Share on Linkedin
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Facebook
Joi, 19 septembrie 2019 - 7:30:13
republicanii

Campionatul judeţean de fotbal pentru seniori - Rezultate şi clasamente!


14 noiembrie 2016

Două jocuri din etapa programată la finalul săptămânii trecute, din cadrul Ligilor a V-a şi a VI-a a campionatelor organizate de către AJF Prahova, s-au încheiat înainte de timpul regulamentar. Componenţii echipelor Sportul Valea Călugărească şi Sportul Valea Cucului au părăsit terenul de joc mult mai devreme, după ce au rămas în şase jucători, astfel că vor pierde meciurile prin forfait. De unde se poate trage şi concluzia că... Sportul rege nu mai reprezintă o prioritate în localităţile amintite... Iată rezultatele complete:

SUPERLIGA B PRAHOVA - etapa a XV-a

Avântul Tomşani - CS Brazi                         2-0

Unirea Teleajen - Sportul Valea Călugărească

(joc întrerupt în minutul 2, la scorul de 0-0,

după ce echipa oaspete a rămas în 6 jucători)

Viitorul Ariceşti - CS Scorţeni Mislea           4-1

Real Rio Cocoşeşti - Rapid Ibrianu               3-1

Prahova Tg. Vechi - Ştiinţa Albeşti               1-3

Carpaţi MEFIN Sinaia - Voinţa Ciorani       2-3      

Intersport Filipeşti - Rapid Mizil                   1-0

Măgura Trestioara - Brădetul Ştefeşti           1-0

Tineretul Berceni - Petrolul 95 Ploieşti          2-2

Clasament

1. Real Rio Cocoşeşti             15        13        0          2          40-16   39

2. Rapid Mizil                        15        9          3          3          38-27   30

3. Petrolul 95 Ploieşti             15        9          2          4          50-28   29

4. Unirea Teleajen                  14        9          1          4          48-19   28

5. Viitorul Ariceşti                 15        9          1          5          32-20   28

6. Brădetul Ştefeşti                15        9          0          6          44-22   27       

7. Măgura Trestioara              15        8          3          4          41-22   27

8. Intersport Filipeşti              15        8          2          5          29-20   26

9. Tineretul Berceni                15        7          4          4          36-29   25

10. Rapid Ibrianu                   15        7          0          8          36-32   21

11. CS Brazi                           15        6          3          6          25-25   21

12. Ştiinţa Albeşti                  15        6          3          6          26-40   21

13. Avântul Tomşani              15        6          0          9          34-41   18

14. Prahova Tg. Vechi           15        4          1          10        25-39   13

15. Voinţa Ciorani                 15        4          0          11        24-60   12

16. Sportul Valea Călug.        14        2          3          9          21-43   9

17. Carpaţi MEFIN Sinaia     15        2          1          12        14-45   7

18. CS Scorţeni Mislea          15        2          1          12        14-49   7

* Conform deciziei Comitetului de Urgenţă al AJF Prahova, echipele Voinţa Ciorani şi Carpaţi MEFIN Sinaia au fost admise în campionat din etapa a IX-a, pe liniile de clasament ale grupărilor CS Şirna Varniţa şi, respectiv, CSM Ploieşti (ambele retrase din campionat).

LIGA B PRAHOVA - etapa a XII-a

Seria “VĂLENI”

Voinţa Găzarul Surani - Tineretul Gura Vitioarei     0-1

AS Podenii Noi - AS Podenii Noi Valea Dulce       0-4

Steaua Sângeru - AS Podenii Vechi                         2-2

AS Mehedinţa - Luceafărul Drajna                           2-5

Voinţa Măgurele -      Voinţa 2009 Gornet               0-3

Şoimii Apostolache - Petrolul Păcureţi                     2-1

Victoria Olteni - Tinereţea Izvoarele                         1-3

Clasament

1. Voinţa 2009 Gornet           12        8          2          2          53-27   26

2. Voinţa Găzarul Surani        12        8          1          3          39-19              25

3. Luceafărul Drajna              12        8          1          3          38-25   25

4. Tinereţea Izvoarele             12        8          1          3          36-23              25

5. AS Podenii Noi V. Dulce 12        7          1          4          30-22   22

6. AS Podenii Vechi              12        6          2          4          25-23              20

7. Tineretul Gura Vitioarei     12        5          4          3          26-22   19

8. Victoria Olteni                   12        6          1          5          28-27              19

9. Şoimii Apostolache            12        5          2          5          23-28   17

