Share on Linkedin
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Facebook
Miercuri, 19 decembrie 2018 - 1:47:43
republicanii

Campionatul judeţean de fotbal pentru seniori - Rezultate şi clasamente!


31 octombrie 2016

SUPERLIGA B PRAHOVA - etapa a XIII-a

CS Brazi - Sportul Valea Călugărească         3-0

Avântul Tomşani - Rapid Ibrianu                  3-0

Unirea Teleajen - CS Scorţeni Mislea            4-0

Viitorul Ariceşti - Brădetul Ştefeşti              2-0

Real Rio Cocoşeşti - Petrolul 95 Ploieşti       1-0

Carpaţi MEFIN Sinaia - Prahova Tg. Vechi 1-0

Intersport Filipeşti - Ştiinţa Albeşti               3-0

Măgura Trestioara - Voinţa Ciorani               8-3

Tineretul Berceni - Rapid Mizil                     1-1

Clasament

1. Real Rio Cocoşeşti             13        11        0          2          35-15   33

2. Rapid Mizil                        13        9          2          2          36-24              29

3. Unirea Teleajen                  13        8          1          4          45-18   25

4. Petrolul 95 Ploieşti             13        8          1          4          44-24              25

5. Viitorul Ariceşti                 13        8          1          4          26-15   25

6. Brădetul Ştefeşti                13        8          0          5          38-19              24

7. Tineretul Berceni                13        7          3          3          32-21   24

8. Măgura Trestioara              13        7          2          4          38-20              23

9. Intersport Filipeşti              13        7          2          4          26-17   23

10. Rapid Ibrianu                   13        7          0          6          34-26              21

11. CS Brazi                           13        5          3          5          23-22   18

12. Ştiinţa Albeşti                  13        4          3          6          20-39              15

13. Prahova Tg. Vechi           13        4          1          8          23-34   13

14. Avântul Tomşani              13        4          0          9          25-38              12

15. Sportul Valea Călug.        13        2          3          8          18-36   9

16. Carpaţi MEFIN Sinaia*   13        2          1          10        12-39              7

17. CS Scorţeni Mislea          13        2          1          10        13-43   7

18. Voinţa Ciorani*               13        2          0          11        18-56              6

* * Conform deciziei Comitetului de Urgenţă al AJF Prahova, echipele Voinţa Ciorani şi Carpaţi MEFIN Sinaia au fost admise în campionat din etapa a IX-a, pe liniile de clasament ale grupărilor CS Şirna Varniţa şi, respectiv, CSM Ploieşti (ambele retrase din campionat).

LIGA B PRAHOVA - etapa a X-a

Seria ”VĂLENI”

Tineretul Gura Vitioarei - Podenii Noi V. Dulce      2-0

Voinţa Găzarul Surani - AS Podenii Vechi               2-3

AS Podenii Noi - Luceafărul Drajna                         1-2

Steaua Sângeru - Voinţa 2009 Gornet                      3-6

AS Mehedinţa - Petrolul Păcureţi                             2-2

Voinţa Măgurele - Victoria Olteni                            5-1

Şoimii Apostolache - Tinereţea Izvoarele                 4-1

Clasament

1. Voinţa Găzarul Surani        10        8          1          1          37-15   25

2. Tinereţea Izvoarele             10        7          0          3          32-21              21

3. Voinţa 2009 Gornet           10        6          2          2          38-24   20

4. Luceafărul Drajna              10        6          1          3          30-22              19

5. Podenii Noi Valea Dulce   10        5          1          4          23-20   16

6. Victoria Olteni                   10        5          1          4          23-22              16

7. AS Podenii Vechi              10        5          1          4          20-21   16

8. Tineretul Gura Vitioarei     10        4          3          3          24-21              15

9. Şoimii Apostolache            10        4          2          4          19-23   14

