Share on Linkedin
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Facebook
Marţi, 16 octombrie 2018 - 5:52:46
republicanii

Campionatul judeţean de fotbal pentru juniori - Rezultate şi clasamente


5 octombrie 2016

Întrecerile fotbalistice judeţene rezervate juniorilor au continuat la finalul săptămânii trecute cu o nouă etapă. Din păcate, un joc s-a încheiat mai devreme, mai exact partida dintre Rapid Sălciile şi CSO Plopeni, după ce echipa oaspete a părăsit terenul de joc. Vezi rezultatele complete ale rundei cu numărul patru:

Juniori A (născuţi în/după 1 ianuarie 1998) - etapa a IV-a

Seria I

Rapid Sălciile - CSO Plopeni            3-0

(partidă întreruptă în minutul 83, la scorul de 4-2, după ce echipa oaspete a părăsit terenul de joc)

CS Blejoi - AS Pleaşa                         7-4

Petrolul 95 Ploieşti şi Unirea Cocorăştii Colţ au stat.

Clasament

1. CS Blejoi                3          2          1          0          12-6                7

2. Petrolul 95 Ploieşti 2          2          0          0          7-2                  6

3. Rapid Sălciile         2          1          0          1          7-6                  3

4. AS Pleaşa               2          1          0          1          10-11              3

5. CSO Plopeni          3          0          1          2          2-7                  1

6. Unirea Cocorăşti    2          0          0          2          2-8                  0

Seria a II-a

Viitorul Gura Vitioarei - CS Cornu               3-1

Petrolistul Boldeşti - Gloria Vâlcăneşti         10-1

Unirea Urlaţi - CS Brazi                                5-0

CS Câmpina - Avântul Măneciu                   14-0    

Tricolorul Breaza - CSO Slănic                     2-0

Clasament

1. CS Câmpina                       4          4          0          0          31-0                12

2. Viitorul Gura Vitioarei       4          3          0          1          13-8                9

3. CS Brazi                             4          3          0          1          14-11              9

4. Unirea Urlaţi                      4          3          0          1          13-10              9

5. Petrolistul Boldeşti            4          2          0          2          18-8                6

6. Tricolorul Breaza              4          2          0          2          10-13              6

7. CS Cornu                           4          2          0          2          9-15                6

8. CSO Slănic                        4          1          0          3          7-10                3

9. Gloria Vâlcăneşti               4          0          0          4          6-23                0

10. Avântul Măneciu             4          0          0          4          3-26                0

Juniori B (născuţi în/după 1 ianuarie 2000) – etapa a IV-a

Seria I

Progresul Drăgăneşti - Ştiinţa Albeşti           1-1

Gloria Plopu - Sportul Valea Călugărească   4-2

Prahova Tg. Vechi - CS Ceptura                   7-0

AS Gorgota - Petrolul Ologeni                      1-3

Clasament

1. Progresul Drăgăneşti          4          3          1          0          16-4                10

2. Prahova Târgşorul Vechi    3          2          0          1          14-6                6

3. Sportul Valea Călug.          4          2          0          2          10-10              6

4. Petrolul Ologeni                 3          2          0          1          6-6                  6

5. Ştiinţa Albeşti                    3          1          1          1          5-5                  4

6. CS Ceptura                        4          1          1          2          8-20                4

7. Gloria Plopu                       4          1          0          3          13-16              3

8. AS Gorgota                         3          0          1          2          3-8                  1

Seria a II-a

CS Păuleşti - AFC Băneşti-Urleta                 1-13

AS Tufeni Băicoi - Tinereţea Izvoarele         3-2

Teleajenul Văleni şi CS Măneşti 2013 Coada Izvorului au stat.

