Share on Linkedin
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Facebook
Marţi, 11 august 2020 - 1:08:23
republicanii

Campionatul judeţean de fotbal pentru seniori - Rezultate şi clasamente!


22 noiembrie 2016

La finalul săptămânii trecute s-a desfăşurat ultima etapă a turului din cadrul celor şase serii ale Ligii B Prahova. Se poate remarca faptul că doar echipa Tricolorul Coţofeneşti (seria „SLĂNIC”) nu a reuşit să câştige niciun joc în prima parte a sezonului, fiind o premieră negativă în acest sens. În schimb, SuperLiga B Prahova a continuat cu runda a XVI-a (penultima a turului), etapă în care s-au înregistrat cinci rezultate de 3-1, din nouă posibile, iar alte două întâlniri fiind aproape să se încheie cu acelaşi scor. Iată rezultatele complete, neomologate:

SUPERLIGA B PRAHOVA - etapa a XVI-a

CS Brazi - Unirea Teleajen                                        1-1

Avântul Tomşani - Prahova Tg. Vechi                      3-1

Rapid Mizil - Carpaţi MEFIN Sinaia                                    1-3

Petrolul 95 Ploieşti - Măgura Trestioara                    3-3

Brădetul Ştefeşti - Intersport Filipeşti                      2-3

CS Scorţeni Mislea - Tineretul Berceni                     1-3

Rapid Ibrianu - Viitorul Ariceşti                               1-3

Sportul Valea Călugărească - Real Rio Cocoşeşti     1-3

Voinţa Ciorani - Ştiinţa Albeşti                                4-0

*Jocul Unirea Teleajen - Sportul Valea Călugărească, din etapa a XV-a, (întrerupt în minutul 2, la scorul de 0-0), a fost omologat cu 3-0.

Clasament

1. Real Rio Cocoşeşti             16        14        0          2          43-17              42

2. Unirea Teleajen                  16        10        2          4          52-20              32

3. Viitorul Ariceşti Rahtivani 16        10        1          5          35-21              31

4. Petrolul 95 Ploieşti             16        9          3          4          53-31              30

5. Rapid Mizil                        16        9          3          4          39-30              30

6. Intersport Filipeşti              16        9          2          5          32-22              29

7. Măgura Trestioara              16        8          4          4          44-25              28

8. Tineretul Berceni                16        8          4          4          39-30              28

9. Brădetul Ştefeşti                16        9          0          7          46-25              27

10. CS Brazi                           16        6          4          6          26-26              22

11. Rapid Ibrianu                   16        7          0          9          37-35              21

12. Avântul Tomşani              16        7          0          9          37-42              21

13. Ştiinţa Albeşti                  16        6          3          7          26-44              21

14. Voinţa Ciorani*               16        5          0          11        28-60              15

15. Prahova Tg. Vechi           16        4          1          11        26-42              13

16. Carpaţi MEFIN Sinaia*   16        3          1          12        17-46              10

17. Sportul Valea Călug.        16        2          3          11        22-49              9

18. CS Scorţeni Mislea          16        2          1          13        15-52              7

*Conform deciziei Comitetului de Urgenţă al AJF Prahova, echipele Voinţa Ciorani şi Carpaţi MEFIN Sinaia au fost admise în campionat din etapa a IX-a, pe liniile de clasament ale grupărilor CS Şirna Varniţa şi, respectiv, CSM Ploieşti (ambele retrase din campionat).

LIGA B PRAHOVA - etapa a XIII-a (ultima a turului)

Seria „VĂLENI”

Tinereţea Izvoarele - Voinţa Găzarul Surani

(echipa oaspete a anunţat că nu se prezintă la joc)

