Share on Linkedin
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Facebook
Vineri, 19 iulie 2019 - 9:32:47
republicanii

Campionatul judeţean de fotbal pentru seniori - Rezultate şi clasamente!


26 septembrie 2016

Jocurile din seriile a V-a şi a VI-a din cadrul campionatelor organizate de către AJF Prahova au continuat la finalul săptămânii trecute cu o nouă etapă. La nivelul SuperLigii B Prahova, echipa CSM Ploieşti a anunţat că se retrage din campionat, în aceeaşi situaţie fiind şi CS Şirna Varniţa, însă, miercuri, Comisia de Competiţii şi Disciplină va lua act de situaţia celor două grupări. Vezi rezultatele neomolate ale etapei desfăşurate la finalul săptămânii trecute.

SUPERLIGA B PRAHOVA - etapa a VIII-a        

Rapid Mizil - CS Brazi                                              3-1

Petrolul 95 Ploieşti - Rapid Ibrianu                           4-1

Brădetul Ştefeşti - Sp. Valea Călugărească              6-0

Prahova Tg. Vechi - CS Scorţeni Mislea                   3-0

CS Şirna Varniţa - Avântul Tomşani                         2-3

CSM Ploieşti - Real Rio Cocoşeşti                           nedisputat

Ştiinţa Albeşti - Unirea Teleajen                               3-8      

Intersport Filipeşti - Viitorul Ariceşti                        0-1

Măgura Trestioara - Tineretul Berceni                       7-1

Clasament

1. Rapid Mizil                        8          7          1          0          26-16              22

2. Viitorul Ariceşti Rahtivani 8          6          1          1          20-8                19

3. Petrolul 95 Ploieşti             8          6          0          2          34-14              18

4. Real Rio Cocoşeşti             7          6          0          1          20-10              18

5. Intersport Filipeşti de Târg   8          5          1          2          18-10              16

6. Brădetul Ştefeşti                8          5          0          3          28-13              15

7. Măgura Trestioara              8          5          0          3          23-12              15

8. Tineretul Berceni                8          4          1          3          18-17              13

9. Rapid Ibrianu                     8          4          0          4          19-16              12

10. CS Brazi                           8          3          3          2          15-12              12

11. Unirea Teleajen                8          3          1          4          19-14              10

12. Avântul Tomşani              8          3          0          5          19-25              9

13. Sp. Valea Călugărească    8          2          2          4          14-22              8

14. Ştiinţa Albeşti                  8          2          2          4          15-27              8

15. Prahova Tg. Vechi           8          2          0          6          13-26              6

16. CS Şirna Varniţa              8          1          0          7          12-30              3

17. CSM Ploieşti                    7          0          1          6          9-26                1

18. CS Scorţeni Mislea          8          0          1          7          6-30                1

LIGA B PRAHOVA - etapa a V-a

Seria „SLĂNIC”

Luceafărul Drajna - Tinereţea Izvoarele        1-4

Voinţa 2009 Gornet - AS Podenii Vechi      2-1

Petrolul Păcureţi - Podenii Noi Valea Dulce 0-1

Victoria Olteni - Tineretul Gura Vitioarei     0-3

Şoimii Apostolache - Voinţa Surani              2-5

Voinţa Măgurele - AS Podenii Noi               4-2

AS Mehedinţa - Steaua Sângeru

(echipa gazdă nu s-a prezentat la joc)

*Jocul Tinereţea Izvoarele - Steaua Sângeru, din etapa a IV-a, nedisputat, a fost omologat cu 3-0.

