Share on Linkedin
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Facebook
Duminică, 19 august 2018 - 5:26:10
republicanii

Campionatul judeţean de fotbal pentru juniori - Rezultate şi clasamente!


24 septembrie 2016

Întrecerile judeţene de juniori au continuat la finalul săptămânii trecute, rundă în care un junior a fost la un pas de o tragedie pe terenul de la Câmpina, după ce a rămas inconştient timp de aproximativ 10 minute pe terenul de joc. Rezultate etapei din 17 septembrie, omologate, au fost următoarele:

Juniori A (născuţi în/după 1 ianuarie 1998) - etapa a II-a

Seria I

AS Pleaşa - Unirea Bărcăneşti           amânat

CS Blejoi - Unirea Cocorăştii Colţ    4-1

Petrolul 95 Ploieşti - CSO Plopeni    3-1

Rapid Sălciile - Voinţa Ciorani          1-5

Clasament

1. CS Blejoi                            2          1          1          0          5-2                  4

2. Voinţa Ciorani                    1          1          0          0          5-1                  3

3. Petrolul 95 Ploieşti             1          1          0          0          3-1                  3

4. Rapid Sălciile                     2          1          0          1          8-9                  3

5. CSO Plopeni                      2          0          1          1          2-4                  1

6. Unirea Bărcăneşti               1          0          0          1          4-7                  0

7. Unirea Cocorăştii Colţ       1          0          0          1          1-4                  0

Seria a II-a

CSO Slănic - CS Cornu                                 2-4

Tricolorul Breaza - Gloria Vâlcăneşti            3-2

Viitorul Gura Vitioarei - CS Brazi                2-3

Petrolistul Boldeşti - Avântul Măneciu         4-0

CS Câmpina - Unirea Urlaţi                          6-0

Clasament

1. CS Câmpina                       2          2          0          0          13-0                6

2. CS Brazi                             2          2          0          0          10-4                6

3. CSO Slănic                        2          1          0          1          7-4                  3

4. Petrolistul Boldeşti            2          1          0          1          6-3                  3

5. Viitorul Gura Vitioarei       2          1          0          1          5-4                  3

6. Tricolorul Breaza                2          1          0          1          5-9                  3

7. CS Cornu                           2          1          0          1          4-9                  3

8. Unirea Urlaţi                      2          1          0          1          3-8                  3

9. Gloria Vâlcăneşti               2          0          0          2          2-8                  0

10. Avântul Măneciu             2          0          0          2          1-7                  0

Juniori B (născuţi în/după 1 ianuarie 2000) - etapa a II-a

Seria I

Petrolul Ologeni - Ştiinţa Albeşti                  2-1

AS Gorgota - Sportul Valea Călugărească    1-4

Progresul Drăgăneşti - CS Ceptura               8-1      

Prahova Tg. Vechi - Gloria Plopu                 5-3

Clasament

1. Progresul Drăgăneşti          2          2          0          0          11-3                6

2. Sportul Valea Călugărească2         2          0          0          8-2                  6

3. Prahova Tg. Vechi             2          1          0          1          7-6                  3

4. Ştiinţa Albeşti                    2          1          0          1          4-4                  3

5. Petrolul Ologeni                2          1          0          1          3-5                  3

6. AS Gorgota                        2          0          1          1          2-5                  1

7. CS Ceptura                         2          0          1          1          2-9                  1

8. Gloria Plopu                       2          0          0          2          5-8                  0

Seria a II-a

Tinereţea Izvoarele - Teleajenul Văleni         4-0

AS Tufeni Băicoi - CS Măneşti C. Izvorului            6-3

AFC Băneşti-Urleta şi CS Păuleşti au stat.

