Share on Linkedin
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Facebook
Marţi, 11 august 2020 - 1:50:19
republicanii

Campionatul judeţean de fotbal pentru seniori - Rezultate şi clasamente!


24 octombrie 2016

În weekend, s-a disputat o nouă etapă din cadrul campionatelor judeţene pentru seniori, rezultatele neomologate ale partidelor şi clasamentele fiind următoarele:

SUPERLIGA B PRAHOVA – etapa a XII-a

Rapid Mizil - Viitorul Ariceşti Rahtivani                  3-0

Petrolul 95 Ploieşti - Unirea Teleajen                        1-5

Brădetul Ştefeşti - Real Rio Cocoşeşti                     4-0

CS Scorţeni Mislea - Avântul Tomşani                     3-1

Rapid Ibrianu - CS Brazi                                           4-0

Prahova Tg. Vechi - Sportul V. Călugărească           2-0

Voinţa Ciorani - Tineretul Berceni                            1-6

Carpaţi MEFIN Sinaia - Intersport Filipeşti             1-0

Ştiinţa Albeşti - Măgura Trestioara                           1-0

Clasament

1. Real Rio Cocoşeşti             12        10        0          2          34-15              30

2. Rapid Mizil                        12        9          1          2          35-23              28

3. Petrolul 95 Ploieşti             12        8          1          3          44-23              25

4. Brădetul Ştefeşti                12        8          0          4          38-17              24

5. Tineretul Berceni                12        7          2          3          31-20              23

6. Unirea Teleajen                  12        7          1          4          41-18              22

7. Viitorul Ariceşti                 12        7          1          4          24-15              22

8. Rapid Ibrianu                     12        7          0          5          34-23              21

9. Măgura Trestioara              12        6          2          4          30-17              20

10. Intersport Filipeşti            12        6          2          4          23-17              20

11. CS Brazi                           12        4          3          5          20-22              15

12. Ştiinţa Albeşti                  12        4          3          5          20-36              15

13. Prahova Tg. Vechi           12        4          1          7          22-32              13

14. Sportul Valea Călug.        12        2          3          7          18-33              9

15. Avântul Tomşani              12        3          0          9          22-38              9

16. CS Scorţeni Mislea          12        2          1          9          13-39              7

17. Voinţa Ciorani      *          12        2          0          10        15-48              6

18. Carpaţi MEFIN Sinaia*   12        1          1          10        10-38              4

*Conform deciziei Comitetului de Urgenţă al AJF Prahova, echipele Voinţa Ciorani şi Carpaţi MEFIN Sinaia au fost admise în campionat din etapa a IX-a, pe liniile de clasament ale grupărilor CS Şirna Varniţa şi, respectiv, CSM Ploieşti (ambele retrase din campionat).

LIGA B PRAHOVA – etapa a IX-a

Seria „VĂLENI”

Tinereţea Izvoarele - Podenii Noi Valea Dulce         5-4

AS Podenii Vechi - Tineretul Gura Vitioarei            1-1

Luceafărul Drajna - Voinţa Găzarul Surani               0-0

Voinţa 2009 Gornet - AS Podenii Noi                     3-3

Petrolul Păcureţi - Steaua Sângeru                            2-2

Victoria Olteni - AS Mehedinţa                                7-1

Şoimii Apostolache - Voinţa Măgurele                     1-1

*Jocul AS Podenii Noi Valea Dulce - AS Podenii Vechi, din etapa a VIII-a, pe teren 1-1, a fost omologat cu 3-0.