10. Steaua Sângeru                10        4          1          5          25-23              13

11. Voinţa Măgurele              9          3          1          5          18-21   10

12. AS Podenii Noi                10        3          1          6          19-28              10

13. Petrolul Păcureţi               10        0          2          8          11-30   2

14. AS Mehedinţa                  9          0          1          8          11-39              1

Seria ”SLĂNIC”

Voinţa Vărbilău - CS Scorţeni Bordeni        3-4

Avântul Bertea - Viitorul Ţipăreşti                3-1

Flacăra Mălăieşti - Unirea Tr. Lipăneşti        0-2

CSO Slănic - Muntenia Blejoi                       2-2

Stejarul Goruna C. Mislii - Progresul Aluniş2-2

AS Găgeni - Voinţa Livadea                         3-6

Tricolor Coţofeneşti - Gloria Vâlcăneşti       4-4

*Jocul Muntenia Blejoi - Flacăra Mălăeşti, din etapa a IX-a (întrerupt în minutul 60, la scorul de 2-1), a fost omologat cu 3-0.

Clasament

1. Progresul Aluniş                 10        7          1          2          28-13   22

2. Voinţa Livadea                  10        6          2          2          35-24              20

3. CS Scorţeni Bordeni          10        5          3          2          29-11   18

4. Gloria Vâlcăneşti               10        5          3          2          32-21              18

5. AS Găgeni                         10        5          2          3          29-20   17

6. Flacăra Mălăieşti                10        5          2          3          32-25              17

7. CSO Slănic                        10        4          4          2          20-11   16

8. Muntenia Blejoi                 9          5          1          3          28-20              16

9. Voinţa Vărbilău                 10        4          1          5          22-20   13

10. Stejarul Goruna C. Mislii 10        2          5          3          27-29              11

11. Avântul Bertea                 9          3          1          5          13-18   10

12. Unirea Tricolor Lipăneşti 10        3          1          6          21-34              10

13. Viitorul Ţipăreşti              10        1          1          8          19-39   4

14. Tricolor Coţofeneşti         10        0          1          9          14-64              1

Seria ”CÂMPINA”

AS Strejnic - Muntenii Câmpina                   2-0

CS Valea Doftanei - Juventus Călineşti

(echipa oaspete a anunţat că nu se prezintă la joc)

Sportul Câmpina -      Flacăra Filipeşti          6-0

Steaua Mărgineni - ACS Ariceşti                  2-1

Viitorul Proviţa de Sus - NG Brătăşanca      1-4

Unirea Călineşti 2016 - Avântul Măgureni   0-2

CS Măneşti 2013 a stat.

Clasament

1. Avântul Măgureni              9          7          1          1          20-9                22

2. NG Brătăşanca                   9          7          0          2          36-22              21

3. AS Strejnic                                    9          6          1          2          36-12   19

4. CS Valea Doftanei                        8          6          1          1          23-11              19

5. CS Măneşti 2013               9          4          4          1          28-21   16

6. Sportul Câmpina                9          4          2          3          22-14              14

7. Muntenii Câmpina             9          4          1          4          29-22   13

8. Viitorul Proviţa de Sus      9          3          2          4          19-22              11

9. Flacăra Filipeşti de Târg     10        3          1          6          20-32   10

10. ACS Ariceşti                    10        2          2          6          24-34              8

11. Unirea Călineşti               9          2          1          6          7-20                7

12. Steaua Mărgineni             9          2          1          6          12-30              7

13. Juventus Călineşti            9          0          1          8          10-37   1

Seria ”TERITORIU”

CS Brazi 2 - Viitorul Predeşti                       1-1

Viitorul P. Burchii - Tineretul B. Doamnei   2-2

Arizona Zalhanaua - Progresul P. Moşneni   0-5

CS Şirna Tăriceni - Unirea Bărcăneşti           4-2

Unirea Brăteşti - AS Potigrafu                      0-0

Petrolul Ologeni - Tineretul P. Burchii          2-1

Prahova Tinosu - AS Tg. Vechi Stănceşti     3-2

*Jocul Unirea Brăteşti - Arizona Zalhanaua, din etapa a IX-a, nedisputat, a fost omologat cu 3-0.

