Share on Linkedin
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Facebook
Vineri, 21 iunie 2019 - 12:02:46
republicanii

Jocuri restanţă şi omologări în fotbalul mic


7 septembrie 2016

În această seară, s-au disputat patru jocuri restante, de la nivelul Superligii B şi Ligii B, iar rezultatele a două partide au fost decise în şedinţa de astăzi a Comisiei de Competiţii şi Disciplină. Iată rezultatele:

SUPERLIGA B PRAHOVA

Jocuri restante din etapa I:

CS Brazi - Viitorul Ariceşti Rahtivani          1-4

Unirea Teleajen - Prahova Tg. Vechi             2-0

CS Scorţeni Mislea - Intersport Filipeşti       2-7

Omologare joc etapa a V-a:

CS Brazi - CSM Ploieşti                                           3-0

(nedisputat, întrucât echipa oaspete nu s-a prezentat la joc)

Clasament

1. Rapid Mizil                        5          5          0          0          17-10              15

2. Viitorul Ariceşti                 5          4          1          0          15-4                13

3. Intersport Filipeşti              5          4          1          0          15-6                13

4. Petrolul 95 Ploieşti             5          4          0          1          25-10              12

5. Real Rio Cocoşeşti             5          4          0          1          14-9                12

6. Tineretul Berceni                5          3          1          1          8-5                  10

7. Măgura Trestioara              5          3          0          2          15-8                9

8. Rapid Ibrianu                     5          3          0          2          14-8                9

9. Brădetul Ştefeşti                5          3          0          2          15-11              9

10. CS Brazi                           5          2          2          1          8-7                  8

11. Ştiinţa Albeşti                  5          2          1          2          9-13                7

12. Unirea Teleajen                5          1          1          3          7-9                  4

13. Sp. Valea Călugărească    5          1          1          3          7-11                4

14. CS Şirna Varniţa              5          1          0          4          8-19                3

15. CSM Ploieşti                    5          0          1          4          3-14                1

16. CS Scorţeni Mislea          5          0          1          4          6-18                1

17. Prahova Tg. Vechi           5          0          0          5          6-18                0

18. Avântul Tomşani              5          0          0          5          4-16                0

LIGA B PRAHOVA

Seria „SLĂNIC”

Joc restant etapa I

AS Găgeni - Viitorul Ţipăreşti                      4-0

Clasament

1. CSO Slănic                        2          2          0          0          7-0                  6

2. Progresul Aluniş                 2          2          0          0          9-3                  6

3. Voinţa Livadea                  2          2          0          0          9-5                  6

4. AS Găgeni                         2          1          1          0          4-0                  4

5. Viitorul Ţipăreşti                2          1          0          1          10-5                3

6. Unirea Tr. Lipăneşti           2          1          0          1          6-7                  3

7. Gloria Vâlcăneşti               2          1          0          1          5-6                  3

8. Flacăra Mălăieşti                2          1          0          1          3-5                  3

9. Stejarul Goruna                  2          0          2          0          4-4                  2

10. CS Scorţeni Bordeni        2          0          2          0          2-2                  2

11. Voinţa Vărbilău               2          0          1          1          2-7                  1

12. Muntenia Blejoi               2          0          0          2          5-7                  0

13. Avântul Bertea                 2          0          0          2          1-5                  0

14. Tricolor Coţofeneşti         2          0          0          2          3-14                0

Seria „SUD”

Omologare joc etapa a II-a:

AS Gorgota - Unirea Lacul Turcului 0-3

(nedisputat, întrucât echipa gazdă nu a asigurat asistenţa medicală).

