Share on Linkedin
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Facebook
Joi, 17 ianuarie 2019 - 11:43:28
republicanii

Campionatul judeţean de fotbal pentru seniori - Rezultate şi clasamente!


11 octombrie 2016

La finalul săptămânii trecute s-a disputat o nouă etapă din cadrul campionatelor judeţene. Din păcate, întâlnirea dintre Şoimii Apostolache şi Steaua Sângeru s-a întrerupt în minutul 68 (scor 0-5), după ce un jucător al gazdelor l-a lovit pe arbitrul întâlnirii. Iată rezultatele neomologate ale etapei:

SUPERLIGA B PRAHOVA - etapa a X-a

Rapid Mizil - Unirea Teleajen                                   2-4

Petrolul 95 Ploieşti - CS Brazi                                   4-1

Brădetul Ştefeşti - Avântul Tomşani                        3-0

CS Scorţeni Mislea - Sportul V. Călugărească          2-1

Prahova Tg. Vechi - Rapid Ibrianu                           4-2

Voinţa Ciorani - Real Rio Cocoşeşti                         0-2

Ştiinţa Albeşti - Viitorul Ariceşti Rahtivani              2-1

Intersport Filipeşti - Măgura Trestioara                     2-2

Tineretul Berceni a stat.

Clasament

1. Rapid Mizil                        10        8          1          1          32-21              25

2. Real Rio Cocoşeşti             9          8          0          1          29-11              24

3. Brădetul Ştefeşti                10        7          0          3          33-14              21

4. Petrolul 95 Ploieşti             9          6          1          2          35-16              19

5. Viitorul Ariceşti                 9          6          1          2          21-10              19

6. Măgura Trestioara              10        5          2          3          27-16              17

7. Intersport Filipeşti              10        5          2          3          21-15              17

8. Tineretul Berceni                9          5          1          3          21-18              16

9. Unirea Teleajen                  9          4          1          4          29-16              13

10. Rapid Ibrianu                   9          4          0          5          22-21              12

11. Ştiinţa Albeşti                  10        3          2          5          18-35              11

12. Prahova Tg. Vechi           10        3          1          6          19-30              10

13. CS Brazi                           9          2          3          4          14-18              9

14. Sportul V. Călugărească  9          1          3          5          15-26              6

15. Avântul Tomşani              9          2          0          7          12-26              6

16. Voinţa Ciorani                 10        1          0          9          12-42              3

17. CS Scorţeni Mislea          9          1          0          8          9-34                3

*Echipa CSM Ploieşti s-a retras din campionat din etapa a VIII-a, toate rezultatele fiind anulate;

**Echipa Voinţa Ciorani a fost admisă în campionat, din etapa a IX-a, pe locul celor de la Şirna Varniţa.

LIGA B PRAHOVA - etapa a VII-a

Seria „VĂLENI”

Tinereţea Izvoarele - AS Podenii Vechi        2-4

Luceafărul Drajna - Podenii Noi V. Dulce    6-2

Voinţa Gornet - Tineretul Gura Vitioarei      5-5

Petrolul Păcureţi - Voinţa Găzarul Surani     1-5

Victoria Olteni - AS Podenii Noi                  4-0      

Şoimii Apostolache - Steaua Sângeru

(joc întrerupt în minutul 68, la scorul de 0-5)

Voinţa Măgurele - AS Mehedinţa                 amânat

Clasament

1. Voinţa Găzarul Surani        7          7          0          0          32-10              21

2. Voinţa 2009 Gornet           7          5          1          1          27-15              16

3. Tinereţea Izvoarele             7          5          0          2          23-12              15

4. Podenii Noi V. Dulce        7          4          1          2          16-13              13

5. Luceafărul Drajna              7          4          0          3          22-20              12

6. AS Podenii Vechi              7          4          0          3          16-15              12

7. Tineretul G. Vitioarei         7          3          2          2          20-14              11

8. Victoria Olteni                   7          3          1          3          13-15              10

9. Steaua Sângeru                  6          3          0          3          14-13              9

10. Şoimii Apostolache          6          2          1          3          10-14              7

