Share on Linkedin
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Facebook
Sâmbătă, 25 mai 2019 - 5:11:16
republicanii

Campionatul judeţean de fotbal pentru seniori - Rezultate şi clasamente!


24 octombrie 2016

În weekend, s-a disputat o nouă etapă din cadrul campionatelor judeţene pentru seniori, rezultatele neomologate ale partidelor şi clasamentele fiind următoarele:

SUPERLIGA B PRAHOVA – etapa a XII-a

Rapid Mizil - Viitorul Ariceşti Rahtivani                  3-0

Petrolul 95 Ploieşti - Unirea Teleajen                        1-5

Brădetul Ştefeşti - Real Rio Cocoşeşti                     4-0

CS Scorţeni Mislea - Avântul Tomşani                     3-1

Rapid Ibrianu - CS Brazi                                           4-0

Prahova Tg. Vechi - Sportul V. Călugărească           2-0

Voinţa Ciorani - Tineretul Berceni                            1-6

Carpaţi MEFIN Sinaia - Intersport Filipeşti             1-0

Ştiinţa Albeşti - Măgura Trestioara                           1-0

Clasament

1. Real Rio Cocoşeşti             12        10        0          2          34-15              30

2. Rapid Mizil                        12        9          1          2          35-23              28

3. Petrolul 95 Ploieşti             12        8          1          3          44-23              25

4. Brădetul Ştefeşti                12        8          0          4          38-17              24

5. Tineretul Berceni                12        7          2          3          31-20              23

6. Unirea Teleajen                  12        7          1          4          41-18              22

7. Viitorul Ariceşti                 12        7          1          4          24-15              22

8. Rapid Ibrianu                     12        7          0          5          34-23              21

9. Măgura Trestioara              12        6          2          4          30-17              20

10. Intersport Filipeşti            12        6          2          4          23-17              20

11. CS Brazi                           12        4          3          5          20-22              15

12. Ştiinţa Albeşti                  12        4          3          5          20-36              15

13. Prahova Tg. Vechi           12        4          1          7          22-32              13

14. Sportul Valea Călug.        12        2          3          7          18-33              9

15. Avântul Tomşani              12        3          0          9          22-38              9

16. CS Scorţeni Mislea          12        2          1          9          13-39              7

17. Voinţa Ciorani      *          12        2          0          10        15-48              6

18. Carpaţi MEFIN Sinaia*   12        1          1          10        10-38              4

*Conform deciziei Comitetului de Urgenţă al AJF Prahova, echipele Voinţa Ciorani şi Carpaţi MEFIN Sinaia au fost admise în campionat din etapa a IX-a, pe liniile de clasament ale grupărilor CS Şirna Varniţa şi, respectiv, CSM Ploieşti (ambele retrase din campionat).

LIGA B PRAHOVA – etapa a IX-a

Seria „VĂLENI”

Tinereţea Izvoarele - Podenii Noi Valea Dulce         5-4

AS Podenii Vechi - Tineretul Gura Vitioarei            1-1

Luceafărul Drajna - Voinţa Găzarul Surani               0-0

Voinţa 2009 Gornet - AS Podenii Noi                     3-3

Petrolul Păcureţi - Steaua Sângeru                            2-2

Victoria Olteni - AS Mehedinţa                                7-1

Şoimii Apostolache - Voinţa Măgurele                     1-1

*Jocul AS Podenii Noi Valea Dulce - AS Podenii Vechi, din etapa a VIII-a, pe teren 1-1, a fost omologat cu 3-0.

