Share on Linkedin
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Facebook
Luni, 20 mai 2019 - 9:22:55
republicanii

Campionatul judeţean de fotbal pentru seniori - Rezultate şi clasamente


14 septembrie 2016

Eşaloanele judeţene de fotbal au continuat la finalul săptămânii trecute cu o nouă etapă. La nivelul SuperLigii B Prahova, Rapid Mizil - o grupare care are în componenţă foşti jucători de eşalon naţional - Suditu, Elisei sau Lambă - a bifat cel de-al şaselea succes stagional din tot atâtea etape disputate, anunţându-se principala candidată la promovare. În schimb, la nivelul Ligii B s-a disputat etapa a treia, unele grupări acumulând maximum de puncte. Rezultate complete ale etapei au fost următoarele:

SUPERLIGA B PRAHOVA - etapa a VI-a

Rapid Mizil - Rapid Ibrianu                          3-2

Brădetul Ştefeşti - CS Scorţeni Mislea         6-0

Prahova Tg. Vechi - Petrolul 95 Ploieşti       3-2

CS Şirna Varniţa - Sp. Valea Călugărească   2-4

CSM Ploieşti - Avântul Tomşani                   6-8

Ştiinţa Albeşti - CS Brazi                              2-2

Intersport Filipeşti - Unirea Teleajen             2-0

Măgura Trestioara - Real Rio Cocoşeşti        0-3

Tineretul Berceni - Viitorul Ariceşti              3-4

Clasament

1. Rapid Mizil                        6          6          0          0          20-12              18

2. Viitorul Ariceşti                 6          5          1          0          19-7                16

3. Intersport Filipeşti              6          5          1          0          17-6                16

4. Real Rio Cocoşeşti             6          5          0          1          17-9                15

5. Petrolul 95 Ploieşti             6          4          0          2          27-13              12

6. Brădetul Ştefeşti                6          4          0          2          21-11              12

7. Tineretul Berceni                6          3          1          2          11-9                10

8. Rapid Ibrianu                     6          3          0          3          16-11              9

9. Măgura Trestioara              6          3          0          3          15-11              9

10. CS Brazi                           6          2          3          1          10-9                9

11. Ştiinţa Albeşti                  6          2          2          2          11-15              8

12. Sp. Valea Călugărească    6          2          1          3          11-13              7

13. Unirea Teleajen                6          1          1          4          7-11                4

14. Avântul Tomşani              6          1          0          5          12-22              3

15. Prahova Tg. Vechi           6          1          0          5          9-20                3

16. CS Şirna Varniţa              6          1          0          5          10-23              3

17. CSM Ploieşti                    6          0          1          5          9-22                1

18. CS Scorţeni Mislea          6          0          1          5          6-24                1

LIGA B PRAHOVA - etapa a VI-a

Seria „VĂLENI”

Voinţa Gornet – Tinereţea Izvoarele             5-0

Şoimii Păcureţi - Luceafărul Drajna              3-4

Victoria Olteni - AS Podenii Vechi              2-1

Şoimii Apostolache - Podenii Noi V. Dulce 1-0

Voinţa Măgurele - Tineretul Gura Vitioarei  2-0

AS Mehedinţa - Voinţa Găzarul Surani        4-8

Steaua Sângeru - AS Podenii Noi                 2-4

Clasament

1. Voinţa 2009 Gornet           3          3          0          0          15-3                9

2. Voinţa Găzarul Surani        3          3          0          0          13-7                9

3. Tinereţea Izvoarele             3          2          0          1          9-7                  6

4. Victoria Olteni                   3          2          0          1          6-4                  6

5. AS Podenii Vechi              3          2          0          1          6-4                  6

6. Podenii Noi Valea Dulce   3          2          0          1          5-3                  6

7. Luceafărul Drajna              3          2          0          1          7-6                  6

8. Tineretul Gura Vitioarei     3          1          0          2          7-6                  3

9. Steaua Sângeru                  3          1          0          2          7-8                  3

10. Voinţa Măgurele              3          1          0          2          5-6                  3

11. AS Podenii Noi                3          1          0          2          7-10                3

12. Şoimii Apostolache          3          1          0          2          3-6                  3

13. AS Mehedinţa                  3          0          0          3          5-15                0

14. Petrolul Păcureţi               3          0          0          3          4-14                0

Seria „SLĂNIC”       

