Share on Linkedin
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Facebook
Miercuri, 16 octombrie 2019 - 1:39:10
republicanii

Campionatul judeţean de fotbal pentru seniori - Rezultate şi clasamente!


26 septembrie 2016

Jocurile din seriile a V-a şi a VI-a din cadrul campionatelor organizate de către AJF Prahova au continuat la finalul săptămânii trecute cu o nouă etapă. La nivelul SuperLigii B Prahova, echipa CSM Ploieşti a anunţat că se retrage din campionat, în aceeaşi situaţie fiind şi CS Şirna Varniţa, însă, miercuri, Comisia de Competiţii şi Disciplină va lua act de situaţia celor două grupări. Vezi rezultatele neomolate ale etapei desfăşurate la finalul săptămânii trecute.

SUPERLIGA B PRAHOVA - etapa a VIII-a        

Rapid Mizil - CS Brazi                                              3-1

Petrolul 95 Ploieşti - Rapid Ibrianu                           4-1

Brădetul Ştefeşti - Sp. Valea Călugărească              6-0

Prahova Tg. Vechi - CS Scorţeni Mislea                   3-0

CS Şirna Varniţa - Avântul Tomşani                         2-3

CSM Ploieşti - Real Rio Cocoşeşti                           nedisputat

Ştiinţa Albeşti - Unirea Teleajen                               3-8      

Intersport Filipeşti - Viitorul Ariceşti                        0-1

Măgura Trestioara - Tineretul Berceni                       7-1

Clasament

1. Rapid Mizil                        8          7          1          0          26-16              22

2. Viitorul Ariceşti Rahtivani 8          6          1          1          20-8                19

3. Petrolul 95 Ploieşti             8          6          0          2          34-14              18

4. Real Rio Cocoşeşti             7          6          0          1          20-10              18

5. Intersport Filipeşti de Târg   8          5          1          2          18-10              16

6. Brădetul Ştefeşti                8          5          0          3          28-13              15

7. Măgura Trestioara              8          5          0          3          23-12              15

8. Tineretul Berceni                8          4          1          3          18-17              13

9. Rapid Ibrianu                     8          4          0          4          19-16              12

10. CS Brazi                           8          3          3          2          15-12              12

11. Unirea Teleajen                8          3          1          4          19-14              10

12. Avântul Tomşani              8          3          0          5          19-25              9

13. Sp. Valea Călugărească    8          2          2          4          14-22              8

14. Ştiinţa Albeşti                  8          2          2          4          15-27              8

15. Prahova Tg. Vechi           8          2          0          6          13-26              6

16. CS Şirna Varniţa              8          1          0          7          12-30              3

17. CSM Ploieşti                    7          0          1          6          9-26                1

18. CS Scorţeni Mislea          8          0          1          7          6-30                1

LIGA B PRAHOVA - etapa a V-a

Seria „SLĂNIC”

Luceafărul Drajna - Tinereţea Izvoarele        1-4

Voinţa 2009 Gornet - AS Podenii Vechi      2-1

Petrolul Păcureţi - Podenii Noi Valea Dulce 0-1

Victoria Olteni - Tineretul Gura Vitioarei     0-3

Şoimii Apostolache - Voinţa Surani              2-5

Voinţa Măgurele - AS Podenii Noi               4-2

AS Mehedinţa - Steaua Sângeru

(echipa gazdă nu s-a prezentat la joc)

*Jocul Tinereţea Izvoarele - Steaua Sângeru, din etapa a IV-a, nedisputat, a fost omologat cu 3-0.

