Share on Linkedin
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Facebook
Vineri, 15 decembrie 2017 - 4:41:15
republicanii

Campionatul judeţean de fotbal pentru seniori – Rezultate şi clasamente!


4 octombrie 2016

SUPERLIGA B PRAHOVA - etapa a IX-a

CS Brazi - Brădetul Ştefeşti                          1-2

Avântul Tomşani - Rapid Mizil                     1-4

Unirea Teleajen - Voinţa Ciorani                   10-0    

Rapid Ibrianu - CS Scorţeni Mislea              4-2

Sportul Valea Călug. - Petrolul 95 Ploieşti    2-2

Real Rio Cocoşeşti - Ştiinţa Albeşti              7-1

Măgura Trestioara - Prahova Tg. Vechi         2-2

Tineretul Berceni - Intersport Filipeşti          3-1

Viitorul Ariceşti Rahtivani a stat.

Clasament

1. Rapid Mizil                        9          8          1          0          30-17              25

2. Real Rio Cocoşeşti             8          7          0          1          27-11              21

3. Viitorul Ariceşti Rahtivani 8          6          1          1          20-8                19

4. Brădetul Ştefeşti                9          6          0          3          30-14              18

5. Petrolul 95 Ploieşti             8          5          1          2          31-15              16

6. Măgura Trestioara              9          5          1          3          25-14              16

7. Intersport Filipeşti de Târg 9          5          1          3          19-13              16

8. Tineretul Berceni                9          5          1          3          21-18              16

9. Rapid Ibrianu                     8          4          0          4          20-17              12

10. Unirea Teleajen                8          3          1          4          25-14              10

11. CS Brazi                           8          2          3          3          13-14              9

12. Ştiinţa Albeşti                  9          2          2          5          16-34              8

13. Prahova Târgşorul Vechi  9          2          1          6          15-28              7

14. Sportul Valea Călug.        8          1          3          4          14-24              6

15. Avântul Tomşani              8          2          0          6          12-23              6

16. Voinţa Ciorani                 9          1          0          8          12-40              3

17. CS Scorţeni Mislea          8          0          0          8          7-33                0

*Echipa CSM Ploieşti s-a retras din campionat din etapa a VIII-a, toate rezultatele fiind anulate;

**Echipa Voinţa Ciorani a fost admisă în campionat, din etapa a IX-a, pe locul celor de la Şirna Varniţa.

LIGA B PRAHOVA - etapa a VI-a

Seria „Văleni”

AS Podenii Vechi - Luceafărul Drajna         4-7

AS Podenii Noi V. Dulce - Voinţa Gornet   5-1

Tineretul Gura Vitioarei - Petrolul Păcureţi   3-1

Voinţa Găzarul Surani - Victoria Olteni        5-0

AS Podenii Noi - Şoimii Apostolache           1-3

Steaua Sângeru - Voinţa Măgurele                4-2

Tinereţea Izvoarele - AS Mehedinţa             5-0

*Jocul AS Mehedinţa - Steaua Sângeru, din etapa a V-a, nedisputat, a fost  omologat cu 0-3.

Clasament

1. Voinţa Găzarul Surani        6          6          0          0          27-9                18

2. Tinereţea Izvoarele             6          5          0          1          21-8                15

3. Voinţa 2009 Gornet           6          5          0          1          22-10              15

4. Podenii Noi Valea Dulce   6          4          1          1          14-7                13

5. Tineretul Gura Vitioarei     6          3          1          2          15-9                10

6. Steaua Sângeru                  6          3          0          3          14-13              9

7. AS Podenii Vechi              6          3          0          3          12-13              9

8. Luceafărul Drajna              6          3          0          3          16-18              9

9. Şoimii Apostolache            6          2          1          3          10-14              7

10. Victoria Olteni                 6          2          1          3          9-15                7

11. AS Podenii Noi                6          2          0          4          13-18              6

12. Voinţa Măgurele              6          2          0          4          11-16              6

13. Petrolul Păcureţi               6          0          0          6          5-19                0

14. AS Mehedinţa                  6          0          0          6          6-26                0

Seria „SLĂNIC”

Viitorul Ţipăreşti - Unirea Tr. Lipăneşti        2-2

CS Scorţeni Bordeni - Muntenia Blejoi        1-2      

Voinţa Vărbilău - Progresul Aluniş               2-1

Avântul Bertea - Voinţa Livadea                  1-1

Flacăra Mălăieşti - Tricolor Coţofeneşti     13-2

CSO Slănic - AS Găgeni                               1-1

Gloria Vâlcăneşti - Stejarul Goruna              9-1

Clasament

1. Progresul Aluniş                 6          5          0          1          20-8                15

2. Flacăra Mălăieşti                6          4          1          1          27-16              13

3. Gloria Vâlcăneşti               6          4          1          1          22-11              13

4. Voinţa Livadea                  6          4          1          1          20-16              13

5. AS Găgeni                         6          3          2          1          15-8                11

6. CSO Slănic                        6          2          3          1          11-5                9

7. Muntenia Blejoi                 6          3          0          3          22-18              9

8. CS Scorţeni Bordeni          6          2          2          2          15-7                8

9. Voinţa Vărbilău                 6          2          1          3          11-14              7

10. Avântul Bertea                 6          2          1          3          8-12                7

11. Unirea Tr. Lipăneşti         6          1          1          4          15-22              4

12. Viitorul Ţipăreşti              6          1          1          4          17-25              4

13. Stejarul Goruna                6          0          4          2          11-20              4

14. Tricolor Coţofeneşti         6          0          0          6          7-39                0

Seria „CÂMPINA”

