Share on Linkedin
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Facebook
Vineri, 25 mai 2018 - 8:22:00
republicanii

Campionatul judeţean de fotbal pentru seniori - Rezultate şi clasamente


20 septembrie 2016

Jocurile programate în campionatele judeţene din SuperLiga B şi Liga B Prahova au continuat la finalul săptămânii trecute cu o nouă rundă, în timp ce etapa din Liga A Prahova a fost amânată ca urmare a participării selecţionatei „Prahova-Muntenia” la Cupa Regiunilor. Din păcate, în etapa de la finalul săptămânii trecute o partidă a fost întreruptă, după ce echipa AS Pleaşa a acuzat jocul dur al gazdelor de la AS Româneşti, iar echipa din Sângeru a anunţat că nu se prezintă la meciul de la Izvoarele, cu Tinereţea. Rezultatele complete ale etapei, neomologate, au fost următoarele:

SUPERLIGA B PRAHOVA - etapa a VII-a

CS Brazi - CS Şirna Varniţa                          4-0

Avântul Tomşani - Ştiinţa Albeşti                 4-1

Unirea Teleajen - CSM Ploieşti                     4-0

CS Scorţeni Mislea - Petrolul 95 Ploieşti      0-3

Rapid Ibrianu - Brădetul Ştefeşti                  2-1

Sp. Valea Călugărească - Rapid Mizil           3-3

Viitorul Ariceşti - Măgura Trestioara 0-1

Real Rio Cocoşeşti - Intersport Filipeşti       3-1

Tineretul Berceni - Prahova Tg. Vechi          6-1

Clasament

1. Rapid Mizil                        7          6          1          0          23-15              19

2. Real Rio Cocoşeşti             7          6          0          1          20-10              18

3. Viitorul Ariceşti                 7          5          1          1          19-8                16

4. Intersport Filipeşti              7          5          1          1          18-9                16

5. Petrolul 95 Ploieşti             7          5          0          2          30-13              15

6. Tineretul Berceni                7          4          1          2          17-10              13

7. Brădetul Ştefeşti                7          4          0          3          22-13              12

8. Rapid Ibrianu                     7          4          0          3          18-12              12

9. Măgura Trestioara              7          4          0          3          16-11              12

10. CS Brazi                           7          3          3          1          14-9                12

11. Sp. Valea Călugărească    7          2          2          3          14-16              8

12. Ştiinţa Albeşti                  7          2          2          3          12-19              8

13. Unirea Teleajen                7          2          1          4          11-11              7

14. Avântul Tomşani              7          2          0          5          16-23              6

15. Prahova Tg. Vechi           7          1          0          6          10-26              3

16. CS Şirna Varniţa              7          1          0          6          10-27              3

17. CSM Ploieşti                    7          0          1          6          9-26                1

18. CS Scorţeni Mislea          7          0          1          6          6-27                1

LIGA B PRAHOVA - etapa a IV-a

Seria „VĂLENI”

Luceafărul Drajna - Voinţa 2009 Gornet                  1-4

AS Podenii Vechi - Petrolul Păcureţi                                   1-0

Podenii Noi Valea Dulce - Victoria Olteni               3-3

Tineretul Gura Vitioarei - Şoimii Apostolache          2-2

Voinţa Găzarul Surani - Voinţa Măgurele                 4-0

AS Podenii Noi - AS Mehedinţa                              3-1

Tinereţea Izvoarele - Steaua Sângeru

(echipa oaspete a anunţat că nu se prezintă la joc)

