Share on Linkedin
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Facebook
Joi, 17 ianuarie 2019 - 11:35:40
republicanii

Campionatul judeţean de fotbal pentru seniori: rezultate şi clasamente!


5 septembrie 2016

Campionatele judeţene au continuat în weekend cu o nouă rundă, miza punctelor fiind una importantă pentru aceste grupări. Din păcate, nu toate jocurile s-au disputat, din varii motive: CSM Ploieşti, unde activitatea este suspendată din cauza restanţelor financiare, nu s-a prezentat la partida cu CS Brazi, AS Gorgota nu a asigurat asistenţa medicală la partida cu Unirea Lacul Turcului, iar la Valea Doftanei nu au fost delegaţi arbitri, întrucât cavalerii fluierului au refuzat să mai arbitreze pe jucătorii echipei Steaua Mărgineni!

Rezultatele complete din SuperLiga B şi Liga B, neomologate, au fost următoarele:

SUPERLIGA B PRAHOVA - Etapa a V-a

CS Brazi - CSM Ploieşti

(echipa oaspete nu s-a prezentat la joc)

Avântul Tomşani - Intersport Filipeşti             0-1

Unirea Teleajen - Măgura Trestioara             2-4

Petrolul ’95 Ploieşti - Brădetul Ştefeşti         5-2

CS Scorţeni Mislea - Rapid Mizil                  2-3

Rapid Ibrianu - CS Şirna Varniţa                  7-1

Sportul V. Călugărească - Ştiinţa Albeşti      2-2

Viitorul Ariceşti - Prahova Tg. Vechi               3-0

Real Rio Cocoşeşti - Tineretul Berceni         3-2

Clasament

1. Rapid Mizil                        5          5          0          0          17-10   15

2. Petrolul 95 Ploieşti             5          4          0          1          25-10              12

3. Real Rio Cocoşeşti             5          4          0          1          14-9                12

4. Viitorul Ariceşti                 4          3          1          0          11-3                10

5. Intersport Filipeşti              4          3          1          0          8-4                  10

6. Tineretul Berceni                5          3          1          1          8-5                  10

7. Măgura Trestioara              5          3          0          2          15-8                9

8. Rapid Ibrianu                     5          3          0          2          14-8                9

9. Brădetul Ştefeşti                5          3          0          2          15-11   9

10. Ştiinţa Albeşti                  5          2          1          2          9-13                7

11. CS Brazi                           3          1          2          0          4-3                  5

12. Sportul V. Călugărească  5          1          1          3          7-11                4

13. CS Şirna Varniţa              5          1          0          4          8-19                3

14. Unirea Teleajen                4          0          1          3          5-9                  1

15. CS Scorţeni Mislea          4          0          1          3          4-11                1

16. CSM Ploieşti                    4          0          1          3          3-11                1

17. Prahova Tg. Vechi           4          0          0          4          6-16                0

18. Avântul Tomşani              5          0          0          5          4-16                0


LIGA B PRAHOVA - Etapa a II-a

Seria „VĂLENI”

Voinţa 2009 Gornet - Petrolul Păcureţi         7-1

Luceafărul Drajna - Victoria Olteni              0-2

AS Podenii Vechi - Şoimii Apostolache       3-1

Podenii Noi V. Dulce - Voinţa Măgurele      4-2

Tineretul Gura Vitioarei - AS Mehedinţa      6-1

Voinţa Găzarul Surani - Steaua Sângeru       3-2

Tinereţea Izvoarele - AS Podenii Noi                       6-2

Clasament

1. Voinţa 2009 Gornet           2          2          0          0          10-3                6

2. Tinereţea Izvoarele             2          2          0          0          9-2                  6

3. Podenii Noi Valea Dulce   2          2          0          0          5-2                  6

4. AS Podenii Vechi              2          2          0          0          5-2                  6

5. Voinţa Găzarul Surani        2          2          0          0          5-3                  6

6. Tineretul Gura Vitioarei     2          1          0          1          7-4                  3

7. Steaua Sângeru                  2          1          0          1          5-4                  3

8. Victoria Olteni                   2          1          0          1          4-3                  3

9. Luceafărul Drajna              2          1          0          1          3-3                  3

10. Voinţa Măgurele              2          0          0          2          3-6                  0

11. Şoimii Apostolache          2          0          0          2          2-6                  0

