Share on Linkedin
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Facebook
Duminică, 17 noiembrie 2019 - 9:10:04
republicanii

Campionatul judeţean de fotbal pentru seniori - Rezultate şi clasamente!


8 noiembrie 2016

Campioantele judeţene au continuat la finalul săptămânii trecute cu o nouă rundă, iar până la finele turului mai sunt de disputat trei etape în Superliga B, respectiv două în eşaloanele inferioare. Iată rezultatele consemnate:

SUPERLIGA B PRAHOVA - etapa a XIV-a

CS Brazi - Prahova Tg. Vechi                       2-1

Rapid Mizil - Măgura Trestioara                   2-2

Petrolul 95 Ploieşti - Viitorul Ariceşti           4-2

Brădetul Ştefeşti - Tineretul Berceni             6-2

CS Scorţeni Mislea - Real Rio Cocoşeşti      0-2

Rapid Ibrianu - Unirea Teleajen                    1-3

Sp. Valea Călugărească - Avântul Tomşani  3-7

Voinţa Ciorani - Intersport Filipeşti              3-2

Ştiinţa Albeşti - Carpaţi MEFIN Sinaia        3-0

Clasament

1. Real Rio Cocoşeşti             14        12        0          2          37-15   36

2. Rapid Mizil                        14        9          3          2          38-26              30

3. Unirea Teleajen                  14        9          1          4          48-19   28

4. Petrolul 95 Ploieşti             14        9          1          4          48-26              28

5. Brădetul Ştefeşti                14        9          0          5          44-21   27

6. Viitorul Ariceşti                 14        8          1          5          28-19              25

7. Măgura Trestioara              14        7          3          4          40-22   24

8. Tineretul Berceni                14        7          3          4          34-27              24

9. Intersport Filipeşti              14        7          2          5          28-20   23

10. Rapid Ibrianu                   14        7          0          7          35-29              21

11. CS Brazi                           14        6          3          5          25-23   21

12. Ştiinţa Albeşti                  14        5          3          6          23-39              18

13. Avântul Tomşani              14        5          0          9          32-41   15

14. Prahova Tg. Vechi           14        4          1          9          24-36              13

15. Sp. Valea Călugărească    14        2          3          9          21-43   9

16. Voinţa Ciorani                 14        3          0          11        21-58              9

17. Carpaţi MEFIN Sinaia     14        2          1          11        12-42   7

18. CS Scorţeni Mislea                      14        2          1          11        13-45              7

* Conform deciziei Comitetului de Urgenţă al AJF Prahova, echipele Voinţa Ciorani şi Carpaţi MEFIN Sinaia au fost admise în campionat din etapa a IX-a, pe liniile de clasament ale grupărilor CS Şirna Varniţa şi, respectiv, CSM Ploieşti (ambele retrase din campionat).

LIGA B PRAHOVA - etapa a XI-a

Seria ”VĂLENI”

Tinereţea Izvoarele - Tineretul Gura Vitioarei          1-1

AS Podenii Noi Valea Dulce - Voinţa Surani           3-2

AS Podenii Vechi - AS Podenii Noi                         3-0

Luceafărul Drajna - Steaua Sângeru                         3-1

Voinţa 2009 Gornet - AS Mehedinţa                                   12-3

Petrolul Păcureţi - Voinţa Măgurele                          2-4

Victoria Olteni - Şoimii Apostolache                        4-2

Clasament

1. Voinţa Găzarul Surani        11        8          1          2          39-18   25

2. Voinţa 2009 Gornet           11        7          2          2          50-27              23

3. Tinereţea Izvoarele             11        7          1          3          33-22   22

4. Luceafărul Drajna              11        7          1          3          33-23              22

5. Podenii Noi Valea Dulce   11        6          1          4          26-22   19

6. Victoria Olteni                   11        6          1          4          27-24              19

7. AS Podenii Vechi              11        6          1          4          23-21   19

8. Tineretul Gura Vitioarei     11        4          4          3          25-22              16

9. Şoimii Apostolache            11        4          2          5          21-27   14