Clasament

1. Voinţa Găzarul Surani        9          8          1          0          35-12              25

2. Tinereţea Izvoarele             9          7          0          2          31-17              21

3. Voinţa 2009 Gornet           9          5          2          2          32-21              17

4. Luceafărul Drajna              9          5          1          3          28-21              16

5. Podenii Noi Valea Dulce   9          5          1          3          23-18              16

6. Victoria Olteni                   9          5          1          3          22-17              16

7. Steaua Sângeru                  9          4          1          4          22-17              13

8. AS Podenii Vechi              9          4          1          4          17-19              13

9. Tineretul Gura Vitioarei     9          3          3          3          22-21              12

10. Şoimii Apostolache          9          3          2          4          15-22              11

11. AS Podenii Noi                9          3          1          5          18-26              10

12. Voinţa Măgurele              8          2          1          5          13-20              7

13. Petrolul Păcureţi               9          0          1          8          9-28                1

14. AS Mehedinţa                  8          0          0          8          9-37                0

Seria „SLĂNIC”

Gloria Vâlcăneşti - CS Scorţeni Bordeni      1-1

Viitorul Ţipăreşti - Voinţa Vărbilău              0-2

Unirea Tr. Lipăneşti - Avântul Bertea           3-2

AS Muntenia Blejoi - Flacăra Mălăieşti

(joc întrerupt în minutul 60, la scorul de 2-1)

Progresul Aluniş - CSO Slănic                      3-1

Voinţa Livadea - Stejarul Goruna C. Mislii  6-1

Tricolor Coţofeneşti - AS Găgeni                 2-6

Clasament

1. Progresul Aluniş                 9          7          0          2          26-11              21

2. Flacăra Mălăieşti                8          5          2          1          32-20              17

3. AS Găgeni                         9          5          2          2          26-14              17

4. Gloria Vâlcăneşti               9          5          2          2          28-17              17

5. Voinţa Livadea                  9          5          2          2          29-21              17

6. CS Scorţeni Bordeni          9          4          3          2          25-8                15

7. CSO Slănic                        9          4          3          2          18-9                15

8. Voinţa Vărbilău                 9          4          1          4          19-16              13

9. AS Muntenia Blejoi           7          4          0          3          23-18              12

10. Stejarul Goruna C. Mislii 9          2          4          3          25-27              10

11. Avântul Bertea                 8          2          1          5          10-17              7

12. Unirea Tricolor Lipăneşti 9          2          1          6          19-34              7

13. Viitorul Ţipăreşti              9          1          1          7          18-36              4

14. Tricolor Coţofeneşti         9          0          0          9          10-60              0

Seria „CÂMPINA”

Avântul Măgureni - Muntenii Câmpina        2-1

Juventus Călineşti - AS Strejnic                    0-6      

Flacăra Filipeşti - CS Valea Doftanei            4-2

ACS Ariceşti - Sportul Câmpina                   3-1

CS Măneşti 2013 - Steaua Mărgineni            9-0

Unirea Călineşti - Viitorul Proviţa de Sus     2-3

NG Brătăşanca  a stat.

Clasament

1. CS Valea Doftanei             8          6          1          1          23-11              19

2. Avântul Măgureni              8          6          1          1          18-9                19

3. NG Brătăşanca                   8          6          0          2          32-21              18

4. AS Strejnic                         8          5          1          2          34-12              16

5. CS Măneşti 2013               9          4          4          1          28-21              16

6. Muntenii Câmpina             8          4          1          3          29-20              13

7. Sportul Câmpina                8          3          2          3          16-14              11

8. Viitorul Proviţa de Sus      8          3          2          3          18-18              11

9. Flacăra Filipeşti de Târg     9          3          1          5          20-26              10

10. ACS Ariceşti                    9          2          2          5          23-32              8

11. Unirea Călineşti               8          2          1          5          7-18                7

12. Steaua Mărgineni             8          1          1          6          10-29              4

13. Juventus Călineşti             9          0          1          8          10-37              1

Seria „TERITORIU”

AS Tg. Vechi Stănceşti - Viitorul Predeşti   5-1

Tineretul Balta Doamnei -CS Brazi 2            2-2

Progresul P. Moşneni - Viitorul P. Burchii    5-3

Unirea Bărcăneşti - Arizona Zalhanaua

(echipa oaspete a anunţat că nu se prezintă la joc)

