Share on Linkedin
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Facebook
Joi, 19 aprilie 2018 - 2:45:13
republicanii

Campionatul judeţean de fotbal pentru juniori - Rezultate şi clasamente!


11 noiembrie 2016

Juniori A (născuţi în/după 1 ianuarie 1998)

Seria I

Turul acestei serii s-a încheiat, primul loc fiind ocupat de Petrolul 95 Ploieşti.

Seria a II-a - etapa a IX-a

CS Cornu - Gloria Vâlcăneşti                        3-0

CSO Slănic - CS Brazi                                  3-8

Tricolorul Breaza - Avântul Măneciu            3-0

Viitorul Gura Vitioarei - Unirea Urlaţi          amânat

CS Câmpina - Petrolistul Boldeşti                5-1

Clasament

1. CS Câmpina                       9          9          0          0          59-3     27

2. CS Brazi                             9          7          0          2          42-18   21

3. Unirea Urlaţi                      8          5          1          2          26-17   16

4. Petrolistul Boldeşti            8          5          0          3          35-17   15

5. Viitorul Gura Vitioarei       8          4          0          4          16-23   12

6. CS Cornu                           9          4          0          5          16-28   12

7. Tricolorul Breaza                8          3          1          4          16-22   10

8. CSO Slănic                        9          3          0          6          17-26   9

9. Avântul Măneciu               9          1          0          8          6-39     3

10. Gloria Vâlcăneşti             9          1          0          8          11-51   3

Juniori B (născuţi în/după 1 ianuarie 2000)

Seria I

Joc restant din etapa a III-a

Petrolul Ologeni - Prahova Tg. Vechi                       2-4

Clasament

1. Progresul Drăgăneşti          7          5          2          0          31-6     17

2. Prahova Tg. Vechi             6          4          1          1          23-12   13

3. Ştiinţa Albeşti                    7          3          3          1          16-8     12

4. Petrolul Ologeni                 7          4          0          3          16-15   12

5. Sportul Valea Călug.          6          2          2          2          12-12   8

6. AS Gorgota                                   7          1          2          4          11-27   5

7. CS Ceptura                                    7          1          2          4          12-30   5

8. Gloria Plopu                       7          1          0          6          16-27   3

Seria a II-a

Turul acestei serii s-a încheiat, primul loc fiind ocupat de AFC Băneşti-Urleta.

Juniori C (născuţi în/după 1 ianuarie 2002) - etapa a IX-a

Seria I

Petrolul Băicoi - HM Junior Câmpina           1-4

AFC Brebu - Petrolul 95 Ploieşti                  1-5

Luceafărul Drajna - Olimpia Comarnic         6-1      

Unirea Tr. Lipăneşti - Viitorul Fortuna         0-10

Astra Ploieşti - Tricolorul Breaza                  6-0

Petrosport Ploieşti - Petrolistul Boldeşti       14-0

Clasament

1. Astra Ploieşti                      9          8          1          0          90-2     25

2. Viitorul Fortuna                 9          8          1          0          62-7     25

3. HM Junior Câmpina           9          7          0          2          66-16   21

4. Petrosport Ploieşti              9          7          0          2          60-14   21

5. Petrolul Băicoi                   9          5          0          4          40-22   15

6. Petrolul 95 Ploieşti             7          3          1          3          19-17   10

7. Luceafărul Drajna             9          3          0          6          18-43   9

8. Tricolorul Breaza                8          2          1          5          13-46   7

9. Petrolistul Boldeşti            6          2          0          4          9-41     6

10. Unirea Tr. Lipăneşti         7          2          0          5          8-48     6

11. AFC Brebu                      9          0          1          8          12-69   1

12. Olimpia Comarnic            9          0          1          8          7-79     1

Seria a II-a

CS Blejoi - Sportul Valea Călugărească        2-4

CS Brazi - Viitorul Ariceşti Rahtivani          6-2

Astra Ploieşti - AS Tg. Vechi Stănceşti        2-0

CSM Ploieşti - Avântul Iordăcheanu                        10-0

Petrosport I Ploieşti - Progresul Bucov         17-0

CSO Plopeni - AS Pleaşa                              0-4

Clasament

1. Petrosport I Ploieşti           8          8          0          0          75-4     24

2. CSM Ploieşti                      8          7          1          0          64-3     22

3. Sportul Valea Călug.          9          6          0          3          38-20   18

4. AS Pleaşa                           9          6          0          3          26-24   18

5. Astra Ploieşti                      9          5          1          3          25-8     16

6. AS Tg. Vechi Stănceşti      9          5          1          3          26-23   16

7. CS Blejoi                            9          4          1          4          43-30   13

8. Viitorul Ariceşti                 9          4          0          5          25-39   12

9. CS Brazi                             9          3          0          6          22-54   9

10. CSO Plopeni                    9          1          1          7          9-45     4

11. Avântul Iordăcheanu       9          1          0          8          5-62     3

12. Progresul Bucov               9          0          1          8          4-50     1

Juniori D (născuţi în/după 1 ianuarie 2004) - etapa a IX-a

Petrosport II Ploieşti - Petrolul 52 Ploieşti    7-1

Petrosport Ploieşti - CSM Ploieşti                 3-1

Viitorul Fortuna - FC Astra Ploieşti              2-1

HM Junior Câmpina - Petrolul 95 Ploieşti     0-3

Viitorul Comarnic - Petrolistul Boldeşti        4-2

Petrolul 95 Ploieşti II a stat.