Juventus Călineşti - Flacăra Filipeşti             2-4

Muntenii Câmpina 2016 - ACS Ariceşti       5-2

AS Strejnic - CS Măneşti 2013                     9-1

CS Valea Doftanei - NG Brătăşanca            3-1

Sportul Câmpina - Unirea Călineşti 2016      1-0

Steaua Mărgineni - Viitorul Proviţa de Sus   5-1

Avântul Măgureni - Carpaţi MEFIN Sinaia  4-1

Clasament

1. NG Brătăşanca                   6          5          0          1          27-14              15

2. Avântul Măgureni              6          5          0          1          15-5                15

3. AS Strejnic                         6          4          0          2          25-10              12

4. CS Valea Doftanei             5          4          0          1          9-4                  12

5. Carpaţi MEFIN Sinaia       6          4          0          2          15-11              12

6. CS Măneşti 2013               6          3          2          1          14-16              11

7. Muntenii Câmpina 2016    6          2          1          3          19-19              7

8. Sportul Câmpina                6          2          1          3          13-13              7

9. Flacăra Filipeşti de Târg     6          2          1          3          13-15              7

10. Steaua Mărgineni             5          2          1          2          12-14              7

11. ACS Ariceşti                    6          1          1          4          17-24              4

12. Viitorul Proviţa de Sus    6          1          1          4          9-17                4

13. Unirea Călineşti 2016      6          1          1          4          4-15                4

14. Juventus Călineşti             6          0          1          5          10-25              1

Seria „TERITORIU”

Tineretul B. Doamnei - Progresul P. Moşneni      3-2

Viitorul Predeşti - Unirea Bărcăneşti                     0-1

CS Brazi 2 - AS Potigrafu                                        1-3

Viitorul P. Burchii - Tineretul P. Burchii                  1-2

Arizona Zalhanaua - Prahova Tinosu                   2-1

CS Şirna Tăriceni - Petrolul Ologeni                     0-5      

AS Tg. Vechi Stănceşti - Unirea Brăteşti               2-1

Clasament

1. Petrolul Ologeni                 6          5          0          1          24-6                15

2. AS Potigrafu                      6          4          2          0          17-10              14

3. Progresul Puchenii Moşneni6        4          1          1          16-7                13

4. Tineretul Poienarii Burchii 6          4          0          2          20-13              12

5. CS Brazi 2                          6          4          0          2          15-8                12       

6. Unirea Brăteşti                   6          4          0          2          6-3                  12

7. AS Tg. Vechi Stănceşti      6          4          0          2          12-10              12

8. Viitorul Poienarii Burchii   6          3          0          3          13-10              9

9. Tineretul Balta Doamnei    6          3          0          3          18-27              9

10. Unirea Bărcăneşti             6          2          0          4          14-20              6

11. Viitorul Predeşti               6          1          1          4          12-12              4

12. Arizona Zalhanaua           6          1          0          5          6-14                3

13. CS Şirna Tăriceni             6          1          0          5          5-19                3

14. Prahova Tinosu                6          0          0          6          11-30              0

Seria „SUD”

Vulturul Zănoaga - Viitorul Pantazi              3-3

AS Româneşti - AS Dârvari Coslegi             2-5

AS Gorgota - CS Brazi Popeşti                     2-3

CS Brazi Negoieşti - AS Pleaşa                    5-2

Progresul Coslegi - AS Puşcaşi                      4-0

Viitorul Puchenii Mari - Progresul Bucov     4-3

CS Măneşti Băltiţa - Unirea Lacul Turcului  2-0

Clasament

1. CS Brazi Negoieşti            6          6          0          0          41-5                18

2. CS Măneşti 2013 Băltiţa    6          5          0          1          19-10              15

3. CS Brazi Popeşti                6          4          1          1          17-8                13

4. AS Româneşti                    6          4          1          1          18-11              13

5. Viitorul Pantazi                  6          3          1          2          14-17              10

6. AS Pleaşa                           6          3          0          3          22-20              9

7. Progresul Coslegi               6          3          0          3          16-16              9

8. Vulturul Zănoaga               6          2          2          2          17-16              8

9. AS Dârvari Coslegi            6          2          0          4          10-14              6

10. AS Gorgota                      6          2          0          4          12-17               6

11. Progresul Bucov               6          2          0          4          10-18              6

12. Viitorul Puchenii Mari     6          2          0          4          9-19                6

13. Unirea Lacul Turcului      6          1          1          4          9-24                4

14. AS Puşcaşi                       6          0          0          6          6-25                0

Seria „MIZIL”