10. Steaua Sângeru                12        4          2          6          28-28              14

11. Voinţa Măgurele              11        4          1          6          22-26   13

12. AS Podenii Noi                12        3          1          8          19-35              10

13. Petrolul Păcureţi               12        0          2          10        14-36   2

14. AS Mehedinţa                  11        0          1          10        16-56              1

Seria “SLĂNIC”

Avântul Bertea - Voinţa Vărbilău                             1-1

Flacăra Mălăieşti - CS Scorţeni Bordeni                   1-3

CSO Slănic - Viitorul Ţipăreşti                                 7-0

Stejarul Goruna C. Mislii - Unirea Tr. Lipăneşti       2-1

AS Găgeni - Muntenia Blejoi                                               7-2

Tricolor Coţofeneşti - Progresul Aluniş                    0-5

Voinţa Livadea - Gloria Vâlcăneşti                          6-2

Clasament

1. Progresul Aluniş                 12        9          1          2          37-14   28

2. Voinţa Livadea                  12        8          2          2          50-26   26

3. CS Scorţeni Bordeni          12        7          3          2          44-13   24

4. Gloria Vâlcăneşti               12        7          2          3          35-23   23

5. CSO Slănic                        12        6          4          2          30-12   22

6. Flacăra Mălăieşti                12        6          2          4          39-28   20

7. AS Găgeni                         12        6          2          4          37-26   20

8. Stejarul Goruna C. Mislii   12        4          5          3          32-31   17

9. Muntenia Blejoi                 11        5          1          5          31-30   16

10. Voinţa Vărbilău               12        4          2          6          23-23   14

11. Avântul Bertea                 11        3          2          6          15-31   11

12. Unirea Tr. Lipăneşti         12        3          1          8          23-39   10

13. Viitorul Ţipăreşti              12        1          1          10        19-52   4

14. Tricolor Coţofeneşti         12        0          0          12        10-77   0

Seria “CÂMPINA”

CS Valea Doftanei - AS Strejnic                  1-0

Sportul Câmpina - Muntenii Câmpina           1-0

Steaua Mărgineni - Juventus Călineşti          3-0

Viitorul Proviţa - ACS Ariceşti                     3-0

Unirea Călineşti - CS Măneşti 2013              3-3

NG Brătăşanca - Avântul Măgureni              3-3

Flacăra Filipeşti de Târg a stat.

Clasament

1. NG Brătăşanca                   11        8          1          2          41-25   25

2. CS Valea Doftanei                        11        8          1          2          29-14              25

3. Avântul Măgureni              11        7          3          1          23-12   24

4. AS Strejnic                                    11        6          2          3          36-13              20

5. CS Măneşti 2013               11        5          5          1          38-25   20

6. Sportul Câmpina                11        6          2          3          26-15              20

7. Muntenii Câmpina             11        5          1          5          32-25   16

8. Viitorul Proviţa de Sus      11        4          2          5          23-29              14

9. Flacăra Filipeşti de Târg     11        4          1          6          23-33   13

10. Steaua Mărgineni             11        3          1          7          16-33              10

11. ACS Ariceşti                    11        2          2          7          24-37   8

12. Unirea Călineşti               11        2          2          7          10-25              8

13. Juventus Călineşti            12        0          1          11        11-46   1

Seria “TERITORIU”

