Share on Linkedin
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Facebook
Joi, 24 mai 2018 - 11:04:42
republicanii

Programul turului Ligii A Prahova


7 august 2016

Asociaţia Judeţeană de Fotbal Prahova a făcut public programul complet al turului Ligii A Prahova, competiţie devenită extrem de interesantă în sezonul 2016-2017 prin apariţia Petrolului ’52 Ploieşti. Aşa cum aţi putut afla, startul campionatului a fost amânat cu o săptămână, de pe 13, pe 20 august, din cauza zilei de doliu naţional decretată de Guvernul României din cauza înmormântării Reginei Ana. Petrolul va debuta la Păuleşti, meciul fiind programat sâmbătă, 20 august, de la ora 11.00, se pare. Toate meciurile se dispută sâmbăta în acest sezon, formaţiile având dreptul să aleagă dacă vor să joace pe teren propriu de la ora 11.00 sau de la ora oficială a lunii respective.

 

Etapa I (20 august)

 

Petrolul Băicoi - CS Cornu

AFC Brebu - Progresul Drăgăneşti

CS Blejoi - CS Ceptura

AS Tufeni Băicoi - Unirea Cocorăştii Colţ

CS Păuleşti - Petrolul Ploieşti

CS Măneşti 2013 Coada Izvorului - CSO Tricolorul Breaza

CSO Plopeni - AFC Băneşti-Urleta

CSO Teleajenul Vălenii de Munte - Avântul Măneciu

 

Etapa  a II-a (27 august)

 

Progresul Drăgăneşti - Petrolul Băicoi

CS Ceptura - AFC Brebu

Unirea Cocorăştii Colţ - CS Blejoi

Petrolul Ploieşti - AS Tufeni Băicoi

CSO Tricolorul Breaza - CS Păuleşti

AFC Băneşti-Urleta - CS Măneşti 2013 Coada Izvorului

Avântul Măneciu - CSO Plopeni

CS Cornu - CSO Teleajenul Vălenii de Munte

 

Etapa a III-a (3 septembrie)

 

Progresul Drăgăneşti - CS Cornu

Petrolul Băicoi - CS Ceptura

AFC Brebu - Unirea Cocorăştii Colţ

CS Blejoi - Petrolul Ploieşti

AS Tufeni Băicoi - CSO Tricolorul Breaza

CS Păuleşti - AFC Băneşti-Urleta

CS Măneşti 2013 Coada Izvorului - Avântul Măneciu

CSO Plopeni - CSO Teleajenul Vălenii de Munte

 

Etapa  a IV-a (10 septembrie)

 

CS Ceptura - Progresul Drăgăneşti

Unirea Cocorăştii Colţ - Petrolul Băicoi

Petrolul Ploieşti - AFC Brebu

CSO Tricolorul Breaza - CS Blejoi

AFC Băneşti-Urleta - AS Tufeni Băicoi

Avântul Măneciu - CS Păuleşti

CSO Teleajenul Vălenii de Munte - CS Măneşti 2013 Coada Izvorului

CS Cornu - CSO Plopeni

 

Etapa a V-a (17 septembrie)

 

CS Ceptura - CS Cornu

Progresul Drăgăneşti - Unirea Cocorăştii Colţ

Petrolul Băicoi - Petrolul Ploieşti

AFC Brebu - CSO Tricolorul Breaza

CS Blejoi - AFC Băneşti-Urleta

AS Tufeni Băicoi - Avântul Măneciu

CS Păuleşti - CSO Teleajenul Vălenii de Munte

CS Măneşti 2013 Coada Izvorului - CSO Plopeni

 

Etapa a VI-a (24 septembrie)

 

Unirea Cocorăştii Colţ - CS Ceptura

Petrolul Ploieşti - Progresul Drăgăneşti

CSO Tricolorul Breaza - Petrolul Băicoi

AFC Băneşti-Urleta - AFC Brebu

Avântul Măneciu - CS Blejoi

CSO Teleajenul Vălenii de Munte - AS Tufeni Băicoi

CSO Plopeni - CS Păuleşti

CS Cornu - CS Măneşti 2013 Coada Izvorului

 