12. AS Podenii Noi                2          0          0          2          3-8                  0

13. AS Mehedinţa                  2          0          0          2          1-7                  0

14. Petrolul Păcureţi               2          0          0          2          1-10                0

Seria „SLĂNIC”

Muntenia Blejoi - Progresul Aluniş               2-3

Unirea Tr. Lipăneşti - Voinţa Livadea                      2-5

Viitorul Ţipăreşti - Tricolor Coţofeneşti        10-1

CS Scorţeni Bordeni - AS Găgeni                0-0

Voinţa Vărbilău - Stejarul Goruna                2-2

Avântul Bertea - CSO Slănic                        0-2

Gloria Vâlcăneşti - Flacăra Mălăieşti             4-0

Clasament

1. CSO Slănic                        2          2          0          0          7-0                  6

2. Progresul Aluniş                 2          2          0          0          9-3                  6

3. Voinţa Livadea                  2          2          0          0          9-5                  6

4. Viitorul Ţipăreşti                1          1          0          0          10-1                3

5. Unirea Tr. Lipăneşti           2          1          0          1          6-7                  3

6. Gloria Vâlcăneşti                2          1          0          1          5-6                  3

7. Flacăra Mălăieşti                2          1          0          1          3-5                  3

8. Stejarul Goruna                  2          0          2          0          4-4                  2

9. CS Scorţeni Bordeni          2          0          2          0          2-2                  2

10. AS Găgeni                       1          0          1          0          0-0                  1

11. Voinţa Vărbilău                2          0          1          1          2-7                  1

12. Muntenia Blejoi                2          0          0          2          5-7                  0

13. Avântul Bertea                 2          0          0          2          1-5                  0

14. Tricolor Coţofeneşti         2          0          0          2          3-14                0

Seria „CÂMPINA”

ACS Ariceşti - CS Măneşti 2013                  1-1

Flacăra Filipeşti - NG Brătăşanca                  3-5

Juventus Călineşti - Unirea Călineşti             1-3

Muntenii Câmpina - Viitorul Proviţa             3-4

AS Strejnic - Carpaţi Sinaia                          4-1

CS Valea Doftanei - Steaua Mărgineni         nedisputat

Avântul Măgureni - Sportul Câmpina                       3-1

Clasament

1. NG Brătăşanca                   2          2          0          0          12-5                 6

2. Unirea Călineşti 2016        2          1          1          0          4-2                  4

3. Viitorul Proviţa de Sus      2          1          1          0          5-4                  4

4. CS Măneşti 2013               2          1          1          0          3-2                  4

5. Steaua Mărgineni               1          1          0          0          4-2                  3

6. AS Strejnic                             2          1          0          1          6-5                  3

7. Avântul Măgureni              2          1          0          1          4-3                  3

8. CS Valea Doftanei                1          1          0          0          2-1                  3

9. Carpaţi MEFIN Sinaia       2          1          0          1          4-4                  3

10. Flacăra Filipeşti                2          0          1          1          4-6                  1

11. Juventus Călineşti            2          0          1          1          2-4                  1

12. ACS Ariceşti                    2          0          1          1          3-8                  1

13. Sportul Câmpina              2          0          0          2          2-5                  0

14. Muntenii Câmpina           2          0          0          2          3-7                  0

Seria „TERITORIU”

