Share on Linkedin
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Facebook
Sâmbătă, 22 septembrie 2018 - 8:52:30
republicanii

Campionatul judeţean de fotbal pentru juniori - Rezultate şi clasamente!


4 noiembrie 2016

O parte din campionatele judeţene de juniori au ajuns la finele turului, partea secundă fiind programată la primăvară. Însă, sâmbăta trecută s-au desfăşurat jocurile din celelalte serii, dar şi unele restanţe. Iată rezultatele şi clasamentele, omologate:

Juniori A (născuţi în/după 1 ianuarie 1998)

Seria I

Joc restant din etapa a VII-a:

Rapid Sălciile - Petrolul 95 Ploieşti   0-5

Clasament

1. Petrolul 95 Ploieşti             5          4          0          1          20-11   12

2. CS Blejoi                            5          3          1          1          22-10   10

3. AS Pleaşa                           4          3          0          1          22-19   9

4. Unirea Cocorăştii Colţ       4          2          0          2          15-8     6

5. Rapid Sălciile                     5          1          0          4          7-25     3

6. CSO Plopeni                      5          0          1          4          6-19     1

*Echipele Unirea Bărcăneşti şi Voinţa Ciorani s-au retras din campionat după etapa a III-a, rezultatele din jocurile disputate fiind anulate.

Seria a II-a - etapa a VIII-a

CS Brazi - CS Cornu                                     6-0

Gloria Vâlcăneşti - CS Câmpina                   1-11

Avântul Măneciu - CSO Slănic                     3-0

Unirea Urlaţi - Tricolorul Breaza                   2-2

Petrolistul Boldeşti - Viitorul Gura Vitioarei8-1

Clasament

1. CS Câmpina           8          8          0          0          54-2     24

2. CS Brazi                 8          6          0          2          34-15   18

3. Unirea Urlaţi          8          5          1          2          26-17   16

4. Petrolistul Boldeşti 7          5          0          2          34-12   15

5. Viitorul Gura Vit.   8          4          0          4          16-23   12

6. CSO Slănic             8          3          0          5          14-18   9

7. CS Cornu               8          3          0          5          13-28   9

8. Tricolorul Breaza    7          2          1          4          13-22   7

9. Avântul Măneciu    8          1          0          7          6-36     3

10. Gloria Vâlcăneşti  8          1          0          7          11-48   3

Juniori B (născuţi în/după 1 ianuarie 2000)

Seria I

Joc restant din etapa a VI-a:

CS Ceptura - Ştiinţa Albeşti                          0-5

Joc restant din etapa a V-a:

Petrolul Ologeni - Progresul Drăgăneşti        0-2

Clasament

1. Progresul Drăgăneşti          7          5          2          0          31-6     17

2. Petrolul Ologeni                 6          4          0          2          14-11   12

3. Ştiinţa Albeşti                    6          3          2          1          14-6     11

4. Prahova Tg. Vechi             5          3          1          1          19-10   10

5. Sp. Valea Călugărească      6          2          2          2          12-12   8

6. CS Ceptura                        7          1          2          4          12-30   5

7. AS Gorgota                        6          1          1          4          9-25     4

8. Gloria Plopu                       7          1          0          6          16-27   3

Seria a II-a

Joc restant din etapa a VI-a:

