Share on Linkedin
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Facebook
Duminică, 21 octombrie 2018 - 7:17:05
republicanii

Campionatul judeţean de fotbal pentru seniori – Rezultate şi clasamente!


4 octombrie 2016

SUPERLIGA B PRAHOVA - etapa a IX-a

CS Brazi - Brădetul Ştefeşti                          1-2

Avântul Tomşani - Rapid Mizil                     1-4

Unirea Teleajen - Voinţa Ciorani                   10-0    

Rapid Ibrianu - CS Scorţeni Mislea              4-2

Sportul Valea Călug. - Petrolul 95 Ploieşti    2-2

Real Rio Cocoşeşti - Ştiinţa Albeşti              7-1

Măgura Trestioara - Prahova Tg. Vechi         2-2

Tineretul Berceni - Intersport Filipeşti          3-1

Viitorul Ariceşti Rahtivani a stat.

Clasament

1. Rapid Mizil                        9          8          1          0          30-17              25

2. Real Rio Cocoşeşti             8          7          0          1          27-11              21

3. Viitorul Ariceşti Rahtivani 8          6          1          1          20-8                19

4. Brădetul Ştefeşti                9          6          0          3          30-14              18

5. Petrolul 95 Ploieşti             8          5          1          2          31-15              16

6. Măgura Trestioara              9          5          1          3          25-14              16

7. Intersport Filipeşti de Târg 9          5          1          3          19-13              16

8. Tineretul Berceni                9          5          1          3          21-18              16

9. Rapid Ibrianu                     8          4          0          4          20-17              12

10. Unirea Teleajen                8          3          1          4          25-14              10

11. CS Brazi                           8          2          3          3          13-14              9

12. Ştiinţa Albeşti                  9          2          2          5          16-34              8

13. Prahova Târgşorul Vechi  9          2          1          6          15-28              7

14. Sportul Valea Călug.        8          1          3          4          14-24              6

15. Avântul Tomşani              8          2          0          6          12-23              6

16. Voinţa Ciorani                 9          1          0          8          12-40              3

17. CS Scorţeni Mislea          8          0          0          8          7-33                0

*Echipa CSM Ploieşti s-a retras din campionat din etapa a VIII-a, toate rezultatele fiind anulate;

**Echipa Voinţa Ciorani a fost admisă în campionat, din etapa a IX-a, pe locul celor de la Şirna Varniţa.

LIGA B PRAHOVA - etapa a VI-a

Seria „Văleni”

AS Podenii Vechi - Luceafărul Drajna         4-7

AS Podenii Noi V. Dulce - Voinţa Gornet   5-1

Tineretul Gura Vitioarei - Petrolul Păcureţi   3-1

Voinţa Găzarul Surani - Victoria Olteni        5-0

AS Podenii Noi - Şoimii Apostolache           1-3

Steaua Sângeru - Voinţa Măgurele                4-2

Tinereţea Izvoarele - AS Mehedinţa             5-0

*Jocul AS Mehedinţa - Steaua Sângeru, din etapa a V-a, nedisputat, a fost  omologat cu 0-3.

Clasament

1. Voinţa Găzarul Surani        6          6          0          0          27-9                18

2. Tinereţea Izvoarele             6          5          0          1          21-8                15

3. Voinţa 2009 Gornet           6          5          0          1          22-10              15

4. Podenii Noi Valea Dulce   6          4          1          1          14-7                13

5. Tineretul Gura Vitioarei     6          3          1          2          15-9                10

6. Steaua Sângeru                  6          3          0          3          14-13              9

7. AS Podenii Vechi              6          3          0          3          12-13              9

8. Luceafărul Drajna              6          3          0          3          16-18              9

9. Şoimii Apostolache            6          2          1          3          10-14              7

10. Victoria Olteni                 6          2          1          3          9-15                7

11. AS Podenii Noi                6          2          0          4          13-18              6

12. Voinţa Măgurele              6          2          0          4          11-16              6

13. Petrolul Păcureţi               6          0          0          6          5-19                0

14. AS Mehedinţa                  6          0          0          6          6-26                0

Seria „SLĂNIC”

Viitorul Ţipăreşti - Unirea Tr. Lipăneşti        2-2

CS Scorţeni Bordeni - Muntenia Blejoi        1-2      

Voinţa Vărbilău - Progresul Aluniş               2-1

Avântul Bertea - Voinţa Livadea                  1-1

Flacăra Mălăieşti - Tricolor Coţofeneşti     13-2

CSO Slănic - AS Găgeni                               1-1

Gloria Vâlcăneşti - Stejarul Goruna              9-1

Clasament

1. Progresul Aluniş                 6          5          0          1          20-8                15

2. Flacăra Mălăieşti                6          4          1          1          27-16              13

3. Gloria Vâlcăneşti               6          4          1          1          22-11              13

4. Voinţa Livadea                  6          4          1          1          20-16              13

5. AS Găgeni                         6          3          2          1          15-8                11

6. CSO Slănic                        6          2          3          1          11-5                9

7. Muntenia Blejoi                 6          3          0          3          22-18              9

8. CS Scorţeni Bordeni          6          2          2          2          15-7                8

9. Voinţa Vărbilău                 6          2          1          3          11-14              7

10. Avântul Bertea                 6          2          1          3          8-12                7

11. Unirea Tr. Lipăneşti         6          1          1          4          15-22              4

12. Viitorul Ţipăreşti              6          1          1          4          17-25              4

13. Stejarul Goruna                6          0          4          2          11-20              4

14. Tricolor Coţofeneşti         6          0          0          6          7-39                0

Seria „CÂMPINA”

