Share on Linkedin
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Facebook
Joi, 14 noiembrie 2019 - 8:47:24
republicanii

Trei surprize în turul al V-lea al Cupei României!


4 decembrie 2016

Ieri şi astăzi s-a desfăşurat ultima competiţie oficială de seniori a anului, AJF Prahova organizând faza locală a 16-imilor de finală ale Cupei României. În această fază a întrecerii, au intrat în competiţie echipele din Liga A Prahova, iar dintre cele 16 formaţii participante, trei au părăsit întrecerea încă din primul tur: CSO Plopeni, CS Cornu şi CS Ceptura. Iatăcare au fost rezultatele, marcatorii şi oficialii jocurilor:

Rapid Mizil - CSO Plopeni 3-2 (2-1)

Au marcat: Daniel Costache (2), Robert Dragomir (29, 48)/Radu Huza (23 penalti), Cristian Balan (65).

Arbitri: Robert Nutu - Gabriel Enache si  Gabriel Raduta (toti din Ploiesti). Observator AJF: Radu Vasile (Ploiesti).

Măgura Trestioara - CS Cornu 4-2 (1-1, 2-2)

Au marcat: Gabriel Rob (38-penalti), Ion Dobre (90), Ionuţ Petre (100), Răzvan Căţel (114)/Iustin Şovăială (43), Cristian Gavrilă (90+3).

Arbitri: Laurenţiu Piciu (Ploieşti) - Sebastian Păduraru (Gura Humorului, Suceava) şi Laurenţiu Baciu (Ploieşti). Observator AJF Prahova: Teodor Negoiţă (Măgurele).

Unirea Teleajen - Petrolul Ploieşti 1-7 (0-4)

Au marcat: Dragoş Zaharia (74)/Michel Jipa (16, 44), Sebastian Petre (28, 41), Adtian Vintilă (51, 87), Dragoş Gheorghe (90+2).      

Arbitri: Mădălin Marinescu (Ploieşti) - Alexandru Chioibaşu (Adâncata, Ialomiţa) şi Cristian Lefter (Urlaţi). Observator AJF Prahova: Cătălin Popescu (Ploieşti). - joc disputat la Sala Sporturilor „Olimpia” Ploieşti.

Real Rio Cocoşeşti - AFC Băneşti-Urleta 0-2 (0-2)

Au marcat: -/Marian Petrescu (17), Marius Vişan (18).

Arbitri: Viorel Căunei (Plopeni) - Iulian Popişteanu (Popeşti, Brazi) şi Costin Drăgănescu (Măgureni). Observator AJF Prahova: Marian Deaconu (Ploieşti).

CS Brazi Negoieşti - CS Păuleşti 3-8 (0-2, 3-3)

Au marcat: Leonard Dăncilă (49, 56), Sorin Negoiţă (73)/Andrei Ciobanu (17, 80, 93, 108, 110), Florin Pripu (45+1), Laurenţiu Dumitru (112, 115).

Arbitri: Ionuţ Neagu (Poienarii Apostili) - Gabriel Ţene (Roşiori de Vede, Teleorman) şi Stelian Mălăroiu (Puchenii Mari). Observator AJF Prahova: Marian Popa (Ploieşti).

CS Măneşti 2013 Băltiţa - CSO Tricolorul Breaza 2-5 (0-2)

Au marcat: Ionuţ Şerban (77), Marian Iordache (86)/Daniel Modrişan (11), Laurenţiu Georgescu (32), Valentin Urdea (57, 62, 65).

Arbitri: Doralin Bârziloiu (Vălenii de Munte) - Octavian Ciorescu (Ploieşti) şi Dumitru Zahiu (Bălţeşti). Observator AJF Prahova: Constantin Safta (Iordăcheanu).

Sportul Valea Călugărească - Petrolul Băicoi 1-4 (0-1)

Au marcat: Adrian Ghica (65)/Adrian Ilie (20), Ionuţ Codreanu (70), Alexandru Zamfir (73), Ovidiu Saulea (85).