Clasament

1. Voinţa Găzarul Surani        9          8          1          0          35-12              25

2. Tinereţea Izvoarele             9          7          0          2          31-17              21

3. Voinţa 2009 Gornet           9          5          2          2          32-21              17

4. Luceafărul Drajna              9          5          1          3          28-21              16

5. Podenii Noi Valea Dulce   9          5          1          3          23-18              16

6. Victoria Olteni                   9          5          1          3          22-17              16

7. Steaua Sângeru                  9          4          1          4          22-17              13

8. AS Podenii Vechi              9          4          1          4          17-19              13

9. Tineretul Gura Vitioarei     9          3          3          3          22-21              12

10. Şoimii Apostolache          9          3          2          4          15-22              11

11. AS Podenii Noi                9          3          1          5          18-26              10

12. Voinţa Măgurele              8          2          1          5          13-20              7

13. Petrolul Păcureţi               9          0          1          8          9-28                1

14. AS Mehedinţa                  8          0          0          8          9-37                0

Seria „SLĂNIC”

Gloria Vâlcăneşti - CS Scorţeni Bordeni      1-1

Viitorul Ţipăreşti - Voinţa Vărbilău              0-2

Unirea Tr. Lipăneşti - Avântul Bertea           3-2

AS Muntenia Blejoi - Flacăra Mălăieşti

(joc întrerupt în minutul 60, la scorul de 2-1)

Progresul Aluniş - CSO Slănic                      3-1

Voinţa Livadea - Stejarul Goruna C. Mislii  6-1

Tricolor Coţofeneşti - AS Găgeni                 2-6

Clasament

1. Progresul Aluniş                 9          7          0          2          26-11              21

2. Flacăra Mălăieşti                8          5          2          1          32-20              17

3. AS Găgeni                         9          5          2          2          26-14              17

4. Gloria Vâlcăneşti               9          5          2          2          28-17              17

5. Voinţa Livadea                  9          5          2          2          29-21              17

6. CS Scorţeni Bordeni          9          4          3          2          25-8                15

7. CSO Slănic                        9          4          3          2          18-9                15

8. Voinţa Vărbilău                 9          4          1          4          19-16              13

9. AS Muntenia Blejoi           7          4          0          3          23-18              12

10. Stejarul Goruna C. Mislii 9          2          4          3          25-27              10

11. Avântul Bertea                 8          2          1          5          10-17              7

12. Unirea Tricolor Lipăneşti 9          2          1          6          19-34              7

13. Viitorul Ţipăreşti              9          1          1          7          18-36              4

14. Tricolor Coţofeneşti         9          0          0          9          10-60              0

Seria „CÂMPINA”

Avântul Măgureni - Muntenii Câmpina        2-1

Juventus Călineşti - AS Strejnic                    0-6      

Flacăra Filipeşti - CS Valea Doftanei            4-2

ACS Ariceşti - Sportul Câmpina                   3-1

CS Măneşti 2013 - Steaua Mărgineni            9-0

Unirea Călineşti - Viitorul Proviţa de Sus     2-3

NG Brătăşanca  a stat.

Clasament

1. CS Valea Doftanei             8          6          1          1          23-11              19

2. Avântul Măgureni              8          6          1          1          18-9                19

3. NG Brătăşanca                   8          6          0          2          32-21              18

4. AS Strejnic                         8          5          1          2          34-12              16

5. CS Măneşti 2013               9          4          4          1          28-21              16

6. Muntenii Câmpina             8          4          1          3          29-20              13

7. Sportul Câmpina                8          3          2          3          16-14              11

8. Viitorul Proviţa de Sus      8          3          2          3          18-18              11

9. Flacăra Filipeşti de Târg     9          3          1          5          20-26              10

10. ACS Ariceşti                    9          2          2          5          23-32              8

11. Unirea Călineşti               8          2          1          5          7-18                7

12. Steaua Mărgineni             8          1          1          6          10-29              4

13. Juventus Călineşti             9          0          1          8          10-37              1

Seria „TERITORIU”

AS Tg. Vechi Stănceşti - Viitorul Predeşti   5-1

Tineretul Balta Doamnei -CS Brazi 2            2-2

Progresul P. Moşneni - Viitorul P. Burchii    5-3

Unirea Bărcăneşti - Arizona Zalhanaua

(echipa oaspete a anunţat că nu se prezintă la joc)