Clasament

1. Voinţa 2009 Gornet           5          5          0          0          21-5                15

2. Voinţa Găzarul Surani        5          5          0          0          22-9                15

3. Tinereţea Izvoarele             5          4          0          1          16-8                12

4. Podenii Noi Valea Dulce   5          3          1          1          9-6                  10

5. AS Podenii Vechi              5          3          0          2          8-6                  9

6. Tineretul Gura Vitioarei     5          2          1          2          12-8                7

7. Victoria Olteni                   5          2          1          2          9-10                7

8. AS Podenii Noi                  5          2          0          3          12-15              6

9. Voinţa Măgurele                5          2          0          3          9-12                6

10. Luceafărul Drajna           5          2          0          3          9-14                6

11. Şoimii Apostolache          5          1          1          3          7-13                4

12. Steaua Sângeru                4          1          0          3          7-11                3

13. AS Mehedinţa                  4          0          0          4          6-18                0

14. Petrolul Păcureţi               5          0          0          5          4-16                0

Seria „SLĂNIC”

Unirea Tr. Lipăneşti - Gloria Vâlcăneşti                   2-3

Muntenia Blejoi - Viitorul Ţipăreşti                          10-3

Progresul Aluniş - CS Scorţeni Bordeni                   3-2

Voinţa Livadea - Voinţa Vărbilău                            3-1

Tricolor Coţofeneşti - Avântul Bertea                       1-3

AS Găgeni - Flacăra Mălăieşti                                   5-6

Stejarul Goruna C. Mislii - CSO Slănic                    1-1

*Jocul Avântul Bertea - AS Găgeni, din etapa a IV-a (pe teren 2-1), a fost omologat cu 0-3.

Clasament

1. Progresul Aluniş                 5          5          0          0          19-6                15

2. Voinţa Livadea                  5          4          0          1          19-15              12

3. AS Găgeni                         5          3          1          1          14-7                10

4. Gloria Vâlcăneşti               5          3          1          1          13-10              10

5. Flacăra Mălăieşti                5          3          1          1          14-14              10

6. CS Scorţeni Bordeni          5          2          2          1          14-5                8

7. CSO Slănic                        5          2          2          1          10-4                8

8. Muntenia Blejoi                 5          2          0          3          20-17              6

9. Avântul Bertea                   5          2          0          3          7-11                6

10. Stejarul Goruna C. Mislii 5          0          4          1          10-11              4

11. Voinţa Vărbilău               5          1          1          3          9-13                4

12. Unirea Tr. Lipăneşti         5          1          0          4          13-20              3

13. Viitorul Ţipăreşti              5          1          0          4          15-23              3

14. Tricolor Coţofeneşti         5          0          0          5          5-26                0

Seria „CÂMPINA”

Flacăra Filipeşti - Avântul Măgureni             0-1

ACS Ariceşti - Juventus Călineşti                 9-5

CS Măneşti 2013 - Muntenii Câmpina          4-4      

NG Brătăşanca - AS Strejnic                        3-2

Unirea Călineşti 2016 - CS Valea Doftanei  0-3

Viitorul Proviţa - Sportul Câmpina               2-5

Carpaţi MEFIN Sinaia - Steaua Mărgineni   4-0

Clasament

1. NG Brătăşanca                   5          5          0          0          26-11              15

2. Carpaţi MEFIN Sinaia       5          4          0          1          14-7                12

3. Avântul Măgureni              5          4          0          1          11-4                12

4. CS Măneşti 2013               5          3          2          0          13-7                11

5. AS Strejnic                         5          3          0          2          16-9                9

6. CS Valea Doftanei             4          3          0          1          6-3                  9

7. Sportul Câmpina                5          1          1          3          12-13              4

8. Muntenii Câmpina 2016    5          1          1          3          14-17              4

9. ACS Ariceşti                      5          1          1          3          15-19              4

10. Flacăra Filipeşti de Târg   5          1          1          3          9-13                4

11. Viitorul Proviţa de Sus    5          1          1          3          8-12                4

12. Steaua Mărgineni             4          1          1          2          7-13                4

13. Unirea Călineşti 2016      5          1          1          3          4-14                4

14. Juventus Călineşti             5          0          1          4          8-21                1

Seria „TERITORIU”