Clasament

1. Voinţa 2009 Gornet           5          5          0          0          21-5                15

2. Voinţa Găzarul Surani        5          5          0          0          22-9                15

3. Tinereţea Izvoarele             5          4          0          1          16-8                12

4. Podenii Noi Valea Dulce   5          3          1          1          9-6                  10

5. AS Podenii Vechi              5          3          0          2          8-6                  9

6. Tineretul Gura Vitioarei     5          2          1          2          12-8                7

7. Victoria Olteni                   5          2          1          2          9-10                7

8. AS Podenii Noi                  5          2          0          3          12-15              6

9. Voinţa Măgurele                5          2          0          3          9-12                6

10. Luceafărul Drajna           5          2          0          3          9-14                6

11. Şoimii Apostolache          5          1          1          3          7-13                4

12. Steaua Sângeru                4          1          0          3          7-11                3

13. AS Mehedinţa                  4          0          0          4          6-18                0

14. Petrolul Păcureţi               5          0          0          5          4-16                0

Seria „SLĂNIC”

Unirea Tr. Lipăneşti - Gloria Vâlcăneşti                   2-3

Muntenia Blejoi - Viitorul Ţipăreşti                          10-3

Progresul Aluniş - CS Scorţeni Bordeni                   3-2

Voinţa Livadea - Voinţa Vărbilău                            3-1

Tricolor Coţofeneşti - Avântul Bertea                       1-3

AS Găgeni - Flacăra Mălăieşti                                   5-6

Stejarul Goruna C. Mislii - CSO Slănic                    1-1

*Jocul Avântul Bertea - AS Găgeni, din etapa a IV-a (pe teren 2-1), a fost omologat cu 0-3.

Clasament

1. Progresul Aluniş                 5          5          0          0          19-6                15

2. Voinţa Livadea                  5          4          0          1          19-15              12

3. AS Găgeni                         5          3          1          1          14-7                10

4. Gloria Vâlcăneşti               5          3          1          1          13-10              10

5. Flacăra Mălăieşti                5          3          1          1          14-14              10

6. CS Scorţeni Bordeni          5          2          2          1          14-5                8

7. CSO Slănic                        5          2          2          1          10-4                8

8. Muntenia Blejoi                 5          2          0          3          20-17              6

9. Avântul Bertea                   5          2          0          3          7-11                6

10. Stejarul Goruna C. Mislii 5          0          4          1          10-11              4

11. Voinţa Vărbilău               5          1          1          3          9-13                4

12. Unirea Tr. Lipăneşti         5          1          0          4          13-20              3

13. Viitorul Ţipăreşti              5          1          0          4          15-23              3

14. Tricolor Coţofeneşti         5          0          0          5          5-26                0

Seria „CÂMPINA”

Flacăra Filipeşti - Avântul Măgureni             0-1

ACS Ariceşti - Juventus Călineşti                 9-5

CS Măneşti 2013 - Muntenii Câmpina          4-4      

NG Brătăşanca - AS Strejnic                        3-2

Unirea Călineşti 2016 - CS Valea Doftanei  0-3

Viitorul Proviţa - Sportul Câmpina               2-5

Carpaţi MEFIN Sinaia - Steaua Mărgineni   4-0

Clasament

1. NG Brătăşanca                   5          5          0          0          26-11              15

2. Carpaţi MEFIN Sinaia       5          4          0          1          14-7                12

3. Avântul Măgureni              5          4          0          1          11-4                12

4. CS Măneşti 2013               5          3          2          0          13-7                11

5. AS Strejnic                         5          3          0          2          16-9                9

6. CS Valea Doftanei             4          3          0          1          6-3                  9

7. Sportul Câmpina                5          1          1          3          12-13              4

8. Muntenii Câmpina 2016    5          1          1          3          14-17              4

9. ACS Ariceşti                      5          1          1          3          15-19              4

10. Flacăra Filipeşti de Târg   5          1          1          3          9-13                4

11. Viitorul Proviţa de Sus    5          1          1          3          8-12                4

12. Steaua Mărgineni             4          1          1          2          7-13                4

13. Unirea Călineşti 2016      5          1          1          3          4-14                4

14. Juventus Călineşti             5          0          1          4          8-21                1

Seria „TERITORIU”