Joc restant din etapa a VIII-a:

Petrolul 95 Ploieşti - Viitorul Comarnic        22-0

Clasament

1. Petrosport Ploieşti             9          9          0          0          85-1     27

2. Petrosport II Ploieşti          8          6          1          1          40-6     19

3. CSM Ploieşti                      8          6          1          1          36-9     19

4. Petrolul 95 Ploieşti             8          5          1          2          54-10   16

5. FC Astra Ploieşti                9          5          0          4          20-16   15

6. Petrolul 95 Ploieşti II         8          4          1          3          37-23   13

7. Viitorul Fortuna                 8          3          0          5          15-32   9

8. Petrolul 52 Ploieşti             8          2          0          6          10-53   6

9. HM Junior Câmpina           8          1          2          5          11-21   5

10. Viitorul Comarnic            8          1          0          7          5-95     3

11. Petrolistul Boldeşti          8          0          0          8          12-59   0


Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Linkedin
rating
(69 vizualizări)
Dacă v-a plăcut acest articol, daţi-ne un like:

In Ploiesti gasiti paine traditionala romaneasca coapta in cuptor cu lemne fara E-uri

Adăugaţi un comentariu:
Folosind un cont de facebook:
sau folosind formularul următor:
Nume:

Email:

Comentariul:

Cod siguranţă:
Codul de securitate




Vezi condiţiile de acces la meciul CS Păuleşti - Petrolul ’52, de duminică!



Sport

vezi conditiile de acces la meciul cs paulesti - petrolul 52 de duminica
Petrolul ’52 va debuta în Liga A Prahova duminică, la Păuleşti, vizita „lupilor” dându-le mari bătăi de cap oficialilor grupării gazdă atât din punct de vedere sportiv, cât şi organizatoric. Fotbalistic vorbind, gazdele meciului de la finalul acestei săptămâni se confruntă cu destule probleme...


Fostul antrenor de la CSM Ploieşti, Neven Hrupec, şi-a găsit echipă!



Sport

fostul antrenor de la csm ploiesti neven hrupec si-a gasit echipa
Începând de astăzi, fostul antrenor al echipei de handbal feminin a CSM Ploieşti, croatul Neven Hrupec, a preluat-o pe campioana Poloniei, MKS Selgros Lublin. Site-ul oficial al grupării poloneze a făcut acest anunţ, cu menţiunea că tehnicianul va efectua primul antrenament cu noua echipă...


Toţi ochii pe Rio: Jocurile Olimpice încep în această noapte!



Sport

toti ochii pe rio jocurile olimpice incep in aceasta noapte
Jocurile Olimpice de vară încep, în această noapte, la Rio de Janeiro, iar timp de 17 zile întreaga lume va urmări peste 10.500 de sportivi, care vor lupta pentru medalii în 42 de discipline sportive. Ceremonia de deschidere a celei de-a 31-a ediţii a Jocurilor Olimpice de vară de la Rio de...


Se vede prima medalie la Rio! Mergea şi Tecău sunt în semifinale la dublu!



Sport

se vede prima medalie la rio mergea si tecau sunt in semifinale la dublu
Horia Tecău şi Florin Mergea sunt un pas de a aduce prima medalie delegaţiei României prezentă la Jocurile Olimpice de la Rio de Janeiro, după calificarea în semifinalele probei de dublu, realizată azi-noapte prin victoria cu 6-4, 5-7, 6-2 contra brazilienilor Marcelo Melo şi Bruno Soares. Tecău...


România ocupă locul 47 în clasamentul pe medalii, înaintea ultimei zile de concurs de la Jocurile Olimpice



Sport

romania ocupa locul 47 in clasamentul pe medalii inaintea ultimei zile de concurs de la jocurile olimpice
România are până acum patru medalii cucerite la Rio de Janeiro. Aurul echipei feminine de spadă, argintul câştigat de jucătorii de tenis Horia Tecău şi Florin Mergea în competiţia de dublu şi cele două medalii de bronz obţinute de Gabriel Sîncrăian la haltere, categoria 85 de kilograme,...


Design si programare web: ing. Constantin Iancu
ISSN 2501-8612, ISSN-L 2501-8612
Actualizat la 6 februarie 2017
Autentificare
Responsive website newspaper by eng. Constantin Ianc
republicanii.ro