Share on Linkedin
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Facebook
Duminică, 18 aprilie 2021 - 2:22:22
republicanii

Campionatul judeţean de fotbal pentru juniori - Rezultate şi clasamente!


11 noiembrie 2016

Juniori A (născuţi în/după 1 ianuarie 1998)

Seria I

Turul acestei serii s-a încheiat, primul loc fiind ocupat de Petrolul 95 Ploieşti.

Seria a II-a - etapa a IX-a

CS Cornu - Gloria Vâlcăneşti                        3-0

CSO Slănic - CS Brazi                                  3-8

Tricolorul Breaza - Avântul Măneciu            3-0

Viitorul Gura Vitioarei - Unirea Urlaţi          amânat

CS Câmpina - Petrolistul Boldeşti                5-1

Clasament

1. CS Câmpina                       9          9          0          0          59-3     27

2. CS Brazi                             9          7          0          2          42-18   21

3. Unirea Urlaţi                      8          5          1          2          26-17   16

4. Petrolistul Boldeşti            8          5          0          3          35-17   15

5. Viitorul Gura Vitioarei       8          4          0          4          16-23   12

6. CS Cornu                           9          4          0          5          16-28   12

7. Tricolorul Breaza                8          3          1          4          16-22   10

8. CSO Slănic                        9          3          0          6          17-26   9

9. Avântul Măneciu               9          1          0          8          6-39     3

10. Gloria Vâlcăneşti             9          1          0          8          11-51   3

Juniori B (născuţi în/după 1 ianuarie 2000)

Seria I

Joc restant din etapa a III-a

Petrolul Ologeni - Prahova Tg. Vechi                       2-4

Clasament

1. Progresul Drăgăneşti          7          5          2          0          31-6     17

2. Prahova Tg. Vechi             6          4          1          1          23-12   13

3. Ştiinţa Albeşti                    7          3          3          1          16-8     12

4. Petrolul Ologeni                 7          4          0          3          16-15   12

5. Sportul Valea Călug.          6          2          2          2          12-12   8

6. AS Gorgota                                   7          1          2          4          11-27   5

7. CS Ceptura                                    7          1          2          4          12-30   5

8. Gloria Plopu                       7          1          0          6          16-27   3

Seria a II-a

Turul acestei serii s-a încheiat, primul loc fiind ocupat de AFC Băneşti-Urleta.

