Share on Linkedin
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Facebook
Joi, 14 noiembrie 2019 - 9:11:17
republicanii

Campionatul judeţean de fotbal pentru seniori - Rezultate şi clasamente!


14 noiembrie 2016

Două jocuri din etapa programată la finalul săptămânii trecute, din cadrul Ligilor a V-a şi a VI-a a campionatelor organizate de către AJF Prahova, s-au încheiat înainte de timpul regulamentar. Componenţii echipelor Sportul Valea Călugărească şi Sportul Valea Cucului au părăsit terenul de joc mult mai devreme, după ce au rămas în şase jucători, astfel că vor pierde meciurile prin forfait. De unde se poate trage şi concluzia că... Sportul rege nu mai reprezintă o prioritate în localităţile amintite... Iată rezultatele complete:

SUPERLIGA B PRAHOVA - etapa a XV-a

Avântul Tomşani - CS Brazi                         2-0

Unirea Teleajen - Sportul Valea Călugărească

(joc întrerupt în minutul 2, la scorul de 0-0,

după ce echipa oaspete a rămas în 6 jucători)

Viitorul Ariceşti - CS Scorţeni Mislea           4-1

Real Rio Cocoşeşti - Rapid Ibrianu               3-1

Prahova Tg. Vechi - Ştiinţa Albeşti               1-3

Carpaţi MEFIN Sinaia - Voinţa Ciorani       2-3      

Intersport Filipeşti - Rapid Mizil                   1-0

Măgura Trestioara - Brădetul Ştefeşti           1-0

Tineretul Berceni - Petrolul 95 Ploieşti          2-2

Clasament

1. Real Rio Cocoşeşti             15        13        0          2          40-16   39

2. Rapid Mizil                        15        9          3          3          38-27   30

3. Petrolul 95 Ploieşti             15        9          2          4          50-28   29

4. Unirea Teleajen                  14        9          1          4          48-19   28

5. Viitorul Ariceşti                 15        9          1          5          32-20   28

6. Brădetul Ştefeşti                15        9          0          6          44-22   27       

7. Măgura Trestioara              15        8          3          4          41-22   27

8. Intersport Filipeşti              15        8          2          5          29-20   26

9. Tineretul Berceni                15        7          4          4          36-29   25

10. Rapid Ibrianu                   15        7          0          8          36-32   21

11. CS Brazi                           15        6          3          6          25-25   21

12. Ştiinţa Albeşti                  15        6          3          6          26-40   21

13. Avântul Tomşani              15        6          0          9          34-41   18

14. Prahova Tg. Vechi           15        4          1          10        25-39   13

15. Voinţa Ciorani                 15        4          0          11        24-60   12

16. Sportul Valea Călug.        14        2          3          9          21-43   9

17. Carpaţi MEFIN Sinaia     15        2          1          12        14-45   7

18. CS Scorţeni Mislea          15        2          1          12        14-49   7

* Conform deciziei Comitetului de Urgenţă al AJF Prahova, echipele Voinţa Ciorani şi Carpaţi MEFIN Sinaia au fost admise în campionat din etapa a IX-a, pe liniile de clasament ale grupărilor CS Şirna Varniţa şi, respectiv, CSM Ploieşti (ambele retrase din campionat).

LIGA B PRAHOVA - etapa a XII-a

Seria “VĂLENI”

Voinţa Găzarul Surani - Tineretul Gura Vitioarei     0-1

AS Podenii Noi - AS Podenii Noi Valea Dulce       0-4

Steaua Sângeru - AS Podenii Vechi                         2-2

AS Mehedinţa - Luceafărul Drajna                           2-5

Voinţa Măgurele -      Voinţa 2009 Gornet               0-3

Şoimii Apostolache - Petrolul Păcureţi                     2-1

Victoria Olteni - Tinereţea Izvoarele                         1-3

Clasament

1. Voinţa 2009 Gornet           12        8          2          2          53-27   26

2. Voinţa Găzarul Surani        12        8          1          3          39-19              25

3. Luceafărul Drajna              12        8          1          3          38-25   25

4. Tinereţea Izvoarele             12        8          1          3          36-23              25

5. AS Podenii Noi V. Dulce 12        7          1          4          30-22   22

6. AS Podenii Vechi              12        6          2          4          25-23              20

7. Tineretul Gura Vitioarei     12        5          4          3          26-22   19

8. Victoria Olteni                   12        6          1          5          28-27              19

9. Şoimii Apostolache            12        5          2          5          23-28   17

