Share on Linkedin
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Facebook
Duminică, 17 noiembrie 2019 - 9:10:50
republicanii

Campionatul judeţean de fotbal pentru juniori - Rezultate şi clasamente


14 octombrie 2016

Juniori A (născuţi în/după 1 ianuarie 1998) - etapa a V-a

Seria I

Unirea Cocorăştii Colţ - CSO Plopeni          6-0

CS Blejoi - Rapid Sălciile                              7-0

AS Pleaşa - Petrolul 95 Ploieşti                     6-4

Clasament

1. CS Blejoi                4          3          1          0          19-6                10

2. Petrolul 95 Ploieşti 3          2          0          1          11-8                6

3. AS Pleaşa               3          2          0          1          16-15              6

4. Unirea Cocorăştii Colţ3     1          0          2          8-8                  3

5. Rapid Sălciile         3          1          0          2          7-13                3

6. CSO Plopeni          4          0          1          3          2-13                1

Seria a II-a

CS Cornu - Petrolistul Boldeşti                     1-3

Gloria Vâlcăneşti - Unirea Urlaţi                   3-7

CS Brazi - Avântul Măneciu                         6-0

CSO Slănic - Viitorul Gura Vitioarei             3-0

Tricolorul Breaza - CS Câmpina                    0-5

Clasament

1. CS Câmpina                       5          5          0          0          36-0                15

2. CS Brazi                             5          4          0          1          20-11              12

3. Unirea Urlaţi                      5          4          0          1          20-13              12

4. Petrolistul Boldeşti            5          3          0          2          21-9                9

5. Viitorul Gura Vitioarei       5          3          0          2          13-11              9

6. CSO Slănic                        5          2          0          3          10-10              6

7. CS Cornu                           5          2          0          3          10-18              6

8. Tricolorul Breaza                5          2          0          3          10-18              6

9. Gloria Vâlcăneşti               5          0          0          5          9-30                0

10. Avântul Măneciu             5          0          0          5          3-32                0

Juniori B (născuţi în/după 1 ianuarie 2000) - etapa a V-a

Seria I

Ştiinţa Albeşti - Gloria Plopu                        3-0

Sp. Valea Călugărească - CS Ceptura      1-1

AS Gorgota - Prahova Tg. Vechi                  2-3

Petrolul Ologeni - Progresul Drăgăneş     amânat

Clasament

1. Progresul Drăgăneşti       4          3          1          0          16-4                10

2. Prahova Tg. Vechi            4          3          0          1          17-8                9

3. Ştiinţa Albeşti                    4          2          1          1          8-5                  7

4. Sp. Valea Călugărească  5          2          1          2          11-11              7

5. Petrolul Ologeni                 3          2          0          1          6-6                  6

6. CS Ceptura                        5          1          2          2          9-21                5

7. Gloria Plopu                       5          1          0          4          13-19              3

8. AS Gorgota                        4          0          1          3          5-11                1

Seria a II-a

CS Măneşti C. Izvorului - AFC Băneşti-Urleta        0-3

AS Tufeni Băicoi - CS Păuleşti                                 12-0

Tinereţea Izvoarele , Teleajenul Vălenii de Munte au stat.