Clasament

1. Tinereţea Izvoarele             2          2          0          0          10-3                6

2. AS Tufeni Băicoi               2          1          1          0          7-4                  4

3. CS Păuleşti                        1          0          1          0          2-2                  1

4. AFC Băneşti-Urleta           1          0          1          0          1-1                   1

5. Teleajenul Văleni               2          0          1          1          2-6                  1

6. CS Măneşti C. Izvorului    2          0          0          2          6-12                0

Juniori C (născuţi în/după 1 ianuarie 2002) - etapa a II-a

Seria I

Astra Ploieşti - Petrolul Băicoi                      10-0

Unirea Tricolor Lipăneşti - AFC Brebu         4-1      

Luceafărul Drajna - Petrolul 95 Ploieşti        1-4

Petrolistul Boldeşti - HM Junior Câmpina    3-5

Olimpia Comarnic - Tricolorul Breaza           1-7

Petrosport Ploieşti - Viitorul Fortuna                        3-6

Clasament

1. Astra Ploieşti                      2          2          0          0          27-0                6

2. Viitorul Fortuna                 2          2          0          0          18-3                6

3. HM Junior Câmpina           2          2          0          0          17-3                6

4. Tricolorul Breaza                1          1          0          0          7-1                  3

5. Unirea Tr. Lipăneşti           1          1          0          0          4-1                  3

6. Petrolul 95 Ploieşti             1          1          0          0          4-1                  3

7. Petrosport Ploieşti             2          1          0          1          7-7                  3

8. Petrolistul Boldeşti             1          0          0          1          3-5                  0

9. Petrolul Băicoi                   2          0          0          2          1-14                0

10. Luceafărul Drajna           2          0          0          2          1-16                0

11. Olimpia Comarnic            2          0          0          2          1-19                0

12. AFC Brebu                      2          0          0          2          1-21                0

Seria a II-a

Petrosport I Ploieşti - CS Blejoi                    9-1

CSM Ploieşti - CS Brazi                                13-1

Astra Ploieşti - Viitorul Ariceşti                    7-0

AS Pleaşa - Sportul Valea Călugărească       3-1

AS Tg. Vechi Stănceşti - Progresul Bucov   6-1

CSO Plopeni - Avântul Iordăcheanu            3-0

Clasament

1. CSM Ploieşti                      2          2          0          0          28-1                6

2. Petrosport I Ploieşti           2          2          0          0          22-2                6

3. AS Tg. Vechi Stănceşti      2          2          0          0          9-1                  6

4. AS Pleaşa                           2          2          0          0          6-1                  6

5. Astra Ploieşti                      2          1          0          1          8-3                  3

6. CS Blejoi                            2          1          0          1          11-9                3

7. Sp. Valea Călugărească      2          1          0          1          4-4                  3

8. CSO Plopeni                      2          1          0          1          3-10                3

9. Avântul Iordăcheanu         2          0          0          2          0-6                  0

10. Progresul Bucov               2          0          0          2          1-9                  0

11. Viitorul Ariceşti               2          0          0          2          0-22                0

12. CS Brazi                           2          0          0          2          2-26                0

Juniori D (născuţi în/după 1 ianuarie 2004) - etapa a II-a

Viitorul Comarnic - Petrosport I Ploieşti       0-10

HM Junior Câmpina - Petrosport Ploieşti      0-8

Viitorul Fortuna - CSM Ploieşti                    2-6

Petrolul 95 Ploieşti I - Petrolul 52 Ploieşti    6-0

Astra Ploieşti - Petrolistul Boldeşti               3-0

Petrolul 95 Ploieşti a stat.

Clasament

1. Petrosport Ploieşti             2          2          0          0          35-0                6

2. Petrolul 95 Ploieşti I          2          2          0          0          15-4                6

3. CSM Ploieşti                      2          2          0          0          9-2                  6

4. Petrosport I Ploieşti           1          1          0          0          10-0                3

5. Petrolul 95 Ploieşti             1          1          0          0          3-1                  3

6. Astra Ploieşti                      2          1          0          1          4-3                  3

7. Petrolul 52 Ploieşti             2          1          0          1          3-7                  3

8. Viitorul Fortuna                 2          0          0          2          3-9                  0

9. Petrolistul Boldeşti            2          0          0          2          4-12                0

10. HM Junior Câmpina         2          0          0          2          0-11                0

11. Viitorul Comarnic            2          0          0          2          0-37                0

Clasamentele includ rezultatele etapei din 10-11 septembrie, omologate.

 


Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Linkedin
rating  rating
(180 vizualizări)
Dacă v-a plăcut acest articol, daţi-ne un like:

In Ploiesti gasiti paine traditionala romaneasca coapta in cuptor cu lemne fara E-uri

Adăugaţi un comentariu:
Folosind un cont de facebook:
sau folosind formularul următor:
Nume:

Email:

Comentariul:

Cod siguranţă:
Codul de securitate




Cătălin Burlacu se întoarce acasă - va juca pentru CSM Ploieşti în Liga Naţională!



Sport

catalin burlacu se intoarce acasa - va juca pentru csm ploiesti in liga nationala
Echipa de baschet masculin a Clubului Sportiv Municipal Ploieşti a făcut, astăzi, primul transfer important în perspectiva participării în Liga Naţională: Cătălin Burlacu a semnat, în prezenţa directorului Cezar Stoichiciu, un contract valabil pentru următorul sezon, cu opţiune de prelungire...


Petrolul, doar două puncte avans în Liga A Prahova - Rezultatele şi clasamentul etapei a XII-a!



Sport

petrolul doar doua puncte avans in liga a prahova - rezultatele si clasamentul etapei a xii-a
Etapa a a XII-a a Ligii A Prahova s-a încheiat astăzi cu două victorii externe, Avântul Măneciu şi Teleajenul Vălenii de Munte câştigând previzibil la Cocorăştii Colţ, respectiv Ceptura. Pe podium, distanţa dintre Petrolul Ploieşti şi CS Blejoi s-a redus la două puncte după remiza...


Problema Centrului de Copii şi Juniori se va discuta, mâine, în Consiliul Local!



Sport

problema centrului de copii si juniori se va discuta maine in consiliul local
Conferinţa de presă organizată astăzi pentru prezentarea proiectului ce vizează noul Petrolul a fost urmată de o vizită a celor implicaţi la Primăria Ploieşti, obiectivele fiind în număr de două: discutarea în şedinţa Consiliului Local de mâine a solicitării Petrolului ’52 de a i se acorda marca...


1.600 de bilete şi abonamente vândute, până aseară, pentru debutul Petrolului pe „Ilie Oană”!



Sport

1600 de bilete si abonamente vandute pana aseara pentru debutul petrolului pe ilie oana
Cu un punct în cont după prima etapă, Petrolul se pregăteşte de debutul pe „Ilie Oană” în faţa propriilor suporteri, aşteptările fiind mari de ambele părţi: elevii lui Tavi Grigore au nevoie de tribune cât mai pline, atât din perspectiva susţinerii, cât şi a beneficiului financiar, iar fanii vor...


Campionatul judeţean de fotbal pentru seniori - Rezultate şi clasamente



Sport

campionatul judetean de fotbal pentru seniori - rezultate si clasamente
Jocurile programate în campionatele judeţene din SuperLiga B şi Liga B Prahova au continuat la finalul săptămânii trecute cu o nouă rundă, în timp ce etapa din Liga A Prahova a fost amânată ca urmare a participării selecţionatei „Prahova-Muntenia” la Cupa Regiunilor. Din păcate, în etapa de...


Design si programare web: ing. Constantin Iancu
ISSN 2501-8612, ISSN-L 2501-8612
Actualizat la 6 februarie 2017
Autentificare
Responsive website newspaper by eng. Constantin Ianc
republicanii.ro