Share on Linkedin
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Facebook
Sâmbătă, 23 februarie 2019 - 10:37:01
republicanii

Campionatul judeţean de fotbal pentru juniori - Rezultate şi clasamente!


27 octombrie 2016

Juniori A (născuţi în/după 1 ianuarie 1998) - etapa a VII-a

Seria I

AS Pleaşa - CSO Plopeni       6-4

Rapid Sălciile - Petrolul 95 Ploieşti

(se dispută pe 30 octombrie)

Unirea Cocorăştii Colţ, CS Blejoi au stat.

Clasament

1. CS Blejoi                            5          3          1          1          22-10              10

2. Petrolul 95 Ploieşti             4          3          0          1          15-11              9

3. AS Pleaşa                           4          3          0          1          22-19              9

4. Unirea Cocorăştii Colţ       4          2          0          2          15-8                6

5. Rapid Sălciile                     4          1          0          3          7-20                3

6. CSO Plopeni                      5          0          1          4          6-19                1

Seria a II-a

CS Cornu - Avântul Măneciu                                   3-0

Gloria Vâlcăneşti - CS Brazi                         0-7

CSO Slănic - Unirea Urlaţi                            2-0

Tricolorul Breaza - Petrolistul Boldeşti

Viitorul Gura Vitioarei - CS Câmpina           0-3

Clasament

1. CS Câmpina                       7          7          0          0          43-1                21

2. CS Brazi                             7          5          0          2          28-15              15

3. Unirea Urlaţi                      7          5          0          2          24-15              15

4. Petrolistul Boldeşti            6          4          0          2          26-11              12

5. Viitorul Gura Vitioarei       7          4          0          3          15-15               12

6. CSO Slănic                        7          3          0          4          14-15              9

7. CS Cornu                           7          3          0          4          13-22              9

8. Tricolorul Breaza                6          2          0          4          11-20              6

9. Gloria Vâlcăneşti               7          1          0          6          10-37              3

10. Avântul Măneciu             7          0          0          7          3-36                0

Juniori B (născuţi în/după 1 ianuarie 2000) - etapa a VII-a

Seria I

Ştiinţa Albeşti - Sportul Valea Călugărească                        1-1

Petrolul Ologeni - CS Ceptura                                  4-3

AS Gorgota - Gloria Plopu                                       4-3

Prahova Tg. Vechi - Progresul Drăgăneşti                2-2

Clasament

1. Progresul Drăgăneşti          6          4          2          0          29-6                14

2. Petrolul Ologeni                 5          4          0          1          14-9                12

3. Prahova Tg. Vechi             5          3          1          1          19-10              10

4. Ştiinţa Albeşti                    5          2          2          1          9-6                  8

5. Sportul V. Călugărească    6          2          2          2          12-12              8

6. CS Ceptura                        6          1          2          3          12-25              5

7. AS Gorgota                         6          1          1          4          9-25                4

8. Gloria Plopu                       7          1          0          6          16-27              3

Seria a II-a

Teleajenul Văleni - CS Măneşti C. Izvorului 0-3

Tinereţea Izvoarele - AFC Băneşti-Urleta                1-2

AS Tufeni Băicoi, CS Păuleşti au stat.

