Share on Linkedin
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Facebook
Vineri, 23 februarie 2018 - 10:24:14
republicanii

Campionatul judeţean de fotbal pentru seniori - Rezultate şi clasamente!


31 octombrie 2016

SUPERLIGA B PRAHOVA - etapa a XIII-a

CS Brazi - Sportul Valea Călugărească         3-0

Avântul Tomşani - Rapid Ibrianu                  3-0

Unirea Teleajen - CS Scorţeni Mislea            4-0

Viitorul Ariceşti - Brădetul Ştefeşti              2-0

Real Rio Cocoşeşti - Petrolul 95 Ploieşti       1-0

Carpaţi MEFIN Sinaia - Prahova Tg. Vechi 1-0

Intersport Filipeşti - Ştiinţa Albeşti               3-0

Măgura Trestioara - Voinţa Ciorani               8-3

Tineretul Berceni - Rapid Mizil                     1-1

Clasament

1. Real Rio Cocoşeşti             13        11        0          2          35-15   33

2. Rapid Mizil                        13        9          2          2          36-24              29

3. Unirea Teleajen                  13        8          1          4          45-18   25

4. Petrolul 95 Ploieşti             13        8          1          4          44-24              25

5. Viitorul Ariceşti                 13        8          1          4          26-15   25

6. Brădetul Ştefeşti                13        8          0          5          38-19              24

7. Tineretul Berceni                13        7          3          3          32-21   24

8. Măgura Trestioara              13        7          2          4          38-20              23

9. Intersport Filipeşti              13        7          2          4          26-17   23

10. Rapid Ibrianu                   13        7          0          6          34-26              21

11. CS Brazi                           13        5          3          5          23-22   18

12. Ştiinţa Albeşti                  13        4          3          6          20-39              15

13. Prahova Tg. Vechi           13        4          1          8          23-34   13

14. Avântul Tomşani              13        4          0          9          25-38              12

15. Sportul Valea Călug.        13        2          3          8          18-36   9

16. Carpaţi MEFIN Sinaia*   13        2          1          10        12-39              7

17. CS Scorţeni Mislea          13        2          1          10        13-43   7

18. Voinţa Ciorani*               13        2          0          11        18-56              6

* * Conform deciziei Comitetului de Urgenţă al AJF Prahova, echipele Voinţa Ciorani şi Carpaţi MEFIN Sinaia au fost admise în campionat din etapa a IX-a, pe liniile de clasament ale grupărilor CS Şirna Varniţa şi, respectiv, CSM Ploieşti (ambele retrase din campionat).

LIGA B PRAHOVA - etapa a X-a

Seria ”VĂLENI”

Tineretul Gura Vitioarei - Podenii Noi V. Dulce      2-0

Voinţa Găzarul Surani - AS Podenii Vechi               2-3

AS Podenii Noi - Luceafărul Drajna                         1-2

Steaua Sângeru - Voinţa 2009 Gornet                      3-6

AS Mehedinţa - Petrolul Păcureţi                             2-2

Voinţa Măgurele - Victoria Olteni                            5-1

Şoimii Apostolache - Tinereţea Izvoarele                 4-1

Clasament

1. Voinţa Găzarul Surani        10        8          1          1          37-15   25

2. Tinereţea Izvoarele             10        7          0          3          32-21              21

3. Voinţa 2009 Gornet           10        6          2          2          38-24   20

4. Luceafărul Drajna              10        6          1          3          30-22              19

5. Podenii Noi Valea Dulce   10        5          1          4          23-20   16

6. Victoria Olteni                   10        5          1          4          23-22              16

7. AS Podenii Vechi              10        5          1          4          20-21   16

8. Tineretul Gura Vitioarei     10        4          3          3          24-21              15

9. Şoimii Apostolache            10        4          2          4          19-23   14

10. Steaua Sângeru                10        4          1          5          25-23              13

11. Voinţa Măgurele              9          3          1          5          18-21   10

12. AS Podenii Noi                10        3          1          6          19-28              10

13. Petrolul Păcureţi               10        0          2          8          11-30   2

14. AS Mehedinţa                  9          0          1          8          11-39              1

Seria ”SLĂNIC”

Voinţa Vărbilău - CS Scorţeni Bordeni        3-4

Avântul Bertea - Viitorul Ţipăreşti                3-1

Flacăra Mălăieşti - Unirea Tr. Lipăneşti        0-2

CSO Slănic - Muntenia Blejoi                       2-2

Stejarul Goruna C. Mislii - Progresul Aluniş2-2

AS Găgeni - Voinţa Livadea                         3-6

Tricolor Coţofeneşti - Gloria Vâlcăneşti       4-4

*Jocul Muntenia Blejoi - Flacăra Mălăeşti, din etapa a IX-a (întrerupt în minutul 60, la scorul de 2-1), a fost omologat cu 3-0.

