Share on Linkedin
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Facebook
Sâmbătă, 21 aprilie 2018 - 2:41:09
republicanii

Scandal cu repetiţie la Româneşti! Campionatele judeţene de fotbal pentru seniori - Rezultate şi clasamente!


17 octombrie 2016

După ce, în etapa trecută un joc din cadrul campionatelor judeţene a fost întrerupt (n.r. – arbitrul fiind lovit la partida dintre Şoimii Apostolache şi Steaua Sângeru, de către un fotbalist al primei echipe menţionate), în runda programată în weekend, o altă întâlnire nu s-a încheiat la finele timpului regulamentar. Astfel, duelul dintre AS Româneşti şi Vulturul Zănoaga (meci programat pe terenul de la Puşcaşi - foto) a fost oprit în minutul 82, la scorul de 3-2, după ce oaspeţii au refuzat să mai joace, întrucât un coechipier de-al lor a fost faultat grosolan. Chiar dacă jucătorul gazdelor a fost just eliminat de către arbitrul Alex Vulpe, cei de la Zănoaga nu au mai dorit să continue partida, acuzând jocul dur al localnicilor.

Cert este că este al doilea joc din acest tur de campionat, programat pe terenul celor de la AS Româneşti, precedentul fiind în etapa a IV-a, când fotbaliştii grupării AS Pleaşa au ieşit de pe teren, invocând aceleaşi motive.

Iată rezultatele complete şi neomologate consemnate în weekend în fotbalul judeţean:

SUPERLIGA B PRAHOVA - etapa a XI-a

CS Brazi - CS Scorţeni Mislea                      3-0

Avântul Tomşani - Petrolul 95 Ploieşti          1-3

Unirea Teleajen - Brădetul Ştefeşti               3-1

(joc disputat la Ştefeşti)

Sportul Valea Călugărească - Rapid Ibrianu 1-5

Viitorul Ariceşti - Voinţa Ciorani                  0-2

Real Rio Cocoşeşti - Rapid Mizil                  2-0

Intersport Filipeşti - Prahova Tg. Vechi        2-1

Măgura Trestioara - Carpaţi Sinaia                3-0

Tineretul Berceni - Ştiinţa Albeşti                 1-1

Clasament

1. Real Rio Cocoşeşti             11        10        0          1          34-11   30

2. Petrolul 95 Ploieşti             11        8          1          2          43-18              25

3. Rapid Mizil                        11        8          1          2          32-23   25

4. Viitorul Ariceşti                 11        7          1          3          24-12              22

5. Brădetul Ştefeşti                11        7          0          4          34-17   21

6. Măgura Trestioara              11        6          2          3          30-16              20

7. Intersport Filipeşti             11        6          2          3          23-16   20

8. Tineretul Berceni                11        6          2          3          25-19              20

9. Unirea Teleajen                  11        6          1          4          36-17   19

10. Rapid Ibrianu                   11        6          0          5          30-23              18

11. CS Brazi                           11        4          3          4          20-18   15

12. Ştiinţa Albeşti                  11        3          3          5          19-36              12

13. Prahova Tg. Vechi           11        3          1          7          20-32   10

14. Sportul Valea Călugărească11     2          3          6          18-31              9

15. Avântul Tomşani              11        3          0          8          21-35   9

16. Voinţa Ciorani*               11        2          0          9          14-42              6

17. CS Scorţeni Mislea          11        1          1          9          10-38   4

18. Carpaţi MEFIN Sinaia*   11        0          1          10        9-38                1

* Conform deciziei Comitetului de Urgenţă al AJF Prahova, echipele Voinţa Ciorani şi Carpaţi MEFIN Sinaia au fost admise în campionat din etapa a IX-a, pe liniile de clasament ale grupărilor CS Şirna Varniţa şi, respectiv, CSM Ploieşti.