Clasament

1. AFC Băneşti-Urleta           5          4          1          0          27-3                13

2. AS Tufeni Băicoi               5          4          1          0          25-6                13

3. Tinereţea Izvoarele             5          3          0          2          23-8                9

4. CS Măneşti C. Izvorului    4          1          0          3          9-15                3

5. Teleajenul Văleni               5          0          1          4          2-20                1

6. CS Păuleşti                         4          0          1          3          3-37                1

Juniori C (născuţi în/după 1 ianuarie 2002) - etapa a VII-a

Petrolul Băicoi - Viitorul Fortuna Breaza                 1-3

AFC Brebu - Tricolorul Breaza                                 0-2

Petrolul 95 Ploieşti - HM Junior Câmpina                0-2

Unirea Tricolor Lipăneşti - Petrolistul Boldeşti        amânat

Astra Ploieşti - Olimpia Comarnic                            19-0

Luceafărul Drajna - Petrosport Ploieşti                     0-5

Clasament

1. Astra Ploieşti                      7          7          0          0          83-1                21

2. Viitorul Fortuna                 7          7          0          0          51-6                21

3. HM Junior Câmpina           7          5          0          2          48-12              15

4. Petrosport Ploieşti              7          5          0          2          40-14              15

5. Petrolul Băicoi                   7          4          0          3          28-18              12

6. Petrolul 95 Ploieşti             5          2          1          2          14-10              7

7. CSO Tricolorul Breaza       6          2          1          3          13-29              7

8. Luceafărul Drajna              7          2          0          5          11-40              6

9. Petrolistul Boldeşti            4          1          0          3          7-26                3

10. Unirea Tr. Lipăneşti         5          1          0          4          6-37                3

11. AFC Brebu                      7          0          1          6          8-50                1

12. Olimpia Comarnic            7          0          1          6          5-71                1

Seria a II-a

CS Blejoi - Avântul Iordăcheanu                              16-1

CS Brazi - Progresul Bucov                                      5-1

Viitorul Ariceşti - Sp. Valea Călugărească                5-2

CSM Ploieşti - AS Pleaşa                                          6-0

Petrosport I Ploieşti - AS Tg. Vechi Stănceşti          7-1

Astra Ploieşti - CSO Plopeni                                     4-0

Clasament

1. Petrosport I Ploieşti           6          6          0          0          54-4                18

2. CSM Ploieşti                      6          5          1          0          47-2                16

3. AS Tg. Vechi Stănceşti      7          5          1          1          25-14              16

4. Astra Ploieşti                      7          4          1          2          23-7                13

5. Sportul Valea Călug.          7          4          0          3          30-16              12

6. AS Pleaşa                           7          4          0          3          21-24              12

7. CS Blejoi                            7          3          1          3          35-26              10

8. Viitorul Ariceşti                 7          3          0          4          17-32              9

9. CS Brazi                             7          2          0          5          14-48              6

10. CSO Plopeni                    7          1          1          5          8-35                4

11. Avântul Iordăcheanu       7          1          0          6          5-48                3

12. Progresul Bucov               7          0          1          6          4-27                1

Juniori D (născuţi în/după 1 ianuarie 2004)

Petrosport II Ploieşti - Petrolul 95 Ploieşti                1 - 0

Petrosport Ploieşti - Petrolistul Boldeşti                   9 - 0

CSM Ploieşti - Petrolul 52 Ploieşti                            8 - 0

HM Junior Câmpina - Petrolul 95 Ploieşti II            1 - 1

Viitorul Comarnic - FC Astra Ploieşti                       1 - 6

Viitorul Fortuna 2015 Breaza a stat.

Clasament

1. Petrosport Ploieşti              7          7          0          0          67-0                21

2. CSM Ploieşti                      7          6          1          0          35-6                19

3. Petrosport II Ploieşti          6          4          1          1          25-4                13

4. FC Astra Ploieşti                7          4          0          3          16-13              12

5. Petrolul 95 Ploieşti             6          3          1          2          29-10              10

6. Petrolul 95 Ploieşti II         7          3          1          3          32-23              10

7. Viitorul Fortuna Breaza     6          2          0          4          13-26              6

8. Petrolul 52 Ploieşti             6          2          0          4          9-31                6

9. HM Junior Câmpina           6          1          2          3          10-15              5

10. Petrolistul Boldeşti          6          0          0          6          9-47                0

11. Viitorul Comarnic            6          0          0          6          1-71                0


Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Linkedin
rating
(88 vizualizări)
Dacă v-a plăcut acest articol, daţi-ne un like:

In Ploiesti gasiti paine traditionala romaneasca coapta in cuptor cu lemne fara E-uri

Adăugaţi un comentariu:
Folosind un cont de facebook:
sau folosind formularul următor:
Nume:

Email:

Comentariul:

Cod siguranţă:
Codul de securitate




„Lupi” fără colţi: 0-0 şi cu Teleajenul Vălenii de Munte!



Sport

lupi fara colti 0-0 si cu teleajenul valenii de munte
Puşi sub o uşoară presiune de o echipă a Blejoiului care se încăpăţânează să câştige etapă de etapă şi să atenteze la primul loc din clasament, jucătorii Petrolului n-au reuşit să treacă, în această seară, de Teleajenul Vălenii de Munte şi au pierdut prima poziţie în Liga A Prahova. Meciul...


Marţi, ultima speranţă pentru CSM Ploieşti!



Sport

marti ultima speranta pentru csm ploiesti
După ce, ieri, s-a luat decizia suspendării activităţii clubului, o delegaţie a CSM Ploieşti, formată din coordonatori ai secţiilor sportive, antrenori şi sportivi a mers din nou la Primărie pentru a discuta cu edilul Adrian Dobre pe tema situaţiei disperate de la club. A fost o întâlnire ce...


Remiză cu Elveţia, dar batem Albania?



Sport

remiza cu elvetia dar batem albania
Echipa naţională a României a remizat, în această seară, cu Elveţia, scor 1-1 (1-0) şi trăieşte... româneşte la Campionatul European din Franţa: făcând calcule, mulţumindu-se cu puţin şi dând vina pe ghinion. Dacă nu ratam... dacă arbitrul... sunt expresiile pe care le găseşti cu regularitate...


Trei puncte din trei greşeli: Petrolul Ploieşti - CS Cornu 3-1 (2-1)!



Sport

trei puncte din trei greseli petrolul ploiesti - cs cornu 3-1 2-1
Într-o formulă devenită standard, Petrolul a avut parte, în această seară, de cel mai dificil adversar de până acum, nu doar clasamentul, ci chiar evoluţia elevilor lui Mihai Dinu arătând că formaţia din Cornu e o „nucă tare” a Ligii A Prahova. De aici, şi dificultăţile pe care „lupii” le-au...


Campionatul judeţean de fotbal pentru juniori - Rezultatele etapei I



Sport

campionatul judetean de fotbal pentru juniori - rezultatele etapei i
La sfârşitul săptămânii trecute, s-au disputat meciurile primei etape la nivel de juniori, campionatul judeţean. Iată care au fost rezultatele: Juniori A (născuţi în/după 1 ianuarie 1998) – etapa I Seria I Unirea Bărcăneşti - Rapid Sălciile 4-7 Unirea Cocorăştii Colţ - AS Pleaşa reprogramat...


Design si programare web: ing. Constantin Iancu
ISSN 2501-8612, ISSN-L 2501-8612
Actualizat la 6 februarie 2017
Autentificare
Responsive website newspaper by eng. Constantin Ianc
republicanii.ro