Clasament

1. CS I Brazi Negoieşti          2          2          0          0          13-1                6

2. Vulturul Zănoaga               2          2          0          0          8-3                  6

3. Viitorul Pantazi                  2          2          0          0          6-3                  6

4. CS Brazi Popeşti                2          2          0          0          4-1                  6

5.AS Româneşti                     2          1          1          0          8-4                  4

6. Unirea Lacul Turcului        2          1          1          0          5-2                  4

7. AS Pleaşa                           2          1          0          1          6-4                  3

8. AS Gorgota                                   2          1          0          1          3-3                  3

9. CS Măneşti 2013 Băltiţa    2          1          0          1          6-7                  3

10. AS Dârvari Coslegi          2          0          0          2          1-5                  0

11. Progresul Bucov               2          0          0          2          3-8                  0

12. Progresul Coslegi             2          0          0          2          5-11                0

13. AS Puşcaşi                       2          0          0          2          3-9                  0

14. Viitorul Puchenii Mari     2          0          0          2          0-10                0


Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Linkedin
rating  rating
(128 vizualizări)
Dacă v-a plăcut acest articol, daţi-ne un like:

In Ploiesti gasiti paine traditionala romaneasca coapta in cuptor cu lemne fara E-uri

Adăugaţi un comentariu:
Folosind un cont de facebook:
sau folosind formularul următor:
Nume:

Email:

Comentariul:

Cod siguranţă:
Codul de securitate




Fundaş central pentru Petrolul: acord cu Amet Ferdin!



Sport

fundas central pentru petrolul acord cu amet ferdin
Conducătorii Petrolului ’52 au reuşit să ajungă la un acord verbal cu fundaşul central Amet Ferdin şi să rezolve, astfel, una dintre problemele mari de lot. În vârstă de 27 de ani, apărătorul care a evoluat în ultimul sezon în liga secundă, la Gloria Buzău, poate juca pe orice post în defensivă,...


Două handbaliste de la CSM Ploieşti joacă finala Campionatului Mondial Universitar!



Sport

doua handbaliste de la csm ploiesti joaca finala campionatului mondial universitar
Performanţă de excepţie pentru Nicoleta Tudor şi Elena Şerban, handbalistele care reprezintă CSM Ploieşti la Campionatul Mondial Universitar de handbal ce are loc în Spania, la Malaga! Fetele noastre s-au calificat cu naţionala României în finala competiţiei, după ce au câştigat astăzi, cu...


Punctul de vedere al fostului director al CSM Bucureşti, Constantin Căliman, favorabil conducerii de la CSM Ploieşti



Sport

punctul de vedere al fostului director al csm bucuresti constantin caliman favorabil conducerii de la csm ploiesti
Site-ul www.republikanews.ro dezvăluie, astăzi, că în posesia Clubului Sportiv Municipal Ploieşti există un document care arată că decizia de a se plăti sportivii şi antrenorii prin PFA ar fi perfect legală. Conducerea clubului i-a solicitat un punct de vedere lui Constantin Căliman, fost...


Rezultate înregistrate în turul secund al Cupei României, faza judeţeană!



Sport

rezultate inregistrate in turul secund al cupei romaniei faza judeteana
Marţi şi miercuri s-au desfăşurat jocurile din faza a II-a a Cupei României, etapa judeţeană, rundă în care au evoluat grupările din Liga B Prahova. Din această etapă mai este de disputat doar jocul dintre Viitorul Proviţa de Sus şi Carpaţi MEFIN Sinaia, meci programat pe 5 octombrie, de la...


Start fals pentru selecţionata Prahova-Muntenia: 1-2 cu Anglia! (Update)



Sport

start fals pentru selectionata prahova-muntenia 1-2 cu anglia update
Update: În al doilea meci al zilei, South Region Russia – Vojvodina (Serbia) 4-3 (3-2), golurile fiind marcate de Parakhin (2), Obernibesov (32 penalti, 47), Kartashov (35), respectiv Erak (21), Simikić (27), Savić (78). Selecţionata Prahova-Muntenia a debutat cu o înfrângere în turneul...


Design si programare web: ing. Constantin Iancu
ISSN 2501-8612, ISSN-L 2501-8612
Actualizat la 18 martie 2019
Autentificare
Responsive website newspaper by eng. Constantin Ianc
republicanii.ro