Unirea Bărcăneşti - AS Potigrafu                             2-3

Progresul P. Moşneni - Tineretul P. Burchii              4-1

Tineretul Balta Doamnei - Prahova Tinosu               5-3

Viitorul Predeşti - Petrolul Ologeni                          2-3

CS Brazi 2 - Unirea Brăteşti                                     1-0

Viitorul Poienarii Burchii - CS Şirna Tăriceni           5-0

AS Tg. Vechi Stănceşti - Arizona Zalhanaua                       2-1

Clasament

1. Petrolul Ologeni                 2          2          0          0          13-3                6

2. Progresul Puchenii             2          2          0          0          9-2                  6

3. Viitorul Poienarii Burchii   2          2          0          0          8-2                  6

4. CS Brazi 2                          2          2          0          0          5-0                  6

5. AS Potigrafu                      2          2          0          0          7-4                  6

6. Tineretul Poienarii Burchii 2          1          0          1          10-7                3

7. Unirea Brăteşti                   2          1          0          1          1-1                  3

8. Tg. Vechi Stănceşti            2          1          0          1          4-5                  3

9. Tineretul Balta Doamnei    2          1          0          1          6-13                3

10. Arizona Zalhanaua           2          0          0          2          3-5                  0

11. Viitorul Predeşti               2          0          0          2          2-4                  0

12. Prahova Tinosu                2          0          0          2          4-10                0

13. Unirea Bărcăneşti             2          0          0          2          5-12                0

14. CS Şirna Tăriceni             2          0          0          2          0-9                  0

Seria „SUD”

AS Dârvari Coslegi - CS Brazi Popeşti         0-1

Viitorul Pantazi - AS Pleaşa                          3-2

Vulturul Zănoaga - AS Puşcaşi                                 6-2

AS Româneşti - Progresul Bucov                  6-2

AS Gorgota - Unirea Lacul Turcului

(echipa gazdă nu a asigurat asistenţa medicală)

CS Brazi Negoieşti - Viitorul Puchenii Mari 7-0

CS Măneşti 2013 Băltiţa - Progresul Coslegi            5-4

Clasament

1. CS Brazi Negoieşti            2          2          0          0          13-1                6

2. Vulturul Zănoaga               2          2          0          0          8-3                  6

3. Viitorul Pantazi                  2          2          0          0          6-3                  6

4. CS Brazi Popeşti                2          2          0          0          4-1                  6

5. AS Româneşti                    2          1          1          0          8-4                  4

6. AS Gorgota                                   1          1          0          0          3-0                  3

7. AS Pleaşa                           2          1          0          1          6-4                  3

8. CS Măneşti 2013 Băltiţa    2          1          0          1          6-7                  3

9. Unirea Lacul Turcului        1          0          1          0          2-2                  1

10. AS Dârvari Coslegi          2          0          0          2          1-5                  0

11. Progresul Bucov               2          0          0          2          3-8                  0

12. Progresul Coslegi             2          0          0          2          5-11                0

13. AS Puşcaşi                       2          0          0          2          3-9                  0

14. Viitorul Puchenii Mari     2          0          0          2          0-10                0

Seria „MIZIL”