**Jocul AS Potigrafu - CS Şirna Tăriceni, din etapa a IX-a, nedisputat, a fost omologat cu 3-0.

Clasament

1. Progresul Puchenii Moşneni 10     8          1          1          38-12   25

2. Petrolul Ologeni                 10        8          1          1          34-11              25

3. AS Potigrafu                      10        7          3          0          28-13   24

4. AS Tg. Vechi Stănceşti      10        6          1          3          25-15              19

5. Unirea Brăteşti                   10        6          1          3          12-9                19

6. Tineretul Poienarii Burchii 10        6          0          4          27-17              18

7. CS Brazi 2                          10        5          2          3          23-20   17

8. Viitorul Poienarii Burchii   10        4          1          5          23-22              13

9. Tineretul Balta Doamnei    10        3          2          5          24-40   11

10. Unirea Bărcăneşti             10        3          0          7          22-31              9

11. Viitorul Predeşti               10        2          2          6          17-24   8

12. Prahova Tinosu                10        2          0          8          25-43              6

13. CS Şirna Tăriceni             10        2          0          8          11-33   6

14. Arizona Zalhanaua           10        1          0          9          8-27                3

Seria ”SUD”

AS Gorgota - AS Româneşti                         7-3

CS Brazi Negoieşti - Vulturul Zănoaga        8-1

Progresul Coslegi - Viitorul Pantazi              3-3

Viitorul Puchenii Mari - Dârvari Coslegi       2-2

Unirea Lacul Turcului - CS Brazi Popeşti     0-3

Progresul Bucov - AS Pleaşa                         1-3

AS Puşcaşi - CS Măneşti 2013 Băltiţa          3-3

Clasament

1. CS Brazi Negoieşti            10        10        0          0          60-10   30

2. CS Măneşti 2013 Băltiţa    10        8          1          1          47-13              25

3. AS Româneşti                    10        6          1          3          26-24   19

4. AS Gorgota                                   10        6          0          4          30-23              18

5. CS Brazi Popeşti                10        5          2          3          27-17   17

6. AS Pleaşa                           9          5          1          3          37-29              16

7. Progresul Coslegi               10        4          1          5          23-27   13

8. Viitorul Pantazi                  10        3          2          5          19-28              11

9. Viitorul Puchenii Mari       10        2          4          4          23-33   10

10. AS Dârvari Coslegi          10        3          1          6          14-25              10

11. Unirea Lacul Turcului      9          3          1          5          14-27   10

12. Vulturul Zănoaga             10        2          2          6          20-40              8

13. Progresul Bucov               10        2          0          8          11-34   6

14. AS Puşcaşi                       10        1          2          7          13-34              5

Seria ”MIZIL”

Tineretul Berceni II - AS Gherghiţa                         3-4

Sportul Valea Cucului - Avântul Iordăcheanu          1-2

Speranţa Olari - Voinţa Vadu Părului                       3-1

Olimpia Cireşanu - Progresul Tomşani                      5-4

Viitorul Iordăcheanu - Progresul B. Grădiştea         0-1

AS FC Oţelul Larissa - Cricovul Cioceni

(echipa gazdă nu s-a prezentat la joc)

