Share on Linkedin
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Facebook
Vineri, 18 ianuarie 2019 - 6:19:16
republicanii

Campionatul judeţean de fotbal pentru seniori - Rezultate şi clasamente


20 septembrie 2016

Jocurile programate în campionatele judeţene din SuperLiga B şi Liga B Prahova au continuat la finalul săptămânii trecute cu o nouă rundă, în timp ce etapa din Liga A Prahova a fost amânată ca urmare a participării selecţionatei „Prahova-Muntenia” la Cupa Regiunilor. Din păcate, în etapa de la finalul săptămânii trecute o partidă a fost întreruptă, după ce echipa AS Pleaşa a acuzat jocul dur al gazdelor de la AS Româneşti, iar echipa din Sângeru a anunţat că nu se prezintă la meciul de la Izvoarele, cu Tinereţea. Rezultatele complete ale etapei, neomologate, au fost următoarele:

SUPERLIGA B PRAHOVA - etapa a VII-a

CS Brazi - CS Şirna Varniţa                          4-0

Avântul Tomşani - Ştiinţa Albeşti                 4-1

Unirea Teleajen - CSM Ploieşti                     4-0

CS Scorţeni Mislea - Petrolul 95 Ploieşti      0-3

Rapid Ibrianu - Brădetul Ştefeşti                  2-1

Sp. Valea Călugărească - Rapid Mizil           3-3

Viitorul Ariceşti - Măgura Trestioara 0-1

Real Rio Cocoşeşti - Intersport Filipeşti       3-1

Tineretul Berceni - Prahova Tg. Vechi          6-1

Clasament

1. Rapid Mizil                        7          6          1          0          23-15              19

2. Real Rio Cocoşeşti             7          6          0          1          20-10              18

3. Viitorul Ariceşti                 7          5          1          1          19-8                16

4. Intersport Filipeşti              7          5          1          1          18-9                16

5. Petrolul 95 Ploieşti             7          5          0          2          30-13              15

6. Tineretul Berceni                7          4          1          2          17-10              13

7. Brădetul Ştefeşti                7          4          0          3          22-13              12

8. Rapid Ibrianu                     7          4          0          3          18-12              12

9. Măgura Trestioara              7          4          0          3          16-11              12

10. CS Brazi                           7          3          3          1          14-9                12

11. Sp. Valea Călugărească    7          2          2          3          14-16              8

12. Ştiinţa Albeşti                  7          2          2          3          12-19              8

13. Unirea Teleajen                7          2          1          4          11-11              7

14. Avântul Tomşani              7          2          0          5          16-23              6

15. Prahova Tg. Vechi           7          1          0          6          10-26              3

16. CS Şirna Varniţa              7          1          0          6          10-27              3

17. CSM Ploieşti                    7          0          1          6          9-26                1

18. CS Scorţeni Mislea          7          0          1          6          6-27                1

LIGA B PRAHOVA - etapa a IV-a

Seria „VĂLENI”

Luceafărul Drajna - Voinţa 2009 Gornet                  1-4

AS Podenii Vechi - Petrolul Păcureţi                                   1-0

Podenii Noi Valea Dulce - Victoria Olteni               3-3

Tineretul Gura Vitioarei - Şoimii Apostolache          2-2

Voinţa Găzarul Surani - Voinţa Măgurele                 4-0

AS Podenii Noi - AS Mehedinţa                              3-1

Tinereţea Izvoarele - Steaua Sângeru

(echipa oaspete a anunţat că nu se prezintă la joc)

Clasament

1. Voinţa 2009 Gornet           4          4          0          0          19-4                12

2. Voinţa Găzarul Surani        4          4          0          0          17-7                12

3. AS Podenii Vechi              4          3          0          1          7-4                  9

4. Victoria Olteni                   4          2          1          1          9-7                  7

5. Podenii Noi Valea Dulce   4          2          1          1          8-6                  7

6. Tinereţea Izvoarele             3          2          0          1          9-7                  6

7. AS Podenii Noi                  4          2          0          2          10-11              6

8. Luceafărul Drajna              4          2          0          2          8-10                6

9. Tineretul Gura Vitioarei     4          1          1          2          9-8                  4

10. Şoimii Apostolache          4          1          1          2          5-8                  4