Clasament

1. Voinţa 2009 Gornet           4          4          0          0          19-4                12

2. Voinţa Găzarul Surani        4          4          0          0          17-7                12

3. AS Podenii Vechi              4          3          0          1          7-4                  9

4. Victoria Olteni                   4          2          1          1          9-7                  7

5. Podenii Noi Valea Dulce   4          2          1          1          8-6                  7

6. Tinereţea Izvoarele             3          2          0          1          9-7                  6

7. AS Podenii Noi                  4          2          0          2          10-11              6

8. Luceafărul Drajna              4          2          0          2          8-10                6

9. Tineretul Gura Vitioarei     4          1          1          2          9-8                  4

10. Şoimii Apostolache          4          1          1          2          5-8                  4

11. Steaua Sângeru                3          1          0          2          7-8                  3

12. Voinţa Măgurele              4          1          0          3          5-10                3

13. Petrolul Păcureţi               4          0          0          4          4-15                0

14. AS Mehedinţa                  4          0          0          4          6-18                0

Seria „SLĂNIC”

Unirea Tr. Lipăneşti - Muntenia Blejoi          3-4

Viitorul Ţipăreşti - Progresul Aluniş              0-1

CS Scorţeni Bordeni - Voinţa Livadea         6-0      

Voinţa Vărbilău - Tricolor Coţofeneşti         5-1

Avântul Bertea - AS Găgeni                         2-1

Flacăra Mălăieşti - Stejarul Goruna               3-3

Gloria Vâlcăneşti - CSO Slănic                     1-1

Clasament

1. Progresul Aluniş                 4          4          0          0          16-4                12

2. Voinţa Livadea                  4          3          0          1          16-14              9

3. CS Scorţeni Bordeni          4          2          2          0          12-2                8

4. CSO Slănic                        4          2          1          1          9-3                  7

5. AS Găgeni                         4          2          1          1          7-3                  7

6. Gloria Vâlcăneşti               4          2          1          1          10-8                7

7. Flacăra Mălăieşti                4          2          1          1          8-9                  7

8. Avântul Bertea                   4          2          0          2          6-8                  6

9. Voinţa Vărbilău                  4          1          1          2          8-10                4

10. Viitorul Ţipăreşti              4          1          0          3          12-13              3

11. Stejarul Goruna C. Mislii 4          0          3          1          9-10                3

12. Muntenia Blejoi               4          1          0          3          10-14              3

13. Unirea Tricolor Lipăneşti 4          1          0          3          11-17              3

14. Tricolor Coţofeneşti         4          0          0          4          4-23                0

Seria „CÂMPINA”

Flacăra Filipeşti - ACS Ariceşti                     5-3

Juventus Călineşti - CS Măneşti 2013           1-3

Muntenii Câmpina - NG Brătăşanca             4-6

AS Strejnic - Unirea Călineşti                       6-0

CS Valea Doftanei - Viitorul Proviţa                        1-0

Sportul Câmpina - Carpaţi MEFIN Sinaia    3-4

Avântul Măgureni - Steaua Mărgineni          5-1

Clasament

1. NG Brătăşanca                   4          4          0          0          23-9                12

2. CS Măneşti 2013               4          3          1          0          9-3                  10

3. AS Strejnic                         4          3          0          1          14-6                9

4. Avântul Măgureni              4          3          0          1          10-4                9

5. Carpaţi MEFIN Sinaia       4          3          0          1          10-7                9

6. CS Valea Doftanei             3          2          0          1          3-3                  6

7. Viitorul Proviţa de Sus      4          1          1          2          6-7                  4

8. Steaua Mărgineni               3          1          1          1          7-9                  4

9. Flacăra Filipeşti de Târg     4          1          1          2          9-12                4

10. Unirea Călineşti 2016      4          1          1          2          4-11                4

11. Muntenii Câmpina 2016  4          1          0          3          10-13              3

12. Sportul Câmpina              4          0          1          3          7-11                1

13. ACS Ariceşti                    4          0          1          3          6-14                1

14. Juventus Călineşti          4          0          1          3          3-12                1

Seria „TERITORIU”