Viitorul Poienarii Burchii - CS Brazi 2                     3-1

Arizona Zalhanaua - Viitorul Predeşti                       4-1

CS Şirna Tăriceni - Tineretul Balta Doamnei            0-4

Unirea Brăteşti - Progresul Puchenii Moşneni          1-0

Petrolul Ologeni - Unirea Bărcăneşti                        4-0

Prahova Tinosu - AS Potigrafu                                 1-1

Tineretul P. Burchii - AS Tg. Vechi Stănceşti          0-1

Clasament

1. Petrolul Ologeni                 12        10        1          1          40-12   31

2. Progresul P. Moşneni         12        9          1          2          44-13   28

3. AS Potigrafu                      12        7          4          1          30-16   25

4. AS Tg. Vechi Stănceşti      12        8          1          3          29-15   25

5. Unirea Brăteşti                   12        8          1          3          14-9     25

6. Tineretul Poienarii Burchii 12        6          1          5          28-19   19

7. Viitorul Poienarii Burchii   12        6          1          5          32-28   19

8. CS Brazi 2                          12        5          2          5          24-26   17

9. Tineretul Balta Doamnei    12        5          2          5          33-41   17

10. Unirea Bărcăneşti             12        3          0          9          22-36   9

11. Viitorul Predeşti               12        2          2          8          23-34   8

12. Prahova Tinosu                12        2          2          8          27-45   8

13. Arizona Zalhanaua           12        2          0          10        13-33   6

14. CS Şirna Tăriceni             12        2          0          10        11-43   6

Seria ”SUD”

CS Brazi Negoieşti - AS Gorgota                 7-0

Progresul Coslegi - AS Româneşti                3-2

Viitorul Puchenii Mari - Vulturul Zănoaga   1-2

Unirea Lacul Turcului - Viitorul Pantazi       2-5

Progresul Bucov - AS Dârvari Coslegi          2-1

AS Puşcaşi - CS Brazi Popeşti                      2-1

AS Pleaşa - CS Măneşti 2013 Băltiţa            4-2

Clasament

1. CS Brazi Negoieşti            12        11        1          0          69-12   34

2. CS Măneşti 2013 Băltiţa    12        10        0          2          53-14   30

3. AS Pleaşa                           11        7          1          3          44-31   22

4. CS Brazi Popeşti                12        6          2          4          31-19   20

5. AS Româneşti                    12        6          2          4          30-29   20

6. AS Gorgota                                   12        6          0          6          30-34   18

7. Viitorul Pantazi                  12        5          2          5          25-30   17

8. Progresul Coslegi               12        5          1          6          28-33   16

9. Vulturul Zănoaga               12        4          2          6          26-43   14

10. AS Dârvari Coslegi          12        4          1          7          16-27   13

11. Viitorul Puchenii Mari     12        2          4          6          24-36   10

12. Unirea Lacul Turcului      11        3          1          7          16-33   10

13. Progresul Bucov               12        3          0          9          13-38   9

14. AS Puşcaşi                       12        2          1          9          12-38   7

Seria ”MIZIL”

Sportul Valea Cucului - Tineretul Berceni II

(joc întrerupt în minutul 23, la scorul de 0-2,

după ce echipa gazdă a rămas în 6 jucători!)

Speranţa Olari - AS Gherghiţa                                  1-1

Olimpia Cireşanu - Avântul Iordăcheanu                 3-1

Viitorul Iordăcheanu - Voinţa Vadu Părului            3-1

FC Oţelul Larissa - Progresul Tomşani                     2-5

Podgoria Vadu Săpat - Progresul B. Grădiştea        8-4

Cricovul Cioceni - Olimpia Gornet Cricov               3-2

*Jocul AS Gherghiţa - Sportul Valea Cucului, din etapa a XI-a, nedisputat, a fost omologat cu 3-0.