Progresul Tomşani - Progresul B. Grădiştea  1-2

Voinţa Vadu Părului - Cricovul Cioceni       5-1      

Avântul Iordăcheanu - Podgoria Vadu Săpat           5-2

AS Gherghiţa - Oţelul Larissa                                   7-1

Tineretul Berceni II - Viitorul Iordăcheanu  1-6

Sportul Valea Cucului - Olimpia Cireşanu    2-4

Olimpia Gornet Cricov - Speranţa Olari        3-1

Clasament

1. Olimpia Cireşanu               2          2          0          0          11-3                6

2. AS Gherghiţa                     2          2          0          0          10-3                6

3. Avântul Iordăcheanu         2          2          0          0          9-3                  6

4. Progresul Bold. Grădiştea  2          2          0          0          5-3                  6

5. Voinţa Vadu Părului          2          1          1          0          7-3                  4

6. Viitorul Iordăcheanu          2          1          0          1          8-4                  3

7. Olimpia Gornet Cricov      2          1          0          1          5-4                  3

8. Speranţa Olari                    2          1          0          1          4-3                  3

9. Cricovul Cioceni                2          1          0          1          3-6                  3

10. Podgoria Vadu Săpat       2          0          1          1          4-7                  1

11. Progresul Tomşani            2          0          0          2          2-4                  0

12. Sportul Valea Cucului      2          0          0          2          2-7                  0

13. Oţelul Larissa                   2          0          0          2          2-11                0

14. Tineretul Berceni II          2          0          0          2          2-13                0


Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Linkedin
rating  rating
(185 vizualizări)
Dacă v-a plăcut acest articol, daţi-ne un like:

In Ploiesti gasiti paine traditionala romaneasca coapta in cuptor cu lemne fara E-uri

Adăugaţi un comentariu:
Folosind un cont de facebook:
sau folosind formularul următor:
Nume:

Email:

Comentariul:

Cod siguranţă:
Codul de securitate




Bronz pentru echipa de handbal junioare 2 a CSM Ploieşti



Sport

bronz pentru echipa de handbal junioare 2 a csm ploiesti
Echipa de handbal junioare 2 a CSM Ploieşti a reuşit să repete performanţa din urmă cu un an şi să cucerească şi în acest sezon medaliile de bronz ale campionatului de profil, la capătul unui turneu final desfăşurat, de miercuri până astăzi, în Sala Sporturilor din Târgovişte. Elevele lui...


Serena Williams a câştigat turneul de la Wimbledon!



Sport

serena williams a castigat turneul de la wimbledon
Astăzi, în finala turneului de la Wimbledon, Serena Williams, locul 1 WTA, a învins-o pe Angelique Kerber (locul 4 WTA) în două seturi, 7-5/6-3, şi a câştigat cel de-al 22-lea titlu de Grand Slam din carieră, egalând recordul deţinut de Steffi Graf. Ultimul act de la All England Club a durat o...


Derbi doar pe hârtie: Petrolul a făcut scor şi la Băicoi!



Sport

derbi doar pe hartie petrolul a facut scor si la baicoi
Reprogramată din weekend-ul 17-18 septembrie, atunci când nu s-a putut disputa din cauza participării selecţionatei Prahova-Muntenia la UEFA Regions Cup, etapa a V-a a Ligii A Prahova le-a oferit „lupilor” prilejul de a tranşa duelul cu Petrolul Băicoi, formaţie care s-a ţinut scai, până acum,...


CSM Ploieşti părăseşte Cupa EHF după 33-92 la general cu Iuventa Michalovce!



Sport

csm ploiesti paraseste cupa ehf dupa 33-92 la general cu iuventa michalovce
Disputată, astăzi, tot la Michalovce, partida retur dintre Iuventa şi CSM Ploieşti, din turul secund al Cupei EHF la handbal feminin, a fost câştigată de formaţia gazdă cu scorul de 49-14 (22-5). Pentru echipa ploieşteană, au evoluat: Cr. Mititelu, A. Dumitru - B. Marin (6 goluri), A. Şerban...


Mircea Sandu şi Dumitru Dragomir, condamnaţi în cazul dezafilierii Universităţii Craiova



Sport

mircea sandu si dumitru dragomir condamnati in cazul dezafilierii universitatii craiova
Tribunalul Bucureşti a decis, astăzi, ca Mircea Sandu şi Dumitru Dragomir să fie condamnaţi la 3 ani cu suspendare în cazul dezafilierii Universităţii Craiova. Decizia nu este una definitivă, nu se aplică momentan, DNA făcând recurs imediat după aflarea sentinţei. La fel au procedat şi cei...


Design si programare web: ing. Constantin Iancu
ISSN 2501-8612, ISSN-L 2501-8612
Actualizat la 6 februarie 2017
Autentificare
Responsive website newspaper by eng. Constantin Ianc
republicanii.ro