LIGA B PRAHOVA - etapa a VIII-a

Seria ”VĂLENI”

AS Podenii Noi Valea Dulce - AS Podenii Vechi    1-1

Tineretul Gura Vitioarei - Luceafărul Drajna            1-6

Voinţa Găzarul Surani - Voinţa 2009 Gornet           3-2

AS Podenii Noi - Petrolul Păcureţi                           2-1

Steaua Sângeru - Victoria Olteni                              1-2

AS Mehedinţa - Şoimii Apostolache                        2-4

Voinţa Măgurele - Tinereţea Izvoarele                      1-3

* Jocul Şoimii Apostolache - Steaua Sângeru, din etapa a VII-a (întreupt în minutul 68, la scorul de 0-5), a fost omologat cu rezultatul din teren.

Clasament

1. Voinţa Găzarul Surani        8          8          0          0          35-12   24

2. Tinereţea Izvoarele             8          6          0          2          26-13              18

3. Voinţa 2009 Gornet           8          5          1          2          29-18   16

4. Luceafărul Drajna              8          5          0          3          28-21              15

5. Podenii Noi Valea Dulce   8          4          2          2          17-14   14

6. AS Podenii Vechi              8          4          1          3          17-16              13

7. Victoria Olteni                   8          4          1          3          15-16   13

8. Steaua Sângeru                   8          4          0          4          20-15              12

9. Tineretul Gura Vitioarei     8          3          2          3          21-20   11

10. Şoimii Apostolache          8          3          1          4          14-21              10

11. AS Podenii Noi                8          3          0          5          15-23   9

12. Voinţa Măgurele              7          2          0          5          12-19              6

13. Petrolul Păcureţi               8          0          0          8          7-26                0

14. AS Mehedinţa                  7          0          0          7          8-30                0

Seria ”SLĂNIC”

CS Scorţeni Bordeni - Viitorul Ţipăreşti       5-0

Voinţa Vărbilău - Unirea Tr. Lipăneşti          6-1

Avântul Bertea - Muntenia Blejoi

(echipa oaspete nu s-a prezentat la joc)

Flacăra Mălăieşti - Progresul Aluniş              2-1

CSO Slănic - Voinţa Livadea                          1-0

Stejarul Goruna - Tricolor Coţofeneşti          10-0

AS Găgeni - Gloria Vâlcăneşti                      4-1

Clasament

1. Progresul Aluniş     8          6          0          2          23-10   18

2. Flacăra Mălăieşti    8          5          2          1          32-20              17

3. Gloria Vâlcăneşti    8          5          1          2          27-16   16

4. CSO Slănic             8          4          3          1          17-6                15

5. CS Scorţeni Bordeni 8       4          2          2          24-7                14

6. AS Găgeni              8          4          2          2          20-12              14

7. Voinţa Livadea      8          4          2          2          23-20   14

8. Muntenia Blejoi      7          4          0          3          23-18              12

9. Stejarul Goruna      8         2          4          2          24-21   10

10. Voinţa Vărbilău    8          3          1          4          17-16              10

11. Avântul Bertea     7          2          1          4          8-14                7

12. Viitorul Ţipăreşti 8          1          1          6          18-34              4

13. Unirea Tr. Lipăneşti         8          1          1          6          16-32   4

14. Tricolor Coţofeneşti         8          0          0          8          8-54                0

Seria ”CÂMPINA”

Muntenii Câmpina - Juventus Călineşti         5-0

AS Strejnic - Flacăra Filipeşti de Târg          5-1

CS Valea Doftanei - ACS Ariceşti               5-1

Sportul Câmpina -      CS Măneşti 2013        1-1

Steaua Mărgineni - NG Brătăşanca               3-4

Viitorul Proviţa de Sus - Avântul Măgureni 4-4

Unirea Călineşti 2016 a stat, întrucât echipa Carpaţi MEFIN Sinaia s-a retras din campionat din etapa a VII-a (toate rezultatele au fost anulate).

