Share on Linkedin
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Facebook
Luni, 23 octombrie 2017 - 3:22:30
republicanii

Campionatul judeţean de fotbal pentru seniori - Rezultate şi clasamente finale ale turului!


29 noiembrie 2016

În fotbalul judeţean s-a tras, în weekend, cortina şi peste competiţia rezervată echipelor din Superliga B şi Liga B Prahova. S-a disputat ultima etapă în Supeliga B Prahova, iar în seriile de Liga B au fost câteva restanţe care au mai avut loc la sfârşitul săptămânii trecute. Iată care au fost rezultatele şi cum arată clasamentele la finalul turului:

SUPERLIGA B PRAHOVA - etapa a XVII-a

Unirea Teleajen Ploiesti - Avântul Tomşani              11-0

Viitorul Ariceşti - Sportul Valea Călugărească         5-0

Real Rio Cocoşeşti - CS Brazi                                  5-1

Prahova Târgşorul Vechi - Voinţa Ciorani                1-1

Carpaţi MEFIN Sinaia - Brădetul Ştefeşti                4-2

Ştiinţa Albeşti - Rapid Mizil                                     0-1

Intersport Filipeşti - Petrolul 95 Ploieşti                   2-2      

Măgura Trestioara - CS Scorţeni Mislea                   5-2

Tineretul Berceni - Rapid Ibrianu                             3-3

Clasament

1. Real Rio Cocoşeşti             17        15        0          2          48-18              45

2. Unirea Teleajen Ploiesti     17        11        2          4          63-20              35

3. Viitorul Ariceşti Rahtivani 17        11        1          5          40-21              34

4. Rapid Mizil                        17        10        3          4          40-30              33

5. Petrolul 95 Ploieşti             17        9          4          4          55-33              31

6. Măgura Trestioara              17        9          4          4          49-27              31

7. Intersport Filipeşti de Târg            17        9          3          5          34-24              30

8. Tineretul Berceni                17        8          5          4          42-33              29

9. Brădetul Ştefeşti                17        9          0          8          48-29              27

10. Rapid Ibrianu                   17        7          1          9          40-38              22

11. CS Brazi                           17        6          4          7          27-31              22

12. Avântul Tomşani              17        7          0          10        37-53              21

13. Ştiinţa Albeşti                  17        6          3          8          26-45              21

14. Voinţa Ciorani*               17        5          1          11        29-61              16

15. Prahova Târgşorul Vechi  17        4          2          11        27-43              14

16. Carpaţi MEFIN Sinaia*   17        4          1          12        21-48              13

17. Sportul Valea Călug.        17        2          3          12        22-54              9

18. CS Scorţeni Mislea          17        2          1          14        17-57              7

*Conform deciziei Comitetului de Urgenţă al AJF Prahova, echipele Voinţa Ciorani şi Carpaţi MEFIN Sinaia au fost admise în campionat din etapa a IX-a, pe liniile de clasament ale grupărilor CS Şirna Varniţa şi, respectiv, CSM Ploieşti (ambele retrase din campionat).

LIGA B PRAHOVA

Seria „VĂLENI”

Joc restant din etapa a VII-a:           

Voinţa Măgurele - AS Mehedinţa                 4-0      

*Jocul Tinereţea Izvoarele - Voinţa Găzarul Surani, din etapa a XIII-a, nedisputat, a fost omologat cu 3-0.

Clasament

1. Voinţa 2009 Gornet           13        9          2          2          57-29              29

2. Luceafărul Drajna              13        9          1          3          43-25              28

3. Tinereţea Izvoarele             13        9          1          3          39-23              28

4.  Voinţa Găzarul Surani       13        8          1          4          39-22              25

5. Podenii Noi Valea Dulce   13        7          2          4          32-24              23

6. Tineretul Gura Vitioarei     13        6          4          3          30-24              22

7. Victoria Olteni                   13        7          1          5          30-27              22

8. AS Podenii Vechi              13        6          2          5          26-25              20

9. Şoimii Apostolache            13        5          2          6          25-32              17

