Share on Linkedin
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Facebook
Joi, 19 aprilie 2018 - 2:46:14
republicanii

Rezultatele şi marcatorii etapei a IV-a a Ligii A Prahova


11 septembrie 2016

CS Ceptura - Unirea Urlaţi    6-2 (2-1)

Au marcat: Cătălin Micloiu (12, 42, 52 şi 69), Alexandru Tudorache (50, 73)/Nicolae Ghiţă (23), Erol-Gan Burducea (85-penalti).

Arbitri: Robert Nuţu - Emil Mateescu şi Gabriel Ţene (toţi, din Ploieşti). Observator: Stelian Achimescu (Ploieşti).

Unirea Cocorăştii Colţ - Petrolul Băicoi        0-3 (0-0)

Au marcat: -/Mihai Scarlat (70-autogol)/Alexandru Dudulescu (72, 74).

Arbitri: Andrei Moroiţă (Ploieşti) - Cristi Damian (Slănic) şi Daniel Leca (Brazi). Observator: Panait Constantin (Ceptura).

Petrolul 52 Ploieşti - AFC Brebu                  4-1 (2-1)

Au marcat: Mirel Marcu (28-autogol), Tiberiu Niţescu (30), Vladimir Butufei (55), Ilie Dumitrescu (67)/Bogdan Dumitru (45).

Arbitri: Alex Vulpe - Sorin Nistor şi Luis Oprescu (toţi, din Ploieşti). Observator: Marian Deaconu (Ploieşti).

Tricolorul Breaza - CS Blejoi 1-5 (0-2)

Au marcat: Ştefăniţă Vancea (87)/Irinel Dumitru (14-penalti), Cristian Vasile (30), Mircea Ivan (65, 85), Cosmin Lambru (76).

Arbitri: Alin Gheorghe (Ploieşti) - Valetin Dumitru (Malamuc, Gherghiţa) şi Romulus Sprînceană (Buşteni). Observator: Cătălin Popescu (Ploieşti).

AFC Băneşti-Urleta - AS Tufeni Băicoi       5-1 (3-0)

Au marcat: Marius Vişan (2), Andrei Roşu (10, 83), Georgel Radu (18), Marian Petrescu (64-penalti)/Alexandru Ştefan (57).

Arbitri: Mihai Safta (Iordăcheanu) - Alin Ionică (Bertea) şi Eduard Neagu (Poienarii Apostoli). Observator: Vasile Radu (Ploieşti).

Avântul Măneciu - CS Păuleşti         1-3 (0-0)

Au marcat: Mihail Cârstocea (82)/Marius Mihai (62), Andrei Ciobanu (79), Răzvan Dogaru (90+2).

Arbitri: Mădălin Marinescu (Ploieşti) - Iulian Bălănescu (Plopu) şi Andrei Bobeică (Ploieşti). Observator: Constantin Safta (Iordăcheanu).

Teleajenul Văleni - CS Măneşti Coada Izvorului      5-0 (2-0)

Au marcat: Lucian Cruceru (5, 33), Ionuţ Tănase (52), Mihail Grigore (62), Catrinel Beznea (85)/-.

Arbitri: Mihai Amorăriţei - Ştefan Călăraşu (ambii, din Ploieşti) şi Andrei Dan (Ploieşti). Observator: Tudor Negoiţă (Ploieşti).

CS Cornu - CSO Plopeni       3-1 (2-1)

Au marcat: Andrei Băcioiu (24, 38, 83)/Aurel Căpraru (4).

Arbitri: Doralin Bârziloiu (Vălenii de Munte) - Florin Bureaţă şi Claudiu Dumitru (ambii, din Ploieşti). Observator: Tiberiu Argăseală (Băicoi).

Clasament

1. Petrolul Băicoi                    4          4          0          0          14-3                12        (+6)

2. Petrolul ’52 Ploieşti            4          3          1          0          12-2     10        (+4)

3. CS Blejoi                            4          3          0          1          18-6     9          (+3)

4. AFC Băneşti-Urleta           4          3          0          1          17-6     9          (+3)

5. CS Cornu                           4          2          1          1          8-6       7          (+1)

6.AFC Brebu                         4          2          1          1          9-8       7          (+1)

