Share on Linkedin
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Facebook
Luni, 20 mai 2019 - 9:21:02
republicanii

Campionatul judeţean de fotbal pentru juniori - Rezultate şi clasamente!


27 octombrie 2016

Juniori A (născuţi în/după 1 ianuarie 1998) - etapa a VII-a

Seria I

AS Pleaşa - CSO Plopeni       6-4

Rapid Sălciile - Petrolul 95 Ploieşti

(se dispută pe 30 octombrie)

Unirea Cocorăştii Colţ, CS Blejoi au stat.

Clasament

1. CS Blejoi                            5          3          1          1          22-10              10

2. Petrolul 95 Ploieşti             4          3          0          1          15-11              9

3. AS Pleaşa                           4          3          0          1          22-19              9

4. Unirea Cocorăştii Colţ       4          2          0          2          15-8                6

5. Rapid Sălciile                     4          1          0          3          7-20                3

6. CSO Plopeni                      5          0          1          4          6-19                1

Seria a II-a

CS Cornu - Avântul Măneciu                                   3-0

Gloria Vâlcăneşti - CS Brazi                         0-7

CSO Slănic - Unirea Urlaţi                            2-0

Tricolorul Breaza - Petrolistul Boldeşti

Viitorul Gura Vitioarei - CS Câmpina           0-3

Clasament

1. CS Câmpina                       7          7          0          0          43-1                21

2. CS Brazi                             7          5          0          2          28-15              15

3. Unirea Urlaţi                      7          5          0          2          24-15              15

4. Petrolistul Boldeşti            6          4          0          2          26-11              12

5. Viitorul Gura Vitioarei       7          4          0          3          15-15               12

6. CSO Slănic                        7          3          0          4          14-15              9

7. CS Cornu                           7          3          0          4          13-22              9

8. Tricolorul Breaza                6          2          0          4          11-20              6

9. Gloria Vâlcăneşti               7          1          0          6          10-37              3

10. Avântul Măneciu             7          0          0          7          3-36                0

Juniori B (născuţi în/după 1 ianuarie 2000) - etapa a VII-a

Seria I

Ştiinţa Albeşti - Sportul Valea Călugărească                        1-1

Petrolul Ologeni - CS Ceptura                                  4-3

AS Gorgota - Gloria Plopu                                       4-3

Prahova Tg. Vechi - Progresul Drăgăneşti                2-2

Clasament

1. Progresul Drăgăneşti          6          4          2          0          29-6                14

2. Petrolul Ologeni                 5          4          0          1          14-9                12

3. Prahova Tg. Vechi             5          3          1          1          19-10              10

4. Ştiinţa Albeşti                    5          2          2          1          9-6                  8

5. Sportul V. Călugărească    6          2          2          2          12-12              8

6. CS Ceptura                        6          1          2          3          12-25              5

7. AS Gorgota                         6          1          1          4          9-25                4

8. Gloria Plopu                       7          1          0          6          16-27              3

Seria a II-a

Teleajenul Văleni - CS Măneşti C. Izvorului 0-3

Tinereţea Izvoarele - AFC Băneşti-Urleta                1-2

AS Tufeni Băicoi, CS Păuleşti au stat.

Clasament

1. AFC Băneşti-Urleta           5          4          1          0          27-3                13

2. AS Tufeni Băicoi               5          4          1          0          25-6                13

3. Tinereţea Izvoarele             5          3          0          2          23-8                9

4. CS Măneşti C. Izvorului    4          1          0          3          9-15                3

5. Teleajenul Văleni               5          0          1          4          2-20                1

6. CS Păuleşti                         4          0          1          3          3-37                1

Juniori C (născuţi în/după 1 ianuarie 2002) - etapa a VII-a

Petrolul Băicoi - Viitorul Fortuna Breaza                 1-3

AFC Brebu - Tricolorul Breaza                                 0-2

Petrolul 95 Ploieşti - HM Junior Câmpina                0-2

Unirea Tricolor Lipăneşti - Petrolistul Boldeşti        amânat

Astra Ploieşti - Olimpia Comarnic                            19-0

Luceafărul Drajna - Petrosport Ploieşti                     0-5

Clasament

1. Astra Ploieşti                      7          7          0          0          83-1                21

2. Viitorul Fortuna                 7          7          0          0          51-6                21

3. HM Junior Câmpina           7          5          0          2          48-12              15

4. Petrosport Ploieşti              7          5          0          2          40-14              15

5. Petrolul Băicoi                   7          4          0          3          28-18              12

6. Petrolul 95 Ploieşti             5          2          1          2          14-10              7

7. CSO Tricolorul Breaza       6          2          1          3          13-29              7

8. Luceafărul Drajna              7          2          0          5          11-40              6

9. Petrolistul Boldeşti            4          1          0          3          7-26                3

10. Unirea Tr. Lipăneşti         5          1          0          4          6-37                3

11. AFC Brebu                      7          0          1          6          8-50                1

12. Olimpia Comarnic            7          0          1          6          5-71                1

Seria a II-a

CS Blejoi - Avântul Iordăcheanu                              16-1

CS Brazi - Progresul Bucov                                      5-1

Viitorul Ariceşti - Sp. Valea Călugărească                5-2

CSM Ploieşti - AS Pleaşa                                          6-0

Petrosport I Ploieşti - AS Tg. Vechi Stănceşti          7-1

Astra Ploieşti - CSO Plopeni                                     4-0

Clasament

1. Petrosport I Ploieşti           6          6          0          0          54-4                18

2. CSM Ploieşti                      6          5          1          0          47-2                16

3. AS Tg. Vechi Stănceşti      7          5          1          1          25-14              16

4. Astra Ploieşti                      7          4          1          2          23-7                13

5. Sportul Valea Călug.          7          4          0          3          30-16              12

6. AS Pleaşa                           7          4          0          3          21-24              12

7. CS Blejoi                            7          3          1          3          35-26              10

8. Viitorul Ariceşti                 7          3          0          4          17-32              9

9. CS Brazi                             7          2          0          5          14-48              6

10. CSO Plopeni                    7          1          1          5          8-35                4

11. Avântul Iordăcheanu       7          1          0          6          5-48                3

12. Progresul Bucov               7          0          1          6          4-27                1

Juniori D (născuţi în/după 1 ianuarie 2004)