10. Steaua Sângeru                12        4          2          6          28-28              14

11. Voinţa Măgurele              11        4          1          6          22-26   13

12. AS Podenii Noi                12        3          1          8          19-35              10

13. Petrolul Păcureţi               12        0          2          10        14-36   2

14. AS Mehedinţa                  11        0          1          10        16-56              1

Seria “SLĂNIC”

Avântul Bertea - Voinţa Vărbilău                             1-1

Flacăra Mălăieşti - CS Scorţeni Bordeni                   1-3

CSO Slănic - Viitorul Ţipăreşti                                 7-0

Stejarul Goruna C. Mislii - Unirea Tr. Lipăneşti       2-1

AS Găgeni - Muntenia Blejoi                                               7-2

Tricolor Coţofeneşti - Progresul Aluniş                    0-5

Voinţa Livadea - Gloria Vâlcăneşti                          6-2

Clasament

1. Progresul Aluniş                 12        9          1          2          37-14   28

2. Voinţa Livadea                  12        8          2          2          50-26   26

3. CS Scorţeni Bordeni          12        7          3          2          44-13   24

4. Gloria Vâlcăneşti               12        7          2          3          35-23   23

5. CSO Slănic                        12        6          4          2          30-12   22

6. Flacăra Mălăieşti                12        6          2          4          39-28   20

7. AS Găgeni                         12        6          2          4          37-26   20

8. Stejarul Goruna C. Mislii   12        4          5          3          32-31   17

9. Muntenia Blejoi                 11        5          1          5          31-30   16

10. Voinţa Vărbilău               12        4          2          6          23-23   14

11. Avântul Bertea                 11        3          2          6          15-31   11

12. Unirea Tr. Lipăneşti         12        3          1          8          23-39   10

13. Viitorul Ţipăreşti              12        1          1          10        19-52   4

14. Tricolor Coţofeneşti         12        0          0          12        10-77   0

Seria “CÂMPINA”

CS Valea Doftanei - AS Strejnic                  1-0

Sportul Câmpina - Muntenii Câmpina           1-0

Steaua Mărgineni - Juventus Călineşti          3-0

Viitorul Proviţa - ACS Ariceşti                     3-0

Unirea Călineşti - CS Măneşti 2013              3-3

NG Brătăşanca - Avântul Măgureni              3-3

Flacăra Filipeşti de Târg a stat.

Clasament

1. NG Brătăşanca                   11        8          1          2          41-25   25

2. CS Valea Doftanei                        11        8          1          2          29-14              25

3. Avântul Măgureni              11        7          3          1          23-12   24

4. AS Strejnic                                    11        6          2          3          36-13              20

5. CS Măneşti 2013               11        5          5          1          38-25   20

6. Sportul Câmpina                11        6          2          3          26-15              20

7. Muntenii Câmpina             11        5          1          5          32-25   16

8. Viitorul Proviţa de Sus      11        4          2          5          23-29              14

9. Flacăra Filipeşti de Târg     11        4          1          6          23-33   13

10. Steaua Mărgineni             11        3          1          7          16-33              10

11. ACS Ariceşti                    11        2          2          7          24-37   8

12. Unirea Călineşti               11        2          2          7          10-25              8

13. Juventus Călineşti            12        0          1          11        11-46   1

Seria “TERITORIU”

