Share on Linkedin
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Facebook
Joi, 6 august 2020 - 10:06:49
republicanii

Programul complet al Cupei Moş Crăciun – Ediţia a XXIV-a!


10 decembrie 2016

Asociaţia Judeţeană de Fotbal Prahova a stabilit programul complet al ediţiei cu numărul XXIV-a a Cupei Moş Crăciun, populara competiţie organizată an de an şi rezervată copiilor mai mici de 12 ani.

Componenţa grupelor este următoarea:

Grupa I: Petrosport 1 Ploieşti, CS Ceptura 2, CS Brazi;

Grupa a II-a: Petrolul Băicoi, Fortuna 2 Breaza, CS Păuleşti;

Grupa a III-a: HM Junior 1 Câmpina, Viitorul Comarnic, CS Câmpina 2;

Grupa a IV-a: Astra Ploieşti, AS Starchiojd, Petrosport 2 Ploieşti;

Grupa a V-a: Petrolul 95 Ploieşti 1, Akademika Ploieşti, AS Gorgota;

Grupa a VI-a: Fortuna 1 Breaza, Şcoala Tg. Vechi, CSŞ Oraş Sinaia;

Grupa a VII-a: CS Blejoi, Unirea Urlaţi, Unirea Lipăneşti;

Grupa a VIII-a:CS Câmpina, HM Junior 2 Câmpina, CSO Plopeni;

Grupa a IX-a: Rapid Sălciile, CS Ceptura 1, Petrolul 95 Ploieşti 3;

Grupa a X-a: Tinereţea Izvoarele, Progresul Bucov, Petrolul 95 Ploieşti 2;

Grupa a XI-a: Luceafărul Drajna, Petrosport Ploieşti 3, Avântul Iordăcheanu, FC Chitila (Ilfov);

Grupa a XII-a: CSM Ploieşti, AS Pleaşa, Petrosport Ploieşti 4

Programul jocurilor:

Sala Sporturilor Blejoi, sâmbătă, 17 decembrie

Grupa I şi a XII-a:

Petrosport Ploieşti 1 - CS Brazi                     8.30-9.10

CSM Ploieşti - Petrosport Ploieşti 4              9.10-9.50

CS Ceptura 2 - Petrosport Ploieşti 1             9.50-10.30

AS Pleaşa - CSM Ploieşti                              10.30-11.10

CS Brazi - CS Ceptura 2                               11.10-11.50

Petrosport Ploieşti 4 - AS Pleaşa                   11.50-12.30

Grupa a IX-a şi a IV-a:

Rapid Sălciile – Petrolul 95 Ploieşti 3           12.30-13.10

Astra Ploieşti – Petrosport Ploieşti 2             13.10-13.50

CS  Ceptura 1 – Rapid Sălciile                      13.50-14.30

AS Starchiojd – Astra Ploieşti                      14.30-15.10

Petrolul 95 Ploieşti 3 – CS Ceptura 1            15.10-15.50

Petrosport Ploieşti 2 – AS Starchiojd            15.50-16.30

Grupa a V-a:

Petrolul 95 Ploieşti I - AS Gorgota               16.30-17.10

Akademika Ploieşti - Petrolul 95 Ploieşti I   17.10-17.50

AS Gorgota - Akademika Ploieşti                 17.50-18.30

Sala Sporturilor Blejoi, duminică, 17 decembrie

Grupa a XI-a:

Petrosport Ploieşti 3 - FC Chitila                  9.00-9.30

Avântul Iordăcheanu - Luceafărul Drajna    9.30-10.00

FC Chitila - Avântul Iordăcheanu                 10.00-10.30

Luceafărul Drajna - Petrosport Ploieşti 3      10.30-11.00

Petrosport 3 Ploieşti - Avântul Iordăcheanu 11.00-11.30

FC Chitila - Luceafărul Drajna                      11.30-12.00

Grupa a VIII-a şi a X-a:

CS Blejoi - Unirea Lipăneşti                         14.30-15.10

Tinereţea Izvoarele - Petrolul 95 Ploieşti 2    15.10-15.50

Unirea Urlaţi - CS Blejoi                               15.50-16.30

Progresul Bucov - Tinereţea Izvoarele          16.30-17.10

Unirea Lipăneşti - Unirea Urlaţi                    17.10-17.50

Petrolul 95 Ploieşti 2 - Progresul Bucov        17.50-18.30

Sala Sporturilor Băicoi, duminică, 17 decembrie

Grupa a II-a şi a VI-a:

Petrolul Băicoi - CS Păuleşti                         9.00-9.40

Fortuna Breaza I - CSŞ Oraş Sinaia              9.40-10.20

Fortuna Breaza 2 - Petrolul Băicoi                10.20-11.00

Şcoala Tg. Vechi - Fortuna Breaza 1             11.00-11.40

CS Păuleşti - Fortuna Breaua 2                     11.40-12.20

CSŞ Oraş Sinaia - Şcoala Tg. Vechi              12.20-13.00

Grupa a III-a şi a VIII-a:

HM Junior Câmpina 1 - CS Câmpina 2         13.00-13.40

CS Câmpina - CSO Plopeni                          13.40-14.20

Viitorul Comarnic - HM Junior Câmpina 1   14.20-15.00

HM Junior Câmpina 2 - CS Câmpina            15.00-15.40

CS Câmpina 2 - Viitorul Comarnic               15.40-16.20

CSO Plopeni - HM Junior Câmpina 2           16.20-17.00

Program orar Sala Sporturilor „OLIMPIA” Ploieşti

Vineri, 23 decembrie


MODUL VIII (9.00-13.00)

Grupa A: Câştig. gr. IV - Câştig. gr. V                    9.00-9.40

Grupa B: Câştig. gr. XI - Câştig. gr. I                       9.40-10.20

Grupa A: Câştig. gr. VI - Câştig. gr. IV                   10.20-11.00

Grupa B: Câştig. gr. XII - Câştig. gr. XI                  11.00-11.40

Grupa A: Câştig. gr. V - Câştig. gr. VI                     11.40-12.20

Grupa B: Câştig. gr. I - Câştig. gr. XII                     12.20-13.00

MODUL VIII (9.00-13.00)

Grupa C: Câştig. gr.VIII - Câştig. gr. II                   13.00-13.40

Grupa D: Câştig. gr. IX - Câştig. gr. X                     13.40-14.20

Grupa C: Câştig. gr. III - Câştig. gr. VIII                14.20-15.00

Grupa D: Câştig. gr. VII - Câştig. gr. X                   15.00-15.40

Grupa C: Câştig. gr. II - Câştig. gr. III                     15.40-16.20

Grupa D: Câştig. gr. IX - Câştig. gr. VII                  16.20-17.00

Faza finală, Sala Sporturilor „Olimpia”  Ploieşti (24 decembrie)

În această fază s-au calificat echipele clasate pe primul loc, în cele patru serii. Programul turneului final este următorul:

Joc 1: Câştigătoare Grupa A - câştigătoare Grupa C            (2x15 minute)

Joc 2: Câştigătoare Grupa B - câştigătoare Grupa D            (2x15 minute)

Finala mică: Învinsă joc 2 - Învinsă joc 1                              (2x15 minute)

 


Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Linkedin
rating  rating  rating  rating
(385 vizualizări)
Dacă v-a plăcut acest articol, daţi-ne un like:

In Ploiesti gasiti paine traditionala romaneasca coapta in cuptor cu lemne fara E-uri

Adăugaţi un comentariu:
Folosind un cont de facebook:
sau folosind formularul următor:
Nume:

Email:

Comentariul:

Cod siguranţă:
Codul de securitate




Arbitru cu experienţă la meciul Tricolorul Breaza - Petrolul Ploieşti. Vezi delegările din Liga A Prahova!



Sport

arbitru cu experienta la meciul tricolorul breaza - petrolul ploiesti vezi delegarile din liga a prahova
Comisia Judeţeană de Arbitri a stabilit, în această seară, brigăzile care vor oficial la meciurile etapei a X-a a Ligii A Prahova, programate în acest weekend. Cea mai interesantă confruntare, cea de sâmbătă, de la Breaza, dintre Tricolorul şi Petrolul Ploieşti, i-a fost...


Meci nebun în Liga A Prahova: CSO Plopeni – CS Păuleşti 4-4!



Sport

meci nebun in liga a prahova cso plopeni  cs paulesti 4-4
Runda a 6-a a Ligii A Prahova a fost închisă, ieri, de un meci extrem de spectaculos, între CSO Plopeni şi CS Păuleşti, încheiat cu un incredibil 4-4. Amânată din cauza participării mai multor jucători din cadrul celor două echipe în selecţionata Prahova-Muntenia ce a evoluat săptămâna trecută...


Aproape sigur, doar un meci al Petrolului va fi amânat!



Sport

aproape sigur doar un meci al petrolului va fi amanat
Asociaţia Judeţeană de Fotbal Prahova urmează să decidă mâine ce meciuri se vor amâna în următoarele două etape, din cauza acţiunii selecţionatei Prahova - Muntenia, care va reprezenta România, în perioada 20-24 septembrie, la turneul preliminar UEFA Regions Cup. Din câte se pare, sigură este...


Gaură în poartă: Petrolistul Boldeşti a pierdut şi la Metaloglobus!



Sport

gaura in poarta petrolistul boldesti a pierdut si la metaloglobus
Petrolistul Boldeşti a ajuns la cel de-al cincilea joc consecutiv pe care l-a pierdut, iar după nouă etape disputate prahovenii se află pe penultimul loc al clasamentului. Fără antrenorul Marian Ilie pe banca tehnică, el stând în tribună, suspendat, prahovenii au cedat cu scorul de 3-2 jocul...


„Petrolist” pentru o zi! Tavi Grigore a renunţat la Amet Ferdin!



Sport

petrolist pentru o zi tavi grigore a renuntat la amet ferdin
Anunţat drept unul dintre transferurile Petrolului ’52, fundaşul Amet Ferdin, venit de la Gloria Buzău, a fost „lup” doar pentru o zi. De fapt, este impropriu spus, pentru că el şi-a început aventura la Ploieşti printr-o... absenţă de la antrenament, anunţând telefonic că are nevoie de o...


Design si programare web: ing. Constantin Iancu
ISSN 2501-8612, ISSN-L 2501-8612
Actualizat la 2 decembrie 2019
Autentificare
Responsive website newspaper by eng. Constantin Ianc
republicanii.ro