Share on Linkedin
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Facebook
Vineri, 17 august 2018 - 1:02:51
republicanii

Campionatul judeţean de fotbal pentru juniori - Rezultate şi clasamente


5 octombrie 2016

Întrecerile fotbalistice judeţene rezervate juniorilor au continuat la finalul săptămânii trecute cu o nouă etapă. Din păcate, un joc s-a încheiat mai devreme, mai exact partida dintre Rapid Sălciile şi CSO Plopeni, după ce echipa oaspete a părăsit terenul de joc. Vezi rezultatele complete ale rundei cu numărul patru:

Juniori A (născuţi în/după 1 ianuarie 1998) - etapa a IV-a

Seria I

Rapid Sălciile - CSO Plopeni            3-0

(partidă întreruptă în minutul 83, la scorul de 4-2, după ce echipa oaspete a părăsit terenul de joc)

CS Blejoi - AS Pleaşa                         7-4

Petrolul 95 Ploieşti şi Unirea Cocorăştii Colţ au stat.

Clasament

1. CS Blejoi                3          2          1          0          12-6                7

2. Petrolul 95 Ploieşti 2          2          0          0          7-2                  6

3. Rapid Sălciile         2          1          0          1          7-6                  3

4. AS Pleaşa               2          1          0          1          10-11              3

5. CSO Plopeni          3          0          1          2          2-7                  1

6. Unirea Cocorăşti    2          0          0          2          2-8                  0

Seria a II-a

Viitorul Gura Vitioarei - CS Cornu               3-1

Petrolistul Boldeşti - Gloria Vâlcăneşti         10-1

Unirea Urlaţi - CS Brazi                                5-0

CS Câmpina - Avântul Măneciu                   14-0    

Tricolorul Breaza - CSO Slănic                     2-0

Clasament

1. CS Câmpina                       4          4          0          0          31-0                12

2. Viitorul Gura Vitioarei       4          3          0          1          13-8                9

3. CS Brazi                             4          3          0          1          14-11              9

4. Unirea Urlaţi                      4          3          0          1          13-10              9

5. Petrolistul Boldeşti            4          2          0          2          18-8                6

6. Tricolorul Breaza              4          2          0          2          10-13              6

7. CS Cornu                           4          2          0          2          9-15                6

8. CSO Slănic                        4          1          0          3          7-10                3

9. Gloria Vâlcăneşti               4          0          0          4          6-23                0

10. Avântul Măneciu             4          0          0          4          3-26                0

Juniori B (născuţi în/după 1 ianuarie 2000) – etapa a IV-a

Seria I

Progresul Drăgăneşti - Ştiinţa Albeşti           1-1

Gloria Plopu - Sportul Valea Călugărească   4-2

Prahova Tg. Vechi - CS Ceptura                   7-0

AS Gorgota - Petrolul Ologeni                      1-3

Clasament

1. Progresul Drăgăneşti          4          3          1          0          16-4                10

2. Prahova Târgşorul Vechi    3          2          0          1          14-6                6

3. Sportul Valea Călug.          4          2          0          2          10-10              6

4. Petrolul Ologeni                 3          2          0          1          6-6                  6

5. Ştiinţa Albeşti                    3          1          1          1          5-5                  4

6. CS Ceptura                        4          1          1          2          8-20                4

7. Gloria Plopu                       4          1          0          3          13-16              3

8. AS Gorgota                         3          0          1          2          3-8                  1

Seria a II-a

CS Păuleşti - AFC Băneşti-Urleta                 1-13

AS Tufeni Băicoi - Tinereţea Izvoarele         3-2

Teleajenul Văleni şi CS Măneşti 2013 Coada Izvorului au stat.

