Share on Linkedin
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Facebook
Sâmbătă, 22 septembrie 2018 - 8:53:16
republicanii

Vezi toate rezultatele din fotbalul judeţean: Superliga B şi Liga B Prahova!


29 august 2016

La finalul săptămânii trecute s-a desfăşurat o nouă etapă din cadrul campionatelor organizate de către AJF Prahova. Dacă cel de-al doilea campionat judeţean a ajuns la cea de-a treia etapă, în cele şase serii din Liga B s-a disputat prima etapă a stagiunii. Rezultatele complete în cadrul celor şapte serii au fost următoarele:

SUPERLIGA B PRAHOVA - Etapa a III-a

CS Brazi - Măgura Trestioara                                    2-1

Avântul Tomşani - Tineretul Berceni            1-2

Unirea Teleajen -        Viitorul Ariceşti                     1-1

Petrolul 95 Ploieşti - CS Şirna Varniţa                      7-2

Brădetul Ştefeşti - Rapid Mizil                                 2-3

CS Scorţeni Mislea - Ştiinţa Albeşti              0-3

Rapid Ibrianu - CSM Ploieşti                                    3-1

Sp. Valea Călugărească - Intersport Filipeşti 2-3

Real Rio Cocoşeşti - Prahova Tg. Vechi       4-2

 

Clasament

1. Petrolul 95 Ploieşti                         3          3          0          0          17-4                9         

2. Real Rio Cocoşeşti             3          3          0          0          10-5                9

3. Rapid Mizil                                    3          3          0          0          10-5                9

4. Tineretul Berceni                3          2          1          0          4-1                  7

5. Brădetul Ştefeşti                3          2          0          1          10-5                6

6. Intersport Filipeşti              2          2          0          0          5-2                  6

7. Rapid Ibrianu                                 3          2          0          1          6-5                  6

8. Viitorul Ariceşti                             2          1          1          0          6-2                  4

9. CS Brazi                                        2          1          1          0          2-1                  4

10. Măgura Trestioara                        3          1          0          2          7-6                  3

11. Ştiinţa Albeşti                              3          1          0          2          5-10                3

12. Unirea Teleajen                2          0          1          1          2-3                  1

13. CS Scorţeni Mislea                      2          0          1          1          1-4                  1

14. CSM Ploieşti                                3          0          1          2          3-9                  1

15. Prahova Tg. Vechi                       2          0          0          2          5-10                0

16. Sp. Valea Călugărească    3          0          0          3          3-9                  0

17. Avântul Tomşani              3          0          0          3          4-11                0

18. CS Şirna Varniţa              3          0          0          3          3-11                0

 

 

LIGA B PRAHOVA - etapa I

 

Seria „VĂLENI”

Petrolul Păcureţi - Tinereţea Izvoarele                      0-3

Victoria Olteni - Voinţa 2009 Gornet                       2-3

Şoimii Apostolache - Luceafărul Drajna       1-3

Voinţa Măgurele - AS Podenii Vechi                       1-2

AS Mehedinţa - Podenii Noi Valea Dulce    0-1

Steaua Sângeru - Tineretul Gura Vitioarei    3-1

AS Podenii Noi - Voinţa Găzarul Surani      1-2

 

Seria „SLĂNIC”

Progresul Aluniş - Gloria Vâlcăneşti             6-1

Voinţa Livadea - Muntenia Blejoi                 4-3

Tricolor Coţofeneşti - Unirea Lipăneşti         2-4      

AS Găgeni - Viitorul Ţipăreşti                                  amânat

Stejarul Goruna - CS Scorţeni Bordeni         2-2      

CSO Slănic - Voinţa Vărbilău                                   5-0

Flacăra Mălăieşti - Avântul Bertea                3-1

 

Seria „CÂMPINA”

CS Măneşti 2013 - Avântul Măgureni                      2-1

NG Brătăşanca - ACS Ariceşti                                 7-2

Unirea Călineşti 2016 - Flacăra Filipeşti       1-1

Viitorul Proviţa de Sus - Juventus Călineşti  1-1

Carpaţi MEFIN Sinaia - Muntenii Câmpina             3-0

Steaua Mărgineni - AS Strejnic                                 4-2

Sportul Câmpina - CS Valea Doftanei                      1-2

 

Seria „TERITORIU”

AS Potigrafu - AS Tg. Vechi Stănceşti                    4-2

Tineretul Poienarii Burchii - Unirea Bărcăneşti         9-3

Prahova Tinosu - Progresul Puchenii Moşneni          1-5

Petrolul Ologeni - Tineretul Balta Doamnei              10-1

Unirea Brăteşti - Viitorul Predeşti                            1-0      

CS Şirna Tăriceni - CS Brazi 2                                             0-4

Arizona Zalhanaua - Viitorul Poienarii Burchii         2-3

 