Progresul Puchenii Moşneni - Unirea Bărcăneşti      2-0

Tineretul Balta Doamnei - AS Potigrafu                   3-5

Viitorul Predeşti - Tineretul Poienarii Burchii           2-3

CS Brazi 2 - Prahova Tinosu                                     6-1

Viitorul Poienarii Burchii - Petrolul Ologeni 0-3

Arizona Zalhanaua - Unirea Brăteşti                         0-1

AS Tg. Vechi Stănceşti - CS Şirna Tăriceni              3-1

Clasament

1. CS Brazi 2                          4          4          0          0          14-1                12

2. Progresul Puch. Moşneni   4          3          1          0          13-4                10

3. AS Potigrafu                      4          3          1          0          14-9                10

4. Petrolul Ologeni                 4          3          0          1          16-6                9

5. Unirea Brăteşti                   4          3          0          1          4-1                  9

6. AS Tg. Vechi Stănceşti      4          3          0          1          10-8                9

7. Tineretul Poienarii Burchii 4          2          0          2          14-12              6

8. Viitorul Poienarii Burchii   4          2          0          2          8-7                  6

9. Tineretul Balta Doamnei    4          2          0          2          12-19              6

10. Viitorul Predeşti               4          1          0          3          12-11              3

11. CS Şirna Tăriceni             4          1          0          3          5-13                3

12. Arizona Zalhanaua           4          0          0          4          4-10                0

13. Unirea Bărcăneşti             4          0          0          4          7-17                0

14. Prahova Tinosu                4          0          0          4          9-24                0

Seria „SUD”

Viitorul Pantazi - AS Dârvari Coslegi                       3-0

Vulturul Zănoaga - CS Brazi Popeşti                                   2-2

AS Româneşti - AS Pleaşa

(joc întrerupt în minutul 67, la scorul de 3-0)

AS Gorgota - AS Puşcaşi                                          3-2

CS Brazi Negoieşti - Progresul Bucov                      6-0

Progresul Coslegi - Unirea Lacul Turcului                5-1

CS Măneşti 2013 Băltiţa - Viitorul Puchenii Mari    3-0

Clasament

1. CS Brazi Negoieşti            4          4          0          0          30-3                12

2. CS Brazi Popeşti                4          3          1          0          13-4                10

3. CS Măneşti 2013 Băltiţa    4          3          0          1          13-9                9

4. Viitorul Pantazi                  4          3          0          1          10-10              9

5. AS Româneşti                    3          2          1          0          11-5                7

6. Vulturul Zănoaga               4          2          1          1          14-11              7

7. AS Pleaşa                           3          2          0          1          12-8                6

8. AS Gorgota                                   4          2          0          2          6-6                  6

9. Progresul Coslegi               4          2          0          2          12-13              6

10. Unirea Lacul Turcului      4          1          1          2          8-18                4

11. Progresul Bucov               4          1          0          3          4-14                3

12. AS Puşcaşi                       4          0          0          4          6-15                0

13. AS Dârvari Coslegi          4          0          0          4          3-12                0

14. Viitorul Puchenii Mari     4          0          0          4          1-15                0

Seria „MIZIL”