Clasament

1. CS Valea Doftanei             7          6          1          0          21-7                19

2. NG Brătăşanca       8          6          0          2          32-21              18

3. Avântul Măgureni 7          5          1          1          16-8                16

4. AS Strejnic                         7          4          1          2          28-12              13

5. Muntenii Câmpina 7          4          1          2          28-18   13

6. CS Măneşti 2013    8          3          4          1          19-21              13

7. Sportul Câmpina    7          3          2          2          15-11   11

8. Viitorul Proviţa de Sus7    2          2          3          15-16              8

9 . Flacăra Filipeşti     8          2          1          5          16-24   7

10. Unirea Călineşti    7          2          1          4          5-15                7

11. ACS Ariceşti        8          1          2          5          20-31   5

12. Steaua Mărgineni 7          1          1          5          10-20              4

13 . Juventus Călineşti           8          0          1          7          10-31   1

Seria ”TERITORIU”

Viitorul Predeşti - Tineretul Balta Doamnei             3-1

CS Brazi 2 - Progresul Puchenii Moşneni                 2-7

Viitorul Poienarii Burchii - Unirea Bărcăneşti          4-1

Arizona Zalhanaua - AS Potigrafu                            2-4

CS Şirna Tăriceni - Tineretul Poienarii Burchii         0-4

Unirea Brăteşti - Prahova Tinosu                              4-2

Petrolul Ologeni - AS Tg. Vechi Stănceşti               0-0

* Jocul Petrolul Ologeni - Unirea Brăteşti, din etapa a VII-a (pe teren: 1-2), a fost omologat cu 3-0.

Clasament

1. AS Potigrafu                      8          6          2          0          25-13   20

2. Petrolul Ologeni                 8          6          1          1          27-6                19

3. Progresul Pucheni              8          6          1          1          28-9                19

4. Tineretul Poienarii Burchii 8          6          0          2          25-13              18

5. AS Tg. Vechi Stănceşti      8          5          1          2          18-11   16

6. CS Brazi 2                          8          5          0          3          20-17              15

7. Unirea Brăteşti                   8          5          0          3          10-8                15

8. Viitorul Poienarii Burchii   8          4          0          4          18-15              1

9. Tineretul Balta Doamnei    8          3          0          5          20-36   9

10. Viitorul Predeşti               8          2          1          5          15-18              7

11. Unirea Bărcăneşti             8          2          0          6          17-27   6

12. Arizona Zalhanaua           8          1          0          7          8-19                3

13. Prahova Tinosu                8          1          0          7          18-36   3

14. CS Şirna Tăriceni             8          1          0          7          7-28                3

Seria ”SUD”

AS Româneşti - Vulturul Zănoaga

(joc întrerupt în minutul 82, la scorul de 3-2)

AS Gorgota - Viitorul Pantazi                       3-1

CS Brazi Negoieşti - AS Dârvari Coslegi     5-1

Progresul Coslegi - CS Brazi Popeşti            2-1

Viitorul Puchenii Mari - AS Pleaşa               6-6

Unirea Lacul Turcului - AS Puşcaşi              4-0

Progresul Bucov - CS Măneşti 2013 Băltiţa 0-10

Clasament

1. CS Brazi Negoieşti            8          8          0          0          49-8                24

2. CS Măneşti 2013 Băltiţa    8          7          0          1          38-10              21

3. AS Româneşti                    7          5          1          1          20-11   16

4. CS Brazi Popeşti                8          4          1          3          20-13              13

5. AS Pleaşa                           8          4          1          3          34-28   13

6. AS Gorgota                                   8          4          0          4          19-18              12

7. Progresul Coslegi               8          4          0          4          20-23   12

8. Viitorul Pantazi                  8          3          1          4          15-22              10

9. Unirea Lacul Turcului        8          3          1          4          14-24   10

10. Vulturul Zănoaga             7          2          2          3          17-25              8

11. Viitorul Puchenii Mari     8          2          2          4          17-27   8

12. AS Dârvari Coslegi          8          2          0          6          11-23              6

13. Progresul Bucov               8          2          0          6          10-29   6

14. AS Puşcaşi                       8          0          1          7          8-31                1

Seria ”MIZIL”