Clasament

1. AS Tufeni Băicoi               4          3          1          0          13-6                10

2. Tinereţea Izvoarele             4          3          0          1          22-6                9

3. AFC Băneşti-Urleta           2          1          1          0          14-2                4

4. Teleajenul Văleni               3          0          1          2          2-9                  1

5. CS Păuleşti                         3          0          1          2          3-25                1

6. CS Măneşti C. Izvorului    2          0          0          2          6-12                0

Juniori C (născuţi în/după 1 ianuarie 2002) - seria a IV-a

Seria I

Luceafărul Drajna - Petrolul Băicoi               1-6

Petrolistul Boldeşti - AFC Brebu                  4-1      

Olimpia Comarnic - Petrolul 95 Ploieşti        1-8

Viitorul Fortuna - HM Junior Câmpina         3-2

Petrosport Ploieşti - Tricolorul Breaza           9-1

Unirea Tricolor Lipăneşti - Astra Ploieşti      0-15

Clasament

1. Astra Ploieşti                      4          4          0          0          45-0                12

2. Viitorul Fortuna                 4          4          0          0          29-5                12

3. HM Junior Câmpina           4          3          0          1          35-6                9

4. Petrolul 95 Ploieşti             2          2          0          0          12-2                6

5. Petrosport Ploieşti              4          2          0          2          16-11              6

6. Petrolul Băicoi                   4          2          0          2          11-15              6

7. Petrolistul Boldeşti             2          1          0          1          7-6                  3

8. Tricolorul Breaza                3          1          0          2          8-18                3

9. Unirea Tr. Lipăneşti           3          1          0          2          4-20                3

10. Luceafărul Drajna            4          1          0          3          7-25                3

11. AFC Brebu                         4          0          0          4          5-30                0

12. Olimpia Comarnic            4          0          0          4          2-43                0

Seria a II-a

Astra Ploieşti - CS Blejoi                                          4 - 1

AS Pleaşa - CS Brazi                                                10 - 0

AS Tg. Vechi Stănceşti - Viitorul Ariceşti                5 - 1

Avântul Iordăcheanu - Sp. Valea Călugărească   0 - 15

CSO Plopeni - Progresul Bucov                                2 - 2

CSM Ploieşti - Petrosport I Ploieşti                          amânat

Clasament

1. AS Pleaşa                           4          4          0          0          19-2                12

2. AS Tg. Vechi Stănceşti      4          4          0          0          18-4                12

3. CSM Ploieşti                      3          3          0          0          37-1                9

4. Petrosport I Ploieşti           3          3          0          0          34-2                9

5. Astra Ploieşti                      4          3          0          1          18-4                9

6. Sp. Valea Călugărească      4          2          0          2          21-8                6

7. CSO Plopeni                      4          1          1          2          5-24                4

8. CS Blejoi                            4          1          0          3          12-22              3

9. Avântul Iordăcheanu         4          1          0          3          3-21                3

10. Progresul Bucov               4          0          1          3          3-14                1

11. Viitorul Ariceşti               4          0          0          4          2-30                0

12. CS Brazi                           4          0          0          4          2-42                0

Juniori D (născuţi în/după 1 ianuarie 2004) - etapa a IV-a

Viitorul Fortuna - Petrosport I Ploieşti                     0-7

Petrolul 95 Ploieşti I - Petrosport Ploieşti                 0-5

Astra Ploieşti - CSM Ploieşti                                    0-3

Petrolul 95 Ploieşti - Petrolul 52 Ploieşti                   11-1

HM Junior Câmpina - Viitorul Comarnic                  7-0

Petrolistul Boldeşti a stat.

Clasament

1. Petrosport Ploieşti              4          4          0          0          49-0                12

2. CSM Ploieşti                      4          4          0          0          19-4                12

3. Petrolul 95 Ploieşti             3          3          0          0          28-5                9

4. Petrosport I Ploieşti           3          2          1          0          18-1                7

5. FC Astra Ploieşti                4          2          0          2          8-6                  6

6. Petrolul 95 Ploieşti I          4          2          0          2          17-16              6

7. HM Junior Câmpina           4          1          1          2          8-12                4

8. Petrolul 52 Ploieşti             4          1          0          3          4-22                3

9. Petrolistul Boldeşti            3          0          0          3          7-26                0

10. Viitorul Fortuna               4          0          0          4          3-25                0

11. Viitorul Comarnic            3          0          0          3          0-44                0


Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Linkedin
rating  rating
(211 vizualizări)
Dacă v-a plăcut acest articol, daţi-ne un like:

In Ploiesti gasiti paine traditionala romaneasca coapta in cuptor cu lemne fara E-uri

Adăugaţi un comentariu:
Folosind un cont de facebook:
sau folosind formularul următor:
Nume:

Email:

Comentariul:

Cod siguranţă:
Codul de securitate




Centrul de Copii şi Juniori al Petrolului va trece la CSM Ploieşti!



Sport

centrul de copii si juniori al petrolului va trece la csm ploiesti
Site-ul oficial al Clubului Sportiv Municipal Ploieşti anunţă că, în curând, Centrul de Copii şi Juniori al Petrolului va trece la clubul municipalităţii. Iniţiativa directorului Clubului Sportiv Municipal Ploieşti, Cezar Stoichiciu, de a salva Centrul de Copii şi Juniori al Petrolului...


Fostul antrenor al Petrolul, Cosmin Contra, se întoarce pe bancă!



Sport

fostul antrenor al petrolul cosmin contra se intoarce pe banca
Conform Dolce Sport, fostul antrenor al Petrolului, Cosmin Contra, a parafat, astăzi, la Madrid, o înţelegere cu formaţia din Segunda Division, Alcorcon, acolo unde îl va avea ca elev şi pe ex-stelistul Răzvan Ochiroşii. AD Alcorcon a încheiat sezonul precedent pe locul şapte în clasamentul...


Meci nebun în Liga A Prahova: CSO Plopeni – CS Păuleşti 4-4!



Sport

meci nebun in liga a prahova cso plopeni  cs paulesti 4-4
Runda a 6-a a Ligii A Prahova a fost închisă, ieri, de un meci extrem de spectaculos, între CSO Plopeni şi CS Păuleşti, încheiat cu un incredibil 4-4. Amânată din cauza participării mai multor jucători din cadrul celor două echipe în selecţionata Prahova-Muntenia ce a evoluat săptămâna trecută...


Vezi ce aeroport va purta numele „Cristiano Ronaldo”!



Sport

vezi ce aeroport va purta numele cristiano ronaldo
Aeroportul Internaţional din Madeira va fi redenumit şi va purta numele internaţionalului portughez Cristiano Ronaldo a anunţat Miguel Albuquerque, Preşedintele Guvernului Regional, citat de cotidianul spaniol AS. Schimbarea denumirii aeroportului, care purta numele Santa Carina, a fost...


Juniorii lui Daniel Chiriţă, cei mai buni din judeţ!



Sport

juniorii lui daniel chirita cei mai buni din judet
Joi şi vineri (18-19 noiembrie), pe terenul sintetic de la baza sportivă "Kiru Sport" de la Sala Sporturilor "Olimpia" din Ploieşti, Asociaţia Judeţeană de Fotbal Prahova a organizat faza judeţeană a cupei "Gheorghe Ola" şi Cupei "Gheorghe Ene". Cele două întreceri sportive, rezervate...


Design si programare web: ing. Constantin Iancu
ISSN 2501-8612, ISSN-L 2501-8612
Actualizat la 6 februarie 2017
Autentificare
Responsive website newspaper by eng. Constantin Ianc
republicanii.ro