Muntenia Blejoi - Gloria Vâlcăneşti              1-4

Progresul Aluniş - Unirea Tr. Lipăneşti         6-1

Voinţa Livadea - Viitorul Ţipăreşti               7-2

Tricolor Coţofeneşti - CS Scorţeni Bordeni  0-4

AS Găgeni - Voinţa Vărbilău                                    2-1

Stejarul Goruna - Avântul Bertea                  2-3

CSO Slănic - Flacăra Mălăieşti                      1-2

Clasament

1. Progresul Aluniş                 3          3          0          0          15-4                9

2. Voinţa Livadea                  3          3          0          0          16-8                9

3. AS Găgeni                         3          2          1          0          6-1                  7

4. CSO Slănic                        3          2          0          1          8-2                  6

5. Gloria Vâlcăneşti               3          2          0          1          9-7                  6

6. Flacăra Mălăieşti                3          2          0          1          5-6                  6

7. CS Scorţeni Bordeni          3          1          2          0          6-2                  5

8. Viitorul Ţipăreşti                3          1          0          2          12-12              3

9. Avântul Bertea                   3          1          0          2          4-7                  3

10. Unirea Tr. Lipăneşti         3          1          0          2          8-13                3

11. Stejarul Goruna C. Mislii 3          0          2          1          6-7                  2

12. Voinţa Vărbilău               3          0          1          2          3-9                  1

13. Muntenia Blejoi               3          0          0          3          6-11                0

14. Tricolor Coţofeneşti         3          0          0          3          3-18                0

Seria „CÂMPINA”   

ACS Ariceşti - Avântul Măgureni                 0 - 1

CS Măneşti 2013 - Flacăra Filipeşti              3-0

NG Brătăşanca - Juventus Călineşti              5-0

Unirea Călineşti - Muntenii Câmpina            0-3

Viitorul Proviţa - AS Strejnic                                    1-2

Carpaţi MEFIN Sinaia - CS Valea Doftanei 2-0

Steaua Mărgineni - Sportul Câmpina            2-2

Clasament

1. NG Brătăşanca                   3          3          0          0          17-5                9

2. CS Măneşti 2013               3          2          1          0          6-2                  7

3. AS Strejnic                         3          2          0          1          8-6                  6

4. Carpaţi MEFIN Sinaia       3          2          0          1          6-4                  6

5. Avântul Măgureni              3          2          0          1          5-3                  6

6. Steaua Mărgineni               2          1          1          0          6-4                  4

7. Viitorul Proviţa de Sus      3          1          1          1          6-6                  4

8. Unirea Călineşti                 3          1          1          1          4-5                  4

9. Muntenii Câmpina             3          1          0          2          6-7                  3

10. CS Valea Doftanei           2          1          0          1          2-3                  3

11. Sportul Câmpina              3          0          1          2          4-7                  1

12. Flacăra Filipeşti                3          0          1          2          4-9                  1

13. ACS Ariceşti                    3          0          1          2          3-9                  1

14. Juventus Călineşti          3          0          1          2          2-9                  1

Seria    „TERITORIU”

Unirea Bărcăneşti - Tg. Vechi Stănceşti                   2-3

AS Potigrafu - Progresul Puchenii Moşneni             2-2

Tineretul P. Burchii - Tineretul Balta Doamnei         1-3

Prahova Tinosu - Viitorul Predeşti                            4-8

Petrolul Ologeni - CS Brazi 2                                    0-3

Unirea Brăteşti - Viitorul Poienarii Burchii               2-0

CS Şirna Tăriceni - Arizona Zalhanaua                     4-1

Clasament

1. CS Brazi 2                          3          3          0          0          8-0                  9

2. Progresul Pucheni               3          2          1          0          11-4                7

3. AS Potigrafu                      3          2          1          0          9-6                  7

4. Petrolul Ologeni                 3          2          0          1          13-6                6

5. Viitorul Poienarii Burchii   3          2          0          1          8-4                  6

6. Unirea Brăteşti                   3          2          0          1          3-1                  6

7. AS Tg. Vechi Stănceşti      3          2          0          1          7-7                  6

8. Tineretul Balta Doamnei    3          2          0          1          9-14                6

9. Viitorul Predeşti                 3          1          0          2          10-8                3

10. Tineretul P. Burchii          3          1          0          2          11-10              3

11. CS Şirna Tăriceni             3          1          0          2          4-10                3

12. Arizona Zalhanaua           3          0          0          3          4-9                  0

13. Unirea Bărcăneşti             3          0          0          3          7-15                 0

14. Prahova Tinosu                3          0          0          3          8-18                0

Seria „SUD”  

AS Dârvari Coslegi - CS Măneşti 2013 Băltiţa        2-4

CS Brazi Popeşti - Viitorul Pantazi                           7-1

AS Pleaşa - Vulturul Zănoaga                                   6-4

AS Puşcaşi - AS Româneşti                                      1-3

Progresul Bucov - AS Gorgota                                  1-0

Unirea Lacul Turcului - CS Brazi Negoieşti             2-11

Viitorul Puchenii Mari - Progresul Coslegi               1-2

Clasament

1. CS Brazi Negoieşti            3          3          0          0          24-3                9

2. CS Brazi Popeşti                3          3          0          0          11-2                9

3. AS Româneşti                    3          2          1          0          11-5                7

4. AS Pleaşa                           3          2          0          1          12-8                6

5. Vulturul Zănoaga               3          2          0          1          12-9                6

6. CS Măneşti 2013 Băltiţa    3          2          0          1          10-9                6

7. Viitorul Pantazi                  3          2          0          1          7-10                6

8. Unirea Lacul Turcului        3          1          1          1          7-13                4

9. AS Gorgota                          3          1          0          2          3-4                  3

10. Progresul Bucov               3          1          0          2          4-8                  3

11. Progresul Coslegi             3          1          0          2          7-12                3

12. AS Dârvari Coslegi          3          0          0          3          3-9                  0

13. AS Puşcaşi                       3          0          0          3          4-12                0

14. Viitorul Puchenii Mari     3          0          0          3          1-12                0

Seria „MIZIL”

