Share on Linkedin
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Facebook
Sâmbătă, 20 ianuarie 2018 - 8:40:38
republicanii

Rezultatele şi marcatorii etapei a IV-a a Ligii A Prahova


11 septembrie 2016

CS Ceptura - Unirea Urlaţi    6-2 (2-1)

Au marcat: Cătălin Micloiu (12, 42, 52 şi 69), Alexandru Tudorache (50, 73)/Nicolae Ghiţă (23), Erol-Gan Burducea (85-penalti).

Arbitri: Robert Nuţu - Emil Mateescu şi Gabriel Ţene (toţi, din Ploieşti). Observator: Stelian Achimescu (Ploieşti).

Unirea Cocorăştii Colţ - Petrolul Băicoi        0-3 (0-0)

Au marcat: -/Mihai Scarlat (70-autogol)/Alexandru Dudulescu (72, 74).

Arbitri: Andrei Moroiţă (Ploieşti) - Cristi Damian (Slănic) şi Daniel Leca (Brazi). Observator: Panait Constantin (Ceptura).

Petrolul 52 Ploieşti - AFC Brebu                  4-1 (2-1)

Au marcat: Mirel Marcu (28-autogol), Tiberiu Niţescu (30), Vladimir Butufei (55), Ilie Dumitrescu (67)/Bogdan Dumitru (45).

Arbitri: Alex Vulpe - Sorin Nistor şi Luis Oprescu (toţi, din Ploieşti). Observator: Marian Deaconu (Ploieşti).

Tricolorul Breaza - CS Blejoi 1-5 (0-2)

Au marcat: Ştefăniţă Vancea (87)/Irinel Dumitru (14-penalti), Cristian Vasile (30), Mircea Ivan (65, 85), Cosmin Lambru (76).

Arbitri: Alin Gheorghe (Ploieşti) - Valetin Dumitru (Malamuc, Gherghiţa) şi Romulus Sprînceană (Buşteni). Observator: Cătălin Popescu (Ploieşti).

AFC Băneşti-Urleta - AS Tufeni Băicoi       5-1 (3-0)

Au marcat: Marius Vişan (2), Andrei Roşu (10, 83), Georgel Radu (18), Marian Petrescu (64-penalti)/Alexandru Ştefan (57).

Arbitri: Mihai Safta (Iordăcheanu) - Alin Ionică (Bertea) şi Eduard Neagu (Poienarii Apostoli). Observator: Vasile Radu (Ploieşti).

Avântul Măneciu - CS Păuleşti         1-3 (0-0)

Au marcat: Mihail Cârstocea (82)/Marius Mihai (62), Andrei Ciobanu (79), Răzvan Dogaru (90+2).

Arbitri: Mădălin Marinescu (Ploieşti) - Iulian Bălănescu (Plopu) şi Andrei Bobeică (Ploieşti). Observator: Constantin Safta (Iordăcheanu).

Teleajenul Văleni - CS Măneşti Coada Izvorului      5-0 (2-0)

Au marcat: Lucian Cruceru (5, 33), Ionuţ Tănase (52), Mihail Grigore (62), Catrinel Beznea (85)/-.

Arbitri: Mihai Amorăriţei - Ştefan Călăraşu (ambii, din Ploieşti) şi Andrei Dan (Ploieşti). Observator: Tudor Negoiţă (Ploieşti).

CS Cornu - CSO Plopeni       3-1 (2-1)

Au marcat: Andrei Băcioiu (24, 38, 83)/Aurel Căpraru (4).

Arbitri: Doralin Bârziloiu (Vălenii de Munte) - Florin Bureaţă şi Claudiu Dumitru (ambii, din Ploieşti). Observator: Tiberiu Argăseală (Băicoi).

Clasament

1. Petrolul Băicoi                    4          4          0          0          14-3                12        (+6)

2. Petrolul ’52 Ploieşti            4          3          1          0          12-2     10        (+4)

3. CS Blejoi                            4          3          0          1          18-6     9          (+3)

4. AFC Băneşti-Urleta           4          3          0          1          17-6     9          (+3)

5. CS Cornu                           4          2          1          1          8-6       7          (+1)

6.AFC Brebu                         4          2          1          1          9-8       7          (+1)