AS Potigrafu - CS Şirna Tăriceni                  amânat

Tineretul Poienarii Burchii - Unirea Brăteşti 1-2

Prahova Tinosu - Petrolul Ologeni                4-5

         

Clasament

1. Petrolul Ologeni                 9          7          1          1          32-10              22

2. Progresul Pucheni              9          7          1          1          33-12              22

3. AS Potigrafu                      8          6          2          0          25-13              20

4. AS Tg. Vechi Stănceşti      9          6          1          2          23-12              19

5. Tineretul Poienarii Burchii 9          6          0          3          26-15              18

6. Unirea Brăteşti                   9          6          0          3          12-9                18

7. CS Brazi 2                          9          5          1          3          22-19              16

8. Viitorul Poienarii Burchii   9          4          0          5          21-20              12

9. Tineretul Balta Doamnei    9          3          1          5          22-38              10

10. Viitorul Predeşti               9          2          1          6          16-23              7

11. Unirea Bărcăneşti             8          2          0          6          17-27              6

12. Arizona Zalhanaua           8          1          0          7          8-19                3

13. Prahova Tinosu                9          1          0          8          22-41              3

14. CS Şirna Tăriceni             8          1          0          7          7-28                3

Seria „SUD”

CS Măneşti 2013 Băltiţa - AS Româneşti     6-0

Vulturul Zănoaga - AS Gorgota                    2-4

Viitorul Pantazi - CS Brazi Negoieşti           1-3

AS Dârvari Coslegi - Progresul Coslegi        1-0

CS Brazi Popeşti - Viitorul Puchenii Mari    4-4

AS Pleaşa - Unirea Lacul Turcului                nedisputat

AS Puşcaşi - Progresul Bucov                       2-0

*Jocul AS Româneşti - Vulturul Zănoaga, din etapa a VIII-a, întrerupt în minutul 82, la scorul de 3-2, a fost omologat cu 3-0.

Clasament

1. CS I Brazi Negoieşti          9          9          0          0          52-9                27

2. CS Măneşti 2013 Băltiţa    9          8          0          1          44-10              24

3. AS Româneşti                    9          6          1          2          23-17              19

4. AS Gorgota                                   9          5          0          4          23-20              15

5. CS Brazi Popeşti                9          4          2          3          24-17              14

6. AS Pleaşa                           8          4          1          3          34-28              13

7. Progresul Coslegi               9          4          0          5          20-24              12

8. Viitorul Pantazi                  9          3          1          5          16-25              10

9. Unirea Lacul Turcului        8          3          1          4          14-24              10

10. Viitorul Puchenii Mari     9          2          3          4          21-31              9

11. AS Dârvari Coslegi          9          3          0          6          12-23              9

12. Vulturul Zănoaga             9          2          2          5          19-32              8

13. Progresul Bucov               9          2          0          7          10-31              6

14. AS Puşcaşi                       9          1          1          7          10-31              4

Seria „MIZIL”

Olimpia Gornet Cricov - AS Gherghiţa                    1-1

Avântul Iordăcheanu - Tineretul Berceni II              4-1

Voinţa Vadu Părului - Sportul Valea Cucului          7-1

Progresul Tomşani - Speranţa Olari                           5-2

Progresul Boldeşti Grădiştea- Olimpia Cireşanu      2-1

Cricovul Cioceni - Viitorul Iordăcheanu                   2-4

Podgoria Vadu Săpat - AS FC Oţelul Larissa          6-0

*Jocul AS FC Oţelul Larissa - Olimpia Gornet Cricov, din etapa a VIII-a, pe teren 4-1, a fost omologat cu 0-3.