Clasament

1. Progresul Aluniş                 10        7          1          2          28-13   22

2. Voinţa Livadea                  10        6          2          2          35-24              20

3. CS Scorţeni Bordeni          10        5          3          2          29-11   18

4. Gloria Vâlcăneşti               10        5          3          2          32-21              18

5. AS Găgeni                         10        5          2          3          29-20   17

6. Flacăra Mălăieşti                10        5          2          3          32-25              17

7. CSO Slănic                        10        4          4          2          20-11   16

8. Muntenia Blejoi                 9          5          1          3          28-20              16

9. Voinţa Vărbilău                 10        4          1          5          22-20   13

10. Stejarul Goruna C. Mislii 10        2          5          3          27-29              11

11. Avântul Bertea                 9          3          1          5          13-18   10

12. Unirea Tricolor Lipăneşti 10        3          1          6          21-34              10

13. Viitorul Ţipăreşti              10        1          1          8          19-39   4

14. Tricolor Coţofeneşti         10        0          1          9          14-64              1

Seria ”CÂMPINA”

AS Strejnic - Muntenii Câmpina                   2-0

CS Valea Doftanei - Juventus Călineşti

(echipa oaspete a anunţat că nu se prezintă la joc)

Sportul Câmpina -      Flacăra Filipeşti          6-0

Steaua Mărgineni - ACS Ariceşti                  2-1

Viitorul Proviţa de Sus - NG Brătăşanca      1-4

Unirea Călineşti 2016 - Avântul Măgureni   0-2

CS Măneşti 2013 a stat.

Clasament

1. Avântul Măgureni              9          7          1          1          20-9                22

2. NG Brătăşanca                   9          7          0          2          36-22              21

3. AS Strejnic                                    9          6          1          2          36-12   19

4. CS Valea Doftanei                        8          6          1          1          23-11              19

5. CS Măneşti 2013               9          4          4          1          28-21   16

6. Sportul Câmpina                9          4          2          3          22-14              14

7. Muntenii Câmpina             9          4          1          4          29-22   13

8. Viitorul Proviţa de Sus      9          3          2          4          19-22              11

9. Flacăra Filipeşti de Târg     10        3          1          6          20-32   10

10. ACS Ariceşti                    10        2          2          6          24-34              8

11. Unirea Călineşti               9          2          1          6          7-20                7

12. Steaua Mărgineni             9          2          1          6          12-30              7

13. Juventus Călineşti            9          0          1          8          10-37   1

Seria ”TERITORIU”

CS Brazi 2 - Viitorul Predeşti                       1-1

Viitorul P. Burchii - Tineretul B. Doamnei   2-2

Arizona Zalhanaua - Progresul P. Moşneni   0-5

CS Şirna Tăriceni - Unirea Bărcăneşti           4-2

Unirea Brăteşti - AS Potigrafu                      0-0

Petrolul Ologeni - Tineretul P. Burchii          2-1

Prahova Tinosu - AS Tg. Vechi Stănceşti     3-2

*Jocul Unirea Brăteşti - Arizona Zalhanaua, din etapa a IX-a, nedisputat, a fost omologat cu 3-0.

**Jocul AS Potigrafu - CS Şirna Tăriceni, din etapa a IX-a, nedisputat, a fost omologat cu 3-0.

Clasament

1. Progresul Puchenii Moşneni 10     8          1          1          38-12   25

2. Petrolul Ologeni                 10        8          1          1          34-11              25

3. AS Potigrafu                      10        7          3          0          28-13   24

4. AS Tg. Vechi Stănceşti      10        6          1          3          25-15              19

5. Unirea Brăteşti                   10        6          1          3          12-9                19

6. Tineretul Poienarii Burchii 10        6          0          4          27-17              18

7. CS Brazi 2                          10        5          2          3          23-20   17

8. Viitorul Poienarii Burchii   10        4          1          5          23-22              13

9. Tineretul Balta Doamnei    10        3          2          5          24-40   11

10. Unirea Bărcăneşti             10        3          0          7          22-31              9

11. Viitorul Predeşti               10        2          2          6          17-24   8

12. Prahova Tinosu                10        2          0          8          25-43              6

13. CS Şirna Tăriceni             10        2          0          8          11-33   6

14. Arizona Zalhanaua           10        1          0          9          8-27                3

Seria ”SUD”

AS Gorgota - AS Româneşti                         7-3

CS Brazi Negoieşti - Vulturul Zănoaga        8-1

Progresul Coslegi - Viitorul Pantazi              3-3

Viitorul Puchenii Mari - Dârvari Coslegi       2-2

Unirea Lacul Turcului - CS Brazi Popeşti     0-3

Progresul Bucov - AS Pleaşa                         1-3

AS Puşcaşi - CS Măneşti 2013 Băltiţa          3-3

Clasament

1. CS Brazi Negoieşti            10        10        0          0          60-10   30

2. CS Măneşti 2013 Băltiţa    10        8          1          1          47-13              25

3. AS Româneşti                    10        6          1          3          26-24   19

4. AS Gorgota                                   10        6          0          4          30-23              18

5. CS Brazi Popeşti                10        5          2          3          27-17   17

6. AS Pleaşa                           9          5          1          3          37-29              16

7. Progresul Coslegi               10        4          1          5          23-27   13

8. Viitorul Pantazi                  10        3          2          5          19-28              11

9. Viitorul Puchenii Mari       10        2          4          4          23-33   10

10. AS Dârvari Coslegi          10        3          1          6          14-25              10

11. Unirea Lacul Turcului      9          3          1          5          14-27   10

12. Vulturul Zănoaga             10        2          2          6          20-40              8

13. Progresul Bucov               10        2          0          8          11-34   6

14. AS Puşcaşi                       10        1          2          7          13-34              5

Seria ”MIZIL”

