Share on Linkedin
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Facebook
Vineri, 25 mai 2018 - 8:23:34
republicanii

Campionatul judeţean de fotbal pentru juniori - Rezultate şi clasamente!


24 septembrie 2016

Întrecerile judeţene de juniori au continuat la finalul săptămânii trecute, rundă în care un junior a fost la un pas de o tragedie pe terenul de la Câmpina, după ce a rămas inconştient timp de aproximativ 10 minute pe terenul de joc. Rezultate etapei din 17 septembrie, omologate, au fost următoarele:

Juniori A (născuţi în/după 1 ianuarie 1998) - etapa a II-a

Seria I

AS Pleaşa - Unirea Bărcăneşti           amânat

CS Blejoi - Unirea Cocorăştii Colţ    4-1

Petrolul 95 Ploieşti - CSO Plopeni    3-1

Rapid Sălciile - Voinţa Ciorani          1-5

Clasament

1. CS Blejoi                            2          1          1          0          5-2                  4

2. Voinţa Ciorani                    1          1          0          0          5-1                  3

3. Petrolul 95 Ploieşti             1          1          0          0          3-1                  3

4. Rapid Sălciile                     2          1          0          1          8-9                  3

5. CSO Plopeni                      2          0          1          1          2-4                  1

6. Unirea Bărcăneşti               1          0          0          1          4-7                  0

7. Unirea Cocorăştii Colţ       1          0          0          1          1-4                  0

Seria a II-a

CSO Slănic - CS Cornu                                 2-4

Tricolorul Breaza - Gloria Vâlcăneşti            3-2

Viitorul Gura Vitioarei - CS Brazi                2-3

Petrolistul Boldeşti - Avântul Măneciu         4-0

CS Câmpina - Unirea Urlaţi                          6-0

Clasament

1. CS Câmpina                       2          2          0          0          13-0                6

2. CS Brazi                             2          2          0          0          10-4                6

3. CSO Slănic                        2          1          0          1          7-4                  3

4. Petrolistul Boldeşti            2          1          0          1          6-3                  3

5. Viitorul Gura Vitioarei       2          1          0          1          5-4                  3

6. Tricolorul Breaza                2          1          0          1          5-9                  3

7. CS Cornu                           2          1          0          1          4-9                  3

8. Unirea Urlaţi                      2          1          0          1          3-8                  3

9. Gloria Vâlcăneşti               2          0          0          2          2-8                  0

10. Avântul Măneciu             2          0          0          2          1-7                  0

Juniori B (născuţi în/după 1 ianuarie 2000) - etapa a II-a

Seria I

Petrolul Ologeni - Ştiinţa Albeşti                  2-1

AS Gorgota - Sportul Valea Călugărească    1-4

Progresul Drăgăneşti - CS Ceptura               8-1      

Prahova Tg. Vechi - Gloria Plopu                 5-3

Clasament

1. Progresul Drăgăneşti          2          2          0          0          11-3                6

2. Sportul Valea Călugărească2         2          0          0          8-2                  6

3. Prahova Tg. Vechi             2          1          0          1          7-6                  3

4. Ştiinţa Albeşti                    2          1          0          1          4-4                  3

5. Petrolul Ologeni                2          1          0          1          3-5                  3

6. AS Gorgota                        2          0          1          1          2-5                  1

7. CS Ceptura                         2          0          1          1          2-9                  1

8. Gloria Plopu                       2          0          0          2          5-8                  0

Seria a II-a

Tinereţea Izvoarele - Teleajenul Văleni         4-0

AS Tufeni Băicoi - CS Măneşti C. Izvorului            6-3

AFC Băneşti-Urleta şi CS Păuleşti au stat.