Podgoria Vadu Săpat - Olimpia Gornet Cricov        2-4

Clasament

1. Olimpia Cireşanu               10        8          0          2          50-18   24

2. AS Gherghiţa                     10        7          3          0          39-17              24

3. Progresul Bold. Grădiştea 10        7          1          2          24-15   22

4. Avântul Iordăcheanu         9          7          0          2          30-22              21

5. Olimpia Gornet Cricov      10        6          1          3          30-16   19

6. Podgoria Vadu Săpat         10        4          1          5          29-33              13

7. Viitorul Iordăcheanu          10        4          0          6          35-30   12

8. Voinţa Vadu Părului          9          3          3          3          20-16              12

9. Speranţa Olari                    9          4          0          5          23-25   12

10. Progresul Tomşani            10        3          1          6          24-34              10

11. Sportul Valea Cucului      10        3          0          7          21-36   9

12. Cricovul Cioceni              9          2          1          6          21-35              7

13. Tineretul Berceni II          10        2          1          7          16-36   7

14. FC Oţelul Larissa             8          1          0          7          14-43              3


Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Linkedin
rating
(100 vizualizări)
Dacă v-a plăcut acest articol, daţi-ne un like:

In Ploiesti gasiti paine traditionala romaneasca coapta in cuptor cu lemne fara E-uri

Adăugaţi un comentariu:
Folosind un cont de facebook:
sau folosind formularul următor:
Nume:

Email:

Comentariul:

Cod siguranţă:
Codul de securitate




OK şi în „cupă”: Petrolul a trecut la pas de Unirea Teleajen!



Sport

ok si in cupa petrolul a trecut la pas de unirea teleajen
Petrolul s-a calificat fără emoţii în faza următoare a Cupei României după ce a trecut, astăzi, într-un meci contând pentru turul al V-lea judeţean, de formaţia Unirea Teleajen. Chiar dacă Tavi Grigore i-a menajat pe Daniel Chiriţă şi Claudiu Tudor, „lupii” s-au impus la scor, cu 7-1 (4-0),...


Nervi mulţi în fotbalul mic judeţean: meciul Muntenia Blejoi - Flacăra Mălăieşti, încheiat în minutul 60!



Sport

nervi multi in fotbalul mic judetean meciul muntenia blejoi - flacara malaiesti incheiat in minutul 60
Din păcate, unele echipe nu cunosc semnificaţia noţiunii de competiţie sportivă sau fair-play, iar unii jucători, ajunşi la vârsta maturităţii, nu au cei şapte ani de acasă. Un exemplu grăitor în acest sens s-a întâmplat la jocul dintre Muntenia Blejoi şi Flacăra Mălăeşti, meci contând pentru...


CS Păuleşti merge mai departe în Cupa României, „Boldeştina” pierde la Moreni!



Sport

cs paulesti merge mai departe in cupa romaniei boldestina pierde la moreni
Dintre cele două formaţii prahovene care au evoluat astăzi în turul secund al Cupei României, doar CS Păuleşti merge mai departe, după victoria cu 3-1 obţinută în faţa echipei Urban Titu. Cealaltă grupare, Petrolistul Boldeşti a pierdut cu 3-2 meciul din deplasare, cu Flacăra Moreni şi a...


Rezultatele şi marcatorii primei etape din Liga A Prahova



Sport

rezultatele si marcatorii primei etape din liga a prahova
Primul campionat judeţean a debutat la finalul săptămânii trecute, rundă în care echipele gazdă s-au impus în şase rânduri, oaspeţii au câştigat un duel, iar un joc s-a încheiat nedecis. În prima etapă a noului sezon s-au marcat 38 de goluri, unul dintre acestea purtând semnătura portarului...


Deciziile care au provocat insolvenţa Petrolului, desfiinţate de Curtea de Apel!



Sport

deciziile care au provocat insolventa petrolului desfiintate de curtea de apel
Ieri dimineaţă, Curtea de Apel Ploieşti a admis cererea făcută de FC Petrolul SA de anulare a celor două decizii care au dus, în februarie 2015, la solicitarea clubului de intrare în insolvenţă. „Dispune anularea Deciziei nr. 371-17.11.2014 emisă de ANAF precum şi a Deciziei de impunere...


Design si programare web: ing. Constantin Iancu
ISSN 2501-8612, ISSN-L 2501-8612
Actualizat la 6 februarie 2017
Autentificare
Responsive website newspaper by eng. Constantin Ianc
republicanii.ro