Arbitri: Bianca Giuran (Constanţa) - Claudiu Dumitru (Ploieşti) şi Gabriel Gruia (Brazi). Observator AJF Prahova: Traian Notaru (Ploieşti).

Speranţa Olari - CS Ceptura 5-0 (3-0)

Au marcat: Ion Savu (3), Georgian Ioniţă (7), Cătălin Neagu (26), George Gîrlă (72), Iulian Belciug (82).

Arbitri: Eduard Neagu (Poienarii APostoli) - Florin Bureaţă (Ploieşti) şi Şerban Negoiţescu (Gornet). Observator AJF Prahova: Ion Andreoiu (Ploieşti).

Voinţa Livadea - AFC Brebu            5-6 (0-1, 1-1, 1-1)

Au marcat: Constantin Opriş (54)/Bogdan Dumitru (27).

Au marcat la loviturile de departajare: Nouraş Nicorescu, Cosmin Tăbăraş, Victor Bratu, Adrian Constantinescu/Iulian Zaibert, Alexandru Bobeică, Florin Pancovici, Florin Stoica, Bogdan Dumitru.

Arbitri: Marius Petre (Poienarii Apostoli) - Paul Manu (Puchenii Mari) şi Alexandru Nicolae Niţu (Scorţeni). Observator AJF Prahova: Tiberiu Argăseală (Băicoi).

Progresul Tomşani - Unirea Urlaţi 1-3 (0-2)

Au marcat: George Godin (75-penalti)/Robert Petre (8, 44-penalti), Ricardo Gavriloiu (66).

Arbitri: Mihai Safta (Iordăcheanu) - Valentin Dediu (Valea Călugărească) şi Cătălin Nechita (Albeşti). Observator AJF Prahova: Constantin Panait (Ceptura).

Rapid Ibrianu - Unirea Cocorăştii Colţ 2-3 (1-2)

Au marcat: Robert Nicolae (14), Răzvan Picior (70)/Ionuţ Simion (21), Nicolae Dumitru (37), Ion Mihai (73).

Au marcat: Mădălin Dicu (Bucov) - Andrei Ionuţ Dan (Ploieşti) şi Mădălina Crăciun (Brazi, Negoieşti). Observator AJF Prahova: Pavel Roşală (Ploieşti).

Petrolul Ologeni - CS Măneşti 2013 Coada Izvorului 1-4 (0-1)

Au marcat: Marius Nedelea (87)/Constantin Anghel (15), Ion Andronache (82), Sergiu Ivan (85), Gabriel Dumitraşcu (90+3).

Arbitri: Adrian Dumitrescu (Vălenii de Munte) - Cristinel Damian (Slănic) şi Daniel Leca (Brazi). Observator AJF Prahova: Florinaş Piciu (Ploieşti).

Ştiinţa Albeşti - CS Blejoi 0-7 (0-0)

Au marcat: -/George Moruz (49), Florin Badea (58, 63, 86), Ionuţ Filip (59-penalti), Cosmin Lambru (79, 85).

Arbitri: Alin Gheorghe - Andrei Sotir (ambii, din Ploieşti) şi David Ştefan (Ştefan). Observator AJF Prahova: Stelian Achimescu (Ploieşti) - joc disputat la Blejoi.

Luceafărul Drajna - CSO Teleajenul Vălenii de Munte 1-2 (0-1)

Au marcat: Octavian Iorgoiu (57)/Liviu Cernea (5), Lucian Cruceru (80).

Arbitri: Mihai Amorăriţei - Ştefan Călăraşu (ambii, din Câmpina) şi Mircea Rusu (Bertea). Observator AJF Prahova: Viorel Badea (Băicoi).

AS Muntenii Câmpina 2016 - AS Tufeni Băicoi 1-4 (1-2)

Au marcat: Ion Burchi (41)/Adrian Brebenel (32), Ricardo Condrea (43, 57), Mădălin Vişan (47).