Tineretul Gura Vitioarei - AS Podenii Noi               4-2

AS Podenii Noi Valea Dulce - Steaua Sângeru        2-2

AS Podenii Vechi - AS Mehedinţa                           1-2

Luceafărul Drajna - Voinţa Măgurele                       5-0

Voinţa 2009 Gornet - Şoimii Apostolache                4-2

Petrolul Păcureţi - Victoria Olteni                             0-2

Clasament

1. Voinţa 2009 Gornet           13        9          2          2          57-29              29

2. Luceafărul Drajna              13        9          1          3          43-25              28

3. Voinţa Găzarul Surani        12        8          1          3          39-19              25

4. Tinereţea Izvoarele             12        8          1          3          36-23              25

5. Podenii Noi Valea Dulce   13        7          2          4          32-24              23

6. Tineretul Gura Vitioarei     13        6          4          3          30-24              22

7. Victoria Olteni                   13        7          1          5          30-27              22

8. AS Podenii Vechi              13        6          2          5          26-25              20

9. Şoimii Apostolache            13        5          2          6          25-32              17

10. Steaua Sângeru                13        4          3          6          30-30              15

11. Voinţa Măgurele              12        4          1          7          22-31              13

12. AS Podenii Noi                13        3          1          9          21-39              10

13. AS Mehedinţa                  12        1          1          10        18-57              4

14. Petrolul Păcureţi               13        0          2          11        14-38              2

Seria „SLĂNIC”

Gloria Vâlcăneşti - Avântul Bertea               3-1

Voinţa Vărbilău - Flacăra Mălăieşti               2-1

CS Scorţeni Bordeni - CSO Slănic               2-1

Viitorul Ţipăreşti - Stejarul Goruna               1-5

Unirea Tr. Lipăneşti - AS Găgeni                  0-2

Muntenia Blejoi - Tricolor Coţofeneşti         8-0

Progresul Aluniş - Voinţa Livadea                2-2

Clasament

1. Progresul Aluniş                 13        9          2          2          39-16              29

2. CS Scorţeni Bordeni          13        8          3          2          46-14              27

3. Voinţa Livadea                  13        8          3          2          52-28              27

4. Gloria Vâlcăneşti               13        8          2          3          38-24              26

5. AS Găgeni                         13        7          2          4          39-26              23

6. CSO Slănic                        13        6          4          3          31-14              22

7. Flacăra Mălăieşti                13        6          2          5          40-30              20

8. Stejarul Goruna C. Mislii   13        5          5          3          37-32              20

9. Muntenia Blejoi                 12        6          1          5          39-30              19

10. Voinţa Vărbilău               13        5          2          6          25-24              17

11. Avântul Bertea                 12        3          2          7          16-34              11

12. Unirea Tr. Lipăneşti         13        3          1          9          23-41              10

13. Viitorul Ţipăreşti              13        1          1          11        20-57              4

14. Tricolor Coţofeneşti         13        0          0          13        10-85              0

Seria „CÂMPINA”

Avântul Măgureni - CS Valea Doftanei        2-2      

AS Strejnic - Sportul Câmpina                      5-3

Muntenii Câmpina - Steaua Mărgineni          8-1

Flacăra Filipeşti - Viitorul Proviţa de Sus     2-3

ACS Ariceşti - Unirea Călineşti                    4-0

CS Măneşti 2013 - NG Brătăşanca               1-2

Juventus Călineşti a stat.

Clasament

1. NG Brătăşanca                   12        9          1          2          43-26              28

2. CS Valea Doftanei             12        8          2          2          31-16              26

3. Avântul Măgureni              12        7          4          1          25-14              25

4. AS Strejnic                         12        7          2          3          41-16              23

5. CS Măneşti 2013               12        5          5          2          39-27              20

6. Sportul Câmpina                12        6          2          4          29-20              20

7. Muntenii Câmpina 2016    12        6          1          5          40-26              19

8. Viitorul Proviţa de Sus      12        5          2          5          26-31              17

9. Flacăra Filipeşti de Târg     12        4          1          7          25-36              13

10. ACS Ariceşti                    12        3          2          7          28-37              11

11. Steaua Mărgineni             12        3          1          8          17-41              10

12. Unirea Călineşti 2016      12        2          2          8          10-29              8

13. Juventus Călineşti              12        0          1          11        11-46              1

Seria „TERITORIU”