AS Gherghiţa - Avântul Iordăcheanu                       5-1

Tineretul Berceni II - Voinţa Vadu Părului              2-0

Sportul Valea Cucului - Progresul Tomşani              6-3

Speranţa Olari - Progresul Boldeşti Grădiştea          5-2

Olimpia Cireşanu - Cricovul Cioceni             8-3

Viitorul Iordăcheanu - Podgoria Vadu Săpat               6-7

Oţelul Larissa - Olimpia Gornet Cricov                    4-1

Clasament

1. Olimpia Cireşanu               8          7          0          1          44-12   21

2. AS Gherghiţa                     8          6          2          0          34-13              20

3. Progresul Boldeşti             8          5          1          2          21-14   16

4. Avântul Iordăcheanu         7          5          0          2          24-20              15

5. Olimpia Gornet Cricov      8          4          0          4          23-17   12

6. Podgoria Vadu Săpat         8          3          1          4          21-29              10

7. Viitorul Iordăcheanu          8          3          0          5          31-27   9

8. Voinţa Vadu Părului          7          2          3          2          12-12              9

9. Speranţa Olari                    7          3          0          4          18-19   9

10. Sportul Valea Cucului      8          3          0          5          19-27              9

11. Cricovul Cioceni              8          2          1          5          19-31   7

12. Progresul Tomşani            8          2          1          5          15-27              7

13. Tineretul Berceni II          8          2          1          5          12-28   7

14. FC Oţelul Larissa             7          2          0          5          18-35              6


Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Linkedin
rating  rating  rating
(271 vizualizări)
Dacă v-a plăcut acest articol, daţi-ne un like:

In Ploiesti gasiti paine traditionala romaneasca coapta in cuptor cu lemne fara E-uri

Adăugaţi un comentariu:
Folosind un cont de facebook:
sau folosind formularul următor:
Nume:

Email:

Comentariul:

Cod siguranţă:
Codul de securitate




Serena Williams a câştigat turneul de la Wimbledon!



Sport

serena williams a castigat turneul de la wimbledon
Astăzi, în finala turneului de la Wimbledon, Serena Williams, locul 1 WTA, a învins-o pe Angelique Kerber (locul 4 WTA) în două seturi, 7-5/6-3, şi a câştigat cel de-al 22-lea titlu de Grand Slam din carieră, egalând recordul deţinut de Steffi Graf. Ultimul act de la All England Club a durat o...


Aglomeraţie la reunirea echipei de handbal masculin a CSM Ploieşti!



Sport

aglomeratie la reunirea echipei de handbal masculin a csm ploiesti
Echipa de handbal masculin a Clubului Sportiv Municipal şi-a reluat, astăzi, antrenamentele în vederea participării în Divizia A, 22 de jucători fiind la dispoziţia antrenorului Dragoş Dobrescu şi a coordonatorul secţiei de băieţi, Ion Nicolae. Au plecat mulţi dintre cei care au combătut în...


Programul etapei a II-a a Ligii 1



Sport

programul etapei a ii-a a ligii 1
Liga 1 îşi derulează, în acest weekend, meciurile etapei a II-a, prima partidă având deja loc aseară. La Iaşi, CSM Poli a trecut cu 3-1 (1-1) de nou-promovata Gaz Metan Mediaş, golurile fiind marcate de Ţigănaşu (5), Bole (81) şi A. Cristea (90), respectiv Axente (33). Etapa continuă, astăzi,...


Noul Petrolul are nevoie de oamenii care iubesc culorile galben-albastre!



Sport

noul petrolul are nevoie de oamenii care iubesc culorile galben-albastre
Noul Petrolul se conturează în aceste zile, dar are nevoie de suport financiar, pentru că deja încep să curgă cheltuielile, iar startul sezonului Ligii A Prahova va impune existenţa unor fonduri pentru desfăşurarea activităţii. Din păcate, conform unei postări făcută pe un site de socializare...


Handbalistele de la CSM Ploieşti şi-au reluat antrenamentele



Sport

handbalistele de la csm ploiesti si-au reluat antrenamentele
După aproape două luni de pauză, echipa de handbal feminin a Clubului Sportiv Municipal Ploieşti s-a reunit, aseară, la Sala Sporturilor Olimpia, pentru primul antrenament al verii. Staff-ul tehnic format din Neven Hrupec, Daniel Gheorghe şi Iulian Emancipatu a avut la dispoziţie 17...


Design si programare web: ing. Constantin Iancu
ISSN 2501-8612, ISSN-L 2501-8612
Actualizat la 6 februarie 2017
Autentificare
Responsive website newspaper by eng. Constantin Ianc
republicanii.ro