Voinţa Vadu Părului - Progresul Tomşani                1-1

Avântul Iordăcheanu - Progresul B. Grădiştea         0-4

AS Gherghiţa - Cricovul Cioceni                              5-4

Tineretul Berceni II - Podgoria Vadu Săpat             3-0

Sportul Valea Cucului - Oţelul Larissa                     6-2

Speranţa Olari - Viitorul Iordăcheanu                       4-3

Olimpia Gornet Cricov - Olimpia Cireşanu               4-0

Clasament

1. AS Gherghiţa                     4          4          0          0          17-8                12

2. Olimpia Cireşanu               4          3          0          1          14-7                9

3. Avântul Iordăcheanu         4          3          0          1          16-11              9

4. Progresul Bold. Grădiştea  4          3          0          1          10-5                9

5. Voinţa Vadu Părului          4          2          2          0          10-5                8

6. Viitorul Iordăcheanu          4          2          0          2          18-8                6

7. Olimpia Gornet Cricov      4          2          0          2          10-6                6

8. Speranţa Olari                    4          2          0          2          8-9                  6

9. Progresul Tomşani              4          1          1          2          5-6                  4

10. Cricovul Cioceni              4          1          0          3          11-18              3

11. Oţelul Larissa                   4          1          0          3          10-18              3

12. Sportul Valea Cucului      4          1          0          3          8-16                3

13. Tineretul Berceni II          4          1          0          3          6-19                3

14. Podgoria Vadu Săpat       4          0          1          3          5-12                1


Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Linkedin
rating  rating
(221 vizualizări)
Dacă v-a plăcut acest articol, daţi-ne un like:

In Ploiesti gasiti paine traditionala romaneasca coapta in cuptor cu lemne fara E-uri

Adăugaţi un comentariu:
Folosind un cont de facebook:
sau folosind formularul următor:
Nume:

Email:

Comentariul:

Cod siguranţă:
Codul de securitate




Două handbaliste de la CSM Ploieşti joacă finala Campionatului Mondial Universitar!



Sport

doua handbaliste de la csm ploiesti joaca finala campionatului mondial universitar
Performanţă de excepţie pentru Nicoleta Tudor şi Elena Şerban, handbalistele care reprezintă CSM Ploieşti la Campionatul Mondial Universitar de handbal ce are loc în Spania, la Malaga! Fetele noastre s-au calificat cu naţionala României în finala competiţiei, după ce au câştigat astăzi, cu...


Campionatul judeţean de fotbal pentru seniori - Rezultate şi clasamente!



Sport

campionatul judetean de fotbal pentru seniori - rezultate si clasamente
În weekend, s-a disputat o nouă etapă din cadrul campionatelor judeţene pentru seniori, rezultatele neomologate ale partidelor şi clasamentele fiind următoarele: SUPERLIGA B PRAHOVA – etapa a XII-a Rapid Mizil - Viitorul Ariceşti Rahtivani 3-0 Petrolul 95 Ploieşti - Unirea Teleajen 1-5...


Prima reprezentaţie acasă, primul show al „lupilor”!



Sport

prima reprezentatie acasa primul show al lupilor
Noul Petrolul a avut, în această seară, prima reprezentaţie pe arena „Ilie Oană” şi se poate spune că a trecut cu brio testul, reuşind să întregească spectacolul propus de nişte suporteri care au arătat din nou că iubesc această echipă indiferent de nivelul la care joacă. A fost 4-0 în faţa...


CS Păuleşti şi-a aflat adversara din turul al III-lea al Cupei României!



Sport

cs paulesti si-a aflat adversara din turul al iii-lea al cupei romaniei
Campioana judeţeană a ultimului sezon, CS Păuleşti, încearcă să repete parcursul foarte bun realizat în ediţia trecută a Cupei României, iar sorţii par să-i fi fost favorabili acum, când a ajuns în turul al III-lea. Astfel, elevii lui Iulius Mărgărit au fost programaţi să joace, miercurea...


12 echipe continuă cursa în Cupa „Moş Crăciun” la minifotbal!



Sport

12 echipe continua cursa in cupa mos craciun la minifotbal
La finalul săptămânii trecute, sălile de sport din Blejoi şi Băicoi au găzduit faza preliminară a celei de-a XXIV-a ediţii a Cupei „Moş Crăciun” la minifotbal, competiţie organizată de Asociaţia Judeţeană de Fotbal Prahova. Au fost 12 grupe în această primă fază, iar câştigătoarele acestora...


Design si programare web: ing. Constantin Iancu
ISSN 2501-8612, ISSN-L 2501-8612
Actualizat la 6 februarie 2017
Autentificare
Responsive website newspaper by eng. Constantin Ianc
republicanii.ro