Progresul P. Moşneni - AS Tg. Vechi Stănceşti        1-0

Unirea Bărcăneşti - Tineretul Balta Doamnei           6-3      

AS Potigrafu - Viitorul Predeşti                               0-0

Tineretul Poienarii Burchii - CS Brazi 2                    4-0

Prahova Tinosu - Viitorul Poienarii Burchii              1-4

Petrolul Ologeni - Arizona Zalhanaua                       3-0

Unirea Brăteşti - CS Şirna Tăriceni                           1-0

Clasament

1. Progresul Pucheni               5          4          1          0          14-4                13

2. Petrolul Ologeni                 5          4          0          1          19-6                12

3. CS Brazi 2                          5          4          0          1          14-5                12

4. Unirea Brăteşti                   5          4          0          1          5-1                  12

5. AS Potigrafu                      5          3          2          0          14-9                11

6. Tineretul P. Burchii            5          3          0          2          18-12              9

7. Viitorul P. Burchii              5          3          0          2          12-8                9

8. AS Tg. Vechi Stănceşti      5          3          0          2          10-9                9

9. Tineretul Balta Doamnei    5          2          0          3          15-25              6

10. Viitorul Predeşti               5          1          1          3          12-11              4

11. Unirea Bărcăneşti             5          1          0          4          13-20              3

12. CS Şirna Tăriceni             5          1          0          4          5-14                3

13. Arizona Zalhanaua           5          0          0          5          4-13                0

14. Prahova Tinosu                5          0          0          5          10-28              0

Seria „SUD”

Viitorul Pantazi - CS Măneşti 2013 Băltiţa              1-4

AS Dârvari Coslegi - Vulturul Zănoaga                    2-0

CS Brazi Popeşti - AS Româneşti                             1-2

AS Pleaşa - AS Gorgota                                            8-4

AS Puşcaşi - CS Brazi Negoieşti                              0-6

Progresul Bucov - Progresul Coslegi                         3-0

Unirea Lacul Turcului - Viitorul Puchenii Mari        1-4

*Jocul AS Româneşti - AS Pleaşa, din etapa a IV-a, întrerupt în minutul 67, la scorul de 3-0, a fost omologat cu rezultatul din teren.

Clasament

1. CS Brazi Negoieşti            5          5          0          0          36-3                15

2. AS Româneşti                    5          4          1          0          16-6                13

3. CS Măneşti 2013 Băltiţa    5          4          0          1          17-10              12

4. CS Brazi Popeşti                5          3          1          1          14-6                10

5. AS Pleaşa                           5          3          0          2          20-15              9

6. Viitorul Pantazi                  5          3          0          2          11-14              9

7. Vulturul Zănoaga               5          2          1          2          14-13              7

8. Progresul Coslegi               5          2          0          3          12-16              6

9. AS Gorgota                           5          2          0          3          10-14              6

10. Progresul Bucov               5          2          0          3          7-14                6

11. Unirea Lacul Turcului      5          1          1          3          9-22                4

12. AS Dârvari Coslegi          5          1          0          4          5-12                3

13. Viitorul Puchenii Mari     5          1          0          4          5-16                3

14. AS Puşcaşi                       5          0          0          5          6-21                0

Seria „MIZIL”