Avântul Iordăcheanu - Voinţa Vadu Părului              amânat

AS Gherghiţa - Progresul Tomşani                           10 - 2

Tineretul Berceni II - Progresul Boldeşti Grădiştea2-5       

Sportul Valea Cucului - Cricovul Cioceni                 3-1      

Speranţa Olari - Podgoria Vadu Săpat                      3-4

Olimpia Cireşanu - AS FC Oţelul Larissa                 11-1

Olimpia Gornet Cricov - Viitorul Iordăcheanu         5-2

Clasament

1. AS Gherghiţa                     6          5          1          0          28-11              16

2. Olimpia Cireşanu               6          5          0          1          29-8                15

3. Progresul Bold. Grădiştea  6          4          1          1          16-8                13

4. Olimpia Gornet Cricov      6          4          0          2          19-9                12

5. Avântul Iordăcheanu         5          4          0          1          19-12              12

6. Voinţa Vadu Părului          5          2          2          1          11-9                8

7. Podgoria Vadu Săpat         6          2          1          3          13-16              7

8. Viitorul Iordăcheanu          6          2          0          4          20-17              6

9. Speranţa Olari                    5          2          0          3          11-13              6

10. Sportul Valea Cucului      6          2          0          4          12-21              6

11. Cricovul Cioceni              6          1          1          4          12-21              4

12. Progresul Tomşani            6          1          1          4          8-19                4

13. Tineretul Berceni II          6          1          1          4          8-24                4

14. AS FC Oţelul Larissa       5          1          0          4          11-29              3


Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Linkedin
rating  rating  rating
(266 vizualizări)
Dacă v-a plăcut acest articol, daţi-ne un like:

In Ploiesti gasiti paine traditionala romaneasca coapta in cuptor cu lemne fara E-uri

Adăugaţi un comentariu:
Folosind un cont de facebook:
sau folosind formularul următor:
Nume:

Email:

Comentariul:

Cod siguranţă:
Codul de securitate




Mutări surpriză la Petrolul Ploieşti: Micu şi Puchea, împrumutaţi temporar de la Boldeşti!



Sport

mutari surpriza la petrolul ploiesti micu si puchea imprumutati temporar de la boldesti
Lotul de 20 de jucători anunţat de Petrolul pentru sezonul de Liga A Prahova care începe chiar astăzi a fost întărit pe ultima sută de metri cu doi fotbalişti cu experienţă şi valoare, veniţi de la Petrolistul Boldeşti. Este vorba despre fundaşul central Vasile Micu, însuşi...


George Toth, al doilea baschetbalist transferat de CSM Ploieşti!



Sport

george toth al doilea baschetbalist transferat de csm ploiesti
Conducerea Clubului Sportiv Municipal Ploieşti a perfectat, astăzi, detaliile celui de-al doilea transfer realizat de echipa masculină de baschet, în perspectiva sezonului viitor al Ligii Naţionale. După ce preşedintele Cătălin Burlacu a acceptat propunerea managerilor clubului de a coborî...


Campionatul judeţean de fotbal pentru seniori - Rezultate şi clasamente!



Sport

campionatul judetean de fotbal pentru seniori - rezultate si clasamente
Două jocuri din etapa programată la finalul săptămânii trecute, din cadrul Ligilor a V-a şi a VI-a a campionatelor organizate de către AJF Prahova, s-au încheiat înainte de timpul regulamentar. Componenţii echipelor Sportul Valea Călugărească şi Sportul Valea Cucului au părăsit terenul de joc...


România ocupă locul 47 în clasamentul pe medalii, înaintea ultimei zile de concurs de la Jocurile Olimpice



Sport

romania ocupa locul 47 in clasamentul pe medalii inaintea ultimei zile de concurs de la jocurile olimpice
România are până acum patru medalii cucerite la Rio de Janeiro. Aurul echipei feminine de spadă, argintul câştigat de jucătorii de tenis Horia Tecău şi Florin Mergea în competiţia de dublu şi cele două medalii de bronz obţinute de Gabriel Sîncrăian la haltere, categoria 85 de kilograme,...


CSM Ploieşti are patru nume noi înaintea deplasării de la Deva!



Sport

csm ploiesti are patru nume noi inaintea deplasarii de la deva
După două săptămâni de pauză în Liga Naţională, echipa de handbal feminin a Clubului Sportiv Municipal dispută, mâine, un nou meci oficial, de data aceasta în deplasare, cu CSM Cetate Devatrans. Partida contând pentru etapa a 6-a va începe la ora 18.00, iar elevele lui Daniel Gheorghe vor face...


Design si programare web: ing. Constantin Iancu
ISSN 2501-8612, ISSN-L 2501-8612
Actualizat la 6 februarie 2017
Autentificare
Responsive website newspaper by eng. Constantin Ianc
republicanii.ro