Viitorul Poienarii Burchii - CS Brazi 2                     3-1

Arizona Zalhanaua - Viitorul Predeşti                       4-1

CS Şirna Tăriceni - Tineretul Balta Doamnei            0-4

Unirea Brăteşti - Progresul Puchenii Moşneni          1-0

Petrolul Ologeni - Unirea Bărcăneşti                        4-0

Prahova Tinosu - AS Potigrafu                                 1-1

Tineretul P. Burchii - AS Tg. Vechi Stănceşti          0-1

Clasament

1. Petrolul Ologeni                 12        10        1          1          40-12   31

2. Progresul P. Moşneni         12        9          1          2          44-13   28

3. AS Potigrafu                      12        7          4          1          30-16   25

4. AS Tg. Vechi Stănceşti      12        8          1          3          29-15   25

5. Unirea Brăteşti                   12        8          1          3          14-9     25

6. Tineretul Poienarii Burchii 12        6          1          5          28-19   19

7. Viitorul Poienarii Burchii   12        6          1          5          32-28   19

8. CS Brazi 2                          12        5          2          5          24-26   17

9. Tineretul Balta Doamnei    12        5          2          5          33-41   17

10. Unirea Bărcăneşti             12        3          0          9          22-36   9

11. Viitorul Predeşti               12        2          2          8          23-34   8

12. Prahova Tinosu                12        2          2          8          27-45   8

13. Arizona Zalhanaua           12        2          0          10        13-33   6

14. CS Şirna Tăriceni             12        2          0          10        11-43   6

Seria ”SUD”

CS Brazi Negoieşti - AS Gorgota                 7-0

Progresul Coslegi - AS Româneşti                3-2

Viitorul Puchenii Mari - Vulturul Zănoaga   1-2

Unirea Lacul Turcului - Viitorul Pantazi       2-5

Progresul Bucov - AS Dârvari Coslegi          2-1

AS Puşcaşi - CS Brazi Popeşti                      2-1

AS Pleaşa - CS Măneşti 2013 Băltiţa            4-2

Clasament

1. CS Brazi Negoieşti            12        11        1          0          69-12   34

2. CS Măneşti 2013 Băltiţa    12        10        0          2          53-14   30

3. AS Pleaşa                           11        7          1          3          44-31   22

4. CS Brazi Popeşti                12        6          2          4          31-19   20

5. AS Româneşti                    12        6          2          4          30-29   20

6. AS Gorgota                                   12        6          0          6          30-34   18

7. Viitorul Pantazi                  12        5          2          5          25-30   17

8. Progresul Coslegi               12        5          1          6          28-33   16

9. Vulturul Zănoaga               12        4          2          6          26-43   14

10. AS Dârvari Coslegi          12        4          1          7          16-27   13

11. Viitorul Puchenii Mari     12        2          4          6          24-36   10

12. Unirea Lacul Turcului      11        3          1          7          16-33   10

13. Progresul Bucov               12        3          0          9          13-38   9

14. AS Puşcaşi                       12        2          1          9          12-38   7

Seria ”MIZIL”

Sportul Valea Cucului - Tineretul Berceni II

(joc întrerupt în minutul 23, la scorul de 0-2,

după ce echipa gazdă a rămas în 6 jucători!)

Speranţa Olari - AS Gherghiţa                                  1-1

Olimpia Cireşanu - Avântul Iordăcheanu                 3-1

Viitorul Iordăcheanu - Voinţa Vadu Părului            3-1

FC Oţelul Larissa - Progresul Tomşani                     2-5

Podgoria Vadu Săpat - Progresul B. Grădiştea        8-4

Cricovul Cioceni - Olimpia Gornet Cricov               3-2

*Jocul AS Gherghiţa - Sportul Valea Cucului, din etapa a XI-a, nedisputat, a fost omologat cu 3-0.

