Share on Linkedin
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Facebook
Vineri, 23 februarie 2018 - 10:16:01
republicanii

Campionatul judeţean de fotbal pentru seniori - Rezultate şi clasamente!


8 noiembrie 2016

Campioantele judeţene au continuat la finalul săptămânii trecute cu o nouă rundă, iar până la finele turului mai sunt de disputat trei etape în Superliga B, respectiv două în eşaloanele inferioare. Iată rezultatele consemnate:

SUPERLIGA B PRAHOVA - etapa a XIV-a

CS Brazi - Prahova Tg. Vechi                       2-1

Rapid Mizil - Măgura Trestioara                   2-2

Petrolul 95 Ploieşti - Viitorul Ariceşti           4-2

Brădetul Ştefeşti - Tineretul Berceni             6-2

CS Scorţeni Mislea - Real Rio Cocoşeşti      0-2

Rapid Ibrianu - Unirea Teleajen                    1-3

Sp. Valea Călugărească - Avântul Tomşani  3-7

Voinţa Ciorani - Intersport Filipeşti              3-2

Ştiinţa Albeşti - Carpaţi MEFIN Sinaia        3-0

Clasament

1. Real Rio Cocoşeşti             14        12        0          2          37-15   36

2. Rapid Mizil                        14        9          3          2          38-26              30

3. Unirea Teleajen                  14        9          1          4          48-19   28

4. Petrolul 95 Ploieşti             14        9          1          4          48-26              28

5. Brădetul Ştefeşti                14        9          0          5          44-21   27

6. Viitorul Ariceşti                 14        8          1          5          28-19              25

7. Măgura Trestioara              14        7          3          4          40-22   24

8. Tineretul Berceni                14        7          3          4          34-27              24

9. Intersport Filipeşti              14        7          2          5          28-20   23

10. Rapid Ibrianu                   14        7          0          7          35-29              21

11. CS Brazi                           14        6          3          5          25-23   21

12. Ştiinţa Albeşti                  14        5          3          6          23-39              18

13. Avântul Tomşani              14        5          0          9          32-41   15

14. Prahova Tg. Vechi           14        4          1          9          24-36              13

15. Sp. Valea Călugărească    14        2          3          9          21-43   9

16. Voinţa Ciorani                 14        3          0          11        21-58              9

17. Carpaţi MEFIN Sinaia     14        2          1          11        12-42   7

18. CS Scorţeni Mislea                      14        2          1          11        13-45              7

* Conform deciziei Comitetului de Urgenţă al AJF Prahova, echipele Voinţa Ciorani şi Carpaţi MEFIN Sinaia au fost admise în campionat din etapa a IX-a, pe liniile de clasament ale grupărilor CS Şirna Varniţa şi, respectiv, CSM Ploieşti (ambele retrase din campionat).

LIGA B PRAHOVA - etapa a XI-a

Seria ”VĂLENI”

Tinereţea Izvoarele - Tineretul Gura Vitioarei          1-1

AS Podenii Noi Valea Dulce - Voinţa Surani           3-2

AS Podenii Vechi - AS Podenii Noi                         3-0

Luceafărul Drajna - Steaua Sângeru                         3-1

Voinţa 2009 Gornet - AS Mehedinţa                                   12-3

Petrolul Păcureţi - Voinţa Măgurele                          2-4

Victoria Olteni - Şoimii Apostolache                        4-2

Clasament

1. Voinţa Găzarul Surani        11        8          1          2          39-18   25

2. Voinţa 2009 Gornet           11        7          2          2          50-27              23

3. Tinereţea Izvoarele             11        7          1          3          33-22   22

4. Luceafărul Drajna              11        7          1          3          33-23              22

5. Podenii Noi Valea Dulce   11        6          1          4          26-22   19

6. Victoria Olteni                   11        6          1          4          27-24              19

7. AS Podenii Vechi              11        6          1          4          23-21   19

8. Tineretul Gura Vitioarei     11        4          4          3          25-22              16

9. Şoimii Apostolache            11        4          2          5          21-27   14