11. Voinţa Măgurele              6          2          0          4          11-16              6

12. AS Podenii Noi                7          2          0          5          13-22              6

13. Petrolul Păcureţi               7          0          0          7          6-24                0

14. AS Mehedinţa                  6          0          0          6          6-26                0

Seria „SLĂNIC”

Gloria Vâlcăneşti - Viitorul Ţipăreşti 4-1

Unirea Tr. Lipăneşti - CS Scorţeni Bordeni  0-4

Muntenia Blejoi - Voinţa Vărbilău                1-0

Progresul Aluniş - Avântul Bertea                2-0      

Voinţa Livadea - Flacăra Mălăieşti               3-3

Tricolor Coţofeneşti - CSO Slănic                1-5

AS Găgeni - Stejarul Goruna                        1-3

Clasament

1. Progresul Aluniş     7          6          0          1          22-8                18

2. Gloria Vâlcăneşti    7          5          1          1          26-12              16

3. Flacăra Mălăieşti    7          4          2          1          30-19              14

4. Voinţa Livadea      7          4          2          1          23-19              14

5. CSO Slănic             7          3          3          1          16-6                12

6. Muntenia Blejoi      7          4          0          3          23-18              12

7. CS Scorţeni Bordeni7        3          2          2          19-7                11

8. AS Găgeni              7          3          2          2          16-11              11

9. Voinţa Vărbilău      7          2          1          4          11-15              7

10. Avântul Bertea     7          2          1          4          8-14                7

11. Stejarul Goruna    7          1          4          2          14-21              7

12. Viitorul Ţipăreşti  7          1          1          5          18-29              4

13. Unirea Tr. Lipăneşti         7          1          1          5          15-26              4

14. Tricolor Coţofeneşti         7          0          0          7          8-44                0

Seria „CÂMPINA”

Avântul Măgureni - Juventus Călineşti         1-0

Flacăra Filipeşti - Muntenii Câmpina 2-4

ACS Ariceşti - AS Strejnic                           2-2

CS Măneşti 2013 - CS Valea Doftanei         4-4

NG Brătăşanca - Sportul Câmpina                1-4

Unirea Călineşti - Steaua Mărgineni              1-0

Viitorul Proviţa - Carpaţi MEFIN Sinaia      nedisputat

*Jocul Steaua Mărgineni - Viitorul Proviţa, din etapa a VI-a (pe teren: 5-1), a fost omologat cu 0-3.

Clasament

1. Avântul Măgureni  7          6          0          1          16-5                18

2. NG Brătăşanca       7          5          0          2          28-18              15

3. AS Strejnic             7          4          1          2          27-12              13

4. CS Valea Doftanei 6          4          1          1          13-8                13

5. Carpaţi Sinaia         6          4          0          2          15-11              12

6. CS Măneşti 2013    7          3          3          1          18-20              12

7. Sportul Câmpina    7          3          1          3          17-14              10

8. Muntenii Câmpina 7          3          1          3          23-21              10

9. Viitorul Proviţa      6          2          1          3          11-12              7

10. Flacăra Filipeşti    7          2          1          4          15-19              7

11. Unirea Călineşti    7          2          1          4          5-15                7

12. ACS Ariceşti        7          1          2          4          19-26              5

13. Steaua Mărgineni 6          1          1          4          7-17                4

14. Juventus Călineşti            7          0          1          6          10-26              1

Seria „TERITORIU”