Clasament

1. Tinereţea Izvoarele             2          2          0          0          10-3                6

2. AS Tufeni Băicoi               2          1          1          0          7-4                  4

3. CS Păuleşti                        1          0          1          0          2-2                  1

4. AFC Băneşti-Urleta           1          0          1          0          1-1                   1

5. Teleajenul Văleni               2          0          1          1          2-6                  1

6. CS Măneşti C. Izvorului    2          0          0          2          6-12                0

Juniori C (născuţi în/după 1 ianuarie 2002) - etapa a II-a

Seria I

Astra Ploieşti - Petrolul Băicoi                      10-0

Unirea Tricolor Lipăneşti - AFC Brebu         4-1      

Luceafărul Drajna - Petrolul 95 Ploieşti        1-4

Petrolistul Boldeşti - HM Junior Câmpina    3-5

Olimpia Comarnic - Tricolorul Breaza           1-7

Petrosport Ploieşti - Viitorul Fortuna                        3-6

Clasament

1. Astra Ploieşti                      2          2          0          0          27-0                6

2. Viitorul Fortuna                 2          2          0          0          18-3                6

3. HM Junior Câmpina           2          2          0          0          17-3                6

4. Tricolorul Breaza                1          1          0          0          7-1                  3

5. Unirea Tr. Lipăneşti           1          1          0          0          4-1                  3

6. Petrolul 95 Ploieşti             1          1          0          0          4-1                  3

7. Petrosport Ploieşti             2          1          0          1          7-7                  3

8. Petrolistul Boldeşti             1          0          0          1          3-5                  0

9. Petrolul Băicoi                   2          0          0          2          1-14                0

10. Luceafărul Drajna           2          0          0          2          1-16                0

11. Olimpia Comarnic            2          0          0          2          1-19                0

12. AFC Brebu                      2          0          0          2          1-21                0

Seria a II-a

Petrosport I Ploieşti - CS Blejoi                    9-1

CSM Ploieşti - CS Brazi                                13-1

Astra Ploieşti - Viitorul Ariceşti                    7-0

AS Pleaşa - Sportul Valea Călugărească       3-1

AS Tg. Vechi Stănceşti - Progresul Bucov   6-1

CSO Plopeni - Avântul Iordăcheanu            3-0

Clasament

1. CSM Ploieşti                      2          2          0          0          28-1                6

2. Petrosport I Ploieşti           2          2          0          0          22-2                6

3. AS Tg. Vechi Stănceşti      2          2          0          0          9-1                  6

4. AS Pleaşa                           2          2          0          0          6-1                  6

5. Astra Ploieşti                      2          1          0          1          8-3                  3

6. CS Blejoi                            2          1          0          1          11-9                3

7. Sp. Valea Călugărească      2          1          0          1          4-4                  3

8. CSO Plopeni                      2          1          0          1          3-10                3

9. Avântul Iordăcheanu         2          0          0          2          0-6                  0

10. Progresul Bucov               2          0          0          2          1-9                  0

11. Viitorul Ariceşti               2          0          0          2          0-22                0

12. CS Brazi                           2          0          0          2          2-26                0

Juniori D (născuţi în/după 1 ianuarie 2004) - etapa a II-a

Viitorul Comarnic - Petrosport I Ploieşti       0-10

HM Junior Câmpina - Petrosport Ploieşti      0-8

Viitorul Fortuna - CSM Ploieşti                    2-6

Petrolul 95 Ploieşti I - Petrolul 52 Ploieşti    6-0

Astra Ploieşti - Petrolistul Boldeşti               3-0

Petrolul 95 Ploieşti a stat.

Clasament

1. Petrosport Ploieşti             2          2          0          0          35-0                6

2. Petrolul 95 Ploieşti I          2          2          0          0          15-4                6

3. CSM Ploieşti                      2          2          0          0          9-2                  6

4. Petrosport I Ploieşti           1          1          0          0          10-0                3

5. Petrolul 95 Ploieşti             1          1          0          0          3-1                  3

6. Astra Ploieşti                      2          1          0          1          4-3                  3

7. Petrolul 52 Ploieşti             2          1          0          1          3-7                  3

8. Viitorul Fortuna                 2          0          0          2          3-9                  0

9. Petrolistul Boldeşti            2          0          0          2          4-12                0

10. HM Junior Câmpina         2          0          0          2          0-11                0

11. Viitorul Comarnic            2          0          0          2          0-37                0

Clasamentele includ rezultatele etapei din 10-11 septembrie, omologate.

 


Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Linkedin
rating  rating
(174 vizualizări)
Dacă v-a plăcut acest articol, daţi-ne un like:

In Ploiesti gasiti paine traditionala romaneasca coapta in cuptor cu lemne fara E-uri

Adăugaţi un comentariu:
Folosind un cont de facebook:
sau folosind formularul următor:
Nume:

Email:

Comentariul:

Cod siguranţă:
Codul de securitate




Atletul de la CSM-CSŞ Ploieşti, Mihai Pîslaru, vicecampion balcanic la juniori 2!



Sport

atletul de la csm-css ploiesti mihai pislaru vicecampion balcanic la juniori 2
Cei doi atleţi de la CSM-CSŞ Ploieşti care au făcut parte din echipa României ce participat în acest weekend la Campionatul Balcanic rezervat juniorilor 2, desfăşurat la Krusevac (Serbia), Mihai Pîslaru şi Andrei Năstăsache, s-au întors cu medalii importante. Mihai Pîslaru a devenit...


Voleibalistul de la Tricolorul LMV Ploieşti, Kostiantyn Zhylinskyi, participă în preliminariile Campionatului European



Sport

voleibalistul de la tricolorul lmv ploiesti kostiantyn zhylinskyi participa in preliminariile campionatului european
În prezent, antrenorii Tricolorului LMV Ploieşti, Sergiu Stancu şi Mădălin Marinescu, au la pregătire un lot redus, deoarece doi dintre jucători sunt componenţi ai loturilor naţionale din România, respectiv Ucraina, pregătindu-se pentru preliminariile Campionatului European 2017....


Promovare fără confirmare!



Sport

promovare fara confirmare
Campioana judeţeană CS Păuleşti a reuşit, în această seară, să-şi câştige dreptul de a evolua în sezonul viitor în Liga a III-a, după ce s-a impus cu 2-0 (1-0) în returul barajului de promovare cu Euromania Dumbrăveni (Vrancea), dar e foarte probabil să fie prima formaţie prahoveană care nu...


CSM Ploieşti a retras echipele de handbal seniori din competiţii!



Sport

csm ploiesti a retras echipele de handbal seniori din competitii
Situaţia financiară dezastruoasă de la CSM Ploieşti i-a determinat pe oficialii clubului să trimită, astăzi, pe adresa Federaţiei Române de Handbal o înştiiţare prin care anunţă retragerea celor două echipe de handbal seniori, feminin şi masculin, din competiţiile în care erau înscrise în...


Petrolul - AFC Băneşti e sâmbătă, de la ora 15.00. Vezi programul casei de bilete!



Sport

petrolul - afc banesti e sambata de la ora 1500 vezi programul casei de bilete
Petrolul joacă, sâmbătă, în etapa a XI-a a Ligii A Prahova, cu AFC Băneşti-Urleta, iar conducerea clubului a stabilit că meciul de pe stadionul „Ilie Oană” va avea loc începând cu ora 15.00. Biletele pentru confruntarea de sâmbătă se vor pune în vânzare începând de mâine şi vor putea fi...


Design si programare web: ing. Constantin Iancu
ISSN 2501-8612, ISSN-L 2501-8612
Actualizat la 6 februarie 2017
Autentificare
Responsive website newspaper by eng. Constantin Ianc
republicanii.ro