Juventus Călineşti - Flacăra Filipeşti             2-4

Muntenii Câmpina 2016 - ACS Ariceşti       5-2

AS Strejnic - CS Măneşti 2013                     9-1

CS Valea Doftanei - NG Brătăşanca            3-1

Sportul Câmpina - Unirea Călineşti 2016      1-0

Steaua Mărgineni - Viitorul Proviţa de Sus   5-1

Avântul Măgureni - Carpaţi MEFIN Sinaia  4-1

Clasament

1. NG Brătăşanca                   6          5          0          1          27-14              15

2. Avântul Măgureni              6          5          0          1          15-5                15

3. AS Strejnic                         6          4          0          2          25-10              12

4. CS Valea Doftanei             5          4          0          1          9-4                  12

5. Carpaţi MEFIN Sinaia       6          4          0          2          15-11              12

6. CS Măneşti 2013               6          3          2          1          14-16              11

7. Muntenii Câmpina 2016    6          2          1          3          19-19              7

8. Sportul Câmpina                6          2          1          3          13-13              7

9. Flacăra Filipeşti de Târg     6          2          1          3          13-15              7

10. Steaua Mărgineni             5          2          1          2          12-14              7

11. ACS Ariceşti                    6          1          1          4          17-24              4

12. Viitorul Proviţa de Sus    6          1          1          4          9-17                4

13. Unirea Călineşti 2016      6          1          1          4          4-15                4

14. Juventus Călineşti             6          0          1          5          10-25              1

Seria „TERITORIU”

Tineretul B. Doamnei - Progresul P. Moşneni      3-2

Viitorul Predeşti - Unirea Bărcăneşti                     0-1

CS Brazi 2 - AS Potigrafu                                        1-3

Viitorul P. Burchii - Tineretul P. Burchii                  1-2

Arizona Zalhanaua - Prahova Tinosu                   2-1

CS Şirna Tăriceni - Petrolul Ologeni                     0-5      

AS Tg. Vechi Stănceşti - Unirea Brăteşti               2-1

Clasament

1. Petrolul Ologeni                 6          5          0          1          24-6                15

2. AS Potigrafu                      6          4          2          0          17-10              14

3. Progresul Puchenii Moşneni6        4          1          1          16-7                13

4. Tineretul Poienarii Burchii 6          4          0          2          20-13              12

5. CS Brazi 2                          6          4          0          2          15-8                12       

6. Unirea Brăteşti                   6          4          0          2          6-3                  12

7. AS Tg. Vechi Stănceşti      6          4          0          2          12-10              12

8. Viitorul Poienarii Burchii   6          3          0          3          13-10              9

9. Tineretul Balta Doamnei    6          3          0          3          18-27              9

10. Unirea Bărcăneşti             6          2          0          4          14-20              6

11. Viitorul Predeşti               6          1          1          4          12-12              4

12. Arizona Zalhanaua           6          1          0          5          6-14                3

13. CS Şirna Tăriceni             6          1          0          5          5-19                3

14. Prahova Tinosu                6          0          0          6          11-30              0

Seria „SUD”

Vulturul Zănoaga - Viitorul Pantazi              3-3

AS Româneşti - AS Dârvari Coslegi             2-5

AS Gorgota - CS Brazi Popeşti                     2-3

CS Brazi Negoieşti - AS Pleaşa                    5-2

Progresul Coslegi - AS Puşcaşi                      4-0

Viitorul Puchenii Mari - Progresul Bucov     4-3

CS Măneşti Băltiţa - Unirea Lacul Turcului  2-0

Clasament

1. CS Brazi Negoieşti            6          6          0          0          41-5                18

2. CS Măneşti 2013 Băltiţa    6          5          0          1          19-10              15

3. CS Brazi Popeşti                6          4          1          1          17-8                13

4. AS Româneşti                    6          4          1          1          18-11              13

5. Viitorul Pantazi                  6          3          1          2          14-17              10

6. AS Pleaşa                           6          3          0          3          22-20              9

7. Progresul Coslegi               6          3          0          3          16-16              9

8. Vulturul Zănoaga               6          2          2          2          17-16              8

9. AS Dârvari Coslegi            6          2          0          4          10-14              6

10. AS Gorgota                      6          2          0          4          12-17               6

11. Progresul Bucov               6          2          0          4          10-18              6

12. Viitorul Puchenii Mari     6          2          0          4          9-19                6

13. Unirea Lacul Turcului      6          1          1          4          9-24                4

14. AS Puşcaşi                       6          0          0          6          6-25                0

Seria „MIZIL”