Etapa  a VII-a (1 octombrie)

 

Unirea Cocorăştii Colţ - CS Cornu

CS Ceptura - Petrolul Ploieşti

Progresul Drăgăneşti - CSO Tricolorul Breaza

Petrolul Băicoi - AFC Băneşti-Urleta

AFC Brebu - Avântul Măneciu

CS Blejoi - CSO Teleajenul Vălenii de Munte

AS Tufeni Băicoi - CSO Plopeni

CS Păuleşti - CS Măneşti 2013 Coada Izvorului

 

Etapa a VIII-a (8 ocrombrie)

 

CSO Tricolorul Breaza - CS Ceptura

AFC Băneşti-Urleta - Progresul Drăgăneşti

Petrolul Ploieşti - Unirea Cocorăştii Colţ

Avântul Măneciu - Petrolul Băicoi

CSO Teleajenul Vălenii de Munte - AFC Brebu

CSO Plopeni - CS Blejoi

CS Măneşti 2013 Coada Izvorului - AS Tufeni Băicoi

CS Cornu - CS Păuleşti

 

Etapa a IX-a (15 octombrie)

 

Unirea Cocorăştii Colţ - CSO Tricolorul Breaza

CS Cornu - Petrolul Ploieşti

CS Ceptura - AFC Băneşti-Urleta

Progresul Drăgăneşti - Avântul Măneciu

Petrolul Băicoi - CSO Teleajenul Vălenii de Munte

AFC Brebu - CSO Plopeni

CS Blejoi - CS Măneşti 2013 Coada Izvorului

AS Tufeni Băicoi - CS Păuleşti

 

Etapa a X-a (22 octombrie)

 

AFC Băneşti-Urleta - Unirea Cocorăştii Colţ

Avântul Măneciu - CS Ceptura

CSO Teleajenul Vălenii de Munte - Progresul Drăgăneşti

CSO Tricolorul Breaza - Petrolul Ploieşti

CSO Plopeni - Petrolul Băicoi

CS Măneşti 2013 Coada Izvorului - AFC Brebu

CS Păuleşti - CS Blejoi

AS Tufeni Băicoi - CS Cornu

 

Etapa a XI-a (29 octombrie)

 

CS Cornu - CSO Tricolorul Breaza

Petrolul Ploieşti - AFC Băneşti-Urleta

Unirea Cocorăştii Colţ - Avântul Măneciu

CS Ceptura - CSO Teleajenul Vălenii de Munte

Progresul Drăgăneşti - CSO Plopeni

Petrolul Băicoi - CS Măneşti 2013 Coada Izvorului

AFC Brebu - CS Păuleşti

CS Blejoi - AS Tufeni Băicoi

 

Etapa a XII-a (5 noiembrie)

 

AFC Băneşti-Urleta - CSO Tricolorul Breaza

Avântul Măneciu - Petrolul Ploieşti

CSO Teleajenul Vălenii de Munte - Unirea Cocorăştii Colţ

CSO Plopeni - CS Ceptura

CS Măneşti 2013 Coada Izvorului - Progresul Drăgăneşti

CS Păuleşti - Petrolul Băicoi

AS Tufeni Băicoi - AFC Brebu

CS Blejoi - CS Cornu

 

Etapa a XIII-a (12 noiembrie)

 

CS Cornu - AFC Băneşti-Urleta

CSO Tricolorul Breaza - Avântul Măneciu

Petrolul Ploieşti - CSO Teleajenul Vălenii de Munte

Unirea Cocorăştii Colţ - CSO Plopeni

CS Ceptura - CS Măneşti 2013 Coada Izvorului

Progresul Drăgăneşti - CS Păuleşti

Petrolul Băicoi - AS Tufeni Băicoi

AFC Brebu - CS Blejoi

 

Etapa a XIV-a (19 noiembrie)

 

Avântul Măneciu - AFC Băneşti-Urleta

CSO Teleajenul Vălenii de Munte - CSO Tricolorul Breaza

CSO Plopeni - Petrolul Ploieşti

CS Măneşti 2013 Coada Izvorului - Unirea Cocorăştii Colţ

CS Păuleşti - CS Ceptura

AS Tufeni Băicoi - Progresul Drăgăneşti

CS Blejoi - Petrolul Băicoi

AFC Brebu - CS Cornu

 

