Share on Linkedin
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Facebook
Duminică, 24 februarie 2019 - 7:01:50
republicanii

Petrolul, lider solitar în Liga A Prahova – Rezultatele şi clasamentul după etapa a VIII-a!


9 octombrie 2016

CSO Plopeni - CS Blejoi       2-1 (1-0)

Au marcat: Cătălin Vlad (37), Andrei Puiuleţ (57)/Dragoş Chejnoiu (59 autogol).

Arbitri: Mădălin Dicu (Bucov) - Dragoş Pantilie (Câmpina) şi Andrei Sotir (Ploieşti). Observator AJF Prahova: Mihai Ion (Ploieşti).

Teleajenul Vălenii de Munte - AFC Brebu   4-1 (0-0)

Au marcat: Sergiu Toader (55 penalti), Alexandru Lungu (77), Lucian Cruceru (80), Mihai Sîrbu (84)/Miodrag Savu (66 autogol).

Arbitri: Bogdan Zahiu (Ploieşti) - Cristinel Damian (Slănic) şi Andrei Dan (Ploieşti). Observator AJF Prahova: Traian Notaru (Ploieşti).

AFC Băneşti - Unirea Urlaţi

* Echipa oaspete nu s-a prezentat la joc, acuzând probleme tehnice cu maşina care îi transporta, în zona localităţii Albeşti.

Arbitri: Viorel Căunei (Plopeni) - Adrian Dumitrescu (Vălenii de Munte) şi Bogdan Ciocoiu (Ploieşti). Observator AJF Prahova: Radu Vasile (Ploieşti).

Tricolorul Breaza - CS Ceptura         1-0 (0-0)

A marcat: Alexandru Năftănăilă (54)/-.

Arbitri: Alin Gheorghe - Claudiu Dumitru (ambii din Ploieşti) şi Mădălina Crăciun (Negoieşti). Observator AJF Prahova: Marian Deaconu (Ploieşti).

CS Măneşti Coada Izvorului - AS Tufeni     2-1 (1-0)

Au marcat: Ionuţ Procopianu (18), Marius Anghel (62)/Marian Isacov (90+1).

Arbitri: Mihai Amorăriţei (Câmpina) - Iulian Bălănescu (Bucov) şi Octavian Ciorescu (Ploieşti). Observator AJF Prahova: Viorel Badea (Ploieşti).

Petrolul Ploieşti - Unirea Cocorăştii Colţ      6-0 (6-0)

Au marcat: Adrian Vintilă (14, 31), Jean Prunescu (30), Georgian Matei (39 autogol), Decebal Nae (41), Dragoş Gheorghe (42)/-.

Arbitri: Marius Petre (Poienarii Apostoli) - Gabriel Brăilă şi Florin Bureaţă (ambii din Ploieşti). Observator AJF Prahova: Ion Andreoiu (Ploieşti).

Avântul Măneciu - Petrolul Băicoi    2-1 (1-1)

Au marcat: Alexandru Borş (29), Alexandru Neagu (70)/Adrian Ilie (13).

Arbitri: Ionuţ Neagu (Poenarii Apostoli) - Stelian Mălăroiu (Poienarii Mari) şi Mircea Rusu (Bertea). Observator AJF Prahova: Constantin Safta (Iordăcheanu).

CS Cornu - CS Păuleşti         amânat

Arbitri: Laurenţiu Piciu - Alexandru Chivu şi Cătălin Popovici.(toţi, din Ploieşti). Observator AJF Prahova: Stelian Achimescu (Ploieşti).

Clasament

1. Petrolul Ploieşti                 7          6          1          0          28-3     19        (+7)

2. Petrolul Băicoi                    7          5          1          1          17-5     16        (+7)

3. CS Blejoi                            7          5          0          2          31-10   15        (+6)

4. AFC Băneşti-Urleta           6          4          0          2          21-9     12        (+3)

5. CS Cornu                           6          3          2          1          15-9     11        (+2)

6. CSO Plopeni                      7          3          2          2          15-15   11        (-1)

7. Teleajenul Văleni               7          3          1          3          17-17   10        (-2)

8. AFC Brebu                        7          3          1          3          14-17   10        (+1)

9. CS Măneşti C. Izvorului    7          3          1          3          11-23   10        (+1)

10. CS Păuleşti                       6          2          3          1          15-9     9          (0)

11. Avântul Măneciu             7          3          0          4          13-16   9          (-3)

12. Tricolorul Breaza              7          2          2          3          8-14     8          (-4)

13. AS Tufeni Băicoi             7          2          1          4          12-19   7          (-2)

14. CS Ceptura                      7          1          1          5          12-26   4          (-5)

15. Unirea Cocorăştii Colţ     7          1          0          6          11-29   3          (-9)

16. Unirea Urlaţi                    6          0          0          6          6-25     0          (-9)

Programul etapei a IX-a:

Sâmbătă, 15 octombrie, ora 11.00:

Petrolul Băicoi - Teleajenul Vălenii de Munte

CS Blejoi - CS Măneşti 2013 Coada Izvorului        

AS Tufeni Băicoi - CS Păuleşti

Sâmbătă, 15 octombrie, ora 15.00:

Unirea Urlaţi - Avântul Măneciu

AFC Brebu - CSO Plopeni

Sâmbătă, 15 octombrie, ora 19.00:

Petrolul Ploieşti - CS Cornu

* Meciul era programat la Cornu, dar a fost inversat la solicitarea Petrolului.

Duminică, 16 octombrie, ora 11.00:

Unirea Cocorăştii Colţ - Tricolorul Breaza

CS Ceptura - AFC Băneşti-Urleta

 


Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Linkedin
rating  rating  rating  rating
(410 vizualizări)
Dacă v-a plăcut acest articol, daţi-ne un like:

In Ploiesti gasiti paine traditionala romaneasca coapta in cuptor cu lemne fara E-uri

Adăugaţi un comentariu:
Folosind un cont de facebook:
sau folosind formularul următor:
Nume:

Email:

Comentariul:

Cod siguranţă:
Codul de securitate




Remiză cu Elveţia, dar batem Albania?



Sport

remiza cu elvetia dar batem albania
Echipa naţională a României a remizat, în această seară, cu Elveţia, scor 1-1 (1-0) şi trăieşte... româneşte la Campionatul European din Franţa: făcând calcule, mulţumindu-se cu puţin şi dând vina pe ghinion. Dacă nu ratam... dacă arbitrul... sunt expresiile pe care le găseşti cu regularitate...


Vezi care va fi programul Petrolului Ploieşti în Liga A Prahova!



Sport

vezi care va fi programul petrolului ploiesti in liga a prahova
Noul Petrolul se pregăteşte pentru reunirea programată mâine seară, la ora 19.00, pe Stadionul „Ilie Oană”, dar se ştie că va evolua, în primă fază, sub titulatura Petrolul ’52 în campionatul Ligii A Prahova. În aceste zile se aşteaptă la AJF Prahova hârtia prin care Astra II se retrage...


Cupa la judeţ: vezi meciurile din turul al II-lea!



Sport

cupa la judet vezi meciurile din turul al ii-lea
Turul al II-lea din cadrul Cupei României, faza judeţeană, se va disputa pe durata a două zile, 27 şi 28 septembrie, de la ora 16.30. În această fază a întrecerii vor evolua echipele învingătoare din faza inaugurală, meciurile urmând a se disputa pe terenul primelor echipe menţionate....


OK şi în „cupă”: Petrolul a trecut la pas de Unirea Teleajen!



Sport

ok si in cupa petrolul a trecut la pas de unirea teleajen
Petrolul s-a calificat fără emoţii în faza următoare a Cupei României după ce a trecut, astăzi, într-un meci contând pentru turul al V-lea judeţean, de formaţia Unirea Teleajen. Chiar dacă Tavi Grigore i-a menajat pe Daniel Chiriţă şi Claudiu Tudor, „lupii” s-au impus la scor, cu 7-1 (4-0),...


Un nou termen din partea FRH pentru CSM Ploieşti: miercuri, 31 august!



Sport

un nou termen din partea frh pentru csm ploiesti miercuri 31 august
Site-ul oficial al Clubului Sportiv Municipal Ploieşti anunţă că, astăzi, s-a obţinut o nouă păsuire din partea Federaţiei Române de Handbal privind confirmarea participării echipelor de handbal ale clubului în Liga Naţională (feminin) şi Divizia A (masculin), noul termen stabilit fiind...


Design si programare web: ing. Constantin Iancu
ISSN 2501-8612, ISSN-L 2501-8612
Actualizat la 6 februarie 2017
Autentificare
Responsive website newspaper by eng. Constantin Ianc
republicanii.ro