11. Steaua Sângeru                3          1          0          2          7-8                  3

12. Voinţa Măgurele              4          1          0          3          5-10                3

13. Petrolul Păcureţi               4          0          0          4          4-15                0

14. AS Mehedinţa                  4          0          0          4          6-18                0

Seria „SLĂNIC”

Unirea Tr. Lipăneşti - Muntenia Blejoi          3-4

Viitorul Ţipăreşti - Progresul Aluniş              0-1

CS Scorţeni Bordeni - Voinţa Livadea         6-0      

Voinţa Vărbilău - Tricolor Coţofeneşti         5-1

Avântul Bertea - AS Găgeni                         2-1

Flacăra Mălăieşti - Stejarul Goruna               3-3

Gloria Vâlcăneşti - CSO Slănic                     1-1

Clasament

1. Progresul Aluniş                 4          4          0          0          16-4                12

2. Voinţa Livadea                  4          3          0          1          16-14              9

3. CS Scorţeni Bordeni          4          2          2          0          12-2                8

4. CSO Slănic                        4          2          1          1          9-3                  7

5. AS Găgeni                         4          2          1          1          7-3                  7

6. Gloria Vâlcăneşti               4          2          1          1          10-8                7

7. Flacăra Mălăieşti                4          2          1          1          8-9                  7

8. Avântul Bertea                   4          2          0          2          6-8                  6

9. Voinţa Vărbilău                  4          1          1          2          8-10                4

10. Viitorul Ţipăreşti              4          1          0          3          12-13              3

11. Stejarul Goruna C. Mislii 4          0          3          1          9-10                3

12. Muntenia Blejoi               4          1          0          3          10-14              3

13. Unirea Tricolor Lipăneşti 4          1          0          3          11-17              3

14. Tricolor Coţofeneşti         4          0          0          4          4-23                0

Seria „CÂMPINA”

Flacăra Filipeşti - ACS Ariceşti                     5-3

Juventus Călineşti - CS Măneşti 2013           1-3

Muntenii Câmpina - NG Brătăşanca             4-6

AS Strejnic - Unirea Călineşti                       6-0

CS Valea Doftanei - Viitorul Proviţa                        1-0

Sportul Câmpina - Carpaţi MEFIN Sinaia    3-4

Avântul Măgureni - Steaua Mărgineni          5-1

Clasament

1. NG Brătăşanca                   4          4          0          0          23-9                12

2. CS Măneşti 2013               4          3          1          0          9-3                  10

3. AS Strejnic                         4          3          0          1          14-6                9

4. Avântul Măgureni              4          3          0          1          10-4                9

5. Carpaţi MEFIN Sinaia       4          3          0          1          10-7                9

6. CS Valea Doftanei             3          2          0          1          3-3                  6

7. Viitorul Proviţa de Sus      4          1          1          2          6-7                  4

8. Steaua Mărgineni               3          1          1          1          7-9                  4

9. Flacăra Filipeşti de Târg     4          1          1          2          9-12                4

10. Unirea Călineşti 2016      4          1          1          2          4-11                4

11. Muntenii Câmpina 2016  4          1          0          3          10-13              3

12. Sportul Câmpina              4          0          1          3          7-11                1

13. ACS Ariceşti                    4          0          1          3          6-14                1

14. Juventus Călineşti          4          0          1          3          3-12                1

Seria „TERITORIU”