10. Voinţa Măgurele              13        5          1          7          26-31              16

11. Steaua Sângeru                13        4          3          6          30-30              15

12. AS Podenii Noi                13        3          1          9          21-39              10

13. AS Mehedinţa                  13        1          1          11        18-61              4

14. Petrolul Păcureţi               13        0          2          11        14-38              2

Seria „SLĂNIC”

Joc restant din etapa a VIII-a:          

Avântul Bertea - Muntenia Blejoi     5-1

Clasament

1. Progresul Aluniş                 13        9          2          2          39-16              29

2. CS Scorţeni Bordeni          13        8          3          2          46-14              27

3. Voinţa Livadea                  13        8          3          2          52-28              27

4. Gloria Vâlcăneşti               13        8          2          3          38-24              26

5. AS Găgeni                         13        7          2          4          39-26              23

6. CSO Slănic                        13        6          4          3          31-14              22

7. Flacăra Mălăieşti                13        6          2          5          40-30              20

8. Stejarul Goruna C. Mislii   13        5          5          3          37-32              20

9. Muntenia Blejoi                  13        6          1          6          40-35              19

10. Voinţa Vărbilău               13        5          2          6          25-24              17

11. Avântul Bertea                 13        4          2          7          21-35              14

12. Unirea Tr. Lipăneşti         13        3          1          9          23-41              10

13. Viitorul Ţipăreşti              13        1          1          11        20-57              4

14. Tricolor Coţofeneşti         13        0          0          13        10-85              0

Seria „TERITORIU”

Jocul Tineretul Balta Doamnei - Unirea Brăteşti, din etapa a XIII-a, pe teren 3-1, a fost omologat cu 0-3.

Clasament

1. Petrolul Ologeni                 13        11        1          1          43-14              34

2. Progresul Puch. Moşneni   13        9          1          3          46-16              28

3. AS Potigrafu                      13        8          4          1          35-16              28

4. AS Tg. Vechi Stănceşti      13        9          1          3          34-15              28

5. Unirea Brăteşti                   13        9          1          3          17-9                28

6. CS Brazi 2                          13        6          2          5          27-27              20

7. Tineretul Poienarii Burchii 13        6          1          6          28-24              19

8. Viitorul Poienarii Burchii   13        6          1          6          32-33              19

9. Tineretul Balta Doamnei    13        5          2          6          33-44              17

10. Unirea Bărcăneşti             13        4          0          9          28-40              12

11. Viitorul Predeşti               13        3          2          8          27-34              11

12. Prahova Tinosu                13        2          2          9          31-51              8

13. Arizona Zalhanaua           13        2          0          11        14-36              6

14. CS Şirna Tăriceni             13        2          0          11        11-47              6

Seria „SUD”

Joc restant din etapa a IX-a:

AS Pleaşa - Unirea Lacul Turcului    6-1

Clasament

1. CS Brazi Negoieşti            13        12        1          0          72-14              379

2. CS Măneşti 2013 Băltiţa    13        10        0          3          55-17              30

3. AS Pleaşa                           13        9          1          3          54-33              28

4. AS Româneşti                    13        7          2          4          34-30              23

5. AS Gorgota                                   13        7          0          6          34-35              21

6. CS Brazi Popeşti                13        6          2          5          32-23              20

7. Viitorul Pantazi                  13        5          2          6          26-32              17

8. Vulturul Zănoaga               13        5          2          6          29-44              17

9. Progresul Coslegi               13        5          1          7          29-37              16

10. AS Dârvari Coslegi          13        5          1          7          19-27              16

11. Progresul Bucov               13        4          0          9          15-39              12

12. Viitorul Puchenii Mari     13        2          4          7          25-40              10

13. Unirea Lacul Turcului      13        3          1          9          18-42              10

14. AS Puşcaşi                       13        2          1          10        12-41              7

Seria „MIZIL”

Jocuri restante:

Oţelul Larissa - Speranţa Olari                      nedisputat

Avântul Iordăcheanu - Voinţa Vadu Părului            2-3

Clasament

1. AS Gherghiţa                     13        9          4          0          47-18              31

2. Olimpia Cireşanu               13        10        0          3          56-24              30

3. Olimpia Gornet Cricov      13        9          1          3          41-18              28

4. Progresul Bold. Grădiştea  13        9          1          3          37-26              28

5. Avântul Iordăcheanu         13        8          0          5          35-31              24

6. Progresul Tomşani              13        6          1          6          38-41              19

7. Viitorul Iordăcheanu          13        6          0          7          43-34              18

8. Voinţa Vadu Părului          13        5          3          5          28-24              18

9. Podgoria Vadu Săpat         13        5          1          7          42-46              16

10. Speranţa Olari                  12        4          1          7          24-31              13

11. Cricovul Cioceni              13        4          1          8          29-43              13

12. Tineretul Berceni II          13        4          1          8          22-40              13

13. Sportul Valea Cucului      13        3          0          10        23-46              9

14. FC Oţelul Larissa             12        1          0          11        17-60              3


Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Linkedin
rating
(85 vizualizări)
Dacă v-a plăcut acest articol, daţi-ne un like:

In Ploiesti gasiti paine traditionala romaneasca coapta in cuptor cu lemne fara E-uri

Adăugaţi un comentariu:
Folosind un cont de facebook:
sau folosind formularul următor:
Nume:

Email:

Comentariul:

Cod siguranţă:
Codul de securitate




Sancţiuni dictate de Comisia de Disciplină a AJF Prahova



Sport

sanctiuni dictate de comisia de disciplina a ajf prahova
În şedinţa Comisiei de Competiţii şi Disciplină din cadrul Asociaţiei Judeţene de Fotbal (AJF) Prahova, din data de 23 noiembrie, s-au luat următoarele hotărâri: - Jocul Tinereţea Izvoarele - AS Voinţa Găzaru Surani, din etapa a XIII-a, nedisputat, a fost omologat cu 3-0 - R.D. art. 79.alin. 1,...


Scandal cu repetiţie la Româneşti! Campionatele judeţene de fotbal pentru seniori - Rezultate şi clasamente!



Sport

scandal cu repetitie la romanesti campionatele judetene de fotbal pentru seniori - rezultate si clasamente
După ce, în etapa trecută un joc din cadrul campionatelor judeţene a fost întrerupt (n.r. – arbitrul fiind lovit la partida dintre Şoimii Apostolache şi Steaua Sângeru, de către un fotbalist al primei echipe menţionate), în runda programată în weekend, o altă întâlnire nu s-a încheiat la...


Campionatul judeţean de fotbal pentru seniori - Rezultate şi clasamente



Sport

campionatul judetean de fotbal pentru seniori - rezultate si clasamente
Eşaloanele judeţene de fotbal au continuat la finalul săptămânii trecute cu o nouă etapă. La nivelul SuperLigii B Prahova, Rapid Mizil - o grupare care are în componenţă foşti jucători de eşalon naţional - Suditu, Elisei sau Lambă - a bifat cel de-al şaselea succes stagional din tot atâtea...


Lotul Petrolului începe să prindă contur!



Sport

lotul petrolului incepe sa prinda contur
Update: Petrolul '52 a anunţat, prin intermediul site-ului FC Petrolul, că reunirea lotului va avea loc marţi, la ora 19.00, pe stadionul "Ilie Oană". Mai sunt mai puţin de două săptămâni până la startul Ligii A Prahova şi, chiar dacă meciul din prima etapă, cu CS Păuleşti, va fi amânat,...


Echipa de handbal feminin a CSM Ploieşti, acceptată în Cupa EHF!



Sport

echipa de handbal feminin a csm ploiesti acceptata in cupa ehf
Site-ul oficial al Clubului Sportivi Municipal Ploieşti anunţă că echipa de handbal feminin a clubului a fost acceptată în Cupa EHF, a doua competiţie europeană intercluburi! Federaţia Europeană de Handbal a făcut, astăzi, publică lista formaţiilor acceptate în sezonul 2016-2017 al Cupei...


Design si programare web: ing. Constantin Iancu
ISSN 2501-8612, ISSN-L 2501-8612
Actualizat la 6 februarie 2017
Autentificare
Responsive website newspaper by eng. Constantin Ianc
republicanii.ro