Etapa a XV-a (26 noiembrie)

 

CS Cornu - Avântul Măneciu

AFC Băneşti-Urleta - CSO Teleajenul Vălenii de Munte

CSO Tricolorul Breaza - CSO Plopeni

Petrolul Ploieşti - CS Măneşti 2013 Coada Izvorului

Unirea Cocorăştii Colţ - CS Păuleşti

CS Ceptura - AS Tufeni Băicoi

Progresul Drăgăneşti - CS Blejoi

Petrolul Băicoi - AFC Brebu


Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Linkedin
rating  rating  rating  rating  rating
(537 vizualizări)
Dacă v-a plăcut acest articol, daţi-ne un like:

In Ploiesti gasiti paine traditionala romaneasca coapta in cuptor cu lemne fara E-uri

Adăugaţi un comentariu:
Folosind un cont de facebook:
sau folosind formularul următor:
Nume:

Email:

Comentariul:

Cod siguranţă:
Codul de securitate




Etapă intermediară în Superliga B Prahova - rezultate şi clasament!



Sport

etapa intermediara in superliga b prahova - rezultate si clasament
Ieri, în Superliga B Prahova a avut loc o rundă intermediară, a IV-a, în cadrul căreia s-a disputat şi derbiul dintre Rapid Mizil şi Petrolul ’95 Ploieşti, câştigat de gazde cu scorul de 4-3. Iată care au fost rezultatele consemnate şi cum arată clasamentul eşalonului secund judeţean: Rapid Mizil...


A cincea plecare: Mihaela Tivadar s-a despărţit de CSM Ploieşti!



Sport

a cincea plecare mihaela tivadar s-a despartit de csm ploiesti
După Ramona Farcău, Nicoleta Tudor, Aneta Pîrvuţ-Udriştioiu şi Oana Apetrei, ieri, şi „căpitanul” echipei de handbal feminin a CSM Ploieşti, Mihaela Tivadar, a ales să plece. Sătulă să tot aştepte o rezolvare a problemelor financiare de la club şi având un memoriu în urma căruia Federaţia Română...


Pentru că de ce ne-au bătut polonezii



Sport

pentru ca de ce ne-au batut polonezii
Echipa naţională de fotbal a României a pierdut, în această seară, cu 3-0 meciul cu Polonia şi a cam lămurit-o cu şansele de calificare la Campionatul Mondial. O dăm deja pe matematică, „noi sperăm”, „cât vor mai fi şanse vom lupta”, „am prins o zi proastă”, însă e clar că avem o echipă extrem...


Vinerea neagră a echipelor prahovene de Liga a III-a!



Sport

vinerea neagra a echipelor prahovene de liga a iii-a
Cele două formaţii care reprezintă Prahova în Liga a III-a, Petrolistul Boldeşti şi Astra 2, au avut parte de o zi de vineri neagră, ambele pierzând partidele disputate pe teren propriu. Elevii lui Marian Ilie au cedat cu 2-0 în faţa Deltei Tulcea, iar trupa lui Marius Măldărăşanu a fost învinsă...


România ocupă locul 47 în clasamentul pe medalii, înaintea ultimei zile de concurs de la Jocurile Olimpice



Sport

romania ocupa locul 47 in clasamentul pe medalii inaintea ultimei zile de concurs de la jocurile olimpice
România are până acum patru medalii cucerite la Rio de Janeiro. Aurul echipei feminine de spadă, argintul câştigat de jucătorii de tenis Horia Tecău şi Florin Mergea în competiţia de dublu şi cele două medalii de bronz obţinute de Gabriel Sîncrăian la haltere, categoria 85 de kilograme,...


Design si programare web: ing. Constantin Iancu
ISSN 2501-8612, ISSN-L 2501-8612
Actualizat la 6 februarie 2017
Autentificare
Responsive website newspaper by eng. Constantin Ianc
republicanii.ro