Voinţa Vadu Părului - Olimpia Gornet Cricov         1-4

Progresul Tomşani - Avântul Iordăcheanu                1-3

Progresul Boldeşti Grădiştea - AS Gherghiţa           1-1

Cricovul Cioceni - Tineretul Berceni II                     0-0

Podgoria Vadu Săpat - Sportul Valea Cucului         4-1

AS FC Oţelul Larissa - Speranţa Olari                      amânat

Viitorul Iordăcheanu - Olimpia Cireşanu                  0-4

Clasament

1. AS Gherghiţa                     5          4          1          0          18-9                13

2. Olimpia Cireşanu               5          4          0          1          18-7                12

3. Avântul Iordăcheanu         5          4          0          1          19-12              12

4. Progresul Bold. Grădiştea  5          3          1          1          11-6                10

5. Olimpia Gornet Cricov      5          3          0          2          14-7                9

6. Voinţa Vadu Părului          5          2          2          1          11-9                8

7. Viitorul Iordăcheanu          5          2          0          3          18-12              6

8. Speranţa Olari                    4          2          0          2          8-9                  6

9. Progresul Tomşani              5          1          1          3          6-9                  4

10. Podgoria Vadu Săpat       5          1          1          3          9-13                4

11. Cricovul Cioceni              5          1          1          3          11-18              4

12. Tineretul Berceni II          5          1          1          3          6-19                4

13. AS FC Oţelul Larissa       4          1          0          3          10-18              3

14. Sportul Valea Cucului      5          1          0          4          9-20                3


Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Linkedin
rating  rating  rating  rating  rating
(512 vizualizări)
Dacă v-a plăcut acest articol, daţi-ne un like:

In Ploiesti gasiti paine traditionala romaneasca coapta in cuptor cu lemne fara E-uri

Adăugaţi un comentariu:
Folosind un cont de facebook:
sau folosind formularul următor:
Nume:

Email:

Comentariul:

Cod siguranţă:
Codul de securitate




Surpriză cu „Noul Petrolul”! Adio Petrosport, hai Petrolul ’52!



Sport

surpriza cu noul petrolul adio petrosport hai petrolul 52
Update Unul dintre liderii suporterilor, Octav Preda, a făcut câteva precizări legate de motivul pentru care s-a renunţat la varianta Petrosport şi se va merge pe Petrolul ’52: „Nu a fost vorba despre dorinţa domnului Goruneanu de a fi preşedinte, ci de o clauză pe care nu puteam să ne-o asumăm,...


Cupa „CSM Ploieşti”, câştigată de elevele lui Neven Hrupec!



Sport

cupa csm ploiesti castigata de elevele lui neven hrupec
Handbalistele de la CSM Ploieşti au reuşit să-şi adjudece trofeul pus în joc cu prilejul competiţiei pe care clubul a organizat-o în ultimele trei zile în Sala Sporturilor „Olimpia”, după ce au remizat, astăzi, scor 27-27, în disputa cu CSM Unirea Slobozia. A fost punctul necesar pentru...


Meciul CSM Ploieşti - HC Zalău se joacă mâine!



Sport

meciul csm ploiesti - hc zalau se joaca maine
La nici 36 de ore de la revenirea din Insulele Feroe, produsă azi-noapte, la ora 2.00, handbalistele de la CSM Ploieşti urmează să joace, mâine, de la ora 12.00, în prima etapă a ediţiei 2016-2017 a Ligii Naţionale. Va fi o confruntare cu Zalăul lui Gheorghe Tadici, care a fost programată...


Tricolorul LMV Ploieşti aduce un brazilian: Windson Ferreira Pedrosa!



Sport

tricolorul lmv ploiesti aduce un brazilian windson ferreira pedrosa
Tricolorul LMV Ploieşti continuă să mute pe piaţa transferurilor, semnând cu unul dintre cei mai valoroşi jucători din campionatul de anul trecut al Greciei, brazilianul Windson Ferreira Pedrosa. Acesta este născut pe data de 13 septembrie 1988 (1.98 m şi 94 kg) şi joacă pe postul de...


Petrolul s-a impus clar la Plopeni: set la zero şi presiune pe Blejoi!



Sport

petrolul s-a impus clar la plopeni set la zero si presiune pe blejoi
Petrolul a deschis astăzi etapa a XIV-a a Ligii A Prahova cu deplasarea de la Plopeni, reuşind să câştige cele trei puncte care o readuc, cel puţin până mâine, când joacă Blejoiul, pe primul loc al Ligii A Prahova. Întâlnind o formaţie gazdă care şi-a pierdut, de-a lungul sezonului, bună...


Design si programare web: ing. Constantin Iancu
ISSN 2501-8612, ISSN-L 2501-8612
Actualizat la 18 martie 2019
Autentificare
Responsive website newspaper by eng. Constantin Ianc
republicanii.ro