10. Steaua Sângeru                11        4          1          6          26-26              13

11. Voinţa Măgurele              10        4          1          5          22-23   13

12. AS Podenii Noi                11        3          1          7          19-31              10

13. Petrolul Păcureţi               11        0          2          9          13-34   2

14. AS Mehedinţa                  10        0          1          9          14-51              1

Seria ”SLĂNIC”

Gloria Vâlcăneşti - Voinţa Vărbilău              2-0

CS Scorţeni Bordeni - Avântul Bertea          12-1

Viitorul Ţipăreşti - Flacăra Mălăieşti             0-6

Unirea Tr. Lipăneşti - CSO Slănic                 1-3

Muntenia Blejoi - Stejarul Goruna                1-3

Progresul Aluniş - AS Găgeni                       4-1

Voinţa Livadea - Tricolor Coţofeneşti          9-0

*Jocul Tricolor Coţofeneşti - Gloria Vâlcăneşti, din etapa a X-a (pe teren: 4-4), a fost omologat cu scorul de 0-3.

Clasament

1. Progresul Aluniş                 11        8          1          2          32-14   25

2. Voinţa Livadea                  11        7          2          2          44-24              23

3. Gloria Vâlcăneşti               11        7          2          2          33-17   23

4. CS Scorţeni Bordeni          11        6          3          2          41-12              21

5. Flacăra Mălăieşti                11        6          2          3          38-25   20

6. CSO Slănic                        11        5          4          2          23-12              19

7. AS Găgeni                         11        5          2          4          30-24   17

8. Muntenia Blejoi                 10        5          1          4          29-23              16

9. Stejarul Goruna C. Mislii   11        3          5          3          30-30   14

10. Voinţa Vărbilău               11        4          1          6          22-22              13

11. Unirea Tr. Lipăneşti         11        3          1          7          22-37   10

12. Avântul Bertea                 10        3          1          6          14-30              10

13. Viitorul Ţipăreşti              11        1          1          9          19-45   4

14. Tricolor Coţofeneşti         11        0          0          11        10-72              0

Seria ”CÂMPINA”

Avântul Măgureni - AS Strejnic                    0-0

Muntenii Câmpina - CS Valea Doftanei       3-2

Juventus Călineşti - Sportul Câmpina           1-3

Flacăra Filipeşti - Steaua Mărgineni              3-1

CS Măneşti - Viitorul Proviţa de Sus                        7-1

NG Brătăşanca - Unirea Călineşti                 2-0

ACS Ariceşti a stat.

*Jocul CS Valea Doftanei - Juventus Călineşti, din etapa a X-a, nedisputat, a fost omologat cu 3-0.

Clasament

1. NG Brătăşanca                   10        8          0          2          38-22   24

2. Avântul Măgureni              10        7          2          1          20-9                23

3. CS Valea Doftanei                        10        7          1          2          28-14   22

4. AS Strejnic                                    10        6          2          2          36-12              20

5. CS Măneşti 2013               10        5          4          1          35-22   19

6. Sportul Câmpina                10        5          2          3          25-15              17

7. Muntenii Câmpina 2016    10        5          1          4          32-24   16

8. Flacăra Filipeşti de Târg     11        4          1          6          23-33              13

9. Viitorul Proviţa de Sus      10        3          2          5          20-29   11

10. ACS Ariceşti                    10        2          2          6          24-34              8

11. Unirea Călineşti 2016      10        2          1          7          7-22                7

12. Steaua Mărgineni             10        2          1          7          13-33              7

13. Juventus Călineşti            11        0          1          10        11-43   1

Seria ”TERITORIU”