7. Avântul Măneciu               4          2          0          2          9-9       6          (0)

8. CSO Plopeni                      4          2          0          2          6-7       6          (0)

9. AS Tufeni Băicoi               4          2          0          2          8-11     6          (0)

10. CS Măneşti C. Izvorului  4          2          0          2          8-16     6          (0)

11. CS Păuleşti                       4          1          2          1          6-5       5          (-1)

12. Teleajenul Văleni             4          1          1          2          9-7       4          (-2)

13. CS Ceptura                      4          1          1          2          9-16     4          (-2)

14. Tricolorul Breaza              4          0          1          3          4-13     1          (-5)

15. Unirea Urlaţi                    4          0          0          4          5-15     0          (-6)

16. Unirea Cocorăştii Colţ     4          0          0          4          3-15     0          (-6)

Programul etapei a V-a: CS Ceptura - CS Cornu, Unirea Urlaţi - Unirea Cocorăştii Colţ, Petrolul Băicoi - AS Petrolul 52 Ploieşti, AFC Brebu - CSO Tricolorul Breaza, CS Blejoi - AFC Băneşti-Urleta, AS Tufeni Băicoi - Avântul Măneciu, CS Păuleşti - CSO Teleajenul Vălenii de Munte, CS Măneşti 2013 Coada Izvorului - CSO Plopeni.

* Din cauza acţiunii selecţionatei Prahova-Muntenia, etapa a V-a va fi, foarte probabil, amânată.


Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Linkedin
rating  rating  rating
(254 vizualizări)
Dacă v-a plăcut acest articol, daţi-ne un like:

In Ploiesti gasiti paine traditionala romaneasca coapta in cuptor cu lemne fara E-uri

Adăugaţi un comentariu:
Folosind un cont de facebook:
sau folosind formularul următor:
Nume:

Email:

Comentariul:

Cod siguranţă:
Codul de securitate




Cinci handbalişti noi pentru CSM Ploieşti înaintea confruntării cu CSM Bucureşti 2!



Sport

cinci handbalisti noi pentru csm ploiesti inaintea confruntarii cu csm bucuresti 2
Echipa de handbal masculin a CSM Ploieşti va evolua mâine, începând cu ora 11.30, în Sala Olimpia, în compania formaţiei secunde a celor de la CSM Bucureşti. Partida contând pentru etapa a 5-a a Seriei A a Diviziei A va fi abordată cu un lot care a fost completat astăzi cu cinci juniori, pentru...


Sancţiuni dictate de Comisia de Disciplină a AJF Prahova



Sport

sanctiuni dictate de comisia de disciplina a ajf prahova
În şedinţa Comisiei de Competiţii şi Disciplină din cadrul Asociaţiei Judeţene de Fotbal (AJF) Prahova, din data de 23 noiembrie, s-au luat următoarele hotărâri: - Jocul Tinereţea Izvoarele - AS Voinţa Găzaru Surani, din etapa a XIII-a, nedisputat, a fost omologat cu 3-0 - R.D. art. 79.alin. 1,...


Gimnastele de la CSM Ploieşti, campioane naţionale la Prejunioare!



Sport

gimnastele de la csm ploiesti campioane nationale la prejunioare
În perioada 1-3 iulie 2016, s-au desfăşurat la Arad, în sala Polivalentă a Municipiului, Campionatele Naţionale de Gimnastică Ritmică rezervate Junioarelor Mici (9-10 ani) şi Prejunioarelor (11-12 ani), eveniment care a avut ca principal obiectiv desemnarea Campioanelor Naţionale pe echipe,...


Iniesta şi restul lumii



Sport

iniesta si restul lumii
La Euro 2016, se apropie de final etapa a doua a grupelor. Pare devreme, dar, deja, un jucător este, cel puţin pentru mine, deasupra tuturor. Andres Iniesta e creierul echipei Spaniei, iar faptul că în cele două victorii ale ibericilor, cu Cehia, 1-0, şi Turcia, 3-0, a fost declarat...


Oltencele nu avură milă: SCM Craiova – CSM Ploieşti 52-17 (23-10)!



Sport

oltencele nu avura mila scm craiova  csm ploiesti 52-17 23-10
Handbalistele de la CSM Ploieşti, în fapt echipa de junioare I a clubului plus portarul Alina Dumitru, au pierdut, în această seară, cu 52-17 (23-10) partida de la Craiova, contând pentru etapa a IV-a a Ligii Naţionale de handbal feminin. Meciul a fost la discreţia gazdelor, care au condus cu...


Design si programare web: ing. Constantin Iancu
ISSN 2501-8612, ISSN-L 2501-8612
Actualizat la 6 februarie 2017
Autentificare
Responsive website newspaper by eng. Constantin Ianc
republicanii.ro