Share on Linkedin
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Facebook
Vineri, 18 ianuarie 2019 - 5:11:17
republicanii

Petrolul rămâne pe primul loc! Vezi rezultatele şi marcatorii din Liga A Prahova!


2 octombrie 2016

Unirea Cocorăştii Colţ - CS Cornu               2-6 (1-2)

Au marcat: Florin Bălan (40-penalti), Nicolae Dumitru (46)/Cristian Gavrilă (8), Mihai Teodorescu (28), Iosif Gheorghe (53, 59), Alexandru Jinga (60), Iustin Şovăială (73).

Arbitri: Alin Gheorghe (Ploieşti) - Alexandru Chioibaşu (Adâncata, Ialomiţa) şi Romulus Sprânceană (Buşteni). Observator: Marian Deaconu (Ploieşti).

CS Ceptura - Petrolul 52 Ploieşti                  1-3 (1-2)

Au marcat: Laurenţiu Costache (25 penalti)/Vladimir Butufei (18), Claudiu Tudor (19 penalti), Dragoş Gheorghe (62).

Arbitri: Viorel Căunei (Plopeni) - Andrei Bobeică (Ploieşti) şi Iulian Bălănescu (Plopu). Observator: Viorel Badea (Ploieşti).

Unirea Urlaţi - Tricolorul Breaza       1-3 (0-2)

Au marcat: Vlăduţ Miricică (89)/Ionuţ Oprea (9), Petrică Toader (32-penalti), George Oprea (65-penalti).

Arbitri: Bogdan Zahiu - Alexandru Zafiriadis şi Mihai Vizitiu (toţi, din Ploieşti). Observator: Camil Oprişan (Ploieşti).

Petrolul Băicoi - AFC Băneşti-Urleta           2-0 (1-0)

Au marcat: Florin Dorişor (38), Adrian Ilie (78)/-.

Arbitri: Robert Nuţu - Sorin Nistor şi Luis Oprescu (toţi, din Ploieşti). Observator: Decu Crângaşu (Ploieşti).

AFC Brebu - Avântul Măneciu                     3-1 (3-0)

Au marcat: Alexandru Bobeică (4), Alin Pîrvu (24), Bogdan Dumitru (37)/Alexandru Neagu (82).

Arbitri: Doralin Bîrziloiu (Văleni de Munte) – Octavian Ciorescu (Ploieşti) şi Daniel Leca (Brazi). Observator: Stelian Homan (Proviţa de Jos).

CS Blejoi - Teleajenul Văleni            9-1 (2-0)

Au marcat: Irinel Dumitru (13-penalti), Mircea Ivan (45+1, 50), Vlăduţ Badea (52), Cosmin Lambru (65, 75), Cristian Vasile (70, 85), George Moruz (83)/Lucian Cruceru (74).

Arbitri: Mihai Amorăriţei (Ploieşti) - Cristian Lefter (Urlaţi) şi Gabriel Răduţă (Ploieşti). Observator: Cătălin Popescu (Ploieşti).

AS Tufeni Băicoi - CSO Plopeni       3-3 (1-2)

Au marcat: Teodor Bojoagă (7), Ionuţ Braşoveanu (49), Alin Bălănică (89)/Radu Huza (1), Nicuşor Copilu (35, 84).

Arbitri: Mădălin Marinescu (Ploieşti) - Mircea Rusu (Bertea) şi Eduard Neagu (Poienarii APostoli). Observator: George Negoiţescu (Ploieşti).

CS Păuleşti - CS Măneşti C. Izvorului                      5-0 (3-0)

Au marcat: Marius Mihai (23), Laurenţiu Dumitru (30), Andrei Ciobanu (39), Cristian Arnăutu (61), Alexandru Ion (90+2)/-.

Arbitri: Mădălin Dicu (Ploieşti) - Mădălina Crăciun (Negoieşti) şi Gabriel Ţene (Ploieşti). Observator: Tiberiu Argăseală (Ploieşti).