Avântul Iordăcheanu - Voinţa Vadu Părului              amânat

AS Gherghiţa - Progresul Tomşani                           10 - 2

Tineretul Berceni II - Progresul Boldeşti Grădiştea2-5       

Sportul Valea Cucului - Cricovul Cioceni                 3-1      

Speranţa Olari - Podgoria Vadu Săpat                      3-4

Olimpia Cireşanu - AS FC Oţelul Larissa                 11-1

Olimpia Gornet Cricov - Viitorul Iordăcheanu         5-2

Clasament

1. AS Gherghiţa                     6          5          1          0          28-11              16

2. Olimpia Cireşanu               6          5          0          1          29-8                15

3. Progresul Bold. Grădiştea  6          4          1          1          16-8                13

4. Olimpia Gornet Cricov      6          4          0          2          19-9                12

5. Avântul Iordăcheanu         5          4          0          1          19-12              12

6. Voinţa Vadu Părului          5          2          2          1          11-9                8

7. Podgoria Vadu Săpat         6          2          1          3          13-16              7

8. Viitorul Iordăcheanu          6          2          0          4          20-17              6

9. Speranţa Olari                    5          2          0          3          11-13              6

10. Sportul Valea Cucului      6          2          0          4          12-21              6

11. Cricovul Cioceni              6          1          1          4          12-21              4

12. Progresul Tomşani            6          1          1          4          8-19                4

13. Tineretul Berceni II          6          1          1          4          8-24                4

14. AS FC Oţelul Larissa       5          1          0          4          11-29              3


Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Linkedin
rating  rating  rating
(295 vizualizări)
Dacă v-a plăcut acest articol, daţi-ne un like:

In Ploiesti gasiti paine traditionala romaneasca coapta in cuptor cu lemne fara E-uri

Adăugaţi un comentariu:
Folosind un cont de facebook:
sau folosind formularul următor:
Nume:

Email:

Comentariul:

Cod siguranţă:
Codul de securitate




CSM Ploieşti a pierdut la scor meciul cu CSM 2 Bucureşti!



Sport

csm ploiesti a pierdut la scor meciul cu csm 2 bucuresti
Echipa de handbal băieţi a Clubului Sportiv Municipal Ploieşti a pierdut, în această dimineaţă, cu scorul de 27-44 (14-21), partida susţinută în Sala „Olimpia” în compania formaţiei secunde a celor de la CSM Bucureşti, contând pentru etapa a 5-a a Seriei A a Diviziei A. Cu un lot mult mai...


Atletul Mihai Pîslaru, locul 7 la Campionatul Balcanic de seniori!



Sport

atletul mihai pislaru locul 7 la campionatul balcanic de seniori
Atletul Mihai Pîslaru, pregătit de prof. Maria Andrei, a avut o evoluţie foarte bună, în weekend, la Campionatul Balcanic de seniori, desfăşurat la Piteşti, pe stadionul „Nicolae Dobrin”. Deşi este doar junior 2, Pîslaru a reuşit să ocupe locul al 7-lea (din 17 concurenţi) în proba de 400 metri,...


Dinamo Bucureşti nu va juca în Europa League



Sport

dinamo bucuresti nu va juca in europa league
"Luni 30 mai 2016, pe adresa Federaţiei Române de Fotbal a sosit răspunsul Tribunalului de Arbitraj Sportiv (TAS) în dosarul CAS 2016/A/4577 S.C. Dinamo 1948 S.A. vs Romanian Football Federation. În decizia oficială, Tribunalul de Arbitraj Sportiv (TAS) a comunicat că apelul depus de S.C....


Petrolul, lider solitar în Liga A Prahova – Rezultatele şi clasamentul după etapa a VIII-a!



Sport

petrolul lider solitar in liga a prahova  rezultatele si clasamentul dupa etapa a viii-a
CSO Plopeni - CS Blejoi 2-1 (1-0) Au marcat: Cătălin Vlad (37), Andrei Puiuleţ (57)/Dragoş Chejnoiu (59 autogol). Arbitri: Mădălin Dicu (Bucov) - Dragoş Pantilie (Câmpina) şi Andrei Sotir (Ploieşti). Observator AJF Prahova: Mihai Ion (Ploieşti). Teleajenul Vălenii de Munte - AFC Brebu 4-1 (0-0)...


1.600 de bilete şi abonamente vândute, până aseară, pentru debutul Petrolului pe „Ilie Oană”!



Sport

1600 de bilete si abonamente vandute pana aseara pentru debutul petrolului pe ilie oana
Cu un punct în cont după prima etapă, Petrolul se pregăteşte de debutul pe „Ilie Oană” în faţa propriilor suporteri, aşteptările fiind mari de ambele părţi: elevii lui Tavi Grigore au nevoie de tribune cât mai pline, atât din perspectiva susţinerii, cât şi a beneficiului financiar, iar fanii vor...


Design si programare web: ing. Constantin Iancu
ISSN 2501-8612, ISSN-L 2501-8612
Actualizat la 6 februarie 2017
Autentificare
Responsive website newspaper by eng. Constantin Ianc
republicanii.ro