AS Potigrafu - CS Şirna Tăriceni                  amânat

Tineretul Poienarii Burchii - Unirea Brăteşti 1-2

Prahova Tinosu - Petrolul Ologeni                4-5

         

Clasament

1. Petrolul Ologeni                 9          7          1          1          32-10              22

2. Progresul Pucheni              9          7          1          1          33-12              22

3. AS Potigrafu                      8          6          2          0          25-13              20

4. AS Tg. Vechi Stănceşti      9          6          1          2          23-12              19

5. Tineretul Poienarii Burchii 9          6          0          3          26-15              18

6. Unirea Brăteşti                   9          6          0          3          12-9                18

7. CS Brazi 2                          9          5          1          3          22-19              16

8. Viitorul Poienarii Burchii   9          4          0          5          21-20              12

9. Tineretul Balta Doamnei    9          3          1          5          22-38              10

10. Viitorul Predeşti               9          2          1          6          16-23              7

11. Unirea Bărcăneşti             8          2          0          6          17-27              6

12. Arizona Zalhanaua           8          1          0          7          8-19                3

13. Prahova Tinosu                9          1          0          8          22-41              3

14. CS Şirna Tăriceni             8          1          0          7          7-28                3

Seria „SUD”

CS Măneşti 2013 Băltiţa - AS Româneşti     6-0

Vulturul Zănoaga - AS Gorgota                    2-4

Viitorul Pantazi - CS Brazi Negoieşti           1-3

AS Dârvari Coslegi - Progresul Coslegi        1-0

CS Brazi Popeşti - Viitorul Puchenii Mari    4-4

AS Pleaşa - Unirea Lacul Turcului                nedisputat

AS Puşcaşi - Progresul Bucov                       2-0

*Jocul AS Româneşti - Vulturul Zănoaga, din etapa a VIII-a, întrerupt în minutul 82, la scorul de 3-2, a fost omologat cu 3-0.

Clasament

1. CS I Brazi Negoieşti          9          9          0          0          52-9                27

2. CS Măneşti 2013 Băltiţa    9          8          0          1          44-10              24

3. AS Româneşti                    9          6          1          2          23-17              19

4. AS Gorgota                                   9          5          0          4          23-20              15

5. CS Brazi Popeşti                9          4          2          3          24-17              14

6. AS Pleaşa                           8          4          1          3          34-28              13

7. Progresul Coslegi               9          4          0          5          20-24              12

8. Viitorul Pantazi                  9          3          1          5          16-25              10

9. Unirea Lacul Turcului        8          3          1          4          14-24              10

10. Viitorul Puchenii Mari     9          2          3          4          21-31              9

11. AS Dârvari Coslegi          9          3          0          6          12-23              9

12. Vulturul Zănoaga             9          2          2          5          19-32              8

13. Progresul Bucov               9          2          0          7          10-31              6

14. AS Puşcaşi                       9          1          1          7          10-31              4

Seria „MIZIL”

Olimpia Gornet Cricov - AS Gherghiţa                    1-1

Avântul Iordăcheanu - Tineretul Berceni II              4-1

Voinţa Vadu Părului - Sportul Valea Cucului          7-1

Progresul Tomşani - Speranţa Olari                           5-2

Progresul Boldeşti Grădiştea- Olimpia Cireşanu      2-1

Cricovul Cioceni - Viitorul Iordăcheanu                   2-4

Podgoria Vadu Săpat - AS FC Oţelul Larissa          6-0

*Jocul AS FC Oţelul Larissa - Olimpia Gornet Cricov, din etapa a VIII-a, pe teren 4-1, a fost omologat cu 0-3.