AS Tg. Vechi Stănceşti - CS Brazi 2                        3-0

Viitorul Predeşti - Viitorul Poienarii Burchii 5-6

Tineretul Balta Doamnei - Arizona Zalhanaua          5-1

Progresul Puchenii Moşneni - CS Şirna Tăriceni       6-0

Unirea Bărcăneşti - Unirea Brăteşti                          0-1

AS Potigrafu - Petrolul Ologeni                                1-2

Tineretul Poienarii Burchii - Prahova Tinosu 1-1

Clasament

1. Progresul Puchenii Moşneni 11     9          1          1          44-12   28

2. Petrolul Ologeni                 11        9          1          1          36-12              28

3. AS Potigrafu                      11        7          3          1          29-15   24

4. AS Tg. Vechi Stănceşti      11        7          1          3          28-15              22

5. Unirea Brăteşti                   11        7          1          3          13-9                22

6. Tineretul Poienarii Burchii 11        6          1          4          28-18              19

7. CS Brazi 2                          11        5          2          4          23-23   17

8. Viitorul Poienarii Burchii   11        5          1          5          29-27              16

9. Tineretul Balta Doamnei    11        4          2          5          29-41   14

10. Unirea Bărcăneşti             11        3          0          8          22-32              9

11. Viitorul Predeşti               11        2          2          7          22-30   8

12. Prahova Tinosu                11        2          1          8          26-44              7

13. CS Şirna Tăriceni             11        2          0          9          11-39   6

14. Arizona Zalhanaua           11        1          0          10        9-32                3

Seria ”SUD”

CS Măneşti 2013 Băltiţa - AS Gorgota        4-0

AS Româneşti - CS Brazi Negoieşti             2-2

Vulturul Zănoaga - Progresul Coslegi           4-2

Viitorul Pantazi - Viitorul Puchenii Mari      1-0

AS Dârvari Coslegi - Unirea Lacul Turcului 1-0

CS Brazi Popeşti - Progresul Bucov              2-3

AS Pleaşa - AS Puşcaşi                                 3-0

*Jocul AS Puşcaşi - CS Măneşti 2013 Băltiţa, din etapa a X-a (pe teren: 3-3), a fost omologat cu scorul de 0-3.

Clasament

1. CS Brazi Negoieşti            11        10        1          0          62-12   31

2. CS Măneşti 2013 Băltiţa    11        10        0          1          51-10              30

3. AS Româneşti                    11        6          2          3          28-26   20

4. AS Pleaşa                           10        6          1          3          40-29              19

5. AS Gorgota                        11        6          0          5          30-27   18

6. CS Brazi Popeşti                11        5          2          4          29-20              17

7. Viitorul Pantazi                  11        4          2          5          20-28   14

8. Progresul Coslegi               11        4          1          6          25-31              13

9. AS Dârvari Coslegi            11        4          1          6          15-25   13

10. Vulturul Zănoaga             11        3          2          6          24-42              11

11. Viitorul Puchenii Mari     11        2          4          5          23-34   10

12. Unirea Lacul Turcului      10        3          1          6          14-28              10

13. Progresul Bucov               11        3          0          8          14-36   9

14. AS Puşcaşi                       11        1          1          9          10-37              4

Seria ”MIZIL”

Olimpia Gornet Cricov - Tineretul Berceni II           4-0

AS Gherghiţa - Sportul Valea Cucului                      nedisputat

Avântul Iordăcheanu - Speranţa Olari                      2-0

Voinţa Vadu Părului - Olimpia Cireşanu                  1-3

Progresul Tomşani - Viitorul Iordăcheanu                3-2

Progresul Boldeşti Grădiştea - Oţelul Larissa           6-1

Cricovul Cioceni - Podgoria Vadu Săpat                  3-2

*Jocul Oţelul Larissa - Cricovul Cioceni, din etapa a X-a, nedisputat, a fost omologat cu scorul de 0-3.

