Share on Linkedin
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Facebook
Miercuri, 26 februarie 2020 - 3:01:36
republicanii

Liga A Prahova, etapa a III-a: tot Petrolul, dar Băicoi, e pe primul loc!


4 septembrie 2016

Începută marţi, o dată cu partida disputată în devans de Petrolul la Blejoi şi câştigată cu 3-0 de „lupi”, etapa a III-a a Ligii A Prahova s-a încheiat astăzi, cu partida spectaculoasă dintre CS Păuleşti şi AFC Băneşti-Urleta, scor 2-3. După trei runde, Petrolul Băicoi rămâne singura formaţie cu punctaj maxim şi detronează formaţia pregătită de Octavian Grigore, care se instalase pe primul loc în urma succesului de marţi.

Iată care au fost rezultatele înregistrate în această rundă, cu marcatorii fiecărui joc, precum şi programul etapei a IV-a:

Unirea Urlaţi - CS Cornu 1-3 (0-2)

Au marcat: Claudiu Ilie (81)/Andrei Băcioiu (5, 21), Daniel Simion (83).

Arbitri: Laurenţiu Piciu - Alexandru Zafiriadis şi Gabriel Răduţă (toţi, din Ploieşti). Observator: Andrei Achimescu (Ploieşti).

         

Petrolul Băicoi - CS Ceptura 5-1 (1-0)         

Au marcat: Adrian Ilie (38), Ionuţ Codreanu (53), Alexandru Dudulescu (58, 80), Ovidiu Saulea (84)/Nicolae Popescu (51).

Arbitri: Ionuţ Neagu (Poienarii Apostoli) - Sorin Nistor (Ploieşti) şi Gabriel Lefter (Urlaţi). Observator: Marian Deaconu (Ploieşti).

AFC Brebu - Unirea Cocorăştii Colţ 4-2 (2-1)

Arbitri: Florin Pancovici (14), Bogdan Dumitru (30, 70-penalti), Valentin Bunea (84)/Georgian Pălin (24), Nicolae Dumitru (62).

Arbitri: Marius Petre (Poienarii Apostoli) - Claudiu Dumitru şi Andrei Dan (ambii, din Ploieşti). Observator: Traian Notaru (Ploieşti).

CS Blejoi - Petrolul 52 Ploieşti 0-3 (0-0)

Au marcat: -/Claudiu Tudor (38-penalti), Decebal Nae (48), Ilie Dumitrescu (52).

Arbitri: Robert Nuţu - Mihail Pandelea şi Bogdan Ciocoiu (toţi, din Ploieşti). Observator: George Negoiţescu (Ploieşti).

AS Tufeni Băicoi - Tricolorul Breaza 4-2 (0-0)

Au marcat: Adrian Oae (65, 86), Marian Isacov (84-penalti), Adrian Brebenel (87)/Petrică Toader (73, 80-penalti).

Arbitri: Viorel Căunei (Ploieşti) - Gabriel Brăilă (Ploieşti) şi Adrian Dumitrescu (Vălenii de Munte). Observator: Vasile Radu (Ploieşti).

CS Păuleşti - AFC Băneşti-Urleta 2-3 (1-1)

Au marcat: Andrei Ciobanu (44), Narcis Ţînţaru (51)/Alexandru Popa (5), Marian Petrescu (54), Adrian Stăncescu (79).

Arbitri: Bogdan Zahiu - Mihai Vizitiu şi Gabriel Enache (toţi, din Ploieşti). Observator: Mihail Ionescu (Ploieşti).

CS Măneşti 2013 Coada Izvorului - Avântul Măneciu 4-3 (1-1)

Au marcat: Sergiu Ivan (37, 72), Giorgian Durlea (60), Alexandru Toma (78-autogol)/Cosmin Stoian (8), Dragoş Sîrbu (47), Mihail Cîrstocea (55)

Arbitri: Andrei Moroiţă - Alexandru Chivu (ambii, din Ploieşti) şi Dragoş Pantilie (Câmpina). Observator: Constantin Niţă (Ploieşti).

CSO Plopeni - Teleajenul Văleni 2-1 (0-1)

Au marcat: Cătălin Vlad (52), Marian Bălan (90+2)/Mihai Sîrbu (9).

Arbitri: Ovidiu Oprea (Ploieşti) - Valentin Dumitru (Malamuc, Gherghiţa) şi Andrei Sotir (Ploieşti). Observator: Decu Crîngaşu (Ploieşti).