10. Steaua Sângeru                11        4          1          6          26-26              13

11. Voinţa Măgurele              10        4          1          5          22-23   13

12. AS Podenii Noi                11        3          1          7          19-31              10

13. Petrolul Păcureţi               11        0          2          9          13-34   2

14. AS Mehedinţa                  10        0          1          9          14-51              1

Seria ”SLĂNIC”

Gloria Vâlcăneşti - Voinţa Vărbilău              2-0

CS Scorţeni Bordeni - Avântul Bertea          12-1

Viitorul Ţipăreşti - Flacăra Mălăieşti             0-6

Unirea Tr. Lipăneşti - CSO Slănic                 1-3

Muntenia Blejoi - Stejarul Goruna                1-3

Progresul Aluniş - AS Găgeni                       4-1

Voinţa Livadea - Tricolor Coţofeneşti          9-0

*Jocul Tricolor Coţofeneşti - Gloria Vâlcăneşti, din etapa a X-a (pe teren: 4-4), a fost omologat cu scorul de 0-3.

Clasament

1. Progresul Aluniş                 11        8          1          2          32-14   25

2. Voinţa Livadea                  11        7          2          2          44-24              23

3. Gloria Vâlcăneşti               11        7          2          2          33-17   23

4. CS Scorţeni Bordeni          11        6          3          2          41-12              21

5. Flacăra Mălăieşti                11        6          2          3          38-25   20

6. CSO Slănic                        11        5          4          2          23-12              19

7. AS Găgeni                         11        5          2          4          30-24   17

8. Muntenia Blejoi                 10        5          1          4          29-23              16

9. Stejarul Goruna C. Mislii   11        3          5          3          30-30   14

10. Voinţa Vărbilău               11        4          1          6          22-22              13

11. Unirea Tr. Lipăneşti         11        3          1          7          22-37   10

12. Avântul Bertea                 10        3          1          6          14-30              10

13. Viitorul Ţipăreşti              11        1          1          9          19-45   4

14. Tricolor Coţofeneşti         11        0          0          11        10-72              0

Seria ”CÂMPINA”

Avântul Măgureni - AS Strejnic                    0-0

Muntenii Câmpina - CS Valea Doftanei       3-2

Juventus Călineşti - Sportul Câmpina           1-3

Flacăra Filipeşti - Steaua Mărgineni              3-1

CS Măneşti - Viitorul Proviţa de Sus                        7-1

NG Brătăşanca - Unirea Călineşti                 2-0

ACS Ariceşti a stat.

*Jocul CS Valea Doftanei - Juventus Călineşti, din etapa a X-a, nedisputat, a fost omologat cu 3-0.

Clasament

1. NG Brătăşanca                   10        8          0          2          38-22   24

2. Avântul Măgureni              10        7          2          1          20-9                23

3. CS Valea Doftanei                        10        7          1          2          28-14   22

4. AS Strejnic                                    10        6          2          2          36-12              20

5. CS Măneşti 2013               10        5          4          1          35-22   19

6. Sportul Câmpina                10        5          2          3          25-15              17

7. Muntenii Câmpina 2016    10        5          1          4          32-24   16

8. Flacăra Filipeşti de Târg     11        4          1          6          23-33              13

9. Viitorul Proviţa de Sus      10        3          2          5          20-29   11

10. ACS Ariceşti                    10        2          2          6          24-34              8

11. Unirea Călineşti 2016      10        2          1          7          7-22                7

12. Steaua Mărgineni             10        2          1          7          13-33              7

13. Juventus Călineşti            11        0          1          10        11-43   1

Seria ”TERITORIU”

