Share on Linkedin
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Facebook
Vineri, 19 iulie 2019 - 7:24:11
republicanii

Vezi toate rezultatele din fotbalul judeţean: Superliga B şi Liga B Prahova!


29 august 2016

La finalul săptămânii trecute s-a desfăşurat o nouă etapă din cadrul campionatelor organizate de către AJF Prahova. Dacă cel de-al doilea campionat judeţean a ajuns la cea de-a treia etapă, în cele şase serii din Liga B s-a disputat prima etapă a stagiunii. Rezultatele complete în cadrul celor şapte serii au fost următoarele:

SUPERLIGA B PRAHOVA - Etapa a III-a

CS Brazi - Măgura Trestioara                                    2-1

Avântul Tomşani - Tineretul Berceni            1-2

Unirea Teleajen -        Viitorul Ariceşti                     1-1

Petrolul 95 Ploieşti - CS Şirna Varniţa                      7-2

Brădetul Ştefeşti - Rapid Mizil                                 2-3

CS Scorţeni Mislea - Ştiinţa Albeşti              0-3

Rapid Ibrianu - CSM Ploieşti                                    3-1

Sp. Valea Călugărească - Intersport Filipeşti 2-3

Real Rio Cocoşeşti - Prahova Tg. Vechi       4-2

 

Clasament

1. Petrolul 95 Ploieşti                         3          3          0          0          17-4                9         

2. Real Rio Cocoşeşti             3          3          0          0          10-5                9

3. Rapid Mizil                                    3          3          0          0          10-5                9

4. Tineretul Berceni                3          2          1          0          4-1                  7

5. Brădetul Ştefeşti                3          2          0          1          10-5                6

6. Intersport Filipeşti              2          2          0          0          5-2                  6

7. Rapid Ibrianu                                 3          2          0          1          6-5                  6

8. Viitorul Ariceşti                             2          1          1          0          6-2                  4

9. CS Brazi                                        2          1          1          0          2-1                  4

10. Măgura Trestioara                        3          1          0          2          7-6                  3

11. Ştiinţa Albeşti                              3          1          0          2          5-10                3

12. Unirea Teleajen                2          0          1          1          2-3                  1

13. CS Scorţeni Mislea                      2          0          1          1          1-4                  1

14. CSM Ploieşti                                3          0          1          2          3-9                  1

15. Prahova Tg. Vechi                       2          0          0          2          5-10                0

16. Sp. Valea Călugărească    3          0          0          3          3-9                  0

17. Avântul Tomşani              3          0          0          3          4-11                0

18. CS Şirna Varniţa              3          0          0          3          3-11                0

 

 

LIGA B PRAHOVA - etapa I

 

Seria „VĂLENI”

Petrolul Păcureţi - Tinereţea Izvoarele                      0-3

Victoria Olteni - Voinţa 2009 Gornet                       2-3

Şoimii Apostolache - Luceafărul Drajna       1-3

Voinţa Măgurele - AS Podenii Vechi                       1-2

AS Mehedinţa - Podenii Noi Valea Dulce    0-1

Steaua Sângeru - Tineretul Gura Vitioarei    3-1

AS Podenii Noi - Voinţa Găzarul Surani      1-2

 

Seria „SLĂNIC”

Progresul Aluniş - Gloria Vâlcăneşti             6-1

Voinţa Livadea - Muntenia Blejoi                 4-3

Tricolor Coţofeneşti - Unirea Lipăneşti         2-4      

AS Găgeni - Viitorul Ţipăreşti                                  amânat

Stejarul Goruna - CS Scorţeni Bordeni         2-2      

CSO Slănic - Voinţa Vărbilău                                   5-0

Flacăra Mălăieşti - Avântul Bertea                3-1

 

Seria „CÂMPINA”

CS Măneşti 2013 - Avântul Măgureni                      2-1

NG Brătăşanca - ACS Ariceşti                                 7-2

Unirea Călineşti 2016 - Flacăra Filipeşti       1-1

Viitorul Proviţa de Sus - Juventus Călineşti  1-1

Carpaţi MEFIN Sinaia - Muntenii Câmpina             3-0

Steaua Mărgineni - AS Strejnic                                 4-2

Sportul Câmpina - CS Valea Doftanei                      1-2

 

Seria „TERITORIU”

AS Potigrafu - AS Tg. Vechi Stănceşti                    4-2

Tineretul Poienarii Burchii - Unirea Bărcăneşti         9-3

Prahova Tinosu - Progresul Puchenii Moşneni          1-5

Petrolul Ologeni - Tineretul Balta Doamnei              10-1

Unirea Brăteşti - Viitorul Predeşti                            1-0      

CS Şirna Tăriceni - CS Brazi 2                                             0-4

Arizona Zalhanaua - Viitorul Poienarii Burchii         2-3

 