Progresul P. Moşneni - AS Tg. Vechi Stănceşti        1-0

Unirea Bărcăneşti - Tineretul Balta Doamnei           6-3      

AS Potigrafu - Viitorul Predeşti                               0-0

Tineretul Poienarii Burchii - CS Brazi 2                    4-0

Prahova Tinosu - Viitorul Poienarii Burchii              1-4

Petrolul Ologeni - Arizona Zalhanaua                       3-0

Unirea Brăteşti - CS Şirna Tăriceni                           1-0

Clasament

1. Progresul Pucheni               5          4          1          0          14-4                13

2. Petrolul Ologeni                 5          4          0          1          19-6                12

3. CS Brazi 2                          5          4          0          1          14-5                12

4. Unirea Brăteşti                   5          4          0          1          5-1                  12

5. AS Potigrafu                      5          3          2          0          14-9                11

6. Tineretul P. Burchii            5          3          0          2          18-12              9

7. Viitorul P. Burchii              5          3          0          2          12-8                9

8. AS Tg. Vechi Stănceşti      5          3          0          2          10-9                9

9. Tineretul Balta Doamnei    5          2          0          3          15-25              6

10. Viitorul Predeşti               5          1          1          3          12-11              4

11. Unirea Bărcăneşti             5          1          0          4          13-20              3

12. CS Şirna Tăriceni             5          1          0          4          5-14                3

13. Arizona Zalhanaua           5          0          0          5          4-13                0

14. Prahova Tinosu                5          0          0          5          10-28              0

Seria „SUD”

Viitorul Pantazi - CS Măneşti 2013 Băltiţa              1-4

AS Dârvari Coslegi - Vulturul Zănoaga                    2-0

CS Brazi Popeşti - AS Româneşti                             1-2

AS Pleaşa - AS Gorgota                                            8-4

AS Puşcaşi - CS Brazi Negoieşti                              0-6

Progresul Bucov - Progresul Coslegi                         3-0

Unirea Lacul Turcului - Viitorul Puchenii Mari        1-4

*Jocul AS Româneşti - AS Pleaşa, din etapa a IV-a, întrerupt în minutul 67, la scorul de 3-0, a fost omologat cu rezultatul din teren.

Clasament

1. CS Brazi Negoieşti            5          5          0          0          36-3                15

2. AS Româneşti                    5          4          1          0          16-6                13

3. CS Măneşti 2013 Băltiţa    5          4          0          1          17-10              12

4. CS Brazi Popeşti                5          3          1          1          14-6                10

5. AS Pleaşa                           5          3          0          2          20-15              9

6. Viitorul Pantazi                  5          3          0          2          11-14              9

7. Vulturul Zănoaga               5          2          1          2          14-13              7

8. Progresul Coslegi               5          2          0          3          12-16              6

9. AS Gorgota                           5          2          0          3          10-14              6

10. Progresul Bucov               5          2          0          3          7-14                6

11. Unirea Lacul Turcului      5          1          1          3          9-22                4

12. AS Dârvari Coslegi          5          1          0          4          5-12                3

13. Viitorul Puchenii Mari     5          1          0          4          5-16                3

14. AS Puşcaşi                       5          0          0          5          6-21                0

Seria „MIZIL”

Voinţa Vadu Părului - Olimpia Gornet Cricov         1-4

Progresul Tomşani - Avântul Iordăcheanu                1-3

Progresul Boldeşti Grădiştea - AS Gherghiţa           1-1

Cricovul Cioceni - Tineretul Berceni II                     0-0

Podgoria Vadu Săpat - Sportul Valea Cucului         4-1

AS FC Oţelul Larissa - Speranţa Olari                      amânat

Viitorul Iordăcheanu - Olimpia Cireşanu                  0-4

Clasament

1. AS Gherghiţa                     5          4          1          0          18-9                13

2. Olimpia Cireşanu               5          4          0          1          18-7                12

3. Avântul Iordăcheanu         5          4          0          1          19-12              12

4. Progresul Bold. Grădiştea  5          3          1          1          11-6                10

5. Olimpia Gornet Cricov      5          3          0          2          14-7                9

6. Voinţa Vadu Părului          5          2          2          1          11-9                8

7. Viitorul Iordăcheanu          5          2          0          3          18-12              6

8. Speranţa Olari                    4          2          0          2          8-9                  6

9. Progresul Tomşani              5          1          1          3          6-9                  4

10. Podgoria Vadu Săpat       5          1          1          3          9-13                4

11. Cricovul Cioceni              5          1          1          3          11-18              4

12. Tineretul Berceni II          5          1          1          3          6-19                4

13. AS FC Oţelul Larissa       4          1          0          3          10-18              3

14. Sportul Valea Cucului      5          1          0          4          9-20                3


Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Linkedin
rating  rating  rating  rating  rating
(502 vizualizări)
Dacă v-a plăcut acest articol, daţi-ne un like:

In Ploiesti gasiti paine traditionala romaneasca coapta in cuptor cu lemne fara E-uri

Adăugaţi un comentariu:
Folosind un cont de facebook:
sau folosind formularul următor:
Nume:

Email:

Comentariul:

Cod siguranţă:
Codul de securitate




Zi plină la Comisia de Disciplină! Sancţiuni dictate de AJF Prahova!



Sport

zi plina la comisia de disciplina sanctiuni dictate de ajf prahova
În şedinţa Comisiei de Competiţii şi Disciplină din cadrul Asociaţiei Judeţene de Fotbal (AJF) Prahova, din data de 2 noiembrie, s-au luat următoarele hotărâri: - Jucătorul Sima Mădălin (Avântul Tomşani) a fost sancţionat cu şase etape de suspendare şi a primit o penalitate sportivă în valoare...


Dragi suporteri petrolişti, lăsaţi înjurăturile acasă! Meciul Petrolul - Unirea Urlaţi, încredinţat unei domnişoare!



Sport

dragi suporteri petrolisti lasati injuraturile acasa meciul petrolul - unirea urlati incredintat unei domnisoare
Partida de mâine, de pe „Ilie Oană”, dintre Petrolul şi Unirea Urlaţi, a fost încredinţată de Comisia Judeţeană de Arbitri unei brigăzi care o va avea la centru pe Cristina Părăluţă, o tânără de 27 de ani dedicată sportului rege. În vârstă de 27 de ani, Cristina este originară din...


Junioarele de la CSM Ploieşti, mai dezinvolte în faţa „studentelor” Clujului!



Sport

junioarele de la csm ploiesti mai dezinvolte in fata studentelor clujului
Pentru junioarele de la CSM Ploieşti, astăzi a venit şi al treilea meci disputat în Liga Naţională, fiind evident că le este mai uşor să joace în Sala „Olimpia” şi în faţa unor adversare mai apropiate de ele, ca vârstă. Având în faţă o formaţie clujeană care se ştie că se bazează pe mai...


Meciuri nebune la Păuleşti şi Coada Izvorului! Rezultatele şi clasamentul Ligii A Prahova după restanţa de ieri!



Sport

meciuri nebune la paulesti si coada izvorului rezultatele si clasamentul ligii a prahova dupa restanta de ieri
CS Ceptura - CS Cornu 1-3 (0-0) Au marcat: Alexandru Tudorache (83)/Cristian Gavrila(50), Alexandru Zamfir (75), Teodor Stroescu (89-penalti). Unirea Urlaţi - Unirea Cocorăştii Colţ 2-1 (0-1) Au marcat: Valentin Rob (52-penalti), Ricardo Gavriloiu(61)/Nicolae Dumitru (16). Petrolul Băicoi -...


Calculele naţionalei României pentru calificarea în „optimi” la Euro 2016



Sport

calculele nationalei romaniei pentru calificarea in optimi la euro 2016
Echipa naţională de fotbal a României joacă, diseară, de la ora 22.00, meciul decisiv cu Albania pentru calificarea în optimile de finală ale Campionatului European din Franţa. Iată care sunt variantele care i-ar putea califica pe „tricolori” şi posibilii adversari din optimi: Calcule pentru...


Design si programare web: ing. Constantin Iancu
ISSN 2501-8612, ISSN-L 2501-8612
Actualizat la 18 martie 2019
Autentificare
Responsive website newspaper by eng. Constantin Ianc
republicanii.ro