Clasament

1. AS Tufeni Băicoi               5          4          1          0          25-6                13

2. Tinereţea Izvoarele           4          3          0          1          22-6                9

3. AFC Băneşti-Urleta           3          2          1          0          17-2                7

4. Teleajenul Văleni               3          0          1          2          2-9                  1

5. CS Păuleşti                         4          0          1          3          3-37                1

6. CS Măneşti C. Izvorului    3          0          0          3          6-15                0

Juniori C (născuţi în/după 1 ianuarie 2002) - etapa a V-a

Petrolul Băicoi - Petrolistul Boldeşti             10-0

AFC Brebu - Olimpia Comarnic                   3-3

Petrolul 95 Ploieşti - Viitorul Fortuna           0-4

HM Junior Câmpina - Tricolorul Breaza       9-1      

Unirea Tr. Lipăneşti - Petrosport Ploieşti      1-14

Astra Ploieşti - Luceafărul Drajna                 9-1

Clasament

1. Astra Ploieşti          5          5          0          0          54-1                15

2. Viitorul Fortuna     5          5          0          0          33-5                15

3. HM Junior Câmpina5         4          0          1          44-7                12

4. Petrosport Ploieşti  5          3          0          2          30-12              9

5. Petrolul Băicoi        5          3          0          2          21-15              9

6. Petrolul 95 Ploieşti 3          2          0          1          12-6                6

7. Petrolistul Boldeşti 3          1          0          2          7-16                3

8. Tricolorul Breaza    4          1          0          3          9-27                3

9. Luceafărul Drajna  5          1          0          4          8-34                3

10. Unirea Tr. Lipăneşti4       1          0          3          5-34                3

11. AFC Brebu           5          0          1          4          8-33                1

12. Olimpia Comarnic5          0          1          4          5-46                1

Seria a II-a

CS Blejoi - AS Pleaşa                                                5-1

CS Brazi - AS Tg. Vechi Stănceşti                           1-4

Viitorul Ariceşti Rahtivani - Avântul Iordăcheanu   5-0

Sportul Valea Călugărească - Progresul Bucov    3-0      

CSM Ploieşti - CSO Plopeni                                     3-0

Petrosport I Ploieşti - Astra Ploieşti                          2-0

Clasament

1. AS Tg. Vechi Stănceşti      5          5          0          0          22-5                15

2. CSM Ploieşti                      4          4          0          0          40-1                12

3. Petrosport I Ploieşti           4          4          0          0          36-2                12

4. AS Pleaşa                           5          4          0          1          20-7                12

5. Sportul Valea Călug.          5          3          0          2          24-8                9

6. FC Astra Ploieşti                5          3          0          2          18-6                9

7. CS Blejoi                            5          2          0          3          17-23              6

8. CSO Plopeni                      5          1          1          3          5-27                4

9. Viitorul Ariceşti                 5          1          0          4          7-30                3

10. Avântul Iordăcheanu       5          1          0          4          3-26                3

11. Progresul Bucov               5          0          1          4          3-17                1

12. CS Brazi                           5          0          0          5          3-46                0

Juniori D (născuţi în/după 1 ianuarie 2004) - etapa a V-a

Petrosport I Ploieşti - Petrolul 95 Ploieşti I   6-1

Petrosport Ploieşti - FC Astra Ploieşti           6-0

CSM Ploieşti - Petrolul 95 Ploieşti                1-1

Petrolul 52 Ploieşti - Petrolistul Boldeşti      5-1

Viitorul Comarnic - Viitorul Fortuna            0-8

HM Junior Câmpina a stat.

Clasament

1. Petrosport Ploieşti  5          5          0          0          55-0                15

2. CSM Ploieşti          5          4          1          0          20-5                13

3. Petrolul 95 Ploieşti 4          3          1          0          29-6                10

4. Petrosport I Ploieşti4         3          1          0          24-2                10

5. Petrolul 95 Ploieşti I          5          2          0          3          18-22              6

6. FC Astra Ploieşti    5          2          0          3          8-12                6

7. Petrolul 52 Ploieşti 5          2          0          3          9-23                6

8. HM Junior Câmpina4         1          1          2          8-12                4

9. Viitorul Fortuna     5          1          0          4          11-25              3

10. Petrolistul Boldeşti4        0          0          4          8-31                0

11. Viitorul Comarnic4          0          0          4          0-52                0

Clasamentele includ rezultatele etapei din 8-9 octombrie, omologate.


Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Linkedin
rating  rating
(171 vizualizări)
Dacă v-a plăcut acest articol, daţi-ne un like:

In Ploiesti gasiti paine traditionala romaneasca coapta in cuptor cu lemne fara E-uri

Adăugaţi un comentariu:
Folosind un cont de facebook:
sau folosind formularul următor:
Nume:

Email:

Comentariul:

Cod siguranţă:
Codul de securitate




Meciul de „cupă” Unirea Teleajen - Petrolul Ploieşti se joacă la baza lui Daniel Chiriţă!



Sport

meciul de cupa unirea teleajen - petrolul ploiesti se joaca la baza lui daniel chirita
Ultima partidă oficială a Petrolului în această iarnă, cea din turul al V-lea al Cupei României, faza judeţeană, cu Unirea Teleajen, se va disputa, sâmbătă, de la ora 13.00, pe terenul din incinta bazei lui Daniel Chiriţă. La această decizie s-a ajuns după ce adversarii, organizatori ai...


Dan Capră s-a întâlnit cu Primarul Ploieştiului, Adrian Dobre, şi i-a transmis că va ceda mărcile şi sigla!



Sport

dan capra s-a intalnit cu primarul ploiestiului adrian dobre si i-a transmis ca va ceda marcile si sigla
Primarul Ploieştiului, Adrian Dobre, a avut astăzi o întâlnire cu Dan Capră în urma căreia finanţatorul Petrolului a fost de acord cu revenirea mărcii şi a siglei în posesia autorităţilor, spune Valeriu Răchită. Numit, astăzi, consilier al noului primar, Răchită susţine că „a avut loc o...


Lucian Bute încă aşteaptă rezultatul probei B la controlul antidoping



Sport

lucian bute inca asteapta rezultatul probei b la controlul antidoping
Bute a ieşit pozitiv la testul prelevat atunci şi a cerut imediat contraexpertiza, dar rezultatul nu a fost anunţat nici până acum şi nici nu ştie când proba de urină va fi analizată de laboratorul care colaborează cu Comisia Sportivă din Washington. "Nu avem încă detalii în acest moment,...


Echipa de handbal feminin a CSM Ploieşti, acceptată în Cupa EHF!



Sport

echipa de handbal feminin a csm ploiesti acceptata in cupa ehf
Site-ul oficial al Clubului Sportivi Municipal Ploieşti anunţă că echipa de handbal feminin a clubului a fost acceptată în Cupa EHF, a doua competiţie europeană intercluburi! Federaţia Europeană de Handbal a făcut, astăzi, publică lista formaţiilor acceptate în sezonul 2016-2017 al Cupei...


Lideri după ultimul atac: „lupii” s-au impus cu 9-1 şi au depăşit Blejoiul la potou!



Sport

lideri dupa ultimul atac lupii s-au impus cu 9-1 si au depasit blejoiul la potou
Duelul de la distanţă dintre Petrolul şi CS Blejoi a fost spectaculos în ultima etapă a turului Ligii A Prahova, „lupii” reuşind să „fure” primul loc în Liga A Prahova graţie unui gol marcat în ultimul minut al prelungirilor. Petrolul a început, totuşi, cu handicap duelul de la distanţă...


Design si programare web: ing. Constantin Iancu
ISSN 2501-8612, ISSN-L 2501-8612
Actualizat la 18 martie 2019
Autentificare
Responsive website newspaper by eng. Constantin Ianc
republicanii.ro