Share on Linkedin
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Facebook
Joi, 28 ianuarie 2021 - 6:31:42
republicanii

Campionatul judeţean de fotbal pentru seniori - Rezultate şi clasamente finale ale turului!


29 noiembrie 2016

În fotbalul judeţean s-a tras, în weekend, cortina şi peste competiţia rezervată echipelor din Superliga B şi Liga B Prahova. S-a disputat ultima etapă în Supeliga B Prahova, iar în seriile de Liga B au fost câteva restanţe care au mai avut loc la sfârşitul săptămânii trecute. Iată care au fost rezultatele şi cum arată clasamentele la finalul turului:

SUPERLIGA B PRAHOVA - etapa a XVII-a

Unirea Teleajen Ploiesti - Avântul Tomşani              11-0

Viitorul Ariceşti - Sportul Valea Călugărească         5-0

Real Rio Cocoşeşti - CS Brazi                                  5-1

Prahova Târgşorul Vechi - Voinţa Ciorani                1-1

Carpaţi MEFIN Sinaia - Brădetul Ştefeşti                4-2

Ştiinţa Albeşti - Rapid Mizil                                     0-1

Intersport Filipeşti - Petrolul 95 Ploieşti                   2-2      

Măgura Trestioara - CS Scorţeni Mislea                   5-2

Tineretul Berceni - Rapid Ibrianu                             3-3

Clasament

1. Real Rio Cocoşeşti             17        15        0          2          48-18              45

2. Unirea Teleajen Ploiesti     17        11        2          4          63-20              35

3. Viitorul Ariceşti Rahtivani 17        11        1          5          40-21              34

4. Rapid Mizil                        17        10        3          4          40-30              33

5. Petrolul 95 Ploieşti             17        9          4          4          55-33              31

6. Măgura Trestioara              17        9          4          4          49-27              31

7. Intersport Filipeşti de Târg            17        9          3          5          34-24              30

8. Tineretul Berceni                17        8          5          4          42-33              29

9. Brădetul Ştefeşti                17        9          0          8          48-29              27

10. Rapid Ibrianu                   17        7          1          9          40-38              22

11. CS Brazi                           17        6          4          7          27-31              22

12. Avântul Tomşani              17        7          0          10        37-53              21

13. Ştiinţa Albeşti                  17        6          3          8          26-45              21

14. Voinţa Ciorani*               17        5          1          11        29-61              16

15. Prahova Târgşorul Vechi  17        4          2          11        27-43              14

16. Carpaţi MEFIN Sinaia*   17        4          1          12        21-48              13

17. Sportul Valea Călug.        17        2          3          12        22-54              9

18. CS Scorţeni Mislea          17        2          1          14        17-57              7

*Conform deciziei Comitetului de Urgenţă al AJF Prahova, echipele Voinţa Ciorani şi Carpaţi MEFIN Sinaia au fost admise în campionat din etapa a IX-a, pe liniile de clasament ale grupărilor CS Şirna Varniţa şi, respectiv, CSM Ploieşti (ambele retrase din campionat).

LIGA B PRAHOVA

Seria „VĂLENI”

Joc restant din etapa a VII-a:           

Voinţa Măgurele - AS Mehedinţa                 4-0      

*Jocul Tinereţea Izvoarele - Voinţa Găzarul Surani, din etapa a XIII-a, nedisputat, a fost omologat cu 3-0.

Clasament

1. Voinţa 2009 Gornet           13        9          2          2          57-29              29

2. Luceafărul Drajna              13        9          1          3          43-25              28

3. Tinereţea Izvoarele             13        9          1          3          39-23              28

4.  Voinţa Găzarul Surani       13        8          1          4          39-22              25

5. Podenii Noi Valea Dulce   13        7          2          4          32-24              23

6. Tineretul Gura Vitioarei     13        6          4          3          30-24              22

7. Victoria Olteni                   13        7          1          5          30-27              22

8. AS Podenii Vechi              13        6          2          5          26-25              20

9. Şoimii Apostolache            13        5          2          6          25-32              17

