Share on Linkedin
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Facebook
Duminică, 20 octombrie 2019 - 5:11:22
republicanii

Programul complet al Cupei Moş Crăciun – Ediţia a XXIV-a!


10 decembrie 2016

Asociaţia Judeţeană de Fotbal Prahova a stabilit programul complet al ediţiei cu numărul XXIV-a a Cupei Moş Crăciun, populara competiţie organizată an de an şi rezervată copiilor mai mici de 12 ani.

Componenţa grupelor este următoarea:

Grupa I: Petrosport 1 Ploieşti, CS Ceptura 2, CS Brazi;

Grupa a II-a: Petrolul Băicoi, Fortuna 2 Breaza, CS Păuleşti;

Grupa a III-a: HM Junior 1 Câmpina, Viitorul Comarnic, CS Câmpina 2;

Grupa a IV-a: Astra Ploieşti, AS Starchiojd, Petrosport 2 Ploieşti;

Grupa a V-a: Petrolul 95 Ploieşti 1, Akademika Ploieşti, AS Gorgota;

Grupa a VI-a: Fortuna 1 Breaza, Şcoala Tg. Vechi, CSŞ Oraş Sinaia;

Grupa a VII-a: CS Blejoi, Unirea Urlaţi, Unirea Lipăneşti;

Grupa a VIII-a:CS Câmpina, HM Junior 2 Câmpina, CSO Plopeni;

Grupa a IX-a: Rapid Sălciile, CS Ceptura 1, Petrolul 95 Ploieşti 3;

Grupa a X-a: Tinereţea Izvoarele, Progresul Bucov, Petrolul 95 Ploieşti 2;

Grupa a XI-a: Luceafărul Drajna, Petrosport Ploieşti 3, Avântul Iordăcheanu, FC Chitila (Ilfov);

Grupa a XII-a: CSM Ploieşti, AS Pleaşa, Petrosport Ploieşti 4

Programul jocurilor:

Sala Sporturilor Blejoi, sâmbătă, 17 decembrie

Grupa I şi a XII-a:

Petrosport Ploieşti 1 - CS Brazi                     8.30-9.10

CSM Ploieşti - Petrosport Ploieşti 4              9.10-9.50

CS Ceptura 2 - Petrosport Ploieşti 1             9.50-10.30

AS Pleaşa - CSM Ploieşti                              10.30-11.10

CS Brazi - CS Ceptura 2                               11.10-11.50

Petrosport Ploieşti 4 - AS Pleaşa                   11.50-12.30

Grupa a IX-a şi a IV-a:

Rapid Sălciile – Petrolul 95 Ploieşti 3           12.30-13.10

Astra Ploieşti – Petrosport Ploieşti 2             13.10-13.50

CS  Ceptura 1 – Rapid Sălciile                      13.50-14.30

AS Starchiojd – Astra Ploieşti                      14.30-15.10

Petrolul 95 Ploieşti 3 – CS Ceptura 1            15.10-15.50

Petrosport Ploieşti 2 – AS Starchiojd            15.50-16.30

Grupa a V-a:

Petrolul 95 Ploieşti I - AS Gorgota               16.30-17.10

Akademika Ploieşti - Petrolul 95 Ploieşti I   17.10-17.50

AS Gorgota - Akademika Ploieşti                 17.50-18.30

Sala Sporturilor Blejoi, duminică, 17 decembrie

Grupa a XI-a:

Petrosport Ploieşti 3 - FC Chitila                  9.00-9.30

Avântul Iordăcheanu - Luceafărul Drajna    9.30-10.00

FC Chitila - Avântul Iordăcheanu                 10.00-10.30

Luceafărul Drajna - Petrosport Ploieşti 3      10.30-11.00

Petrosport 3 Ploieşti - Avântul Iordăcheanu 11.00-11.30

FC Chitila - Luceafărul Drajna                      11.30-12.00

Grupa a VIII-a şi a X-a:

CS Blejoi - Unirea Lipăneşti                         14.30-15.10

Tinereţea Izvoarele - Petrolul 95 Ploieşti 2    15.10-15.50

Unirea Urlaţi - CS Blejoi                               15.50-16.30

Progresul Bucov - Tinereţea Izvoarele          16.30-17.10

Unirea Lipăneşti - Unirea Urlaţi                    17.10-17.50

Petrolul 95 Ploieşti 2 - Progresul Bucov        17.50-18.30

Sala Sporturilor Băicoi, duminică, 17 decembrie

Grupa a II-a şi a VI-a:

Petrolul Băicoi - CS Păuleşti                         9.00-9.40

Fortuna Breaza I - CSŞ Oraş Sinaia              9.40-10.20

Fortuna Breaza 2 - Petrolul Băicoi                10.20-11.00

Şcoala Tg. Vechi - Fortuna Breaza 1             11.00-11.40

CS Păuleşti - Fortuna Breaua 2                     11.40-12.20

CSŞ Oraş Sinaia - Şcoala Tg. Vechi              12.20-13.00

Grupa a III-a şi a VIII-a:

HM Junior Câmpina 1 - CS Câmpina 2         13.00-13.40

CS Câmpina - CSO Plopeni                          13.40-14.20

Viitorul Comarnic - HM Junior Câmpina 1   14.20-15.00

HM Junior Câmpina 2 - CS Câmpina            15.00-15.40

CS Câmpina 2 - Viitorul Comarnic               15.40-16.20

CSO Plopeni - HM Junior Câmpina 2           16.20-17.00

Program orar Sala Sporturilor „OLIMPIA” Ploieşti

Vineri, 23 decembrie


MODUL VIII (9.00-13.00)

Grupa A: Câştig. gr. IV - Câştig. gr. V                    9.00-9.40

Grupa B: Câştig. gr. XI - Câştig. gr. I                       9.40-10.20

Grupa A: Câştig. gr. VI - Câştig. gr. IV                   10.20-11.00

Grupa B: Câştig. gr. XII - Câştig. gr. XI                  11.00-11.40

Grupa A: Câştig. gr. V - Câştig. gr. VI                     11.40-12.20

Grupa B: Câştig. gr. I - Câştig. gr. XII                     12.20-13.00

MODUL VIII (9.00-13.00)

Grupa C: Câştig. gr.VIII - Câştig. gr. II                   13.00-13.40

Grupa D: Câştig. gr. IX - Câştig. gr. X                     13.40-14.20

Grupa C: Câştig. gr. III - Câştig. gr. VIII                14.20-15.00

Grupa D: Câştig. gr. VII - Câştig. gr. X                   15.00-15.40

Grupa C: Câştig. gr. II - Câştig. gr. III                     15.40-16.20

Grupa D: Câştig. gr. IX - Câştig. gr. VII                  16.20-17.00

Faza finală, Sala Sporturilor „Olimpia”  Ploieşti (24 decembrie)

În această fază s-au calificat echipele clasate pe primul loc, în cele patru serii. Programul turneului final este următorul:

Joc 1: Câştigătoare Grupa A - câştigătoare Grupa C            (2x15 minute)

Joc 2: Câştigătoare Grupa B - câştigătoare Grupa D            (2x15 minute)

Finala mică: Învinsă joc 2 - Învinsă joc 1                              (2x15 minute)

 


Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Linkedin
rating  rating  rating  rating
(361 vizualizări)
Dacă v-a plăcut acest articol, daţi-ne un like:

In Ploiesti gasiti paine traditionala romaneasca coapta in cuptor cu lemne fara E-uri

Adăugaţi un comentariu:
Folosind un cont de facebook:
sau folosind formularul următor:
Nume:

Email:

Comentariul:

Cod siguranţă:
Codul de securitate




Iniesta şi restul lumii



Sport

iniesta si restul lumii
La Euro 2016, se apropie de final etapa a doua a grupelor. Pare devreme, dar, deja, un jucător este, cel puţin pentru mine, deasupra tuturor. Andres Iniesta e creierul echipei Spaniei, iar faptul că în cele două victorii ale ibericilor, cu Cehia, 1-0, şi Turcia, 3-0, a fost declarat...


Gimnastele de la CSM Ploieşti, campioane naţionale la Prejunioare!



Sport

gimnastele de la csm ploiesti campioane nationale la prejunioare
În perioada 1-3 iulie 2016, s-au desfăşurat la Arad, în sala Polivalentă a Municipiului, Campionatele Naţionale de Gimnastică Ritmică rezervate Junioarelor Mici (9-10 ani) şi Prejunioarelor (11-12 ani), eveniment care a avut ca principal obiectiv desemnarea Campioanelor Naţionale pe echipe,...


Programul turului Ligii A Prahova



Sport

programul turului ligii a prahova
Asociaţia Judeţeană de Fotbal Prahova a făcut public programul complet al turului Ligii A Prahova, competiţie devenită extrem de interesantă în sezonul 2016-2017 prin apariţia Petrolului ’52 Ploieşti. Aşa cum aţi putut afla, startul campionatului a fost amânat cu o săptămână, de pe 13, pe...


Patrick Hickey, preşedintele Comitetului Olimpic European, a fost arestat la Rio De Janeiro



Sport

patrick hickey presedintele comitetului olimpic european a fost arestat la rio de janeiro
În vârstă de 71 de ani, Patrick Hickey este suspectat că a vândut la suprapreţ bilete la competiţiile ce se dispută la Rio de Janeiro, iar arestarea sa vine la doar câteva zile distanţă după ce un alt individ a fost reţinut pentru că încerca să vând ilegal 800 de tichete de intrare....


Trei titluri de campioni naţionali pentru atleţii de la CSM-CSŞ Ploieşti!



Sport

trei titluri de campioni nationali pentru atletii de la csm-css ploiesti
Sâmbătă şi duminică, stadionul „Nicolae Dobrin”, din Piteşti, a găzduit Campionatul Naţional de atletism pentru juniori 2, competiţie la care au participat peste 400 de sportivi din toată ţara. Atleţii de la CSM-CSŞ Ploieşti, pregătiţi de prof. Maria Andrei şi Florin Andrei, au obţinut...


Design si programare web: ing. Constantin Iancu
ISSN 2501-8612, ISSN-L 2501-8612
Actualizat la 18 martie 2019
Autentificare
Responsive website newspaper by eng. Constantin Ianc
republicanii.ro