Share on Linkedin
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Facebook
Duminică, 19 august 2018 - 5:18:08
republicanii

Campionatul judeţean de fotbal pentru juniori - Rezultate şi clasamente


14 octombrie 2016

Juniori A (născuţi în/după 1 ianuarie 1998) - etapa a V-a

Seria I

Unirea Cocorăştii Colţ - CSO Plopeni          6-0

CS Blejoi - Rapid Sălciile                              7-0

AS Pleaşa - Petrolul 95 Ploieşti                     6-4

Clasament

1. CS Blejoi                4          3          1          0          19-6                10

2. Petrolul 95 Ploieşti 3          2          0          1          11-8                6

3. AS Pleaşa               3          2          0          1          16-15              6

4. Unirea Cocorăştii Colţ3     1          0          2          8-8                  3

5. Rapid Sălciile         3          1          0          2          7-13                3

6. CSO Plopeni          4          0          1          3          2-13                1

Seria a II-a

CS Cornu - Petrolistul Boldeşti                     1-3

Gloria Vâlcăneşti - Unirea Urlaţi                   3-7

CS Brazi - Avântul Măneciu                         6-0

CSO Slănic - Viitorul Gura Vitioarei             3-0

Tricolorul Breaza - CS Câmpina                    0-5

Clasament

1. CS Câmpina                       5          5          0          0          36-0                15

2. CS Brazi                             5          4          0          1          20-11              12

3. Unirea Urlaţi                      5          4          0          1          20-13              12

4. Petrolistul Boldeşti            5          3          0          2          21-9                9

5. Viitorul Gura Vitioarei       5          3          0          2          13-11              9

6. CSO Slănic                        5          2          0          3          10-10              6

7. CS Cornu                           5          2          0          3          10-18              6

8. Tricolorul Breaza                5          2          0          3          10-18              6

9. Gloria Vâlcăneşti               5          0          0          5          9-30                0

10. Avântul Măneciu             5          0          0          5          3-32                0

Juniori B (născuţi în/după 1 ianuarie 2000) - etapa a V-a

Seria I

Ştiinţa Albeşti - Gloria Plopu                        3-0

Sp. Valea Călugărească - CS Ceptura      1-1

AS Gorgota - Prahova Tg. Vechi                  2-3

Petrolul Ologeni - Progresul Drăgăneş     amânat

Clasament

1. Progresul Drăgăneşti       4          3          1          0          16-4                10

2. Prahova Tg. Vechi            4          3          0          1          17-8                9

3. Ştiinţa Albeşti                    4          2          1          1          8-5                  7

4. Sp. Valea Călugărească  5          2          1          2          11-11              7

5. Petrolul Ologeni                 3          2          0          1          6-6                  6

6. CS Ceptura                        5          1          2          2          9-21                5

7. Gloria Plopu                       5          1          0          4          13-19              3

8. AS Gorgota                        4          0          1          3          5-11                1

Seria a II-a

CS Măneşti C. Izvorului - AFC Băneşti-Urleta        0-3

AS Tufeni Băicoi - CS Păuleşti                                 12-0

Tinereţea Izvoarele , Teleajenul Vălenii de Munte au stat.