Juniori C (născuţi în/după 1 ianuarie 2002) - etapa a IX-a

Seria I

Petrolul Băicoi - HM Junior Câmpina           1-4

AFC Brebu - Petrolul 95 Ploieşti                  1-5

Luceafărul Drajna - Olimpia Comarnic         6-1      

Unirea Tr. Lipăneşti - Viitorul Fortuna         0-10

Astra Ploieşti - Tricolorul Breaza                  6-0

Petrosport Ploieşti - Petrolistul Boldeşti       14-0

Clasament

1. Astra Ploieşti                      9          8          1          0          90-2     25

2. Viitorul Fortuna                 9          8          1          0          62-7     25

3. HM Junior Câmpina           9          7          0          2          66-16   21

4. Petrosport Ploieşti              9          7          0          2          60-14   21

5. Petrolul Băicoi                   9          5          0          4          40-22   15

6. Petrolul 95 Ploieşti             7          3          1          3          19-17   10

7. Luceafărul Drajna             9          3          0          6          18-43   9

8. Tricolorul Breaza                8          2          1          5          13-46   7

9. Petrolistul Boldeşti            6          2          0          4          9-41     6

10. Unirea Tr. Lipăneşti         7          2          0          5          8-48     6

11. AFC Brebu                      9          0          1          8          12-69   1

12. Olimpia Comarnic            9          0          1          8          7-79     1

Seria a II-a

CS Blejoi - Sportul Valea Călugărească        2-4

CS Brazi - Viitorul Ariceşti Rahtivani          6-2

Astra Ploieşti - AS Tg. Vechi Stănceşti        2-0

CSM Ploieşti - Avântul Iordăcheanu                        10-0

Petrosport I Ploieşti - Progresul Bucov         17-0

CSO Plopeni - AS Pleaşa                              0-4

Clasament

1. Petrosport I Ploieşti           8          8          0          0          75-4     24

2. CSM Ploieşti                      8          7          1          0          64-3     22

3. Sportul Valea Călug.          9          6          0          3          38-20   18

4. AS Pleaşa                           9          6          0          3          26-24   18

5. Astra Ploieşti                      9          5          1          3          25-8     16

6. AS Tg. Vechi Stănceşti      9          5          1          3          26-23   16

7. CS Blejoi                            9          4          1          4          43-30   13

8. Viitorul Ariceşti                 9          4          0          5          25-39   12

9. CS Brazi                             9          3          0          6          22-54   9

10. CSO Plopeni                    9          1          1          7          9-45     4

11. Avântul Iordăcheanu       9          1          0          8          5-62     3

12. Progresul Bucov               9          0          1          8          4-50     1

Juniori D (născuţi în/după 1 ianuarie 2004) - etapa a IX-a

Petrosport II Ploieşti - Petrolul 52 Ploieşti    7-1

Petrosport Ploieşti - CSM Ploieşti                 3-1

Viitorul Fortuna - FC Astra Ploieşti              2-1

HM Junior Câmpina - Petrolul 95 Ploieşti     0-3

Viitorul Comarnic - Petrolistul Boldeşti        4-2

Petrolul 95 Ploieşti II a stat.

Joc restant din etapa a VIII-a:

Petrolul 95 Ploieşti - Viitorul Comarnic        22-0

Clasament

1. Petrosport Ploieşti             9          9          0          0          85-1     27

2. Petrosport II Ploieşti          8          6          1          1          40-6     19

3. CSM Ploieşti                      8          6          1          1          36-9     19

4. Petrolul 95 Ploieşti             8          5          1          2          54-10   16

5. FC Astra Ploieşti                9          5          0          4          20-16   15

6. Petrolul 95 Ploieşti II         8          4          1          3          37-23   13

7. Viitorul Fortuna                 8          3          0          5          15-32   9

8. Petrolul 52 Ploieşti             8          2          0          6          10-53   6

9. HM Junior Câmpina           8          1          2          5          11-21   5

10. Viitorul Comarnic            8          1          0          7          5-95     3

11. Petrolistul Boldeşti          8          0          0          8          12-59   0


Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Linkedin
rating  rating
(169 vizualizări)
Dacă v-a plăcut acest articol, daţi-ne un like:

In Ploiesti gasiti paine traditionala romaneasca coapta in cuptor cu lemne fara E-uri

Adăugaţi un comentariu:
Folosind un cont de facebook:
sau folosind formularul următor:
Nume:

Email:

Comentariul:

Cod siguranţă:
Codul de securitate




CSM Ploieşti s-a retras şi din Cupa EHF!



Sport

csm ploiesti s-a retras si din cupa ehf
Inevitabilul s-a produs! După ce a anunţat, ieri, că îşi retrage ambele echipe de handbal seniori, feminină şi masculină, din competiţiile interne, Clubul Sportiv Municipal Ploieşti a înştiinţat, în această dimineaţă, Federaţia Europeană de Handbal că retrage echipa feminină de senioare din...


Cătălina Ponor, portdrapelul României la JO de la Rio de Janeiro



Sport

catalina ponor portdrapelul romaniei la jo de la rio de janeiro
Gimnasta Cătălina Ponor a fost aleasă de Comitetul Executiv al COSR portdrapelul României la Jocurile Olimpice de la Rio de Janeiro, care vor avea loc între 5 şi 21 august. "Având în vedere că propunerea federaţiei privind ocuparea locului cotă primit la feminin la gimnastică este Cătălina...


Simona Halep, în finala turneului WTA de la Montreal!



Sport

simona halep in finala turneului wta de la montreal
Simona Halep s-a calificat, în această seară, în finala turneului WTA de la Montreal, după ce a trecut cu 6-0, 3-6, 6-2 de nemţoaica Angelique Kerber. Meciul a fost interesant şi punctat de două serii de senzaţie ale româncei, care a început cu 6 game-uri consecutive şi l-a încheiat la fel....


Vezi ce aeroport va purta numele „Cristiano Ronaldo”!



Sport

vezi ce aeroport va purta numele cristiano ronaldo
Aeroportul Internaţional din Madeira va fi redenumit şi va purta numele internaţionalului portughez Cristiano Ronaldo a anunţat Miguel Albuquerque, Preşedintele Guvernului Regional, citat de cotidianul spaniol AS. Schimbarea denumirii aeroportului, care purta numele Santa Carina, a fost...


Programul turului al IV-lea al Cupei României, faza judeţeană!



Sport

programul turului al iv-lea al cupei romaniei faza judeteana
Comisia de Competiţii din cadrul Asociaţiei Judeţene de Fotbal Prahova a stabilit programul turului al IV-lea al Cupei României, faza judeţeană, ultimul dinaintea intrării în competiţie a formaţiilor din Liga A Prahova. Iată care este programul acestei faze a întrecerii: Marţi 8 noiembrie,...


Design si programare web: ing. Constantin Iancu
ISSN 2501-8612, ISSN-L 2501-8612
Actualizat la 2 decembrie 2019
Autentificare
Responsive website newspaper by eng. Constantin Ianc
republicanii.ro