AS Tg. Vechi Stănceşti - Viitorul P. Burchii                        5-0

CS Brazi 2 - Arizona Zalhanaua                               3-1                 

Viitorul Predeşti - CS Şirna Tăriceni                         4-0

Tineretul Balta Doamnei - Unirea Brăteşti                3-1

Progresul Puchenii Moşneni - Petrolul Ologeni        2-3

Unirea Bărcăneşti - Prahova Tinosu                          6-4

AS Potigrafu - Tineretul Poienarii Burchii                5-0

Clasament

1. Petrolul Ologeni                 13        11        1          1          43-14              34

2. Progresul Pucheni              13        9          1          3          46-16              28

3. AS Potigrafu                      13        8          4          1          35-16              28

4. AS Tg. Vechi Stănceşti      13        9          1          3          34-15              28

5. Unirea Brăteşti                   13        8          1          4          15-12              25

6. CS Brazi 2                          13        6          2          5          27-27              20

7. Tineretul Balta Doamnei    13        6          2          5          36-42              20

8. Tineretul Poienarii Burchii 13        6          1          6          28-24              19

9. Viitorul Poienarii Burchii   13        6          1          6          32-33              19

10. Unirea Bărcăneşti             13        4          0          9          28-40              12

11. Viitorul Predeşti               13        3          2          8          27-34              11

12. Prahova Tinosu                13        2          2          9          31-51              8

13. Arizona Zalhanaua           13        2          0          11        14-36              6

14. CS Şirna Tăriceni             13        2          0          11        11-47              6

Seria „SUD”

CS Măneşti 2013 Băltiţa - CS Brazi Negoieşti         2-3

AS Gorgota - Progresul Coslegi                                4-1

AS Româneşti - Viitorul Puchenii Mari                    4-1

Vulturul Zănoaga - Unirea Lacul Turcului                3-1

Viitorul Pantazi - Progresul Bucov                           1-2

AS Dârvari Coslegi - AS Puşcaşi                              3-0

CS Brazi Popeşti - AS Pleaşa                                   1-4

Clasament

1. CS Brazi Negoieşti            13        12        1          0          72-14              37

2. CS Măneşti 2013 Băltiţa    13        10        0          3          55-17              30

3. AS Pleaşa                           12        8          1          3          48-32              25

4. AS Româneşti                    13        7          2          4          34-30              23

5. AS Gorgota                                   13        7          0          6          34-35              21

6. CS Brazi Popeşti                13        6          2          5          32-23              20

7. Viitorul Pantazi                  13        5          2          6          26-32              17

8. Vulturul Zănoaga               13        5          2          6          29-44              17

9. Progresul Coslegi               13        5          1          7          29-37              16

10. AS Dârvari Coslegi          13        5          1          7          19-27              16

11. Progresul Bucov               13        4          0          9          15-39              12

12. Viitorul Puchenii Mari     13        2          4          7          25-40              10

13. Unirea Lacul Turcului      12        3          1          8          17-36              10

14. AS Puşcaşi                       13        2          1          10        12-41              7

Seria „MIZIL”

Olimpia Gornet Cricov - Sportul Valea Cucului       4-2

Tineretul Berceni II - Speranţa Olari                         3-0

AS Gherghiţa - Olimpia Cireşanu                             4-0

Avântul Iordăcheanu - Viitorul Iordăcheanu                       0-3

Voinţa Vadu Părului - FC Oţelul Larissa                  nedisputat

Progresul Tomşani - Podgoria Vadu Săpat               6-3

Progresul Boldeşti Grădiştea - Cricovul Cioceni      3-2

*Jocul Sportul Valea Cucului - Tineretul Berceni II, din etapa a XII-a (întrerupt în minutul 23, la scorul de 0-2), a fost omologat cu 0-3.