Progresul Puchenii Moşneni - Unirea Bărcăneşti      2-0

Tineretul Balta Doamnei - AS Potigrafu                   3-5

Viitorul Predeşti - Tineretul Poienarii Burchii           2-3

CS Brazi 2 - Prahova Tinosu                                     6-1

Viitorul Poienarii Burchii - Petrolul Ologeni 0-3

Arizona Zalhanaua - Unirea Brăteşti                         0-1

AS Tg. Vechi Stănceşti - CS Şirna Tăriceni              3-1

Clasament

1. CS Brazi 2                          4          4          0          0          14-1                12

2. Progresul Puch. Moşneni   4          3          1          0          13-4                10

3. AS Potigrafu                      4          3          1          0          14-9                10

4. Petrolul Ologeni                 4          3          0          1          16-6                9

5. Unirea Brăteşti                   4          3          0          1          4-1                  9

6. AS Tg. Vechi Stănceşti      4          3          0          1          10-8                9

7. Tineretul Poienarii Burchii 4          2          0          2          14-12              6

8. Viitorul Poienarii Burchii   4          2          0          2          8-7                  6

9. Tineretul Balta Doamnei    4          2          0          2          12-19              6

10. Viitorul Predeşti               4          1          0          3          12-11              3

11. CS Şirna Tăriceni             4          1          0          3          5-13                3

12. Arizona Zalhanaua           4          0          0          4          4-10                0

13. Unirea Bărcăneşti             4          0          0          4          7-17                0

14. Prahova Tinosu                4          0          0          4          9-24                0

Seria „SUD”

Viitorul Pantazi - AS Dârvari Coslegi                       3-0

Vulturul Zănoaga - CS Brazi Popeşti                                   2-2

AS Româneşti - AS Pleaşa

(joc întrerupt în minutul 67, la scorul de 3-0)

AS Gorgota - AS Puşcaşi                                          3-2

CS Brazi Negoieşti - Progresul Bucov                      6-0

Progresul Coslegi - Unirea Lacul Turcului                5-1

CS Măneşti 2013 Băltiţa - Viitorul Puchenii Mari    3-0

Clasament

1. CS Brazi Negoieşti            4          4          0          0          30-3                12

2. CS Brazi Popeşti                4          3          1          0          13-4                10

3. CS Măneşti 2013 Băltiţa    4          3          0          1          13-9                9

4. Viitorul Pantazi                  4          3          0          1          10-10              9

5. AS Româneşti                    3          2          1          0          11-5                7

6. Vulturul Zănoaga               4          2          1          1          14-11              7

7. AS Pleaşa                           3          2          0          1          12-8                6

8. AS Gorgota                                   4          2          0          2          6-6                  6

9. Progresul Coslegi               4          2          0          2          12-13              6

10. Unirea Lacul Turcului      4          1          1          2          8-18                4

11. Progresul Bucov               4          1          0          3          4-14                3

12. AS Puşcaşi                       4          0          0          4          6-15                0

13. AS Dârvari Coslegi          4          0          0          4          3-12                0

14. Viitorul Puchenii Mari     4          0          0          4          1-15                0

Seria „MIZIL”