Tineretul Berceni II - AS Gherghiţa                         3-4

Sportul Valea Cucului - Avântul Iordăcheanu          1-2

Speranţa Olari - Voinţa Vadu Părului                       3-1

Olimpia Cireşanu - Progresul Tomşani                      5-4

Viitorul Iordăcheanu - Progresul B. Grădiştea         0-1

AS FC Oţelul Larissa - Cricovul Cioceni

(echipa gazdă nu s-a prezentat la joc)

Podgoria Vadu Săpat - Olimpia Gornet Cricov        2-4

Clasament

1. Olimpia Cireşanu               10        8          0          2          50-18   24

2. AS Gherghiţa                     10        7          3          0          39-17              24

3. Progresul Bold. Grădiştea 10        7          1          2          24-15   22

4. Avântul Iordăcheanu         9          7          0          2          30-22              21

5. Olimpia Gornet Cricov      10        6          1          3          30-16   19

6. Podgoria Vadu Săpat         10        4          1          5          29-33              13

7. Viitorul Iordăcheanu          10        4          0          6          35-30   12

8. Voinţa Vadu Părului          9          3          3          3          20-16              12

9. Speranţa Olari                    9          4          0          5          23-25   12

10. Progresul Tomşani            10        3          1          6          24-34              10

11. Sportul Valea Cucului      10        3          0          7          21-36   9

12. Cricovul Cioceni              9          2          1          6          21-35              7

13. Tineretul Berceni II          10        2          1          7          16-36   7

14. FC Oţelul Larissa             8          1          0          7          14-43              3


Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Linkedin
rating
(84 vizualizări)
Dacă v-a plăcut acest articol, daţi-ne un like:

In Ploiesti gasiti paine traditionala romaneasca coapta in cuptor cu lemne fara E-uri

Adăugaţi un comentariu:
Folosind un cont de facebook:
sau folosind formularul următor:
Nume:

Email:

Comentariul:

Cod siguranţă:
Codul de securitate




Vezi ce a spus Primarul Ploieştiului, Adrian Dobre, despre proiectul Petrolul!



Sport

vezi ce a spus primarul ploiestiului adrian dobre despre proiectul petrolul
Primarul Municipiului Ploieşti, Adrian Dobre, a făcut, astăzi, câteva precizări legate de proiectele ce vizează înfiinţarea noii echipe Petrolul, anunţând că „va fi o decizie care se va lua în funcţie de proiectele care vor fi prezentate de cei interesaţi să se implice. Cine va dovedi că are...


Se unesc forţele pentru noul Petrolul!



Sport

se unesc fortele pentru noul petrolul
Veste bună pentru suporterii galben-albaştrilor: noul Petrolul ar putea demara sub auspicii bune şi în consens total între fostele glorii, Uniunea Suporterilor Petrolişti (USP) şi autorităţile locale. În urma unei întâlniri care a avut loc aseară, la Stadionul „Ilie Oană”, cele trei „tabere”...


Lotul Petrolului începe să prindă contur!



Sport

lotul petrolului incepe sa prinda contur
Update: Petrolul '52 a anunţat, prin intermediul site-ului FC Petrolul, că reunirea lotului va avea loc marţi, la ora 19.00, pe stadionul "Ilie Oană". Mai sunt mai puţin de două săptămâni până la startul Ligii A Prahova şi, chiar dacă meciul din prima etapă, cu CS Păuleşti, va fi amânat,...


Lideri după ultimul atac: „lupii” s-au impus cu 9-1 şi au depăşit Blejoiul la potou!



Sport

lideri dupa ultimul atac lupii s-au impus cu 9-1 si au depasit blejoiul la potou
Duelul de la distanţă dintre Petrolul şi CS Blejoi a fost spectaculos în ultima etapă a turului Ligii A Prahova, „lupii” reuşind să „fure” primul loc în Liga A Prahova graţie unui gol marcat în ultimul minut al prelungirilor. Petrolul a început, totuşi, cu handicap duelul de la distanţă...


Victorii frumoase pentru românce la Roland Garros



Sport

victorii frumoase pentru romance la roland garros
Simona Halep a făcut pasul către optimile de finală ale turneului de la Roland Garros, după un meci neaşteptat de greu cu adolescenta japoneză Naomi Osaka. Irina Begu a câştigat şi ea. Halep, a şasea favorită la câştigarea turneului de Grand Slam de la Paris, s-a încălzit mai greu, iar Osaka...


Design si programare web: ing. Constantin Iancu
ISSN 2501-8612, ISSN-L 2501-8612
Actualizat la 6 februarie 2017
Autentificare
Responsive website newspaper by eng. Constantin Ianc
republicanii.ro