**Jocul Cricovul Cioceni - Olimpia Gornet Cricov, din etapa a XII-a (pe teren: 3-2), a fost omologat cu 0-3.

Clasament

1. AS Gherghiţa                     13        9          4          0          47-18              31

2. Olimpia Cireşanu               13        10        0          3          56-24              30

3. Olimpia Gornet Cricov      13        9          1          3          41-18              28

4. Progresul Bold. Grădiştea  13        9          1          3          37-26              28

5. Avântul Iordăcheanu         12        8          0          4          33-28              24

6. Progresul Tomşani              13        6          1          6          38-41              19

7. Viitorul Iordăcheanu          13        6          0          7          43-34              18

8. Podgoria Vadu Săpat         13        5          1          7          42-46              16

9. Speranţa Olari                    12        4          1          7          24-31              13

10. Cricovul Cioceni              13        4          1          8          29-43              13

11. Tineretul Berceni II          13        4          1          8          22-40              13

12. Voinţa Vadu Părului        11        3          3          5          22-22              12

13. Sportul Valea Cucului      13        3          0          10        23-46              9

14. FC Oţelul Larissa             11        1          0          10        17-57              3


Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Linkedin
rating
(123 vizualizări)
Dacă v-a plăcut acest articol, daţi-ne un like:

In Ploiesti gasiti paine traditionala romaneasca coapta in cuptor cu lemne fara E-uri

Adăugaţi un comentariu:
Folosind un cont de facebook:
sau folosind formularul următor:
Nume:

Email:

Comentariul:

Cod siguranţă:
Codul de securitate




Vezi unde a ajuns fostul petrolist Alexandru Benga!



Sport

vezi unde a ajuns fostul petrolist alexandru benga
Fostul jucător al Petrolului, Alexandru Benga, s-a transferat în Cipru! Fotbalistul originar din Braşov a semnat un contract pe un an de zile cu formaţia cipriotă Ermis Aradippou, ocupanta locului al 8-lea în sezonul trecut. "Am venit în Cipru în urmă cu două săptămâni. Sunt coleg cu Sârghi,...


12 echipe continuă cursa în Cupa „Moş Crăciun” la minifotbal!



Sport

12 echipe continua cursa in cupa mos craciun la minifotbal
La finalul săptămânii trecute, sălile de sport din Blejoi şi Băicoi au găzduit faza preliminară a celei de-a XXIV-a ediţii a Cupei „Moş Crăciun” la minifotbal, competiţie organizată de Asociaţia Judeţeană de Fotbal Prahova. Au fost 12 grupe în această primă fază, iar câştigătoarele acestora...


Tânăr şi neliniştit: Pelé s-a căsătorit pentru a treia oară!



Sport

tanar si nelinistit pele s-a casatorit pentru a treia oara
Conform Gazetei Sporturilor, brazilianul Pelé s-a căsătorit în această seară pentru a treia oară! Aleasa este Marcia Cibele Aoki (50 de ani), cu care a avut o relaţie în ultimii şase ani. Nunta celor doi ar fi trebuit să aibă loc în urmă cu câţiva ani, dar ceremonia a fost amânată...


Petrolul - AFC Băneşti e sâmbătă, de la ora 15.00. Vezi programul casei de bilete!



Sport

petrolul - afc banesti e sambata de la ora 1500 vezi programul casei de bilete
Petrolul joacă, sâmbătă, în etapa a XI-a a Ligii A Prahova, cu AFC Băneşti-Urleta, iar conducerea clubului a stabilit că meciul de pe stadionul „Ilie Oană” va avea loc începând cu ora 15.00. Biletele pentru confruntarea de sâmbătă se vor pune în vânzare începând de mâine şi vor putea fi...


Spectacolul a început!



Sport

spectacolul a inceput
Liga Campionilor, magnetul care atrage cu aceeaşi forţă atât jucătorii, cât şi microbiştii, s-a pus în mişcare marţi seară, odată cu primele meciuri din faza grupelor. Oricât am fi de atraşi de Premier League, La Liga, Serie A sau Bundesliga, rămâne senzaţia că doar Liga Campionilor redă...


Design si programare web: ing. Constantin Iancu
ISSN 2501-8612, ISSN-L 2501-8612
Actualizat la 2 decembrie 2019
Autentificare
Responsive website newspaper by eng. Constantin Ianc
republicanii.ro