Clasament

1. Olimpia Cireşanu               12        10        0          2          56-20   30

2. AS Gherghiţa                     12        8          4          0          43-18   28

3. Progresul Bold. Grădiştea 12        8          1          3          34-24   25

4. Avântul Iordăcheanu         11        8          0          3          33-25   24

5. Olimpia Gornet Cricov      12        7          1          4          36-19   22

6. Podgoria Vadu Săpat         12        5          1          6          39-40   16

7. Progresul Tomşani              12        5          1          6          32-38   16

8. Cricovul Cioceni                12        5          1          6          30-39   16

9. Viitorul Iordăcheanu          12        5          0          7          40-34   15

10. Speranţa Olari                  11        4          1          6          24-28   13

11. Voinţa Vadu Părului        11        3          3          5          22-22   12

12. Sportul Valea Cucului      11        3          0          8          21-39   9

13. Tineretul Berceni II          11        2          1          8          16-40   7

14. FC Oţelul Larissa             11        1          0          10        17-57   3


Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Linkedin
rating  rating
(181 vizualizări)
Dacă v-a plăcut acest articol, daţi-ne un like:

In Ploiesti gasiti paine traditionala romaneasca coapta in cuptor cu lemne fara E-uri

Adăugaţi un comentariu:
Folosind un cont de facebook:
sau folosind formularul următor:
Nume:

Email:

Comentariul:

Cod siguranţă:
Codul de securitate




Formula 1: Germanul Nico Rosberg (Mercedes) a câştigat Marele Premiu al Japoniei



Sport

formula 1 germanul nico rosberg mercedes a castigat marele premiu al japoniei
Pilotul german Nico Rosberg (Mercedes) a câştigat duminică, pe circuitul de la Suzuka, Marele Premiu al Japoniei, a 17-a etapă a Campionatului Mondial de Formula 1 Pe locurile următoare s-au clasat Max Verstappen (Red Bull) şi Lewis Hamilton (Mercedes). De remarcat este faptul că sportivul german...


Oaspeţi generoşi la „Zilele Cepturei”: „lupii” au câştigat doar cu 3-1!



Sport

oaspeti generosi la zilele cepturei lupii au castigat doar cu 3-1
Zilele Cepturei au avut invitaţi de marcă anul acesta, Petrolul şi ai săi suporteri făcând spectacol, azi, la orele prânzului, pe stadionul din comună. N-a fost cu mici, bere, pastramă sau must, dar cei circa 800 de spectatori prezenţi la arenă, în majoritatea lor veniţi de la Ploieşti, ce-i...


Petrolul se şi refuză! Portarul Adrian Gheorghe rămâne la Blejoi!



Sport

petrolul se si refuza portarul adrian gheorghe ramane la blejoi
Cine credea că numele Petrolul e ca un magnet pentru toţi fotbaliştii din judeţ iată că s-a cam păcălit! După Dragoş Pârvan, de la CS Cornu, şi Octavian Gânju, de la ACS Băneşti-Urleta, care au şi „scuza” că nu au fost prezenţi la reunirea de pe „Ilie Oană” să simtă ce înseamnă...


Nikita Mescheriakov, al şaptelea baschetbalist transferat de CSM Ploieşti!



Sport

nikita mescheriakov al saptelea baschetbalist transferat de csm ploiesti
Conducerea Clubului Sportiv Municipal Ploieşti continuă seria transferurilor de marcă la echipa masculină de baschet. Sâmbătă după-amiază, managerii ploieşteni au obţinut semnătura pentru următorul sezon a internaţionalului bielorus, Nikita Mescheriakov (28 ani, poziţia 3-4), baschetbalist...


Iubitorii handbalului au întâlnire, joi, la „Olimpia”, cu Cristina Neagu şi compania!



Sport

iubitorii handbalului au intalnire joi la olimpia cu cristina neagu si compania
Cu sprijinul Clubului Sportiv Municipal, echipa naţională de handbal feminin a României se pregăteşte, în această săptămână, la Ploieşti, Sala „Olimpia” fiind gazda antrenamentelor conduse de Tomas Ryde şi Costică Buceschi. „Tricolorele” au intrat în linie dreaptă în perspectiva participării...


Design si programare web: ing. Constantin Iancu
ISSN 2501-8612, ISSN-L 2501-8612
Actualizat la 18 martie 2019
Autentificare
Responsive website newspaper by eng. Constantin Ianc
republicanii.ro