AS Tg. Vechi Stănceşti - CS Brazi 2                        3-0

Viitorul Predeşti - Viitorul Poienarii Burchii 5-6

Tineretul Balta Doamnei - Arizona Zalhanaua          5-1

Progresul Puchenii Moşneni - CS Şirna Tăriceni       6-0

Unirea Bărcăneşti - Unirea Brăteşti                          0-1

AS Potigrafu - Petrolul Ologeni                                1-2

Tineretul Poienarii Burchii - Prahova Tinosu 1-1

Clasament

1. Progresul Puchenii Moşneni 11     9          1          1          44-12   28

2. Petrolul Ologeni                 11        9          1          1          36-12              28

3. AS Potigrafu                      11        7          3          1          29-15   24

4. AS Tg. Vechi Stănceşti      11        7          1          3          28-15              22

5. Unirea Brăteşti                   11        7          1          3          13-9                22

6. Tineretul Poienarii Burchii 11        6          1          4          28-18              19

7. CS Brazi 2                          11        5          2          4          23-23   17

8. Viitorul Poienarii Burchii   11        5          1          5          29-27              16

9. Tineretul Balta Doamnei    11        4          2          5          29-41   14

10. Unirea Bărcăneşti             11        3          0          8          22-32              9

11. Viitorul Predeşti               11        2          2          7          22-30   8

12. Prahova Tinosu                11        2          1          8          26-44              7

13. CS Şirna Tăriceni             11        2          0          9          11-39   6

14. Arizona Zalhanaua           11        1          0          10        9-32                3

Seria ”SUD”

CS Măneşti 2013 Băltiţa - AS Gorgota        4-0

AS Româneşti - CS Brazi Negoieşti             2-2

Vulturul Zănoaga - Progresul Coslegi           4-2

Viitorul Pantazi - Viitorul Puchenii Mari      1-0

AS Dârvari Coslegi - Unirea Lacul Turcului 1-0

CS Brazi Popeşti - Progresul Bucov              2-3

AS Pleaşa - AS Puşcaşi                                 3-0

*Jocul AS Puşcaşi - CS Măneşti 2013 Băltiţa, din etapa a X-a (pe teren: 3-3), a fost omologat cu scorul de 0-3.

Clasament

1. CS Brazi Negoieşti            11        10        1          0          62-12   31

2. CS Măneşti 2013 Băltiţa    11        10        0          1          51-10              30

3. AS Româneşti                    11        6          2          3          28-26   20

4. AS Pleaşa                           10        6          1          3          40-29              19

5. AS Gorgota                        11        6          0          5          30-27   18

6. CS Brazi Popeşti                11        5          2          4          29-20              17

7. Viitorul Pantazi                  11        4          2          5          20-28   14

8. Progresul Coslegi               11        4          1          6          25-31              13

9. AS Dârvari Coslegi            11        4          1          6          15-25   13

10. Vulturul Zănoaga             11        3          2          6          24-42              11

11. Viitorul Puchenii Mari     11        2          4          5          23-34   10

12. Unirea Lacul Turcului      10        3          1          6          14-28              10

13. Progresul Bucov               11        3          0          8          14-36   9

14. AS Puşcaşi                       11        1          1          9          10-37              4

Seria ”MIZIL”

Olimpia Gornet Cricov - Tineretul Berceni II           4-0

AS Gherghiţa - Sportul Valea Cucului                      nedisputat

Avântul Iordăcheanu - Speranţa Olari                      2-0

Voinţa Vadu Părului - Olimpia Cireşanu                  1-3

Progresul Tomşani - Viitorul Iordăcheanu                3-2

Progresul Boldeşti Grădiştea - Oţelul Larissa           6-1

Cricovul Cioceni - Podgoria Vadu Săpat                  3-2

*Jocul Oţelul Larissa - Cricovul Cioceni, din etapa a X-a, nedisputat, a fost omologat cu scorul de 0-3.