Clasament

1. Olimpia Cireşanu               12        10        0          2          56-20   30

2. AS Gherghiţa                     12        8          4          0          43-18   28

3. Progresul Bold. Grădiştea 12        8          1          3          34-24   25

4. Avântul Iordăcheanu         11        8          0          3          33-25   24

5. Olimpia Gornet Cricov      12        7          1          4          36-19   22

6. Podgoria Vadu Săpat         12        5          1          6          39-40   16

7. Progresul Tomşani              12        5          1          6          32-38   16

8. Cricovul Cioceni                12        5          1          6          30-39   16

9. Viitorul Iordăcheanu          12        5          0          7          40-34   15

10. Speranţa Olari                  11        4          1          6          24-28   13

11. Voinţa Vadu Părului        11        3          3          5          22-22   12

12. Sportul Valea Cucului      11        3          0          8          21-39   9

13. Tineretul Berceni II          11        2          1          8          16-40   7

14. FC Oţelul Larissa             11        1          0          10        17-57   3


Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Linkedin
rating  rating
(178 vizualizări)
Dacă v-a plăcut acest articol, daţi-ne un like:

In Ploiesti gasiti paine traditionala romaneasca coapta in cuptor cu lemne fara E-uri

Adăugaţi un comentariu:
Folosind un cont de facebook:
sau folosind formularul următor:
Nume:

Email:

Comentariul:

Cod siguranţă:
Codul de securitate




Doar 500 de bilete vândute până aseară pentru „evenimentul Liverpool 1966”. Vezi programul manifestării!



Sport

doar 500 de bilete vandute pana aseara pentru evenimentul liverpool 1966 vezi programul manifestarii
După ce, miercuri seară, chiar în ziua în care s-au împlinit 50 de ani de la marea victorie cu Liverpool, a avut loc dineul oficial, mâine, pe stadionul „Ilie Oană”, se va desfăşura manifestarea propriu-zisă, dedicată şi suporterilor, prin care se va marca succesul din 1966. Până aseară,...


Trofeul Memorialului „Viorel Mateianu”, în vitrina echipei Flacăra Moreni!



Sport

trofeul memorialului viorel mateianu in vitrina echipei flacara moreni
În organizarea singurei formaţii prahovene de Liga a 3-a, Petrolistul Boldeşti, ediţia din acest an a Memorialul „Viorel Mateianu” a revenit echipei dâmboviţene Flacăra Moreni. Turneul ajuns la numărul 7 a avut o evoluţie mai puţin obişnuită, întrucât s-au desfăşurat doar două jocuri, între...


Handbalistele de la CSM Ploieşti şi-au reluat antrenamentele



Sport

handbalistele de la csm ploiesti si-au reluat antrenamentele
După aproape două luni de pauză, echipa de handbal feminin a Clubului Sportiv Municipal Ploieşti s-a reunit, aseară, la Sala Sporturilor Olimpia, pentru primul antrenament al verii. Staff-ul tehnic format din Neven Hrupec, Daniel Gheorghe şi Iulian Emancipatu a avut la dispoziţie 17...


Alexandrion Group, din nou alături de Petrolul!



Sport

alexandrion group din nou alaturi de petrolul
Alexandrion Group România se întoarce lângă „lupii galbeni”. Unul dintre susţinătorii importanţi ai Petrolului din ultimii ani a decis să fie alături de noua echipă a oraşului chiar şi în Liga a IV-a, astfel că, joi, va fi oficializat noul parteneriat cu gruparea galben-albastră. Evenimentul se...


Specialiştii „cupei”, de la Păuleşti: alţii la rând!



Sport

specialistii cupei de la paulesti altii la rand
Campioana judeţeană CS Păuleşti poate fi considerată specialista fazei naţionale a Cupei României, după ce a reuşit, şi în acest sezon, să repete isprava din sezonul precedent. După 4-3 cu Voinţa Lanurile (Buzău) şi 3-1 cu Urban Titu (Dâmboviţa), ieri, elevii lui Iulius Mărgărit au mai făcut...


Design si programare web: ing. Constantin Iancu
ISSN 2501-8612, ISSN-L 2501-8612
Actualizat la 18 martie 2019
Autentificare
Responsive website newspaper by eng. Constantin Ianc
republicanii.ro