Share on Linkedin
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Facebook
Duminică, 19 august 2018 - 5:21:26
republicanii

Programul complet al Cupei Moş Crăciun – Ediţia a XXIV-a!


10 decembrie 2016

Asociaţia Judeţeană de Fotbal Prahova a stabilit programul complet al ediţiei cu numărul XXIV-a a Cupei Moş Crăciun, populara competiţie organizată an de an şi rezervată copiilor mai mici de 12 ani.

Componenţa grupelor este următoarea:

Grupa I: Petrosport 1 Ploieşti, CS Ceptura 2, CS Brazi;

Grupa a II-a: Petrolul Băicoi, Fortuna 2 Breaza, CS Păuleşti;

Grupa a III-a: HM Junior 1 Câmpina, Viitorul Comarnic, CS Câmpina 2;

Grupa a IV-a: Astra Ploieşti, AS Starchiojd, Petrosport 2 Ploieşti;

Grupa a V-a: Petrolul 95 Ploieşti 1, Akademika Ploieşti, AS Gorgota;

Grupa a VI-a: Fortuna 1 Breaza, Şcoala Tg. Vechi, CSŞ Oraş Sinaia;

Grupa a VII-a: CS Blejoi, Unirea Urlaţi, Unirea Lipăneşti;

Grupa a VIII-a:CS Câmpina, HM Junior 2 Câmpina, CSO Plopeni;

Grupa a IX-a: Rapid Sălciile, CS Ceptura 1, Petrolul 95 Ploieşti 3;

Grupa a X-a: Tinereţea Izvoarele, Progresul Bucov, Petrolul 95 Ploieşti 2;

Grupa a XI-a: Luceafărul Drajna, Petrosport Ploieşti 3, Avântul Iordăcheanu, FC Chitila (Ilfov);

Grupa a XII-a: CSM Ploieşti, AS Pleaşa, Petrosport Ploieşti 4

Programul jocurilor:

Sala Sporturilor Blejoi, sâmbătă, 17 decembrie

Grupa I şi a XII-a:

Petrosport Ploieşti 1 - CS Brazi                     8.30-9.10

CSM Ploieşti - Petrosport Ploieşti 4              9.10-9.50

CS Ceptura 2 - Petrosport Ploieşti 1             9.50-10.30

AS Pleaşa - CSM Ploieşti                              10.30-11.10

CS Brazi - CS Ceptura 2                               11.10-11.50

Petrosport Ploieşti 4 - AS Pleaşa                   11.50-12.30

Grupa a IX-a şi a IV-a:

Rapid Sălciile – Petrolul 95 Ploieşti 3           12.30-13.10

Astra Ploieşti – Petrosport Ploieşti 2             13.10-13.50

CS  Ceptura 1 – Rapid Sălciile                      13.50-14.30

AS Starchiojd – Astra Ploieşti                      14.30-15.10

Petrolul 95 Ploieşti 3 – CS Ceptura 1            15.10-15.50

Petrosport Ploieşti 2 – AS Starchiojd            15.50-16.30

Grupa a V-a:

Petrolul 95 Ploieşti I - AS Gorgota               16.30-17.10

Akademika Ploieşti - Petrolul 95 Ploieşti I   17.10-17.50

AS Gorgota - Akademika Ploieşti                 17.50-18.30

Sala Sporturilor Blejoi, duminică, 17 decembrie

Grupa a XI-a:

Petrosport Ploieşti 3 - FC Chitila                  9.00-9.30

Avântul Iordăcheanu - Luceafărul Drajna    9.30-10.00

FC Chitila - Avântul Iordăcheanu                 10.00-10.30

Luceafărul Drajna - Petrosport Ploieşti 3      10.30-11.00

Petrosport 3 Ploieşti - Avântul Iordăcheanu 11.00-11.30

FC Chitila - Luceafărul Drajna                      11.30-12.00

Grupa a VIII-a şi a X-a:

CS Blejoi - Unirea Lipăneşti                         14.30-15.10

Tinereţea Izvoarele - Petrolul 95 Ploieşti 2    15.10-15.50

Unirea Urlaţi - CS Blejoi                               15.50-16.30

Progresul Bucov - Tinereţea Izvoarele          16.30-17.10

Unirea Lipăneşti - Unirea Urlaţi                    17.10-17.50

Petrolul 95 Ploieşti 2 - Progresul Bucov        17.50-18.30

Sala Sporturilor Băicoi, duminică, 17 decembrie

Grupa a II-a şi a VI-a:

Petrolul Băicoi - CS Păuleşti                         9.00-9.40

Fortuna Breaza I - CSŞ Oraş Sinaia              9.40-10.20

Fortuna Breaza 2 - Petrolul Băicoi                10.20-11.00

Şcoala Tg. Vechi - Fortuna Breaza 1             11.00-11.40

CS Păuleşti - Fortuna Breaua 2                     11.40-12.20

CSŞ Oraş Sinaia - Şcoala Tg. Vechi              12.20-13.00

Grupa a III-a şi a VIII-a:

HM Junior Câmpina 1 - CS Câmpina 2         13.00-13.40

CS Câmpina - CSO Plopeni                          13.40-14.20

Viitorul Comarnic - HM Junior Câmpina 1   14.20-15.00

HM Junior Câmpina 2 - CS Câmpina            15.00-15.40

CS Câmpina 2 - Viitorul Comarnic               15.40-16.20

CSO Plopeni - HM Junior Câmpina 2           16.20-17.00

Program orar Sala Sporturilor „OLIMPIA” Ploieşti

Vineri, 23 decembrie


MODUL VIII (9.00-13.00)

Grupa A: Câştig. gr. IV - Câştig. gr. V                    9.00-9.40

Grupa B: Câştig. gr. XI - Câştig. gr. I                       9.40-10.20

Grupa A: Câştig. gr. VI - Câştig. gr. IV                   10.20-11.00

Grupa B: Câştig. gr. XII - Câştig. gr. XI                  11.00-11.40

Grupa A: Câştig. gr. V - Câştig. gr. VI                     11.40-12.20

Grupa B: Câştig. gr. I - Câştig. gr. XII                     12.20-13.00

MODUL VIII (9.00-13.00)

Grupa C: Câştig. gr.VIII - Câştig. gr. II                   13.00-13.40

Grupa D: Câştig. gr. IX - Câştig. gr. X                     13.40-14.20

Grupa C: Câştig. gr. III - Câştig. gr. VIII                14.20-15.00

Grupa D: Câştig. gr. VII - Câştig. gr. X                   15.00-15.40

Grupa C: Câştig. gr. II - Câştig. gr. III                     15.40-16.20

Grupa D: Câştig. gr. IX - Câştig. gr. VII                  16.20-17.00

Faza finală, Sala Sporturilor „Olimpia”  Ploieşti (24 decembrie)

În această fază s-au calificat echipele clasate pe primul loc, în cele patru serii. Programul turneului final este următorul:

Joc 1: Câştigătoare Grupa A - câştigătoare Grupa C            (2x15 minute)

Joc 2: Câştigătoare Grupa B - câştigătoare Grupa D            (2x15 minute)

Finala mică: Învinsă joc 2 - Învinsă joc 1                              (2x15 minute)

 


Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Linkedin
rating  rating  rating
(324 vizualizări)
Dacă v-a plăcut acest articol, daţi-ne un like:

In Ploiesti gasiti paine traditionala romaneasca coapta in cuptor cu lemne fara E-uri

Adăugaţi un comentariu:
Folosind un cont de facebook:
sau folosind formularul următor:
Nume:

Email:

Comentariul:

Cod siguranţă:
Codul de securitate




Adio sport în oraş: CSM Ploieşti şi-a suspendat activitatea!



Sport

adio sport in oras csm ploiesti si-a suspendat activitatea
Site-ul oficial al clubului anunţă că, începând de astăzi, Clubul Sportiv Municipal Ploieşti îşi suspendă activitatea, atât în ceea ce priveşte antrenamentele tuturor secţiilor, cât şi competiţiile oficiale la care sportivii urmau să participe în perioada următoare. Decizia a fost luată în...


Vezi ce aeroport va purta numele „Cristiano Ronaldo”!



Sport

vezi ce aeroport va purta numele cristiano ronaldo
Aeroportul Internaţional din Madeira va fi redenumit şi va purta numele internaţionalului portughez Cristiano Ronaldo a anunţat Miguel Albuquerque, Preşedintele Guvernului Regional, citat de cotidianul spaniol AS. Schimbarea denumirii aeroportului, care purta numele Santa Carina, a fost...


De mâine, bilete pentru meciul Petrolul Ploieşti - CSO Teleajenul Vălenii de Munte!



Sport

de maine bilete pentru meciul petrolul ploiesti - cso teleajenul valenii de munte
Clubul Petrolul anunţă că, începând de mâine, la casa de bilete a stadionului „Ilie Oană” vor fi puse în vânzare tichetele de acces pentru partida cu CSO Teleajenul Vălenii de Munte, ce se va disputa sâmbătă, 12 noiembrie, de la ora 18.00, în cadrul etapei cu numărul 13 a Ligii A Prahova. Casa...


CSM Ploieşti face scor cu CSM Botoşani!



Sport

csm ploiesti face scor cu csm botosani
Handbaliştii de la CSM Ploieşti s-au respectat şi au câştigat, astăzi, fără emoţii, prima partidă oficială susţinută în Sala Sporturilor Olimpia în această ediţie a Diviziei A. CSM Botoşani, formaţie care pierduse la scor precedentele două partide din Seria A, a rezistat doar o repriză în...


Handbalistele de la CSM Ploieşti şi-au reluat antrenamentele



Sport

handbalistele de la csm ploiesti si-au reluat antrenamentele
După aproape două luni de pauză, echipa de handbal feminin a Clubului Sportiv Municipal Ploieşti s-a reunit, aseară, la Sala Sporturilor Olimpia, pentru primul antrenament al verii. Staff-ul tehnic format din Neven Hrupec, Daniel Gheorghe şi Iulian Emancipatu a avut la dispoziţie 17...


Design si programare web: ing. Constantin Iancu
ISSN 2501-8612, ISSN-L 2501-8612
Actualizat la 6 februarie 2017
Autentificare
Responsive website newspaper by eng. Constantin Ianc
republicanii.ro