Seria „SUD”

CS Brazi Popeşti - CS Măneşti 2013 Băltiţa            3-1

AS Pleaşa - AS Dârvari Coslegi                                           4-1

AS Puşcaşi - Viitorul Pantazi                                    1-3

Progresul Bucov - Vulturul Zănoaga                        1-2

Unirea Lacul Turcului - AS Româneşti                     2-2

Viitorul Puchenii Mari - AS Gorgota                                    0-3

Progresul Coslegi - CS Brazi Negoieşti                    1-6

 

Seria „MIZIL”

Progresul Boldeşti Grădiştea - Olimpia Gornet Cricov        3-2

Cricovul Cioceni - Progresul Tomşani                       2-1

Podgoria Vadu Săpat - Voinţa Vadu Părului           2-2

AS FC Oţelul Larissa - Avântul Iordăcheanu           1-4

Viitorul Iordăcheanu - AS Gherghiţa                       2-3

Olimpia Cireşanu - Tineretul Berceni II        7-1      

Speranţa Olari - Sportul Valea Cucului         3-0       


Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Linkedin
rating  rating  rating  rating  rating
(444 vizualizări)
Dacă v-a plăcut acest articol, daţi-ne un like:

In Ploiesti gasiti paine traditionala romaneasca coapta in cuptor cu lemne fara E-uri

Adăugaţi un comentariu:
Folosind un cont de facebook:
sau folosind formularul următor:
Nume:

Email:

Comentariul:

Cod siguranţă:
Codul de securitate




Punctul de vedere al fostului director al CSM Bucureşti, Constantin Căliman, favorabil conducerii de la CSM Ploieşti



Sport

punctul de vedere al fostului director al csm bucuresti constantin caliman favorabil conducerii de la csm ploiesti
Site-ul www.republikanews.ro dezvăluie, astăzi, că în posesia Clubului Sportiv Municipal Ploieşti există un document care arată că decizia de a se plăti sportivii şi antrenorii prin PFA ar fi perfect legală. Conducerea clubului i-a solicitat un punct de vedere lui Constantin Căliman, fost...


Petrolul ar putea plăti procent din vânzări ca să joace pe „Ilie Oană”!



Sport

petrolul ar putea plati procent din vanzari ca sa joace pe ilie oana
Aşa cum aţi putut citi ieri, la sediul CSM Ploieşti a avut loc o întâlnire între Mircea Dridea şi directorul clubului, Cezar Stoichiciu şi coordonatorul secţiei de fotbal, Lucian Rădulescu, în urma căreia s-a găsit o variantă convenabilă ambelor părţi pentru ca Petrolul ’52 să joace pe...


Bre, buni sunt „lupii”: Petrolul câştigă clar, cu 4-1!



Sport

bre buni sunt lupii petrolul castiga clar cu 4-1
AFC Brebu a fost victimă sigură pe „Ilie Oană”, în faţa unei echipe a Petrolului care nu a acuzat plecările lui Micu şi Puchea şi a avut o evoluţie consistentă şi în această seară. Cei care aşteptau un nou iureş al favoriţilor au avut de aşteptat puţin, pentru că AFC Brebu a stat ceva mai bine...


Problema Centrului de Copii şi Juniori se va discuta, mâine, în Consiliul Local!



Sport

problema centrului de copii si juniori se va discuta maine in consiliul local
Conferinţa de presă organizată astăzi pentru prezentarea proiectului ce vizează noul Petrolul a fost urmată de o vizită a celor implicaţi la Primăria Ploieşti, obiectivele fiind în număr de două: discutarea în şedinţa Consiliului Local de mâine a solicitării Petrolului ’52 de a i se acorda marca...


S-a stabilit ţintarul la Wimbledon: Halep începe cu Schmiedlova!



Sport

s-a stabilit tintarul la wimbledon halep incepe cu schmiedlova
Luni se va da startul în turneul de la Wimbledon, iar astăzi a fost stabilit programul competiţiei, cele cinci românce de pe tabloul principal - Simona Halep, Irina Begu, Monica Niculescu, Sorana Cîrstea şi Patricia Maria Ţig - aflându-şi adversarele din primul tur. Halep va avea un meci greu...


Design si programare web: ing. Constantin Iancu
ISSN 2501-8612, ISSN-L 2501-8612
Actualizat la 6 februarie 2017
Autentificare
Responsive website newspaper by eng. Constantin Ianc
republicanii.ro