Progresul Tomşani - Olimpia Gornet Cricov             2-1

Progresul B. Grădiştea - Voinţa Vadu Părului          1-2

Cricovul Cioceni - Avântul Iordăcheanu                  4-7

Podgoria Vadu Săpat - AS Gherghiţa                       1-2

Oţelul Larissa - Tineretul Berceni II                         6-1

Viitorul Iordăcheanu - Sportul Valea Cucului          7-0      

Olimpia Cireşanu - Speranţa Olari                            3-0

Clasament

1. Olimpia Cireşanu               3          3          0          0          14-3                9

2. Avântul Iordăcheanu         3          3          0          0          16-7                9

3. AS Gherghiţa                     3          3          0          0          12-4                9

4. Voinţa Vadu Părului          3          2          1          0          9-4                  7

5. Viitorul Iordăcheanu          3          2          0          1          15-4                6

6. Progresul Bold. Grădiştea  3          2          0          1          6-5                  6

7. Olimpia Gornet Cricov      3          1          0          2          6-6                  3

8. Progresul Tomşani              3          1          0          2          4-5                  3

9. Speranţa Olari                    3          1          0          2          4-6                  3

10. FC Oţelul Larissa             3          1          0          2          8-12                3

11. Cricovul Cioceni              3          1          0          2          7-13                3

12. Podgoria Vadu Săpat       3          0          1          2          5-9                  1

13. Sportul Valea Cucului      3          0          0          3          2-14                0

14. Tineretul Berceni II          3          0          0          3          3-19                0

Clasamentele includ rezultatele etapei din 10-11 septembrie, neomologate.


Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Linkedin
rating  rating
(146 vizualizări)
Dacă v-a plăcut acest articol, daţi-ne un like:

In Ploiesti gasiti paine traditionala romaneasca coapta in cuptor cu lemne fara E-uri

Adăugaţi un comentariu:
Folosind un cont de facebook:
sau folosind formularul următor:
Nume:

Email:

Comentariul:

Cod siguranţă:
Codul de securitate




Petrolistul Boldeşti şi Astra II, repartizate în Seria a II-a a Ligii a III-a!



Sport

petrolistul boldesti si astra ii repartizate in seria a ii-a a ligii a iii-a
Ieri, Federaţia Română de Fotbal a stabilit structura şi programul celor 5 serii ale Ligii a III-a, nivel la care s-a ajuns să se joace printr-o simplă solicitare de înscriere, în condiţiile în care nu mai sunt foarte multe echipe capabile din punct de vedere financiar să combată în acest...


Dineu în cinstea generaţiei „Petrolul 1966”, la club „Laguna”!



Sport

dineu in cinstea generatiei petrolul 1966 la club laguna
Clubul „Laguna” din Ploieşti a găzduit, aseară, un dineu organizat cu prilejul celor 50 de ani care s-au împlinit astăzi de la marea victorie obţinută de Petrolul în faţa campioanei Angliei, FC Liverpool. Şase dintre eroii triplei cu englezii, Mircea şi Virgil Dridea, Eduard Iuhas,...


Programul turului Ligii A Prahova



Sport

programul turului ligii a prahova
Asociaţia Judeţeană de Fotbal Prahova a făcut public programul complet al turului Ligii A Prahova, competiţie devenită extrem de interesantă în sezonul 2016-2017 prin apariţia Petrolului ’52 Ploieşti. Aşa cum aţi putut afla, startul campionatului a fost amânat cu o săptămână, de pe 13, pe...


Transfer de marcă pentru CSM Ploieşti: Darius Hargrove se întoarce în „Olimpia”!



Sport

transfer de marca pentru csm ploiesti darius hargrove se intoarce in olimpia
Cel mai longeviv jucător străin din istoria baschetului ploieştean a ultimului deceniu se întoarce în oraşul în care a cunoscut afirmarea pe plan intern şi internaţional. Darius Hargrove (34 ani, poziţia 2-3), fost component al multiplei campioane CSU Asesoft Ploieşti, între 2007-2010...


Tenis de masă: Naţionala masculină a României a câştigat dramatic cu Cehia



Sport

tenis de masa nationala masculina a romaniei a castigat dramatic cu cehia
Naţionala masculină de tenis de masă a României a învins Cehia cu scorul de 3-2, marţi seara, la sediul Televiziunii Române, într-un meci dramatic desfăşurat în Grupa J a preliminariilor Campionatului European din 2017, relatează Agerpres. Punctele tricolorilor, care au condus cu 2-0, au fost...


Design si programare web: ing. Constantin Iancu
ISSN 2501-8612, ISSN-L 2501-8612
Actualizat la 18 martie 2019
Autentificare
Responsive website newspaper by eng. Constantin Ianc
republicanii.ro