Voinţa Vadu Părului - Progresul Tomşani                1-1

Avântul Iordăcheanu - Progresul B. Grădiştea         0-4

AS Gherghiţa - Cricovul Cioceni                              5-4

Tineretul Berceni II - Podgoria Vadu Săpat             3-0

Sportul Valea Cucului - Oţelul Larissa                     6-2

Speranţa Olari - Viitorul Iordăcheanu                       4-3

Olimpia Gornet Cricov - Olimpia Cireşanu               4-0

Clasament

1. AS Gherghiţa                     4          4          0          0          17-8                12

2. Olimpia Cireşanu               4          3          0          1          14-7                9

3. Avântul Iordăcheanu         4          3          0          1          16-11              9

4. Progresul Bold. Grădiştea  4          3          0          1          10-5                9

5. Voinţa Vadu Părului          4          2          2          0          10-5                8

6. Viitorul Iordăcheanu          4          2          0          2          18-8                6

7. Olimpia Gornet Cricov      4          2          0          2          10-6                6

8. Speranţa Olari                    4          2          0          2          8-9                  6

9. Progresul Tomşani              4          1          1          2          5-6                  4

10. Cricovul Cioceni              4          1          0          3          11-18              3

11. Oţelul Larissa                   4          1          0          3          10-18              3

12. Sportul Valea Cucului      4          1          0          3          8-16                3

13. Tineretul Berceni II          4          1          0          3          6-19                3

14. Podgoria Vadu Săpat       4          0          1          3          5-12                1


Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Linkedin
rating  rating  rating
(242 vizualizări)
Dacă v-a plăcut acest articol, daţi-ne un like:

In Ploiesti gasiti paine traditionala romaneasca coapta in cuptor cu lemne fara E-uri

Adăugaţi un comentariu:
Folosind un cont de facebook:
sau folosind formularul următor:
Nume:

Email:

Comentariul:

Cod siguranţă:
Codul de securitate




Două meciuri ale Petrolului ar putea fi amânate. Vezi care este motivul!



Sport

doua meciuri ale petrolului ar putea fi amanate vezi care este motivul
Cinci jucători de la Petrolul au fost selecţionaţi pentru lotul lărgit, de 30, al Selecţionatei Prahova Muntenia, care va reprezenta România, în perioada 20-24 septembrie, la turneul preliminar al UEFA Regions Cup. Este vorba despre portarul Ionuţ Marinică, fundaşul Răzvan Catană,...


Campionatul judeţean de fotbal pentru seniori - Rezultate şi clasamente!



Sport

campionatul judetean de fotbal pentru seniori - rezultate si clasamente
La finalul săptămânii trecute s-a desfăşurat ultima etapă a turului din cadrul celor şase serii ale Ligii B Prahova. Se poate remarca faptul că doar echipa Tricolorul Coţofeneşti (seria „SLĂNIC”) nu a reuşit să câştige niciun joc în prima parte a sezonului, fiind o premieră negativă în acest...


Aglomeraţie la reunirea echipei de handbal masculin a CSM Ploieşti!



Sport

aglomeratie la reunirea echipei de handbal masculin a csm ploiesti
Echipa de handbal masculin a Clubului Sportiv Municipal şi-a reluat, astăzi, antrenamentele în vederea participării în Divizia A, 22 de jucători fiind la dispoziţia antrenorului Dragoş Dobrescu şi a coordonatorul secţiei de băieţi, Ion Nicolae. Au plecat mulţi dintre cei care au combătut în...


Claudiu Tudor: „Singurul loc în care puteam să-mi găsesc motivaţia era Petrolul, prin suporteri, stadion şi ceea ce simt pentru echipă!”



Sport

claudiu tudor singurul loc in care puteam sa-mi gasesc motivatia era petrolul prin suporteri stadion si ceea ce simt pentru echipa
La 31 de ani, Claudiu Tudor este cel mai experimentat jucător pe care Tavi Grigore se bazează în proiectul „Noul Petrolul”. Recunoaşte că, lipsindu-i motivaţia, era aproape de momentul retragerii, iar propunerea de a se îmbrăca din nou în galben-albastru a venit la fix. Se întoarce la echipa...


Conferinţă de presă: parteneriatul Petrolul Ploieşti - Alexandrion Grup, prezentat oficial!



Sport

conferinta de presa parteneriatul petrolul ploiesti - alexandrion grup prezentat oficial
Petrolul Ploieşti şi Alexandrion Group au demarat o colaborare ce vizează performanţa, startul fiind marcat, în această seară, printr-o conferinţă de presă ce a avut loc în Salonul Gold Room din cadrul Restaurantului Plaisir. Directorul comercial al Alexandrion, Răzvan Vasile, directorul...


Design si programare web: ing. Constantin Iancu
ISSN 2501-8612, ISSN-L 2501-8612
Actualizat la 6 februarie 2017
Autentificare
Responsive website newspaper by eng. Constantin Ianc
republicanii.ro