Clasament

1. Olimpia Cireşanu               9          7          0          2          45-14              21

2. AS Gherghiţa                     9          6          3          0          35-14              21

3. Progresul Bold. Grădiştea  9          6          1          2          23-15              19

4. Avântul Iordăcheanu         8          6          0          2          28-21              18

5. Olimpia Gornet Cricov      9          5          1          3          26-14              16

6. Podgoria Vadu Săpat         9          4          1          4          27-29              13

7. Viitorul Iordăcheanu          9          4          0          5          35-29              12

8. Voinţa Vadu Părului          8          3          3          2          19-13              12

9. Progresul Tomşani              9          3          1          5          20-29              10

10. Speranţa Olari                  8          3          0          5          20-24              9

11. Sportul Valea Cucului      9          3          0          6          20-34              9

12. Cricovul Cioceni              9          2          1          6          21-35              7

13. Tineretul Berceni II          9          2          1          6          13-32              7

14. AS FC Oţelul Larissa       8          1          0          7          14-43              3

 


Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Linkedin
rating  rating
(155 vizualizări)
Dacă v-a plăcut acest articol, daţi-ne un like:

In Ploiesti gasiti paine traditionala romaneasca coapta in cuptor cu lemne fara E-uri

Adăugaţi un comentariu:
Folosind un cont de facebook:
sau folosind formularul următor:
Nume:

Email:

Comentariul:

Cod siguranţă:
Codul de securitate




Vinerea neagră a echipelor prahovene de Liga a III-a!



Sport

vinerea neagra a echipelor prahovene de liga a iii-a
Cele două formaţii care reprezintă Prahova în Liga a III-a, Petrolistul Boldeşti şi Astra 2, au avut parte de o zi de vineri neagră, ambele pierzând partidele disputate pe teren propriu. Elevii lui Marian Ilie au cedat cu 2-0 în faţa Deltei Tulcea, iar trupa lui Marius Măldărăşanu a fost învinsă...


Lipsă de cvorum în Consiliul Local Ploieşti: proiectul privind marca FC Petrolul nu a fost supus la vot!



Sport

lipsa de cvorum in consiliul local ploiesti proiectul privind marca fc petrolul nu a fost supus la vot
Şedinţa „de îndată” a Consiliului Local Ploieşti, care avea ca singur punct pe ordinea de zi proiectul de hotărâre privind transmiterea dreptului exclusiv de exploatare şi de folosinţă asupra mărcii FC Petrolul Ploieşti, nu a mai avut loc, din cauza lipsei de cvorum. Au fost prezenţi doar 9...


Simona Halep s-a calificat a doua oară în carieră în optimi, la Wimbledon



Sport

simona halep s-a calificat a doua oara in cariera in optimi la wimbledon
Simona Halep, locul 5 WTA şi cap de serie numărul 5, a învins-o, sâmbătă, cu scorul de 6-4, 6-3, pe olandeza Kiki Bertens, locul 28 WTA şi cap de serie numărul 26, calificându-se în optimile de finală ale turneului de la Wimbledon, pentru a doua oară în carieră. După ce meciul a fost amânat o...


Rezultatele şi marcatorii turului al IV-lea al Cupei României, faza judeţeană!



Sport

rezultatele si marcatorii turului al iv-lea al cupei romaniei faza judeteana
Marţi şi miercuri după amiază s-au desfăşurat jocurile din turul al IV-lea al Cupei României, faza locală, ultima etapă înainte de a intra în competiţie şi echipele din Liga A Prahova. Rezultatele consemnate şi marcatorii jocurilor au fost următoarele: Progresul Boldeşti Grădiştea - Rapid Mizil...


Tribunalul Bucureşti a decis: Rapid intră în faliment! Urmează Petrolul?



Sport

tribunalul bucuresti a decis rapid intra in faliment urmeaza petrolul
Cu datorii de peste 18 milioane de lei, dintre care 10 milioane la fisc, clubul Rapid Bucureşti, înfiinţat în anul 1923, a intrat în faliment. Decizia a fost pronunţată de Tribunalul Bucureşti şi se poate face recurs în termen de 7 zile, la Curtea de Apel. Tribunalul Bucureşti a decis luni...


Design si programare web: ing. Constantin Iancu
ISSN 2501-8612, ISSN-L 2501-8612
Actualizat la 2 decembrie 2019
Autentificare
Responsive website newspaper by eng. Constantin Ianc
republicanii.ro