E-uri

Adăugaţi un comentariu:
Folosind un cont de facebook:
sau folosind formularul următor:
Nume:

Email:

Comentariul:

Cod siguranţă:
Codul de securitate




Handbalistele se întorc acasă de la Rio, gimnaştii luptă pentru medalii!



Sport

handbalistele se intorc acasa de la rio gimnastii lupta pentru medalii
Echipa naţională de handbal feminin a României a ratat calificarea în sferturile de finală ale Jocurilor Olimpice de la Rio, după ce a pierdut, aseară, cu Norvegia, scor 27-28, iar Spania a câştigat cu 26-22 în faţa Angolei. În urma acestor rezultate, medaliata cu bronz de la Campionatul Mondial...


Junioarele de la CSM Ploieşti, mai dezinvolte în faţa „studentelor” Clujului!



Sport

junioarele de la csm ploiesti mai dezinvolte in fata studentelor clujului
Pentru junioarele de la CSM Ploieşti, astăzi a venit şi al treilea meci disputat în Liga Naţională, fiind evident că le este mai uşor să joace în Sala „Olimpia” şi în faţa unor adversare mai apropiate de ele, ca vârstă. Având în faţă o formaţie clujeană care se ştie că se bazează pe mai...


Rezultatele şi marcatorii turului al IV-lea al Cupei României, faza judeţeană!



Sport

rezultatele si marcatorii turului al iv-lea al cupei romaniei faza judeteana
Marţi şi miercuri după amiază s-au desfăşurat jocurile din turul al IV-lea al Cupei României, faza locală, ultima etapă înainte de a intra în competiţie şi echipele din Liga A Prahova. Rezultatele consemnate şi marcatorii jocurilor au fost următoarele: Progresul Boldeşti Grădiştea - Rapid Mizil...


Fraţii Alexandru şi Răzvan Farcaş au plecat de la CSM Ploieşti!



Sport

fratii alexandru si razvan farcas au plecat de la csm ploiesti
Echipa de handbal masculin a CSM Ploieşti i-a pierdut, de ieri, şi pe fraţii Alexandru şi Răzvan Farcaş, care s-au săturat să tot aştepte o nouă ofertă din partea clubului, în contextul în care a expirat termenul până la care li se puteau achita restanţele financiare şi au devenit liberi...


Campionatul judeţean de fotbal pentru seniori - Rezultate şi clasamente!



Sport

campionatul judetean de fotbal pentru seniori - rezultate si clasamente
Campioantele judeţene au continuat la finalul săptămânii trecute cu o nouă rundă, iar până la finele turului mai sunt de disputat trei etape în Superliga B, respectiv două în eşaloanele inferioare. Iată rezultatele consemnate: SUPERLIGA B PRAHOVA - etapa a XIV-a CS Brazi - Prahova Tg. Vechi...


Design si programare web: ing. Constantin Iancu
ISSN 2501-8612, ISSN-L 2501-8612
Actualizat la 6 februarie 2017
Autentificare
Responsive website newspaper by eng. Constantin Ianc
republicanii.ro