Clasament

1. AS Tufeni Băicoi               5          4          1          0          25-6                13

2. Tinereţea Izvoarele           4          3          0          1          22-6                9

3. AFC Băneşti-Urleta           3          2          1          0          17-2                7

4. Teleajenul Văleni               3          0          1          2          2-9                  1

5. CS Păuleşti                         4          0          1          3          3-37                1

6. CS Măneşti C. Izvorului    3          0          0          3          6-15                0

Juniori C (născuţi în/după 1 ianuarie 2002) - etapa a V-a

Petrolul Băicoi - Petrolistul Boldeşti             10-0

AFC Brebu - Olimpia Comarnic                   3-3

Petrolul 95 Ploieşti - Viitorul Fortuna           0-4

HM Junior Câmpina - Tricolorul Breaza       9-1      

Unirea Tr. Lipăneşti - Petrosport Ploieşti      1-14

Astra Ploieşti - Luceafărul Drajna                 9-1

Clasament

1. Astra Ploieşti          5          5          0          0          54-1                15

2. Viitorul Fortuna     5          5          0          0          33-5                15

3. HM Junior Câmpina5         4          0          1          44-7                12

4. Petrosport Ploieşti  5          3          0          2          30-12              9

5. Petrolul Băicoi        5          3          0          2          21-15              9

6. Petrolul 95 Ploieşti 3          2          0          1          12-6                6

7. Petrolistul Boldeşti 3          1          0          2          7-16                3

8. Tricolorul Breaza    4          1          0          3          9-27                3

9. Luceafărul Drajna  5          1          0          4          8-34                3

10. Unirea Tr. Lipăneşti4       1          0          3          5-34                3

11. AFC Brebu           5          0          1          4          8-33                1

12. Olimpia Comarnic5          0          1          4          5-46                1

Seria a II-a

CS Blejoi - AS Pleaşa                                                5-1

CS Brazi - AS Tg. Vechi Stănceşti                           1-4

Viitorul Ariceşti Rahtivani - Avântul Iordăcheanu   5-0

Sportul Valea Călugărească - Progresul Bucov    3-0      

CSM Ploieşti - CSO Plopeni                                     3-0

Petrosport I Ploieşti - Astra Ploieşti                          2-0

Clasament

1. AS Tg. Vechi Stănceşti      5          5          0          0          22-5                15

2. CSM Ploieşti                      4          4          0          0          40-1                12

3. Petrosport I Ploieşti           4          4          0          0          36-2                12

4. AS Pleaşa                           5          4          0          1          20-7                12

5. Sportul Valea Călug.          5          3          0          2          24-8                9

6. FC Astra Ploieşti                5          3          0          2          18-6                9

7. CS Blejoi                            5          2          0          3          17-23              6

8. CSO Plopeni                      5          1          1          3          5-27                4

9. Viitorul Ariceşti                 5          1          0          4          7-30                3

10. Avântul Iordăcheanu       5          1          0          4          3-26                3

11. Progresul Bucov               5          0          1          4          3-17                1

12. CS Brazi                           5          0          0          5          3-46                0

Juniori D (născuţi în/după 1 ianuarie 2004) - etapa a V-a

Petrosport I Ploieşti - Petrolul 95 Ploieşti I   6-1

Petrosport Ploieşti - FC Astra Ploieşti           6-0

CSM Ploieşti - Petrolul 95 Ploieşti                1-1

Petrolul 52 Ploieşti - Petrolistul Boldeşti      5-1

Viitorul Comarnic - Viitorul Fortuna            0-8

HM Junior Câmpina a stat.

Clasament

1. Petrosport Ploieşti  5          5          0          0          55-0                15

2. CSM Ploieşti          5          4          1          0          20-5                13

3. Petrolul 95 Ploieşti 4          3          1          0          29-6                10

4. Petrosport I Ploieşti4         3          1          0          24-2                10

5. Petrolul 95 Ploieşti I          5          2          0          3          18-22              6

6. FC Astra Ploieşti    5          2          0          3          8-12                6

7. Petrolul 52 Ploieşti 5          2          0          3          9-23                6

8. HM Junior Câmpina4         1          1          2          8-12                4

9. Viitorul Fortuna     5          1          0          4          11-25              3

10. Petrolistul Boldeşti4        0          0          4          8-31                0

11. Viitorul Comarnic4          0          0          4          0-52                0

Clasamentele includ rezultatele etapei din 8-9 octombrie, omologate.


Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Linkedin
rating  rating
(137 vizualizări)
Dacă v-a plăcut acest articol, daţi-ne un like:

In Ploiesti gasiti paine traditionala romaneasca coapta in cuptor cu lemne fara E-uri

Adăugaţi un comentariu:
Folosind un cont de facebook:
sau folosind formularul următor:
Nume:

Email:

Comentariul:

Cod siguranţă:
Codul de securitate




Declaraţiile lui Octavian Grigore după victoria cu AS Tufeni Băicoi



Sport

declaratiile lui octavian grigore dupa victoria cu as tufeni baicoi
Octavian Grigore despre: ... meci „Pentru noi, meciul a fost un pic tensionat în primă fază, până când copiii s-au obişnuit puţin cu ceea ce înseamnă atmosfera incendiară din stadion, cu ce înseamnă pretenţiile suporterilor. După 2-0, am încercat să jucăm un fotbal plăcut, care cred eu că...


Mircea Dridea în Consiliul Local: „Vrem să folosim numele Petrolul şi ecusonul în piept!”



Sport

mircea dridea in consiliul local vrem sa folosim numele petrolul si ecusonul in piept
Singurul moment aplaudat al şedinţei extraordinare de Consiliu Local de astăzi a fost speech-ul lui Mircea Dridea, fosta glorie petrolistă reuşind să calmeze puţin atmosfera într-un moment în care suporterii protestau faţă de amânarea verdictului în cazul mărcii Petrolul. Mircea Dridea a...


Liga A Prahova, etapa a III-a: tot Petrolul, dar Băicoi, e pe primul loc!



Sport

liga a prahova etapa a iii-a tot petrolul dar baicoi e pe primul loc
Începută marţi, o dată cu partida disputată în devans de Petrolul la Blejoi şi câştigată cu 3-0 de „lupi”, etapa a III-a a Ligii A Prahova s-a încheiat astăzi, cu partida spectaculoasă dintre CS Păuleşti şi AFC Băneşti-Urleta, scor 2-3. După trei runde, Petrolul Băicoi rămâne singura formaţie...


Vineri, în Consiliului Local Ploieşti, se votează tarifele la „Ilie Oană” şi situaţia mărcii „FC Petrolul”!



Sport

vineri in consiliului local ploiesti se voteaza tarifele la ilie oana si situatia marcii fc petrolul
Ceea ce a fost un simplu zvon în aceste zile, s-a confirmat: conform convocării de pe site-ul Primăriei Ploieşti, vineri, 19 august, începând cu ora 12.00, va avea loc o şedinţă extraordinară a Consiliului Local Ploieşti, în cadrul căreia s-ar putea rezolva cele două probleme stringente pentru...


Coordonatorul Tricolorului LMV Ploieşti, Cosmin Ghimeş, convocat la echipa naţională!



Sport

coordonatorul tricolorului lmv ploiesti cosmin ghimes convocat la echipa nationala
La Craiova, echipa naţională de volei masculin a României a început pregătirile pentru calificările la ediţia cu numărul 30 a Campionatului European, programată în 2017, în Polonia. Selecţionerul Dănuţ Pascu a convocat un lot de 21 de jucători, printre care şi „căpitanul” echipei Tricolorul...


Design si programare web: ing. Constantin Iancu
ISSN 2501-8612, ISSN-L 2501-8612
Actualizat la 6 februarie 2017
Autentificare
Responsive website newspaper by eng. Constantin Ianc
republicanii.ro