7. Avântul Măneciu               4          2          0          2          9-9       6          (0)

8. CSO Plopeni                      4          2          0          2          6-7       6          (0)

9. AS Tufeni Băicoi               4          2          0          2          8-11     6          (0)

10. CS Măneşti C. Izvorului  4          2          0          2          8-16     6          (0)

11. CS Păuleşti                       4          1          2          1          6-5       5          (-1)

12. Teleajenul Văleni             4          1          1          2          9-7       4          (-2)

13. CS Ceptura                      4          1          1          2          9-16     4          (-2)

14. Tricolorul Breaza              4          0          1          3          4-13     1          (-5)

15. Unirea Urlaţi                    4          0          0          4          5-15     0          (-6)

16. Unirea Cocorăştii Colţ     4          0          0          4          3-15     0          (-6)

Programul etapei a V-a: CS Ceptura - CS Cornu, Unirea Urlaţi - Unirea Cocorăştii Colţ, Petrolul Băicoi - AS Petrolul 52 Ploieşti, AFC Brebu - CSO Tricolorul Breaza, CS Blejoi - AFC Băneşti-Urleta, AS Tufeni Băicoi - Avântul Măneciu, CS Păuleşti - CSO Teleajenul Vălenii de Munte, CS Măneşti 2013 Coada Izvorului - CSO Plopeni.

* Din cauza acţiunii selecţionatei Prahova-Muntenia, etapa a V-a va fi, foarte probabil, amânată.


Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Linkedin
rating  rating  rating
(257 vizualizări)
Dacă v-a plăcut acest articol, daţi-ne un like:

In Ploiesti gasiti paine traditionala romaneasca coapta in cuptor cu lemne fara E-uri

Adăugaţi un comentariu:
Folosind un cont de facebook:
sau folosind formularul următor:
Nume:

Email:

Comentariul:

Cod siguranţă:
Codul de securitate




Fotbal judeţean, Cupa României: Rezultatele turului al III-lea!



Sport

fotbal judetean cupa romaniei rezultatele turului al iii-lea
Ieri, s-au disputat partidele contând pentru turul al III-lea al Cupei României, ediţia 2016-2017, ultimul dinaintea intrării în competiţie a formaţiilor din Superliga B Prahova. Iată care au fost rezultatele consemnate: Stejarul Goruna Cocorăştii Mislii - CSO Slănic 1-2 (0-1) Au marcat:...


Fără noutăţi sub panou: Liga Naţională rămâne la 12 echipe!



Sport

fara noutati sub panou liga nationala ramane la 12 echipe
Biroul Federal al Federaţiei Române de Baschet, a decis să păstreze acelaşi sistem competiţional ca în ultimul an, fără a creşte numărul participantelor în Liga Naţională, aşa cum se zvonea. Retrogradatele Energia Târgu Jiu şi Gaz Metan Mediaş, precum şi formaţiile care au ratat promovarea...


Iubitorii handbalului au întâlnire, joi, la „Olimpia”, cu Cristina Neagu şi compania!



Sport

iubitorii handbalului au intalnire joi la olimpia cu cristina neagu si compania
Cu sprijinul Clubului Sportiv Municipal, echipa naţională de handbal feminin a României se pregăteşte, în această săptămână, la Ploieşti, Sala „Olimpia” fiind gazda antrenamentelor conduse de Tomas Ryde şi Costică Buceschi. „Tricolorele” au intrat în linie dreaptă în perspectiva participării...


Campionatul judeţean de fotbal pentru juniori - Rezultate şi clasamente!



Sport

campionatul judetean de fotbal pentru juniori - rezultate si clasamente
Juniori A (născuţi în/după 1 ianuarie 1998) - etapa a VII-a Seria I AS Pleaşa - CSO Plopeni 6-4 Rapid Sălciile - Petrolul 95 Ploieşti (se dispută pe 30 octombrie) Unirea Cocorăştii Colţ, CS Blejoi au stat. Clasament 1. CS Blejoi 5 3 1 1 22-10 10 2. Petrolul 95 Ploieşti 4 3 0 1 15-11 9 3. AS...


Tivadar, Farcău, Dmitrovic, Bozovic şi Tudor continuă la CSM Ploieşti!



Sport

tivadar farcau dmitrovic bozovic si tudor continua la csm ploiesti
Cu o lună înaintea reluării pregătirilor, echipa de handbal feminin senioare a Clubului Sportiv Municipal Ploieşti şi-a conturat lotul pe care antrenorul Neven Hrupec se va baza în sezonul viitor, toate jucătoarele importante din campionatul trecut fiind convinse să rămână la echipă....


Design si programare web: ing. Constantin Iancu
ISSN 2501-8612, ISSN-L 2501-8612
Actualizat la 6 februarie 2017
Autentificare
Responsive website newspaper by eng. Constantin Ianc
republicanii.ro