Petrosport II Ploieşti - Petrolul 95 Ploieşti                1 - 0

Petrosport Ploieşti - Petrolistul Boldeşti                   9 - 0

CSM Ploieşti - Petrolul 52 Ploieşti                            8 - 0

HM Junior Câmpina - Petrolul 95 Ploieşti II            1 - 1

Viitorul Comarnic - FC Astra Ploieşti                       1 - 6

Viitorul Fortuna 2015 Breaza a stat.

Clasament

1. Petrosport Ploieşti              7          7          0          0          67-0                21

2. CSM Ploieşti                      7          6          1          0          35-6                19

3. Petrosport II Ploieşti          6          4          1          1          25-4                13

4. FC Astra Ploieşti                7          4          0          3          16-13              12

5. Petrolul 95 Ploieşti             6          3          1          2          29-10              10

6. Petrolul 95 Ploieşti II         7          3          1          3          32-23              10

7. Viitorul Fortuna Breaza     6          2          0          4          13-26              6

8. Petrolul 52 Ploieşti             6          2          0          4          9-31                6

9. HM Junior Câmpina           6          1          2          3          10-15              5

10. Petrolistul Boldeşti          6          0          0          6          9-47                0

11. Viitorul Comarnic            6          0          0          6          1-71                0


Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Linkedin
rating
(90 vizualizări)
Dacă v-a plăcut acest articol, daţi-ne un like:

In Ploiesti gasiti paine traditionala romaneasca coapta in cuptor cu lemne fara E-uri

Adăugaţi un comentariu:
Folosind un cont de facebook:
sau folosind formularul următor:
Nume:

Email:

Comentariul:

Cod siguranţă:
Codul de securitate




Doralin Bârziloiu va arbitra meciul dintre Petrolul Ploieşti şi CS Cornu!



Sport

doralin barziloiu va arbitra meciul dintre petrolul ploiesti si cs cornu
Comisia Judeţeană de Arbitri Prahova a stabilit brigăzile care vor oficia la meciurile etapei a IX-a a Ligii A Prahova, din acest weekend. Confruntarea dintre Petrolul Ploieşti şi CS Cornu, programată mâine seară, cu începere de la ora 19.00, pe arena „Ilie Oană”, i-a fost încredinţată unui...


Rezultate înregistrate în weekend în fotbalul judeţean



Sport

rezultate inregistrate in weekend in fotbalul judetean
Superliga B Prahova - Etapa a II-a Viitorul Ariceşti Rahtivani - Avântul Tomşani 5-1 Real Rio Cocoşeşti - Unirea Teleajen 2-1 Prahova Tg. Vechi - Rapid Mizil 3-6 CS Şirna Varniţa - Brădetul Ştefeşti 1-3 CSM Ploieşti - CS Scorţeni Mislea 1-1 Ştiinţa Albeşti - Petrolul 95 Ploieşti 1-5...


Liga A Prahova: Rezultatele etapei a XV-a şi clasamentul turului!



Sport

liga a prahova rezultatele etapei a xv-a si clasamentul turului
Turul ediţiei 2016-2017 a Ligii A Prahova s-a încheiat astăzi cu două meciuri desfăşurate în nota etapei, cu multe goluri marcate. Au fost, în total, 50 de reuşite în cele 7 partide din runda a 15-a, deci o medie incredibilă, de peste 7 goluri pe meci, semn fie că defensivele au obosit şi...


Ovidiu Oprea va arbitra meciul Petrolul Ploieşti - CS Măneşti!



Sport

ovidiu oprea va arbitra meciul petrolul ploiesti - cs manesti
Comisia Judeţeană de Arbitri a stabilit, astăzi, brigăzile care vor oficia la jocurile etapei a XV-a a Ligii A Prahova, din weekend. Chiar dacă au meciuri aparent facile, primele două clasate, CS Blejoi şi Petrolul Ploieşti, au fost tratate cu maximă seriozitate, confruntările pe care acestea...


Atletul Mihai Pîslaru, locul 7 la Campionatul Balcanic de seniori!



Sport

atletul mihai pislaru locul 7 la campionatul balcanic de seniori
Atletul Mihai Pîslaru, pregătit de prof. Maria Andrei, a avut o evoluţie foarte bună, în weekend, la Campionatul Balcanic de seniori, desfăşurat la Piteşti, pe stadionul „Nicolae Dobrin”. Deşi este doar junior 2, Pîslaru a reuşit să ocupe locul al 7-lea (din 17 concurenţi) în proba de 400 metri,...


Design si programare web: ing. Constantin Iancu
ISSN 2501-8612, ISSN-L 2501-8612
Actualizat la 18 martie 2019
Autentificare
Responsive website newspaper by eng. Constantin Ianc
republicanii.ro