CS Măneşti Coada Izvorului - CS Păuleşti   3-0

Clasament

1. AFC Băneşti-Urleta           5          4          1          0          27-3     13

2. AS Tufeni Băicoi               5          4          1          0          25-6     13

3. Tinereţea Izvoarele             5          3          0          2          23-8     9

4. CS Măneşti C. Izvorului    5          2          0          3          12-15   6

5. Teleajenul Văleni               5          0          1          4          2-20     1

6. CS Păuleşti                         5          0          1          4          3-40     1

Juniori C (născuţi în/după 1 ianuarie 2002) - etapa a VIII-a

Seria I

Tricolorul Breaza - Petrolul Băicoi                0-11

HM Junior Câmpina - AFC Brebu                14-3

Petrosport Ploieşti - Petrolul 95 Ploieşti        6-0

Viitorul Fortuna - Astra Ploieşti                    1-1

Olimpia Comarnic - Unirea Tr. Lipăneşti      1-2

Petrolistul Boldeşti - Luceafărul Drajna        2-1

Clasament

1. Astra Ploieşti          8          7          1          0          84-2     22

2. Viitorul Fortuna     8          7          1          0          52-7     22

3. HM Junior Câmpina 8        6          0          2          62-15   18

4. Petrosport Ploieşti  8          6          0          2          46-14   18

5. Petrolul Băicoi        8          5          0          3          39-18   15

6. Petrolul 95 Ploieşti 6          2          1          3          14-16   7

7. Tricolorul Breaza    7          2          1          4          13-40   7

8. Petrolistul Boldeşti 5          2          0          3          9-27     6

9. Luceafărul Drajna 8          2          0          6          12-42   6

10. Unirea Tr. Lipăneşti6       2          0          4          8-38     6

11. AFC Brebu           8          0          1          7          11-64   1

12. Olimpia Comarnic8          0          1          7          6-73     1

Seria a II-a

Progresul Bucov - CS Blejoi                         0-6

Sportul Valea Călugărească - CS Brazi         4-2      

CSO Plopeni - Viitorul Ariceşti Rahtivani    1-6

Avântul Iordăcheanu - Petrosport I Ploieşti  0-4

AS Tg. Vechi Stănceşti - CSM Ploieşti         1-7      

AS Pleaşa - Astra Ploieşti                              1-0

Clasament

1. Petrosport I Ploieşti           7          7          0          0          58-4     21

2. CSM Ploieşti                      7          6          1          0          54-3     19

3. AS Tg. Vechi Stănceşti      8          5          1          2          26-21   16

4. Sp. Valea Călugărească      8          5          0          3          34-18   15

5. AS Pleaşa                           8          5          0          3          22-24   15

6. CS Blejoi                            8          4          1          3          41-26   13

7. Astra Ploieşti                      8          4          1          3          23-8     13

8. Viitorul Ariceşti                 8          4          0          4          23-33   12

9. CS Brazi                             8          2          0          6          16-52   6

10. CSO Plopeni                    8          1          1          6          9-41     4

11. Avântul Iordăcheanu       8          1          0          7          5-52     3

12. Progresul Bucov               8          0          1          7          4-33     1

Juniori D (născuţi în/după 1 ianuarie 2004) - etapa a VIII-a

Petrolistul Boldeşti - Petrosport I Ploieşti     1-8

AS Petrolul 52 Ploieşti - Petrosport Ploieşti  0-15

Petrolul 95 Ploieşti - Viitorul Comarnic        amânat

Astra Ploieşti - HM Junior Câmpina             3-1

Petrolul 95 Ploieşti I - Viitorul Fortuna         5-0

CSM Ploieşti a stat.

Clasament

1. Petrosport Ploieşti             8          8          0          0          82-0     24

2. CSM Ploieşti                      7          6          1          0          35-6     19

3. Petrosport I Ploieşti           7          5          1          1          33-5     16

4. Astra Ploieşti                      8          5          0          3          19-14   15

5. Petrolul 95 Ploieşti I          8          4          1          3          37-23   13

6. Petrolul 95 Ploieşti             6          3          1          2          29-10   10

7. Viitorul Fortuna                 7          2          0          5          13-31   6

8. Petrolul 52 Ploieşti             7          2          0          5          9-46     6

9. HM Junior Câmpina           7          1          2          4          11-18   5

10. Petrolistul Boldeşti          7          0          0          7          10-55   0

11. Viitorul Comarnic            6          0          0          6          1-71     0


Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Linkedin
rating
(87 vizualizări)
Dacă v-a plăcut acest articol, daţi-ne un like:

In Ploiesti gasiti paine traditionala romaneasca coapta in cuptor cu lemne fara E-uri

Adăugaţi un comentariu:
Folosind un cont de facebook:
sau folosind formularul următor:
Nume:

Email:

Comentariul:

Cod siguranţă:
Codul de securitate




Comisia de Disciplină a AJF Prahova a analizat incidentele de la Măneciu. Vezi ce decizie s-a luat!



Sport

comisia de disciplina a ajf prahova a analizat incidentele de la maneciu vezi ce decizie s-a luat
Desfăşurată ieri, şedinţa Comisiei de Competiţii şi Disciplină din cadrul Asociaţiei Judeţene de Fotbal Prahova a luat o serie de măsuri drastice în urma unor incidente ce au avut loc la meciul din Liga A Prahova, dintre CS Măneşti 2013 Coada Izvorului şi Unirea Urlaţi, şi a decis...


Consilierul George Botez: „Evaluarea mărcii nu înseamnă că îi voi cere bani celui căruia i-o voi da!”



Sport

consilierul george botez evaluarea marcii nu inseamna ca ii voi cere bani celui caruia i-o voi da
În cadrul unei conferinţe de presă organizate astăzi la sediul Partidului Social Democrat Ploieşti, consilierul local George Botez a ţinut să abordeze subiectul mărcii Petrolul, făcând referire şi la evenimentele petrecute la sfârşitul săptămânii în Consiliul Local. „Vineri, în cadrul...


S-a stabilit ţintarul la Wimbledon: Halep începe cu Schmiedlova!



Sport

s-a stabilit tintarul la wimbledon halep incepe cu schmiedlova
Luni se va da startul în turneul de la Wimbledon, iar astăzi a fost stabilit programul competiţiei, cele cinci românce de pe tabloul principal - Simona Halep, Irina Begu, Monica Niculescu, Sorana Cîrstea şi Patricia Maria Ţig - aflându-şi adversarele din primul tur. Halep va avea un meci greu...


Momente dificile pentru Valeriu Răchită, pricinuite de decesul mamei



Sport

momente dificile pentru valeriu rachita pricinuite de decesul mamei
Consilierul pe probleme de sport al primarului Adrian Dobre, Valeriu Răchită, trece prin momente dificile în aceste zile, pricinuite de decesul mamei. Cea care i-a dat viaţă s-a stins ieri după o perioadă de suferinţă. Ziarul Republicanii, precum şi întreaga familie petrolistă ţin să-i...


Marius Şumudică, suspendat şi pe plan internaţional!



Sport

marius sumudica suspendat si pe plan international
Conform Dolce Sport, FIFA decis să extindă la nivel internaţional sancţiunile dictate de Comisia de Recurs a FRF împotriva antrenorului Astrei Giurgiu, Marius Şumudică. FRF a anunţat că decizia Preşedintelui Comisiei de Disciplină a FIFA a venit ca urmare a solicitării Federaţiei Române de...


Design si programare web: ing. Constantin Iancu
ISSN 2501-8612, ISSN-L 2501-8612
Actualizat la 6 februarie 2017
Autentificare
Responsive website newspaper by eng. Constantin Ianc
republicanii.ro