Clasament

1. Olimpia Cireşanu               11        9          0          2          53-19   27

2. Progresul Bold. Grădiştea  11        8          1          2          30-16              25

3. AS Gherghiţa                     10        7          3          0          39-17   24

4. Avântul Iordăcheanu         10        8          0          2          32-22              24

5. Olimpia Gornet Cricov      11        7          1          3          34-16   22

6. Podgoria Vadu Săpat         11        4          1          6          31-36              13

7. Progresul Tomşani              11        4          1          6          27-36   13

8. Cricovul Cioceni                11        4          1          6          27-37              13

9. Viitorul Iordăcheanu          11        4          0          7          37-33   12

10. Voinţa Vadu Părului        10        3          3          4          21-19              12

11. Speranţa Olari                  10        4          0          6          23-27   12

12. Sportul Valea Cucului      10        3          0          7          21-36              9

13. Tineretul Berceni II          11        2          1          8          16-40   7

14. Oţelul Larissa                   10        1          0          9          15-52              3


Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Linkedin
rating
(100 vizualizări)
Dacă v-a plăcut acest articol, daţi-ne un like:

In Ploiesti gasiti paine traditionala romaneasca coapta in cuptor cu lemne fara E-uri

Adăugaţi un comentariu:
Folosind un cont de facebook:
sau folosind formularul următor:
Nume:

Email:

Comentariul:

Cod siguranţă:
Codul de securitate




Voleibalistul de la Tricolorul LMV Ploieşti, Kostiantyn Zhylinskyi, participă în preliminariile Campionatului European



Sport

voleibalistul de la tricolorul lmv ploiesti kostiantyn zhylinskyi participa in preliminariile campionatului european
În prezent, antrenorii Tricolorului LMV Ploieşti, Sergiu Stancu şi Mădălin Marinescu, au la pregătire un lot redus, deoarece doi dintre jucători sunt componenţi ai loturilor naţionale din România, respectiv Ucraina, pregătindu-se pentru preliminariile Campionatului European 2017....


Turneul în Capitală pentru voleibaliştii de la Tricolorul LMV Ploieşti!



Sport

turneul in capitala pentru voleibalistii de la tricolorul lmv ploiesti
După ce a organizat, la finalul săptămânii trecute, un turneu amical la Sala „Olimpia”, Tricolorul LMV Ploieşti va participa, începând de astăzi, până sâmbătă, la o competiţie similară, în organizarea Clubului Sportiv al Armatei Steaua Bucureşti. Echipa bucureşteană, nou-promovată în prima...


Florian Walter şi Daniel Capră trimişi în judecată de DIICOT



Sport

florian walter si daniel capra trimisi in judecata de diicot
Omul de afaceri Florian Walter a fost trimis în judecată de DIICOT fiind acuzat de delapidarea FC Universitatea Cluj SA, alături de el fiind cercetaţi pentru constituire a unui grup infracţional organizat şi Daniel Capră, finanţatorul FC Petrolul Ploieşti, Ioan Mărgean şi Nicolae Marius...


Emilia Coman, locul al II-lea la Festivalul Internaţional de Şah „Open Iaşi”!



Sport

emilia coman locul al ii-lea la festivalul international de sah open iasi
În perioada 13-20 iunie, la Iaşi, a avut loc cel mai puternic Open Internaţional de Şah dedicat seniorilor, Clubul Sportiv Municipal Ploieşti fiind reprezentat de Emilia Coman. Festivalul Internaţional de Şah „Open Iaşi”, ediţia a III-a, este un concurs de nivel ridicat (ELO mediu 2092), la care...


Prima reprezentaţie acasă, primul show al „lupilor”!



Sport

prima reprezentatie acasa primul show al lupilor
Noul Petrolul a avut, în această seară, prima reprezentaţie pe arena „Ilie Oană” şi se poate spune că a trecut cu brio testul, reuşind să întregească spectacolul propus de nişte suporteri care au arătat din nou că iubesc această echipă indiferent de nivelul la care joacă. A fost 4-0 în faţa...


Design si programare web: ing. Constantin Iancu
ISSN 2501-8612, ISSN-L 2501-8612
Actualizat la 6 februarie 2017
Autentificare
Responsive website newspaper by eng. Constantin Ianc
republicanii.ro