Clasament

1. Olimpia Cireşanu               9          7          0          2          45-14              21

2. AS Gherghiţa                     9          6          3          0          35-14              21

3. Progresul Bold. Grădiştea  9          6          1          2          23-15              19

4. Avântul Iordăcheanu         8          6          0          2          28-21              18

5. Olimpia Gornet Cricov      9          5          1          3          26-14              16

6. Podgoria Vadu Săpat         9          4          1          4          27-29              13

7. Viitorul Iordăcheanu          9          4          0          5          35-29              12

8. Voinţa Vadu Părului          8          3          3          2          19-13              12

9. Progresul Tomşani              9          3          1          5          20-29              10

10. Speranţa Olari                  8          3          0          5          20-24              9

11. Sportul Valea Cucului      9          3          0          6          20-34              9

12. Cricovul Cioceni              9          2          1          6          21-35              7

13. Tineretul Berceni II          9          2          1          6          13-32              7

14. AS FC Oţelul Larissa       8          1          0          7          14-43              3

 


Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Linkedin
rating  rating
(143 vizualizări)
Dacă v-a plăcut acest articol, daţi-ne un like:

In Ploiesti gasiti paine traditionala romaneasca coapta in cuptor cu lemne fara E-uri

Adăugaţi un comentariu:
Folosind un cont de facebook:
sau folosind formularul următor:
Nume:

Email:

Comentariul:

Cod siguranţă:
Codul de securitate




Viitorul şi Pandurii, start perfect în noul sezon al Ligii I!



Sport

viitorul si pandurii start perfect in noul sezon al ligii i
Viitorul Constanţa şi Pandurii Târgu Jiu au debutat cu victorii în noua ediţie a Ligii I, după ce s-au impus, astăzi, în disputele cu FC Voluntari, scor 1-0, respectiv Universitatea Craiova, scor 2-1. FC Voluntari şi Viitorul Constanţa au deschis sezonul cu un meci deschis, dar anost, cele...


Petrolul Ploieşti, pe locul 4 în Liga A Prahova! Vezi rezultatele etapei a II-a!



Sport

petrolul ploiesti pe locul 4 in liga a prahova vezi rezultatele etapei a ii-a
La primul meci în propriul fief, Petrolul Ploieşti a strâns peste 6000 de suporteri în tribune în etapa a doua, deşi echipa evoluează în Liga a IV-a. Elevii lui Tavi Grigore s-au impus cu 4-0, bifând, totodată, primul succes al stagiunii. Într-un alt meci al rundei, la Ceptura,...


Cristi Vlad, apel către suporteri: „Veniţi la meci! Veniţi acasă, pe Ilie Oană!”



Sport

cristi vlad apel catre suporteri veniti la meci veniti acasa pe ilie oana
La finalul unei zile fructuoase, concretizată în nu mai puţin de patru contracte semnate cu parteneri ce vor să susţină nouă echipă a Petrolului în primul an de ascensiune spre Liga I, Cristi Vlad a ţinut să transmită, prin intermediul unui site de socializare, un mesaj către suporteri. Un mesaj...


Sancţiuni dictate de Comisia de Competiţii şi Disciplină a AJF Prahova



Sport

sanctiuni dictate de comisia de competitii si disciplina a ajf prahova
În şedinţa Comisiei de Competiţii şi Disciplină din cadrul Asociaţiei Judeţene de Fotbal (AJF) Prahova, de ieri, 19 octombrie, s-au luat următoarele hotărâri: - Jocul Avântul Bertea - AS Muntenia Blejoi, din etapa a VIII-a, nedisputat, a fost reprogramat, întrucât echipa oaspete nu a ajuns la...


Meciul CSM Ploieşti - HC Zalău se joacă mâine!



Sport

meciul csm ploiesti - hc zalau se joaca maine
La nici 36 de ore de la revenirea din Insulele Feroe, produsă azi-noapte, la ora 2.00, handbalistele de la CSM Ploieşti urmează să joace, mâine, de la ora 12.00, în prima etapă a ediţiei 2016-2017 a Ligii Naţionale. Va fi o confruntare cu Zalăul lui Gheorghe Tadici, care a fost programată...


Design si programare web: ing. Constantin Iancu
ISSN 2501-8612, ISSN-L 2501-8612
Actualizat la 18 martie 2019
Autentificare
Responsive website newspaper by eng. Constantin Ianc
republicanii.ro