Seria „SUD”

CS Brazi Popeşti - CS Măneşti 2013 Băltiţa            3-1

AS Pleaşa - AS Dârvari Coslegi                                           4-1

AS Puşcaşi - Viitorul Pantazi                                    1-3

Progresul Bucov - Vulturul Zănoaga                        1-2

Unirea Lacul Turcului - AS Româneşti                     2-2

Viitorul Puchenii Mari - AS Gorgota                                    0-3

Progresul Coslegi - CS Brazi Negoieşti                    1-6

 

Seria „MIZIL”

Progresul Boldeşti Grădiştea - Olimpia Gornet Cricov        3-2

Cricovul Cioceni - Progresul Tomşani                       2-1

Podgoria Vadu Săpat - Voinţa Vadu Părului           2-2

AS FC Oţelul Larissa - Avântul Iordăcheanu           1-4

Viitorul Iordăcheanu - AS Gherghiţa                       2-3

Olimpia Cireşanu - Tineretul Berceni II        7-1      

Speranţa Olari - Sportul Valea Cucului         3-0       


Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Linkedin
rating  rating  rating  rating  rating
(500 vizualizări)
Dacă v-a plăcut acest articol, daţi-ne un like:

In Ploiesti gasiti paine traditionala romaneasca coapta in cuptor cu lemne fara E-uri

Adăugaţi un comentariu:
Folosind un cont de facebook:
sau folosind formularul următor:
Nume:

Email:

Comentariul:

Cod siguranţă:
Codul de securitate




Start şi în Liga a III-a: Boldeştiul şi Astra II încep în deplasare!



Sport

start si in liga a iii-a boldestiul si astra ii incep in deplasare
Grupările Petrolistul Boldeşti şi AFC Astra II sunt singurele echipe locale care evoluează în eşaloanele superioare, în speţă în Liga a 3-a. Chiar dacă echipa secundă a astralilor îşi are sediul social la Giurgiu, lotul este format, cu preponderenţă, din fotbalişti prahoveni - toţi fiind cu...


Document surpriză! Primăria Ploieşti a propus CSM Ploieşti contractul cu PFA!



Sport

document surpriza primaria ploiesti a propus csm ploiesti contractul cu pfa
Situaţia de la Clubul Sportiv Municipal Ploieşti continuă să fie delicată, nici întâlnirea de astăzi, la care au luat parte Primarul Ploieştiului, Adrian Dobre, Viceprimarul Cristian Ganea, şefii serviciilor economic şi juridic din cadrul primăriei, precum şi conducerea clubului, neaducând...


Handbalistele de la CSM Ploieşti au plecat spre Michalovce!



Sport

handbalistele de la csm ploiesti au plecat  spre michalovce
Echipa de handbal feminin a Clubului Sportiv Municipal Ploieşti a plecat, în această dimineaţă, spre Slovacia, acolo unde va disputa, sâmbătă şi duminică, ambele meciuri cu Iuventa Michalovce, contând pentru turul al II-lea al Cupei EHF. Antrenorul Daniel Gheorghe are la dispoziţie un lot...


Complexul „Academia de Minifotbal” de la Strejnic, inaugurat de jucătorii Petrolului!



Sport

complexul academia de minifotbal de la strejnic inaugurat de jucatorii petrolului
La mijlocul săptămânii trecute, unul dintre antrenamentele Petrolului a fost găzduit de terenul de fotbal sintetic din cadrul complexului de agrement „Academia de Minifotbal”, situat la Strejnic, vizavi de Aerodromul „Gheorghe Bănciulescu”. Demersul a avut loc cu prilejul reinaugurării bazei,...


Rezultate înregistrate în weekend în fotbalul judeţean



Sport

rezultate inregistrate in weekend in fotbalul judetean
Superliga B Prahova - Etapa a II-a Viitorul Ariceşti Rahtivani - Avântul Tomşani 5-1 Real Rio Cocoşeşti - Unirea Teleajen 2-1 Prahova Tg. Vechi - Rapid Mizil 3-6 CS Şirna Varniţa - Brădetul Ştefeşti 1-3 CSM Ploieşti - CS Scorţeni Mislea 1-1 Ştiinţa Albeşti - Petrolul 95 Ploieşti 1-5...


Design si programare web: ing. Constantin Iancu
ISSN 2501-8612, ISSN-L 2501-8612
Actualizat la 18 martie 2019
Autentificare
Responsive website newspaper by eng. Constantin Ianc
republicanii.ro