Clasament

1. AS Tufeni Băicoi               4          3          1          0          13-6                10

2. Tinereţea Izvoarele             4          3          0          1          22-6                9

3. AFC Băneşti-Urleta           2          1          1          0          14-2                4

4. Teleajenul Văleni               3          0          1          2          2-9                  1

5. CS Păuleşti                         3          0          1          2          3-25                1

6. CS Măneşti C. Izvorului    2          0          0          2          6-12                0

Juniori C (născuţi în/după 1 ianuarie 2002) - seria a IV-a

Seria I

Luceafărul Drajna - Petrolul Băicoi               1-6

Petrolistul Boldeşti - AFC Brebu                  4-1      

Olimpia Comarnic - Petrolul 95 Ploieşti        1-8

Viitorul Fortuna - HM Junior Câmpina         3-2

Petrosport Ploieşti - Tricolorul Breaza           9-1

Unirea Tricolor Lipăneşti - Astra Ploieşti      0-15

Clasament

1. Astra Ploieşti                      4          4          0          0          45-0                12

2. Viitorul Fortuna                 4          4          0          0          29-5                12

3. HM Junior Câmpina           4          3          0          1          35-6                9

4. Petrolul 95 Ploieşti             2          2          0          0          12-2                6

5. Petrosport Ploieşti              4          2          0          2          16-11              6

6. Petrolul Băicoi                   4          2          0          2          11-15              6

7. Petrolistul Boldeşti             2          1          0          1          7-6                  3

8. Tricolorul Breaza                3          1          0          2          8-18                3

9. Unirea Tr. Lipăneşti           3          1          0          2          4-20                3

10. Luceafărul Drajna            4          1          0          3          7-25                3

11. AFC Brebu                         4          0          0          4          5-30                0

12. Olimpia Comarnic            4          0          0          4          2-43                0

Seria a II-a

Astra Ploieşti - CS Blejoi                                          4 - 1

AS Pleaşa - CS Brazi                                                10 - 0

AS Tg. Vechi Stănceşti - Viitorul Ariceşti                5 - 1

Avântul Iordăcheanu - Sp. Valea Călugărească   0 - 15

CSO Plopeni - Progresul Bucov                                2 - 2

CSM Ploieşti - Petrosport I Ploieşti                          amânat

Clasament

1. AS Pleaşa                           4          4          0          0          19-2                12

2. AS Tg. Vechi Stănceşti      4          4          0          0          18-4                12

3. CSM Ploieşti                      3          3          0          0          37-1                9

4. Petrosport I Ploieşti           3          3          0          0          34-2                9

5. Astra Ploieşti                      4          3          0          1          18-4                9

6. Sp. Valea Călugărească      4          2          0          2          21-8                6

7. CSO Plopeni                      4          1          1          2          5-24                4

8. CS Blejoi                            4          1          0          3          12-22              3

9. Avântul Iordăcheanu         4          1          0          3          3-21                3

10. Progresul Bucov               4          0          1          3          3-14                1

11. Viitorul Ariceşti               4          0          0          4          2-30                0

12. CS Brazi                           4          0          0          4          2-42                0

Juniori D (născuţi în/după 1 ianuarie 2004) - etapa a IV-a

Viitorul Fortuna - Petrosport I Ploieşti                     0-7

Petrolul 95 Ploieşti I - Petrosport Ploieşti                 0-5

Astra Ploieşti - CSM Ploieşti                                    0-3

Petrolul 95 Ploieşti - Petrolul 52 Ploieşti                   11-1

HM Junior Câmpina - Viitorul Comarnic                  7-0

Petrolistul Boldeşti a stat.

Clasament

1. Petrosport Ploieşti              4          4          0          0          49-0                12

2. CSM Ploieşti                      4          4          0          0          19-4                12

3. Petrolul 95 Ploieşti             3          3          0          0          28-5                9

4. Petrosport I Ploieşti           3          2          1          0          18-1                7

5. FC Astra Ploieşti                4          2          0          2          8-6                  6

6. Petrolul 95 Ploieşti I          4          2          0          2          17-16              6

7. HM Junior Câmpina           4          1          1          2          8-12                4

8. Petrolul 52 Ploieşti             4          1          0          3          4-22                3

9. Petrolistul Boldeşti            3          0          0          3          7-26                0

10. Viitorul Fortuna               4          0          0          4          3-25                0

11. Viitorul Comarnic            3          0          0          3          0-44                0


Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Linkedin
rating  rating
(195 vizualizări)
Dacă v-a plăcut acest articol, daţi-ne un like:

In Ploiesti gasiti paine traditionala romaneasca coapta in cuptor cu lemne fara E-uri

Adăugaţi un comentariu:
Folosind un cont de facebook:
sau folosind formularul următor:
Nume:

Email:

Comentariul:

Cod siguranţă:
Codul de securitate




Liga a III-a, Seria a II-a: niciun gol, un singur punct pentru formaţiile prahovene!



Sport

liga a iii-a seria a ii-a niciun gol un singur punct pentru formatiile prahovene
Cele două formaţii care reprezintă Prahova în cel de-al treilea eşalon, Petrolistul Boldeşti şi Astra 2, au avut, din nou, un weekend nu foarte reuşit, chiar dacă punctul obţinut de echipa lui Marius Măldărăşanu la Modelu poate fi reţinut ca un plus. Cele două formaţii nu au reuşit să înscrie...


Toţi ochii pe Rio: Jocurile Olimpice încep în această noapte!



Sport

toti ochii pe rio jocurile olimpice incep in aceasta noapte
Jocurile Olimpice de vară încep, în această noapte, la Rio de Janeiro, iar timp de 17 zile întreaga lume va urmări peste 10.500 de sportivi, care vor lupta pentru medalii în 42 de discipline sportive. Ceremonia de deschidere a celei de-a 31-a ediţii a Jocurilor Olimpice de vară de la Rio de...


Duminică, o zi dificilă pentru arbitrul Ionuţ Neagu: două jocuri şi opt eliminaţi!



Sport

duminica o zi dificila pentru arbitrul ionut neagu doua jocuri si opt eliminati
Ziua de duminică a fost una intensă pentru experimentatul arbitru de fotbal Ionuţ Neagu, din Poienarii Apostoli. Delegat la două partide, pe terenurile din Tomşani şi Dîrvari, acesta a fost nevoit să scoată de opt ori cartonaşul roşu din buzunar, nervii unor jucători fiind greu de explicat....


Conferinţă în aer liber: fostele glorii au prezentat proiectul Petrolul ’52!



Sport

conferinta in aer liber fostele glorii au prezentat proiectul petrolul 52
Proiectul Petrolul ’52 pare să fie, în aceste zile, cu un pas înaintea oricărei alte variante de continuitate a clubului galben-albastru, fostele glorii organizând, astăzi, o conferinţă de presă în cadrul căreia şi-au expus planurile pe termen scurt. Mircea şi Virgil Dridea, Eduard Iuhasz,...


Coordonatorul Tricolorului LMV Ploieşti, Cosmin Ghimeş, convocat la echipa naţională!



Sport

coordonatorul tricolorului lmv ploiesti cosmin ghimes convocat la echipa nationala
La Craiova, echipa naţională de volei masculin a României a început pregătirile pentru calificările la ediţia cu numărul 30 a Campionatului European, programată în 2017, în Polonia. Selecţionerul Dănuţ Pascu a convocat un lot de 21 de jucători, printre care şi „căpitanul” echipei Tricolorul...


Design si programare web: ing. Constantin Iancu
ISSN 2501-8612, ISSN-L 2501-8612
Actualizat la 6 februarie 2017
Autentificare
Responsive website newspaper by eng. Constantin Ianc
republicanii.ro