Clasament

1. Olimpia Cireşanu               11        9          0          2          53-19   27

2. Progresul Bold. Grădiştea  11        8          1          2          30-16              25

3. AS Gherghiţa                     10        7          3          0          39-17   24

4. Avântul Iordăcheanu         10        8          0          2          32-22              24

5. Olimpia Gornet Cricov      11        7          1          3          34-16   22

6. Podgoria Vadu Săpat         11        4          1          6          31-36              13

7. Progresul Tomşani              11        4          1          6          27-36   13

8. Cricovul Cioceni                11        4          1          6          27-37              13

9. Viitorul Iordăcheanu          11        4          0          7          37-33   12

10. Voinţa Vadu Părului        10        3          3          4          21-19              12

11. Speranţa Olari                  10        4          0          6          23-27   12

12. Sportul Valea Cucului      10        3          0          7          21-36              9

13. Tineretul Berceni II          11        2          1          8          16-40   7

14. Oţelul Larissa                   10        1          0          9          15-52              3


Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Linkedin
rating  rating
(134 vizualizări)
Dacă v-a plăcut acest articol, daţi-ne un like:

In Ploiesti gasiti paine traditionala romaneasca coapta in cuptor cu lemne fara E-uri

Adăugaţi un comentariu:
Folosind un cont de facebook:
sau folosind formularul următor:
Nume:

Email:

Comentariul:

Cod siguranţă:
Codul de securitate




Duminică, o zi dificilă pentru arbitrul Ionuţ Neagu: două jocuri şi opt eliminaţi!



Sport

duminica o zi dificila pentru arbitrul ionut neagu doua jocuri si opt eliminati
Ziua de duminică a fost una intensă pentru experimentatul arbitru de fotbal Ionuţ Neagu, din Poienarii Apostoli. Delegat la două partide, pe terenurile din Tomşani şi Dîrvari, acesta a fost nevoit să scoată de opt ori cartonaşul roşu din buzunar, nervii unor jucători fiind greu de explicat....


Şahista ploieşteancă Emilia Coman a riscat şi a câştigat!



Sport

sahista ploiesteanca emilia coman a riscat si a castigat
Cu putin timp înainte de Sarbatorile Pascale, între 17 si 28 aprilie, statiunea Caciulata a reunit la startul Finalelor Nationale de Juniori la Şah, un numar record de 626 de participanti, cu varste cuprinse intre 8 si 20 de ani. Atat fetele cat si baietii, au concurat in cadrul celor 7 grupe...


Doar trecerea Centrului de Copii şi Juniori al Petrolului la CSM Ploieşti se votează azi în Consiliul Local Ploieşti!



Sport

doar trecerea centrului de copii si juniori al petrolului la csm ploiesti se voteaza azi in consiliul local ploiesti
Update: Proiectul privind trecerea Centrului de Copii şi Juniori al Petrolului la CSM Ploieşti a fost votat! Circa 70 de suporteri ai Petrolului sunt prezenţi la această oră la şedinţa Consiliului Local Ploieşti, în cadrul căreia erau programate şi trei subiecte de interes pentru...


Laurenţiu Piciu arbitrează meciul Petrolul Băicoi - Petrolul Ploieşti!



Sport

laurentiu piciu arbitreaza meciul petrolul baicoi - petrolul ploiesti
Comisia Judeţeană de Arbitri a stabilit brigăzile care vor oficia, mâine, la meciurile etapei a 5-a din Liga A Prahova, programate începând cu ora 15.00. Partida dintre Petrolul Băicoi şi Petrolul Ploieşti i-a fost încredinţată lui Laurenţiu Piciu, arbitru ploieştean care a condus şi...


Două handbaliste de la CSM Ploieşti joacă finala Campionatului Mondial Universitar!



Sport

doua handbaliste de la csm ploiesti joaca finala campionatului mondial universitar
Performanţă de excepţie pentru Nicoleta Tudor şi Elena Şerban, handbalistele care reprezintă CSM Ploieşti la Campionatul Mondial Universitar de handbal ce are loc în Spania, la Malaga! Fetele noastre s-au calificat cu naţionala României în finala competiţiei, după ce au câştigat astăzi, cu...


Design si programare web: ing. Constantin Iancu
ISSN 2501-8612, ISSN-L 2501-8612
Actualizat la 18 martie 2019
Autentificare
Responsive website newspaper by eng. Constantin Ianc
republicanii.ro