CLASAMENT

1. Petrolul Băicoi                    3          3          0          0          11-3                9          (+3)

2. Petrolul 52 Ploieşti             3          2          1          0          8-1                  7          (+4)

3. AFC Brebu                                    3          2          1          0          8-4                  7          (+1)

4. CS Blejoi                            3          2          0          1          13-5                6          (0)

5. AFC Băneşti-Urleta           3          2          0          1          12-5                6          (+3)

6. Avântul Măneciu               3          2          0          1          8-6                  6          (+3)

7. AS Tufeni Băicoi               3          2          0          1          7-6                  6          (0)

8. CSO Plopeni                      3          2          0          1          5-4                  6          (0)

9. CS Măneşti Coada Izv.      3          2          0          1          8-11                6          (0)

10. CS Cornu                         3          1          1          1          5-5                  4          (+1)

11. CS Păuleşti                       3          0          2          1          3-4                  2          (-4)

12. Teleajenul Văleni             3          0          1          2          4-7                  1          (-2)

13. Tricolorul Breaza              3          0          1          2          3-8                  1          (-2)

14. CS Ceptura                       3          0          1          2          3-14                1          (-2)

15. Unirea Urlaţi                    3          0          0          3          3-9                  0          (-6)

16. Unirea Cocorăştii Colţ     3          0          0          3          3-12                0          (-3)

Programul etapei a IV-a:

Sâmbătă, 10 septembrie, ora 11.00:  

Teleajenul Vălenii de Munte - CS Măneşti Coada Izvorului

CS Cornu - CSO Plopeni

Sâmbătă, 10 septembrie, ora 17.00:

CS Ceptura - Unirea Urlaţi

Unirea Cocorăştii Colţ - Petrolul Băicoi

Tricolorul Breaza - CS Blejoi

AFC Băneşti-Urleta - AS Tufeni Băicoi

* Ora partidei AS Petrolul ’52 Ploieşti - AFC Brebu urmează să fie stabilită mâine.

Duminică, 11 septembrie, ora 11.00:

Avântul Măneciu - CS Păuleşti

 


Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Linkedin
rating  rating  rating  rating  rating
(655 vizualizări)
Dacă v-a plăcut acest articol, daţi-ne un like:

In Ploiesti gasiti paine traditionala romaneasca coapta in cuptor cu lemne fara E-uri

Adăugaţi un comentariu:
Folosind un cont de facebook:
sau folosind formularul următor:
Nume:

Email:

Comentariul:

Cod siguranţă:
Codul de securitate




Campionatul judeţean de fotbal pentru juniori - Rezultate şi clasamente!



Sport

campionatul judetean de fotbal pentru juniori - rezultate si clasamente
În acelaşi timp cu întrecerea seniorilor, şi jocurile de la nivelul juniorilor s-au încheiat, în totalitate, urmând a se mai disputa doar câteva partide restante. După ce întrecerile rezervate juniorilor A şi B au luat la sfârşit, la finalul săptămânii trecute s-a încheiat competiţia juniorilor...


Cupa la judeţ: vezi meciurile din turul al II-lea!



Sport

cupa la judet vezi meciurile din turul al ii-lea
Turul al II-lea din cadrul Cupei României, faza judeţeană, se va disputa pe durata a două zile, 27 şi 28 septembrie, de la ora 16.30. În această fază a întrecerii vor evolua echipele învingătoare din faza inaugurală, meciurile urmând a se disputa pe terenul primelor echipe menţionate....


Dan Capră s-a întâlnit cu Primarul Ploieştiului, Adrian Dobre, şi i-a transmis că va ceda mărcile şi sigla!



Sport

dan capra s-a intalnit cu primarul ploiestiului adrian dobre si i-a transmis ca va ceda marcile si sigla
Primarul Ploieştiului, Adrian Dobre, a avut astăzi o întâlnire cu Dan Capră în urma căreia finanţatorul Petrolului a fost de acord cu revenirea mărcii şi a siglei în posesia autorităţilor, spune Valeriu Răchită. Numit, astăzi, consilier al noului primar, Răchită susţine că „a avut loc o...


Rezultatele şi marcatorii etapei a IV-a a Ligii A Prahova



Sport

rezultatele si marcatorii etapei a iv-a a ligii a prahova
CS Ceptura - Unirea Urlaţi 6-2 (2-1) Au marcat: Cătălin Micloiu (12, 42, 52 şi 69), Alexandru Tudorache (50, 73)/Nicolae Ghiţă (23), Erol-Gan Burducea (85-penalti). Arbitri: Robert Nuţu - Emil Mateescu şi Gabriel Ţene (toţi, din Ploieşti). Observator: Stelian Achimescu (Ploieşti). Unirea...


Andrei Moroiţă arbitrează meciul CSO Plopeni – Petrolul Ploieşti!



Sport

andrei moroita arbitreaza meciul cso plopeni  petrolul ploiesti
Comisia Judeţeană de Arbitri a stabilit, astăzi, brigăzile etapei a XIV-a a Ligii A Prahova, confruntarea dintre CSO Plopeni şi Petrolul Ploieşti fiindu-i încredinţată ploieşteanului Andrei Moroiţă. Acesta va fi ajutat de alţi doi ploieşteni, Cătălin Popovici şi Louis Oprescu. Ca observator, a...


Design si programare web: ing. Constantin Iancu
ISSN 2501-8612, ISSN-L 2501-8612
Actualizat la 2 decembrie 2019
Autentificare
Responsive website newspaper by eng. Constantin Ianc
republicanii.ro