Arbitri: Eduard Zamfir (Boldeşti) - Mihai Ţene (Roşiori de Vede, Teleorman) şi Alexandru Zafiriadis (Ploieşti). Observator AJF Prahova: Stelian Homan (Proviţa de Jos).

Voinţa 2009 Gornet - Avântul Măneciu 0-3 (0-1)

Au marcat: -/Fernando Mihai (7), Mihail Cârstocea (72, 77).

Arbitri: Bogdan Zahiu - Mihai Pandelea (ambii, din Ploieşti) şi Bogdan Mociorniţă (Băicoi). Observator AJF Prahova: George Negoiţescu (Ploieşti).

Echipele învingătoare s-au calificat în optimile de finală, rundă programată în luna martie a anului viitor.


Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Linkedin
rating  rating  rating  rating  rating
(557 vizualizări)
Dacă v-a plăcut acest articol, daţi-ne un like:

In Ploiesti gasiti paine traditionala romaneasca coapta in cuptor cu lemne fara E-uri

Adăugaţi un comentariu:
Folosind un cont de facebook:
sau folosind formularul următor:
Nume:

Email:

Comentariul:

Cod siguranţă:
Codul de securitate




Specialiştii „cupei”, de la Păuleşti: alţii la rând!



Sport

specialistii cupei de la paulesti altii la rand
Campioana judeţeană CS Păuleşti poate fi considerată specialista fazei naţionale a Cupei României, după ce a reuşit, şi în acest sezon, să repete isprava din sezonul precedent. După 4-3 cu Voinţa Lanurile (Buzău) şi 3-1 cu Urban Titu (Dâmboviţa), ieri, elevii lui Iulius Mărgărit au mai făcut...


Jocuri restanţă şi omologări în fotbalul mic



Sport

jocuri restanta si omologari in fotbalul mic
În această seară, s-au disputat patru jocuri restante, de la nivelul Superligii B şi Ligii B, iar rezultatele a două partide au fost decise în şedinţa de astăzi a Comisiei de Competiţii şi Disciplină. Iată rezultatele: SUPERLIGA B PRAHOVA Jocuri restante din etapa I: CS Brazi - Viitorul...


Campionatul judeţean de fotbal pentru seniori - Rezultate şi clasamente



Sport

campionatul judetean de fotbal pentru seniori - rezultate si clasamente
Jocurile programate în campionatele judeţene din SuperLiga B şi Liga B Prahova au continuat la finalul săptămânii trecute cu o nouă rundă, în timp ce etapa din Liga A Prahova a fost amânată ca urmare a participării selecţionatei „Prahova-Muntenia” la Cupa Regiunilor. Din păcate, în etapa de...


Handbalistele de la CSM Ploieşti şi-au reluat antrenamentele



Sport

handbalistele de la csm ploiesti si-au reluat antrenamentele
După aproape două luni de pauză, echipa de handbal feminin a Clubului Sportiv Municipal Ploieşti s-a reunit, aseară, la Sala Sporturilor Olimpia, pentru primul antrenament al verii. Staff-ul tehnic format din Neven Hrupec, Daniel Gheorghe şi Iulian Emancipatu a avut la dispoziţie 17...


Juniorii lui Daniel Chiriţă, cei mai buni din judeţ!



Sport

juniorii lui daniel chirita cei mai buni din judet
Joi şi vineri (18-19 noiembrie), pe terenul sintetic de la baza sportivă "Kiru Sport" de la Sala Sporturilor "Olimpia" din Ploieşti, Asociaţia Judeţeană de Fotbal Prahova a organizat faza judeţeană a cupei "Gheorghe Ola" şi Cupei "Gheorghe Ene". Cele două întreceri sportive, rezervate...


Design si programare web: ing. Constantin Iancu
ISSN 2501-8612, ISSN-L 2501-8612
Actualizat la 18 martie 2019
Autentificare
Responsive website newspaper by eng. Constantin Ianc
republicanii.ro