CLASAMENT

1. Petrolul 52 Ploieşti     6          5          1          0          22-3                16        (+7)

2. Petrolul Băicoi             6          5          1          0          16-3                16        (+7)

3. CS Blejoi                      6          5          0          1          30-8                15        (+6)

4. AFC Băneşti-Urleta    6         4          0          2          21-9                12        (+3)

5. CS Cornu                     6          3          2          1          15-9                11        (+2)

6. AFC Brebu                    6          3          1          2          13-13              10        (+1)

7. CS Păuleşti                  6          2          3          1          15-9                9          (0)

8. CSO Plopeni                6          2          2          2          13-14              8          (-1)

9. Teleajenul Văleni        6          2          1          3          13-16              7          (-2)

10. AS Tufeni Băicoi        6          2          1          3          11-17              7          (-2)

11. CS Măneşti                 6          2          1          3          9-22                7          (+1)

12. Avântul Măneciu       6          2          0          4          11-15              6          (-3)

13. Tricolorul Breaza      6          1          2          3          7-14                5          (-4)

14. CS Ceptura                6          1          1          4          12-25              4          (-5)

15. Unirea Cocorăşti       6          1          0          5          11-23              3          (-9)

16. Unirea Urlaţi              6          0          0          6          6-25                0          (-9)

Etapa a VIII-a (7-9 octombrie):

Vineri, ora 15.00:

CSO Plopeni - CS Blejoi

Sâmbătă, ora 11.00:

Teleajenul Văleni - AFC Brebu

CS Cornu - CS Păuleşti

Sâmbătă, ora 15.00:

Petrolul 52 Ploieşti - Unirea Cocorăştii Colţ

Tricolorul Breaza - CS Ceptura

AFC Băneşti-Urleta - Unirea Urlaţi

CS Măneşti Coada Izvorului - AS Tufeni Băicoi

 

Duminică, ora 11.00:

Avântul Măneciu - Petrolul Băicoi


Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Linkedin
rating  rating  rating  rating  rating
(573 vizualizări)
Dacă v-a plăcut acest articol, daţi-ne un like:

In Ploiesti gasiti paine traditionala romaneasca coapta in cuptor cu lemne fara E-uri

Adăugaţi un comentariu:
Folosind un cont de facebook:
sau folosind formularul următor:
Nume:

Email:

Comentariul:

Cod siguranţă:
Codul de securitate




Handbaliştii de la CSM Ploieşti, victorie cu prim-divizionara CSM Făgăraş: 35-32!



Sport

handbalistii de la csm ploiesti victorie cu prim-divizionara csm fagaras 35-32
Site-ul oficial al CSM Ploieşti anunţă că handbaliştii de la CSM Ploieşti au disputat, astăzi, începând cu ora 15.00, primul meci de verificare al verii, în compania nou-promovatei în Liga Naţională, CSM Făgăraş. Elevii lui Dragoş Dobrescu s-au prezentat bine şi au reuşit să se impună cu...


Cătălina Ponor, portdrapelul României la JO de la Rio de Janeiro



Sport

catalina ponor portdrapelul romaniei la jo de la rio de janeiro
Gimnasta Cătălina Ponor a fost aleasă de Comitetul Executiv al COSR portdrapelul României la Jocurile Olimpice de la Rio de Janeiro, care vor avea loc între 5 şi 21 august. "Având în vedere că propunerea federaţiei privind ocuparea locului cotă primit la feminin la gimnastică este Cătălina...


Ziua favoritelor la Euro 2016 - Franţa, Germania şi Belgia sunt în „sferturi”!



Sport

ziua favoritelor la euro 2016 - franta germania si belgia sunt in sferturi
Duminică a fost ziua favoritelor la Euro 2016, Franţa, Germania şi Belgia calificându-se, aşteptat, în sferturile de finală ale competiţiei. Gazdele, mai greu, după ce au fost conduse la pauză de Irlanda, nemţii şi belgienii mult mai uşor, întrecându-se, chiar, să facă scorul turneului în...


Petrolul s-a antrenat astăzi la Berceni! (FOTO)



Sport

petrolul s-a antrenat astazi la berceni foto
Jucătorii Petrolului s-au antrenat în această seară, începând cu ora 18.00, pe terenul de la Berceni, una dintre variantele pe care conducătorii echipei le au la dispoziţie pentru şedinţele de pregătire ale elevilor lui Octavian Grigore. Autorităţile din Berceni, Chiţorani şi Cocoşeşti şi-au...


„Transfer” din Franţa pentru Comisia Judeţeană de Arbitri Prahova: Bianca Elena Giuran!



Sport

transfer din franta pentru comisia judeteana de arbitri prahova bianca elena giuran
La finalul săptămânii trecute, în peisajul fotbalistic judeţean şi-a făcut apariţia o nouă reprezentantă a sexului frumos: Bianca Elena Giuran (20 de ani). Tânăra originară din judeţul Constanţa a condus la centru meciul dintre Avântul Tomşani şi Rapid Mizil (scor: 1-4), contând pentru etapa a...


Design si programare web: ing. Constantin Iancu
ISSN 2501-8612, ISSN-L 2501-8612
Actualizat la 6 februarie 2017
Autentificare
Responsive website newspaper by eng. Constantin Ianc
republicanii.ro