Share on Linkedin
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Facebook
Duminică, 20 octombrie 2019 - 4:35:38
republicanii

Campionatul judeţean de fotbal pentru seniori - Rezultate şi clasamente


14 septembrie 2016

Eşaloanele judeţene de fotbal au continuat la finalul săptămânii trecute cu o nouă etapă. La nivelul SuperLigii B Prahova, Rapid Mizil - o grupare care are în componenţă foşti jucători de eşalon naţional - Suditu, Elisei sau Lambă - a bifat cel de-al şaselea succes stagional din tot atâtea etape disputate, anunţându-se principala candidată la promovare. În schimb, la nivelul Ligii B s-a disputat etapa a treia, unele grupări acumulând maximum de puncte. Rezultate complete ale etapei au fost următoarele:

SUPERLIGA B PRAHOVA - etapa a VI-a

Rapid Mizil - Rapid Ibrianu                          3-2

Brădetul Ştefeşti - CS Scorţeni Mislea         6-0

Prahova Tg. Vechi - Petrolul 95 Ploieşti       3-2

CS Şirna Varniţa - Sp. Valea Călugărească   2-4

CSM Ploieşti - Avântul Tomşani                   6-8

Ştiinţa Albeşti - CS Brazi                              2-2

Intersport Filipeşti - Unirea Teleajen             2-0

Măgura Trestioara - Real Rio Cocoşeşti        0-3

Tineretul Berceni - Viitorul Ariceşti              3-4

Clasament

1. Rapid Mizil                        6          6          0          0          20-12              18

2. Viitorul Ariceşti                 6          5          1          0          19-7                16

3. Intersport Filipeşti              6          5          1          0          17-6                16

4. Real Rio Cocoşeşti             6          5          0          1          17-9                15

5. Petrolul 95 Ploieşti             6          4          0          2          27-13              12

6. Brădetul Ştefeşti                6          4          0          2          21-11              12

7. Tineretul Berceni                6          3          1          2          11-9                10

8. Rapid Ibrianu                     6          3          0          3          16-11              9

9. Măgura Trestioara              6          3          0          3          15-11              9

10. CS Brazi                           6          2          3          1          10-9                9

11. Ştiinţa Albeşti                  6          2          2          2          11-15              8

12. Sp. Valea Călugărească    6          2          1          3          11-13              7

13. Unirea Teleajen                6          1          1          4          7-11                4

14. Avântul Tomşani              6          1          0          5          12-22              3

15. Prahova Tg. Vechi           6          1          0          5          9-20                3

16. CS Şirna Varniţa              6          1          0          5          10-23              3

17. CSM Ploieşti                    6          0          1          5          9-22                1

18. CS Scorţeni Mislea          6          0          1          5          6-24                1

LIGA B PRAHOVA - etapa a VI-a

Seria „VĂLENI”

Voinţa Gornet – Tinereţea Izvoarele             5-0

Şoimii Păcureţi - Luceafărul Drajna              3-4

Victoria Olteni - AS Podenii Vechi              2-1

Şoimii Apostolache - Podenii Noi V. Dulce 1-0

Voinţa Măgurele - Tineretul Gura Vitioarei  2-0

AS Mehedinţa - Voinţa Găzarul Surani        4-8

Steaua Sângeru - AS Podenii Noi                 2-4

Clasament

1. Voinţa 2009 Gornet           3          3          0          0          15-3                9

2. Voinţa Găzarul Surani        3          3          0          0          13-7                9

3. Tinereţea Izvoarele             3          2          0          1          9-7                  6

4. Victoria Olteni                   3          2          0          1          6-4                  6

5. AS Podenii Vechi              3          2          0          1          6-4                  6

6. Podenii Noi Valea Dulce   3          2          0          1          5-3                  6

7. Luceafărul Drajna              3          2          0          1          7-6                  6

8. Tineretul Gura Vitioarei     3          1          0          2          7-6                  3

9. Steaua Sângeru                  3          1          0          2          7-8                  3

10. Voinţa Măgurele              3          1          0          2          5-6                  3

11. AS Podenii Noi                3          1          0          2          7-10                3

12. Şoimii Apostolache          3          1          0          2          3-6                  3

13. AS Mehedinţa                  3          0          0          3          5-15                0

14. Petrolul Păcureţi               3          0          0          3          4-14                0

Seria „SLĂNIC”       

Muntenia Blejoi - Gloria Vâlcăneşti              1-4

Progresul Aluniş - Unirea Tr. Lipăneşti         6-1

Voinţa Livadea - Viitorul Ţipăreşti               7-2

Tricolor Coţofeneşti - CS Scorţeni Bordeni  0-4

AS Găgeni - Voinţa Vărbilău                                    2-1

Stejarul Goruna - Avântul Bertea                  2-3

CSO Slănic - Flacăra Mălăieşti                      1-2

Clasament

1. Progresul Aluniş                 3          3          0          0          15-4                9

2. Voinţa Livadea                  3          3          0          0          16-8                9

3. AS Găgeni                         3          2          1          0          6-1                  7

4. CSO Slănic                        3          2          0          1          8-2                  6

5. Gloria Vâlcăneşti               3          2          0          1          9-7                  6

6. Flacăra Mălăieşti                3          2          0          1          5-6                  6

7. CS Scorţeni Bordeni          3          1          2          0          6-2                  5

8. Viitorul Ţipăreşti                3          1          0          2          12-12              3

9. Avântul Bertea                   3          1          0          2          4-7                  3

10. Unirea Tr. Lipăneşti         3          1          0          2          8-13                3

11. Stejarul Goruna C. Mislii 3          0          2          1          6-7                  2

12. Voinţa Vărbilău               3          0          1          2          3-9                  1

13. Muntenia Blejoi               3          0          0          3          6-11                0

14. Tricolor Coţofeneşti         3          0          0          3          3-18                0

Seria „CÂMPINA”   

