Share on Linkedin
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Facebook
Miercuri, 21 noiembrie 2018 - 8:44:12
republicanii

Campionatul judeţean de fotbal pentru juniori - Rezultate şi clasamente!


4 noiembrie 2016

O parte din campionatele judeţene de juniori au ajuns la finele turului, partea secundă fiind programată la primăvară. Însă, sâmbăta trecută s-au desfăşurat jocurile din celelalte serii, dar şi unele restanţe. Iată rezultatele şi clasamentele, omologate:

Juniori A (născuţi în/după 1 ianuarie 1998)

Seria I

Joc restant din etapa a VII-a:

Rapid Sălciile - Petrolul 95 Ploieşti   0-5

Clasament

1. Petrolul 95 Ploieşti             5          4          0          1          20-11   12

2. CS Blejoi                            5          3          1          1          22-10   10

3. AS Pleaşa                           4          3          0          1          22-19   9

4. Unirea Cocorăştii Colţ       4          2          0          2          15-8     6

5. Rapid Sălciile                     5          1          0          4          7-25     3

6. CSO Plopeni                      5          0          1          4          6-19     1

*Echipele Unirea Bărcăneşti şi Voinţa Ciorani s-au retras din campionat după etapa a III-a, rezultatele din jocurile disputate fiind anulate.

Seria a II-a - etapa a VIII-a

CS Brazi - CS Cornu                                     6-0

Gloria Vâlcăneşti - CS Câmpina                   1-11

Avântul Măneciu - CSO Slănic                     3-0

Unirea Urlaţi - Tricolorul Breaza                   2-2

Petrolistul Boldeşti - Viitorul Gura Vitioarei8-1

Clasament

1. CS Câmpina           8          8          0          0          54-2     24

2. CS Brazi                 8          6          0          2          34-15   18

3. Unirea Urlaţi          8          5          1          2          26-17   16

4. Petrolistul Boldeşti 7          5          0          2          34-12   15

5. Viitorul Gura Vit.   8          4          0          4          16-23   12

6. CSO Slănic             8          3          0          5          14-18   9

7. CS Cornu               8          3          0          5          13-28   9

8. Tricolorul Breaza    7          2          1          4          13-22   7

9. Avântul Măneciu    8          1          0          7          6-36     3

10. Gloria Vâlcăneşti  8          1          0          7          11-48   3

Juniori B (născuţi în/după 1 ianuarie 2000)

Seria I

Joc restant din etapa a VI-a:

CS Ceptura - Ştiinţa Albeşti                          0-5

Joc restant din etapa a V-a:

Petrolul Ologeni - Progresul Drăgăneşti        0-2

Clasament

1. Progresul Drăgăneşti          7          5          2          0          31-6     17

2. Petrolul Ologeni                 6          4          0          2          14-11   12

3. Ştiinţa Albeşti                    6          3          2          1          14-6     11

4. Prahova Tg. Vechi             5          3          1          1          19-10   10

5. Sp. Valea Călugărească      6          2          2          2          12-12   8

6. CS Ceptura                        7          1          2          4          12-30   5

7. AS Gorgota                        6          1          1          4          9-25     4

8. Gloria Plopu                       7          1          0          6          16-27   3

Seria a II-a

Joc restant din etapa a VI-a:

CS Măneşti Coada Izvorului - CS Păuleşti   3-0

Clasament

1. AFC Băneşti-Urleta           5          4          1          0          27-3     13

2. AS Tufeni Băicoi               5          4          1          0          25-6     13

3. Tinereţea Izvoarele             5          3          0          2          23-8     9

4. CS Măneşti C. Izvorului    5          2          0          3          12-15   6

5. Teleajenul Văleni               5          0          1          4          2-20     1

6. CS Păuleşti                         5          0          1          4          3-40     1

Juniori C (născuţi în/după 1 ianuarie 2002) - etapa a VIII-a

Seria I

Tricolorul Breaza - Petrolul Băicoi                0-11

HM Junior Câmpina - AFC Brebu                14-3

Petrosport Ploieşti - Petrolul 95 Ploieşti        6-0

Viitorul Fortuna - Astra Ploieşti                    1-1

Olimpia Comarnic - Unirea Tr. Lipăneşti      1-2

Petrolistul Boldeşti - Luceafărul Drajna        2-1

Clasament

1. Astra Ploieşti          8          7          1          0          84-2     22

2. Viitorul Fortuna     8          7          1          0          52-7     22

3. HM Junior Câmpina 8        6          0          2          62-15   18

4. Petrosport Ploieşti  8          6          0          2          46-14   18

5. Petrolul Băicoi        8          5          0          3          39-18   15

6. Petrolul 95 Ploieşti 6          2          1          3          14-16   7

7. Tricolorul Breaza    7          2          1          4          13-40   7

8. Petrolistul Boldeşti 5          2          0          3          9-27     6

9. Luceafărul Drajna 8          2          0          6          12-42   6

10. Unirea Tr. Lipăneşti6       2          0          4          8-38     6

11. AFC Brebu           8          0          1          7          11-64   1

12. Olimpia Comarnic8          0          1          7          6-73     1

Seria a II-a

Progresul Bucov - CS Blejoi                         0-6

Sportul Valea Călugărească - CS Brazi         4-2      

CSO Plopeni - Viitorul Ariceşti Rahtivani    1-6

Avântul Iordăcheanu - Petrosport I Ploieşti  0-4

AS Tg. Vechi Stănceşti - CSM Ploieşti         1-7      

AS Pleaşa - Astra Ploieşti                              1-0

Clasament

1. Petrosport I Ploieşti           7          7          0          0          58-4     21

2. CSM Ploieşti                      7          6          1          0          54-3     19

3. AS Tg. Vechi Stănceşti      8          5          1          2          26-21   16

4. Sp. Valea Călugărească      8          5          0          3          34-18   15

5. AS Pleaşa                           8          5          0          3          22-24   15

6. CS Blejoi                            8          4          1          3          41-26   13

7. Astra Ploieşti                      8          4          1          3          23-8     13

8. Viitorul Ariceşti                 8          4          0          4          23-33   12

9. CS Brazi                             8          2          0          6          16-52   6

10. CSO Plopeni                    8          1          1          6          9-41     4

11. Avântul Iordăcheanu       8          1          0          7          5-52     3

12. Progresul Bucov               8          0          1          7          4-33     1

Juniori D (născuţi în/după 1 ianuarie 2004) - etapa a VIII-a

Petrolistul Boldeşti - Petrosport I Ploieşti     1-8

AS Petrolul 52 Ploieşti - Petrosport Ploieşti  0-15

Petrolul 95 Ploieşti - Viitorul Comarnic        amânat

Astra Ploieşti - HM Junior Câmpina             3-1

Petrolul 95 Ploieşti I - Viitorul Fortuna         5-0

CSM Ploieşti a stat.

Clasament

1. Petrosport Ploieşti             8          8          0          0          82-0     24

2. CSM Ploieşti                      7          6          1          0          35-6     19

3. Petrosport I Ploieşti           7          5          1          1          33-5     16

4. Astra Ploieşti                      8          5          0          3          19-14   15

5. Petrolul 95 Ploieşti I          8          4          1          3          37-23   13

6. Petrolul 95 Ploieşti             6          3          1          2          29-10   10

7. Viitorul Fortuna                 7          2          0          5          13-31   6

8. Petrolul 52 Ploieşti             7          2          0          5          9-46     6

9. HM Junior Câmpina           7          1          2          4          11-18   5

10. Petrolistul Boldeşti          7          0          0          7          10-55   0

11. Viitorul Comarnic            6          0          0          6          1-71     0


Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Linkedin
rating
(89 vizualizări)
Dacă v-a plăcut acest articol, daţi-ne un like:

In Ploiesti gasiti paine traditionala romaneasca coapta in cuptor cu lemne fara E-uri

Adăugaţi un comentariu:
Folosind un cont de facebook:
sau folosind formularul următor:
Nume:

Email:

Comentariul:

Cod siguranţă:
Codul de securitate




Şahista ploieşteancă Emilia Coman a riscat şi a câştigat!



Sport

sahista ploiesteanca emilia coman a riscat si a castigat
Cu putin timp înainte de Sarbatorile Pascale, între 17 si 28 aprilie, statiunea Caciulata a reunit la startul Finalelor Nationale de Juniori la Şah, un numar record de 626 de participanti, cu varste cuprinse intre 8 si 20 de ani. Atat fetele cat si baietii, au concurat in cadrul celor 7 grupe...


Liga a 2-a debutează sâmbătă, dar Braşovul nu ştie unde are meci!



Sport

liga a 2-a debuteaza sambata dar brasovul nu stie unde are meci
Noua ediţie a Ligii a 2-a va debuta sâmbătă, 6 august, dar Federaţia Română de Fotbal nu ştie, în acest moment, câte echipe va avea la startul sezonului. E cert că se va trece la o singură serie, în care vor fi 21 sau 20 de formaţii, Şoimii Pâncota fiind aşteptată să anunţe în această...


Cătălin Burlacu se întoarce acasă - va juca pentru CSM Ploieşti în Liga Naţională!



Sport

catalin burlacu se intoarce acasa - va juca pentru csm ploiesti in liga nationala
Echipa de baschet masculin a Clubului Sportiv Municipal Ploieşti a făcut, astăzi, primul transfer important în perspectiva participării în Liga Naţională: Cătălin Burlacu a semnat, în prezenţa directorului Cezar Stoichiciu, un contract valabil pentru următorul sezon, cu opţiune de prelungire...


Etapă intermediară în Superliga B Prahova - rezultate şi clasament!



Sport

etapa intermediara in superliga b prahova - rezultate si clasament
Ieri, în Superliga B Prahova a avut loc o rundă intermediară, a IV-a, în cadrul căreia s-a disputat şi derbiul dintre Rapid Mizil şi Petrolul ’95 Ploieşti, câştigat de gazde cu scorul de 4-3. Iată care au fost rezultatele consemnate şi cum arată clasamentul eşalonului secund judeţean: Rapid Mizil...


Vineri, în Consiliului Local Ploieşti, se votează tarifele la „Ilie Oană” şi situaţia mărcii „FC Petrolul”!



Sport

vineri in consiliului local ploiesti se voteaza tarifele la ilie oana si situatia marcii fc petrolul
Ceea ce a fost un simplu zvon în aceste zile, s-a confirmat: conform convocării de pe site-ul Primăriei Ploieşti, vineri, 19 august, începând cu ora 12.00, va avea loc o şedinţă extraordinară a Consiliului Local Ploieşti, în cadrul căreia s-ar putea rezolva cele două probleme stringente pentru...


Design si programare web: ing. Constantin Iancu
ISSN 2501-8612, ISSN-L 2501-8612
Actualizat la 6 februarie 2017
Autentificare
Responsive website newspaper by eng. Constantin Ianc
republicanii.ro