AS Tg. Vechi Stănceşti - Tineretul Balta Doamnei  6-1

Progresul Puchenii Moşneni - Viitorul Predeşti        5-0

Unirea Bărcăneşti - CS Brazi 2                                 2-3

AS Potigrafu - Viitorul Poienarii Burchii                  4-1

Tineretul Poienarii Burchii - Arizona Zalhanaua       1-0

Prahova Tinosu - CS Şirna Tăriceni                          5-2

Petrolul Ologeni - Unirea Brăteşti                             1-2

Clasament

1. AS Potigrafu                      7          5          2          0          21-11              17

2. Progresul Pucheni               7          5          1          1          21-7                16

3. Petrolul Ologeni                 7          5          0          2          25-8                15

4. Tineretul Poienarii Burchii 7          5          0          2          21-13              15

5. CS Brazi 2                          7          5          0          2          18-10              15

6. AS Tg. Vechi Stănceşti      7          5          0          2          18-11              15

7. Unirea Brăteşti                   7          5          0          2          8-4                  15

8. Viitorul Poienarii Burchii   7          3          0          4          14-14              9

9. Tineretul Balta Doamnei    7          3          0          4          19-33              9

10. Unirea Bărcăneşti             7          2          0          5          16-23              6

11. Viitorul Predeşti               7          1          1          5          12-17              4

12. Arizona Zalhanaua           7          1          0          6          6-15                3

13. Prahova Tinosu                7          1          0          6          16-32              3

14. CS Şirna Tăriceni             7          1          0          6          7-24                3

Seria „SUD”

CS Măneşti 2013 Băltiţa - Vulturul Zănoaga           9-0

Viitorul Pantazi - AS Româneşti                               0-2

AS Dârvari Coslegi - AS Gorgota                            0-4

CS Brazi Popeşti - CS Brazi Negoieşti                     2-3      

AS Pleaşa - Progresul Coslegi                                   6-2

AS Puşcaşi - Viitorul Puchenii Mari                         2-2

Progresul Bucov - Unirea Lacul Turcului                  0-1

Clasament

1. CS Brazi Negoieşti            7          7          0          0          44-7                21

2. CS Măneşti 2013 Băltiţa    7          6          0          1          28-10              18

3. AS Româneşti                    7          5          1          1          20-11              16

4. CS Brazi Popeşti                7          4          1          2          19-11              13

5. AS Pleaşa                           7          4          0          3          28-22              12

6. Viitorul Pantazi                  7          3          1          3          14-19              10

7. AS Gorgota                         7          3          0          4          16-17              9

8. Progresul Coslegi               7          3          0          4          18-22              9

9. Vulturul Zănoaga               7          2          2          3          17-25              8

10. Viitorul Puchenii Mari     7          2          1          4          11-21              7

11. Unirea Lacul Turcului      7          2          1          4          10-24              7

12. AS Dârvari Coslegi          7          2          0          5          10-18              6

13. Progresul Bucov               7          2          0          5          10-19              6

14. AS Puşcaşi                       7          0          1          6          8-27                1

Seria „MIZIL”

Olimpia Gornet Cricov - Avântul Iordăcheanu        3-4

Voinţa Vadu Părului - AS Gherghiţa                                   1-1

Progresul Tomşani - Tineretul Berceni II                  4-2

Progresul B. Grădiştea - Sportul Valea Cucului       3-1

Cricovul Cioceni - Speranţa Olari                             4-2      

Podgoria Vadu Săpat - Olimpia Cireşanu                 1-7

FC Oţelul Larissa - Viitorul Iordăcheanu                 3-5

Clasament

1. Olimpia Cireşanu               7          6          0          1          36-9                18

2. AS Gherghiţa                     7          5          2          0          29-12              17

3. Progresul Boldeşti              7          5          1          1          19-9                16

4. Avântul Iordăcheanu         6          5          0          1          23-15              15

5. Olimpia Gornet Cricov      7          4          0          3          22-13              12

6. Viitorul Iordăcheanu          7          3          0          4          25-20              9

7. Voinţa Vadu Părului          6          2          3          1          12-10              9

8. Cricovul Cioceni                7          2          1          4          16-23              7

9. Podgoria Vadu Săpat         7          2          1          4          14-23              7

10. Progresul Tomşani            7          2          1          4          12-21              7

11. Speranţa Olari                  6          2          0          4          13-17              6

12. Sportul Valea Cucului      7          2          0          5          13-24              6

13. Tineretul Berceni II          7          1          1          5          10-28              4

14. FC Oţelul Larissa             6          1          0          5          14-34              3

Clasamentele includ rezultatele etapei din 8-9 octombrie, neomologate.