ACS Ariceşti - Avântul Măgureni                 0 - 1

CS Măneşti 2013 - Flacăra Filipeşti              3-0

NG Brătăşanca - Juventus Călineşti              5-0

Unirea Călineşti - Muntenii Câmpina            0-3

Viitorul Proviţa - AS Strejnic                                    1-2

Carpaţi MEFIN Sinaia - CS Valea Doftanei 2-0

Steaua Mărgineni - Sportul Câmpina            2-2

Clasament

1. NG Brătăşanca                   3          3          0          0          17-5                9

2. CS Măneşti 2013               3          2          1          0          6-2                  7

3. AS Strejnic                         3          2          0          1          8-6                  6

4. Carpaţi MEFIN Sinaia       3          2          0          1          6-4                  6

5. Avântul Măgureni              3          2          0          1          5-3                  6

6. Steaua Mărgineni               2          1          1          0          6-4                  4

7. Viitorul Proviţa de Sus      3          1          1          1          6-6                  4

8. Unirea Călineşti                 3          1          1          1          4-5                  4

9. Muntenii Câmpina             3          1          0          2          6-7                  3

10. CS Valea Doftanei           2          1          0          1          2-3                  3

11. Sportul Câmpina              3          0          1          2          4-7                  1

12. Flacăra Filipeşti                3          0          1          2          4-9                  1

13. ACS Ariceşti                    3          0          1          2          3-9                  1

14. Juventus Călineşti          3          0          1          2          2-9                  1

Seria    „TERITORIU”

Unirea Bărcăneşti - Tg. Vechi Stănceşti                   2-3

AS Potigrafu - Progresul Puchenii Moşneni             2-2

Tineretul P. Burchii - Tineretul Balta Doamnei         1-3

Prahova Tinosu - Viitorul Predeşti                            4-8

Petrolul Ologeni - CS Brazi 2                                    0-3

Unirea Brăteşti - Viitorul Poienarii Burchii               2-0

CS Şirna Tăriceni - Arizona Zalhanaua                     4-1

Clasament

1. CS Brazi 2                          3          3          0          0          8-0                  9

2. Progresul Pucheni               3          2          1          0          11-4                7

3. AS Potigrafu                      3          2          1          0          9-6                  7

4. Petrolul Ologeni                 3          2          0          1          13-6                6

5. Viitorul Poienarii Burchii   3          2          0          1          8-4                  6

6. Unirea Brăteşti                   3          2          0          1          3-1                  6

7. AS Tg. Vechi Stănceşti      3          2          0          1          7-7                  6

8. Tineretul Balta Doamnei    3          2          0          1          9-14                6

9. Viitorul Predeşti                 3          1          0          2          10-8                3

10. Tineretul P. Burchii          3          1          0          2          11-10              3

11. CS Şirna Tăriceni             3          1          0          2          4-10                3

12. Arizona Zalhanaua           3          0          0          3          4-9                  0

13. Unirea Bărcăneşti             3          0          0          3          7-15                 0

14. Prahova Tinosu                3          0          0          3          8-18                0

Seria „SUD”  

AS Dârvari Coslegi - CS Măneşti 2013 Băltiţa        2-4

CS Brazi Popeşti - Viitorul Pantazi                           7-1

AS Pleaşa - Vulturul Zănoaga                                   6-4

AS Puşcaşi - AS Româneşti                                      1-3

Progresul Bucov - AS Gorgota                                  1-0

Unirea Lacul Turcului - CS Brazi Negoieşti             2-11

Viitorul Puchenii Mari - Progresul Coslegi               1-2

Clasament

1. CS Brazi Negoieşti            3          3          0          0          24-3                9

2. CS Brazi Popeşti                3          3          0          0          11-2                9

3. AS Româneşti                    3          2          1          0          11-5                7

4. AS Pleaşa                           3          2          0          1          12-8                6

5. Vulturul Zănoaga               3          2          0          1          12-9                6

6. CS Măneşti 2013 Băltiţa    3          2          0          1          10-9                6

7. Viitorul Pantazi                  3          2          0          1          7-10                6

8. Unirea Lacul Turcului        3          1          1          1          7-13                4

9. AS Gorgota                          3          1          0          2          3-4                  3

10. Progresul Bucov               3          1          0          2          4-8                  3

11. Progresul Coslegi             3          1          0          2          7-12                3

12. AS Dârvari Coslegi          3          0          0          3          3-9                  0

13. AS Puşcaşi                       3          0          0          3          4-12                0

14. Viitorul Puchenii Mari     3          0          0          3          1-12                0

Seria „MIZIL”