10. Voinţa Măgurele              13        5          1          7          26-31              16

11. Steaua Sângeru                13        4          3          6          30-30              15

12. AS Podenii Noi                13        3          1          9          21-39              10

13. AS Mehedinţa                  13        1          1          11        18-61              4

14. Petrolul Păcureţi               13        0          2          11        14-38              2

Seria „SLĂNIC”

Joc restant din etapa a VIII-a:          

Avântul Bertea - Muntenia Blejoi     5-1

Clasament

1. Progresul Aluniş                 13        9          2          2          39-16              29

2. CS Scorţeni Bordeni          13        8          3          2          46-14              27

3. Voinţa Livadea                  13        8          3          2          52-28              27

4. Gloria Vâlcăneşti               13        8          2          3          38-24              26

5. AS Găgeni                         13        7          2          4          39-26              23

6. CSO Slănic                        13        6          4          3          31-14              22

7. Flacăra Mălăieşti                13        6          2          5          40-30              20

8. Stejarul Goruna C. Mislii   13        5          5          3          37-32              20

9. Muntenia Blejoi                  13        6          1          6          40-35              19

10. Voinţa Vărbilău               13        5          2          6          25-24              17

11. Avântul Bertea                 13        4          2          7          21-35              14

12. Unirea Tr. Lipăneşti         13        3          1          9          23-41              10

13. Viitorul Ţipăreşti              13        1          1          11        20-57              4

14. Tricolor Coţofeneşti         13        0          0          13        10-85              0

Seria „TERITORIU”

Jocul Tineretul Balta Doamnei - Unirea Brăteşti, din etapa a XIII-a, pe teren 3-1, a fost omologat cu 0-3.

Clasament

1. Petrolul Ologeni                 13        11        1          1          43-14              34

2. Progresul Puch. Moşneni   13        9          1          3          46-16              28

3. AS Potigrafu                      13        8          4          1          35-16              28

4. AS Tg. Vechi Stănceşti      13        9          1          3          34-15              28

5. Unirea Brăteşti                   13        9          1          3          17-9                28

6. CS Brazi 2                          13        6          2          5          27-27              20

7. Tineretul Poienarii Burchii 13        6          1          6          28-24              19

8. Viitorul Poienarii Burchii   13        6          1          6          32-33              19

9. Tineretul Balta Doamnei    13        5          2          6          33-44              17

10. Unirea Bărcăneşti             13        4          0          9          28-40              12

11. Viitorul Predeşti               13        3          2          8          27-34              11

12. Prahova Tinosu                13        2          2          9          31-51              8

13. Arizona Zalhanaua           13        2          0          11        14-36              6

14. CS Şirna Tăriceni             13        2          0          11        11-47              6

Seria „SUD”

Joc restant din etapa a IX-a:

AS Pleaşa - Unirea Lacul Turcului    6-1

Clasament

1. CS Brazi Negoieşti            13        12        1          0          72-14              379

2. CS Măneşti 2013 Băltiţa    13        10        0          3          55-17              30

3. AS Pleaşa                           13        9          1          3          54-33              28

4. AS Româneşti                    13        7          2          4          34-30              23

5. AS Gorgota                                   13        7          0          6          34-35              21

6. CS Brazi Popeşti                13        6          2          5          32-23              20

7. Viitorul Pantazi                  13        5          2          6          26-32              17

8. Vulturul Zănoaga               13        5          2          6          29-44              17

9. Progresul Coslegi               13        5          1          7          29-37              16

10. AS Dârvari Coslegi          13        5          1          7          19-27              16

11. Progresul Bucov               13        4          0          9          15-39              12

12. Viitorul Puchenii Mari     13        2          4          7          25-40              10

13. Unirea Lacul Turcului      13        3          1          9          18-42              10

14. AS Puşcaşi                       13        2          1          10        12-41              7

Seria „MIZIL”

Jocuri restante:

Oţelul Larissa - Speranţa Olari                      nedisputat

Avântul Iordăcheanu - Voinţa Vadu Părului            2-3

Clasament

1. AS Gherghiţa                     13        9          4          0          47-18              31

2. Olimpia Cireşanu               13        10        0          3          56-24              30

3. Olimpia Gornet Cricov      13        9          1          3          41-18              28

4. Progresul Bold. Grădiştea  13        9          1          3          37-26              28

5. Avântul Iordăcheanu         13        8          0          5          35-31              24

6. Progresul Tomşani              13        6          1          6          38-41              19

7. Viitorul Iordăcheanu          13        6          0          7          43-34              18

8. Voinţa Vadu Părului          13        5          3          5          28-24              18

9. Podgoria Vadu Săpat         13        5          1          7          42-46              16

10. Speranţa Olari                  12        4          1          7          24-31              13

11. Cricovul Cioceni              13        4          1          8          29-43              13

12. Tineretul Berceni II          13        4          1          8          22-40              13

13. Sportul Valea Cucului      13        3          0          10        23-46              9

14. FC Oţelul Larissa             12        1          0          11        17-60              3


Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Linkedin
rating  rating  rating
(233 vizualizări)
Dacă v-a plăcut acest articol, daţi-ne un like:

In Ploiesti gasiti paine traditionala romaneasca coapta in cuptor cu lemne fara E-uri

Adăugaţi un comentariu:
Folosind un cont de facebook:
sau folosind formularul următor:
Nume:

Email:

Comentariul:

Cod siguranţă:
Codul de securitate




Programul turului Ligii A Prahova



Sport

programul turului ligii a prahova
Asociaţia Judeţeană de Fotbal Prahova a făcut public programul complet al turului Ligii A Prahova, competiţie devenită extrem de interesantă în sezonul 2016-2017 prin apariţia Petrolului ’52 Ploieşti. Aşa cum aţi putut afla, startul campionatului a fost amânat cu o săptămână, de pe 13, pe...


CSM Ploieşti face mâine deplasarea la Cisnădie, pentru meciul cu Măgura!



Sport

csm ploiesti face maine deplasarea la cisnadie pentru meciul cu magura
Handbalistele de la CSM Ploieşti joacă, mâine, în etapa a VIII-a a Ligii Naţionale, în deplasare, cu Măgura Cisnădie, antrenorul Daniel Gheorghe urmând să conteze, la fel ca şi la partidele anterioare, aproape în exclusivitate pe junioarele I ale clubului. Lotul va fi stabilit în această seară,...


Vezi cine va arbitra partida Avântul Măneciu - Petrolul Ploieşti!



Sport

vezi cine va arbitra partida avantul maneciu - petrolul ploiesti
Comisia Judeţeană de Arbitri a făcut publice, în această seară, brigăzile care vor oficia la meciurile etapei a XII-a a Ligii A Prahova, programate să se dispute în acest weekend. Cea mai interesantă confruntare, cea de duminică, de la Măneciu, dintre Avântul şi Petrolul, i-a fost...


Peluza Latină, decizie inedită! Interzişi în tribună, dar prezenţi la arenă pentru a susţine Petrolul!



Sport

peluza latina decizie inedita interzisi in tribuna dar prezenti la arena pentru a sustine petrolul
În această seară, liderii suporterilor petrolişti reuniţi în Peluza Latină au făcut un anunţ important, ei transmiţând, prin intermediul propriei pagini de facebook, decizia pe care au luat-o: fanii interzişi timp de un an de jandarmerie se vor implica în controlul biletelor la porţile arenei...


„Prelungiri” în discuţiile dintre Primăria Ploieşti şi Dan Capră!



Sport

prelungiri in discutiile dintre primaria ploiesti si dan capra
Preconizat să vină ieri, răspunsul lui Dan Capră în privinţa unei cedări „amiabile” a mărcii şi a siglei FC Petrolul către Primăria Ploieşti s-a lăsat aşteptat. Astăzi, finanţatorul „galben-albaştrilor” a fost contactat şi a propus ca, mâine, să aibă loc o întâlnire decisivă între reprezentanţi...


Design si programare web: ing. Constantin Iancu
ISSN 2501-8612, ISSN-L 2501-8612
Actualizat la 2 decembrie 2019
Autentificare
Responsive website newspaper by eng. Constantin Ianc
republicanii.ro