 

 


Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Linkedin
rating  rating
(125 vizualizări)
Dacă v-a plăcut acest articol, daţi-ne un like:

In Ploiesti gasiti paine traditionala romaneasca coapta in cuptor cu lemne fara E-uri

Adăugaţi un comentariu:
Folosind un cont de facebook:
sau folosind formularul următor:
Nume:

Email:

Comentariul:

Cod siguranţă:
Codul de securitate




Octav Preda, pe tema Petrolul: „Aştept să văd un proiect demn de luat în seamă”



Sport

octav preda pe tema petrolul astept sa vad un proiect demn de luat in seama
Decizia lui Valeriu Răchită de a nu se mai implica în proiectul formării unei noi echipe a Petrolului i-a surprins şi pe suporteri, liderul uneia dintre grupări, Octav Preda (Liga Suporterilor „Lupii Galbeni”) declarându-ne, în nume personal, următoarele: „Este o mutare surprinzătoare şi...


Zi plină la Comisia de Disciplină! Sancţiuni dictate de AJF Prahova!



Sport

zi plina la comisia de disciplina sanctiuni dictate de ajf prahova
În şedinţa Comisiei de Competiţii şi Disciplină din cadrul Asociaţiei Judeţene de Fotbal (AJF) Prahova, din data de 2 noiembrie, s-au luat următoarele hotărâri: - Jucătorul Sima Mădălin (Avântul Tomşani) a fost sancţionat cu şase etape de suspendare şi a primit o penalitate sportivă în valoare...


30 de jucători la primul antrenament al Petrolului Ploieşti în 2017!



Sport

30 de jucatori la primul antrenament al petrolului ploiesti in 2017
Octavian Grigore a condus, în această după-amiază, primul antrenament al „lupilor” în 2017, însă emulaţia în jurul echipei s-a redus în mod evident faţă de vara anului trecut, dovadă că doar circa 300 de suporteri au fost prezenţi în tribunele arenei „Ilie Oană”. 30 de jucători au fost la...


Campionatul judeţean de fotbal pentru seniori - Rezultate şi clasamente!



Sport

campionatul judetean de fotbal pentru seniori - rezultate si clasamente
SUPERLIGA B PRAHOVA - etapa a XIII-a CS Brazi - Sportul Valea Călugărească 3-0 Avântul Tomşani - Rapid Ibrianu 3-0 Unirea Teleajen - CS Scorţeni Mislea 4-0 Viitorul Ariceşti - Brădetul Ştefeşti 2-0 Real Rio Cocoşeşti - Petrolul 95 Ploieşti 1-0 Carpaţi MEFIN Sinaia - Prahova Tg. Vechi 1-0...


AS Petrolul’52 Ploieşti vrea gratuitate la meciurile de pe „Ilie Oană”!



Sport

as petrolul52 ploiesti vrea gratuitate la meciurile de pe ilie oana
Amânarea startului Ligii A Prahova cu o săptămână le-a picat bine celor de la Petrolul ’52 în primul rând în perspectiva definitivării lotului pentru noul sezon şi a legitimării jucătorilor, dar nu trebuie neglijat nici aspectul legat de problema stadionului. „Lupii” sunt decişi să joace pe...


Design si programare web: ing. Constantin Iancu
ISSN 2501-8612, ISSN-L 2501-8612
Actualizat la 6 februarie 2017
Autentificare
Responsive website newspaper by eng. Constantin Ianc
republicanii.ro