Progresul Tomşani - Olimpia Gornet Cricov             2-1

Progresul B. Grădiştea - Voinţa Vadu Părului          1-2

Cricovul Cioceni - Avântul Iordăcheanu                  4-7

Podgoria Vadu Săpat - AS Gherghiţa                       1-2

Oţelul Larissa - Tineretul Berceni II                         6-1

Viitorul Iordăcheanu - Sportul Valea Cucului          7-0      

Olimpia Cireşanu - Speranţa Olari                            3-0

Clasament

1. Olimpia Cireşanu               3          3          0          0          14-3                9

2. Avântul Iordăcheanu         3          3          0          0          16-7                9

3. AS Gherghiţa                     3          3          0          0          12-4                9

4. Voinţa Vadu Părului          3          2          1          0          9-4                  7

5. Viitorul Iordăcheanu          3          2          0          1          15-4                6

6. Progresul Bold. Grădiştea  3          2          0          1          6-5                  6

7. Olimpia Gornet Cricov      3          1          0          2          6-6                  3

8. Progresul Tomşani              3          1          0          2          4-5                  3

9. Speranţa Olari                    3          1          0          2          4-6                  3

10. FC Oţelul Larissa             3          1          0          2          8-12                3

11. Cricovul Cioceni              3          1          0          2          7-13                3

12. Podgoria Vadu Săpat       3          0          1          2          5-9                  1

13. Sportul Valea Cucului      3          0          0          3          2-14                0

14. Tineretul Berceni II          3          0          0          3          3-19                0

Clasamentele includ rezultatele etapei din 10-11 septembrie, neomologate.


Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Linkedin
rating  rating
(154 vizualizări)
Dacă v-a plăcut acest articol, daţi-ne un like:

In Ploiesti gasiti paine traditionala romaneasca coapta in cuptor cu lemne fara E-uri

Adăugaţi un comentariu:
Folosind un cont de facebook:
sau folosind formularul următor:
Nume:

Email:

Comentariul:

Cod siguranţă:
Codul de securitate




Stadionul, ok, mărcile Petrolul - se rediscută la ora 15.00!



Sport

stadionul ok marcile petrolul - se rediscuta la ora 1500
Şedinţa extraordinară a Consiliului Local Ploieşti, desfăşurată astăzi, începând cu ora 12.00, nu a rezolvat toate doleanţele suporterilor petrolişti, în condiţiile în care doar unul dintre proiecte, cel legat de tarifele Stadionului „Ilie Oană”, a fost supus votului şi aprobat. În...


Rezultate înregistrate în turul secund al Cupei României, faza judeţeană!



Sport

rezultate inregistrate in turul secund al cupei romaniei faza judeteana
Marţi şi miercuri s-au desfăşurat jocurile din faza a II-a a Cupei României, etapa judeţeană, rundă în care au evoluat grupările din Liga B Prahova. Din această etapă mai este de disputat doar jocul dintre Viitorul Proviţa de Sus şi Carpaţi MEFIN Sinaia, meci programat pe 5 octombrie, de la...


România, campioană olimpică la spadă! Imaginea zilei, dacă nu cumva a competiţiei, oferită de Ana Maria Popescu!



Sport

romania campioana olimpica la spada imaginea zilei daca nu cumva a competitiei oferita de ana maria popescu
România este în premieră campioană olimpică în proba de spadă pe echipe. Simona Gherman, Ana Maria Popescu, Simona Pop şi Loredana Dinu au reuşit, azi-noapte, să bată pentru a doua oară în istorie China (campioană mondială, în 2015 şi olimpică, în 2012) şi au cucerit aurul la Rio, scor 44-38....


Fotbal judeţean, Cupa României: Rezultatele turului al III-lea!



Sport

fotbal judetean cupa romaniei rezultatele turului al iii-lea
Ieri, s-au disputat partidele contând pentru turul al III-lea al Cupei României, ediţia 2016-2017, ultimul dinaintea intrării în competiţie a formaţiilor din Superliga B Prahova. Iată care au fost rezultatele consemnate: Stejarul Goruna Cocorăştii Mislii - CSO Slănic 1-2 (0-1) Au marcat:...


Fostul antrenor de la CSM Ploieşti, Neven Hrupec, şi-a găsit echipă!



Sport

fostul antrenor de la csm ploiesti neven hrupec si-a gasit echipa
Începând de astăzi, fostul antrenor al echipei de handbal feminin a CSM Ploieşti, croatul Neven Hrupec, a preluat-o pe campioana Poloniei, MKS Selgros Lublin. Site-ul oficial al grupării poloneze a făcut acest anunţ, cu menţiunea că tehnicianul va efectua primul antrenament cu noua echipă...


Design si programare web: ing. Constantin Iancu
ISSN 2501-8612, ISSN-L 2501-8612
Actualizat la 18 martie 2019
Autentificare
Responsive website newspaper by eng. Constantin Ianc
republicanii.ro