Share on Linkedin
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Facebook
Luni, 23 octombrie 2017 - 3:26:29
republicanii

12 echipe continuă cursa în Cupa „Moş Crăciun” la minifotbal!


20 decembrie 2016

La finalul săptămânii trecute, sălile de sport din Blejoi şi Băicoi au găzduit faza preliminară a celei de-a XXIV-a ediţii a Cupei „Moş Crăciun” la minifotbal, competiţie organizată de Asociaţia Judeţeană de Fotbal Prahova. Au fost 12 grupe în această primă fază, iar câştigătoarele acestora s-au calificat pentru faza sferturilor de finală, programată vineri, în Sala Sporturilor Olimpia, din Ploieşti.

Petrosport 1 şi 3 Ploieşti, Petrolul Băicoi, Hagianu Mircea Junior 1 şi 2, Astra Ploieşti, Petrolul ’95 1 Ploieşti, Fortuna Breaza 1, CS Blejoi, Rapid Sălciile, Tinereţea Izvoarele şi CSM Ploieşti sunt cele 12 formaţii care vor lupta pentru trofeu.

Faza preliminară - Rezultate şi clasamente

Grupa I

Petrosport Ploieşti 1 - CS Brazi         11-0

CS Ceptura 2 - Petrosport Ploieşti 1  1-8

CS Brazi - CS Ceptura 2                   1-1 (2-3 l.d.d )

Clasament

1.         Petrosport Ploieşti 1   2          2          0          0          19-1     6

2.         CS Ceptura 2              2          0          1          1          2-9       1

3.         CS Brazi                     2          0          1          1          1-12     1

Grupa a II-a

Petrolul Băicoi - CS Păuleşti             0-0 (1-2 l.d.d.)

Fortuna Breaza 2 - Petrolul Băicoi    1-6

CS Păuleşti - Fortuna Breaza 2          0-0

Clasament

1.         Petrolul Băicoi            2          1          1          0          6-1       4

2.         CS Păuleşti                 2          0          2          0          0-0       2

3.         Fortuna Breaza 2        2          0          1          1          1-6       1

Grupa a III-a

HM Junior Câmpina 1 - CS Câmpina 2         6-0

Viitorul Comarnic - HM Junior Câmpina 1   0-6

CS Câmpina 2 - Viitorul Comarnic              1-4

Clasament

1.         HM Junior 1               2              2           0     0          12-0    6

2.         Viitorul Comarnic      2              1            0    1          4-7      3

3.         CS Câmpina 2           2              0           0     2          1-10     0

Grupa a IV-a

AS Starchiojd - Astra Ploieşti                       0-3 (decizie comisie)

Petrosport Ploieşti 2 - AS Starchiojd            5-1

Astra Ploieşti - Petrosport Ploieşti 2              2-2 (4-2 l.d.d.)

Clasament

1.         Astra Ploieşti              2          1          1      0  5-2                  4

2.         Petrosport Ploieşti 2   2          1          1          0          7-3                  4         

3.         AS Starchiojd             2          0          0          2          1-8                  0

Grupa a V-a

Petrolul 95 Ploieşti I - AS Gorgota               5-0      

Akademika Ploieşti - Petrolul 95 Ploieşti 1   0-1      

AS Gorgota - Akademika Ploieşti                 2-0

Clasament

1.         Petrolul 95 Ploieşti 1  2              2         0         0            6-0              6

2.         AS Gorgota                2              1         0         1            2-5              3

3.         Akademika Ploieşti    2              0         0          2           0-3              0

Grupa a VI-a

Fortuna Breaza I - CSŞ Oraş Sinaia              10-1

Şcoala Tg. Vechi - Fortuna Breaza 1             1-3

CSŞ Oraş Sinaia - Şcoala Tg. Vechi              1-8

Clasament

1.         Fortuna Breaza 1        2          2          0          0          13-2     6

2.         Şcoala Tg. Vechi        2          1          0          1          9-4       3

3.         CSŞ Oraş Sinaia         2          0          0          2          2-18     0

Grupa a VII-a

CS Blejoi - Unirea Lipăneşti              5-1

Unirea Urlaţi - CS Blejoi                   0-2

Unirea Lipăneşti - Unirea Urlaţi        1-1

Clasament

1.         CS Blejoi                    2          2          0          0          7-1                  6

2.         Unirea Urlaţi              2          0          1          1          1-3                  1

3.         Unirea Lipăneşti         2          0          1          1          2-6                  1

Grupa a VIII-a

CS Câmpina - CSO Plopeni                          0-3

HM Junior Câmpina 2 - CS Câmpina            1-0

CSO Plopeni - HM Junior Câmpina 2           1-2

Clasament

1.         HM Junior 2               2          2          0          0          3-1                  6         

2.         CSO Plopeni              2          1          0          1          4-2                  3

3.         CS Câmpina               2          0          0          2          0-4                  0

Grupa a IX-a

Rapid Sălciile - Petrolul 95 Ploieşti 3            2-0

CS  Ceptura 1 - Rapid Sălciile                      0-1      

Petrolul 95 Ploieşti 3 - CS Ceptura 1            1-1 (3-4 l.d.d.)

Clasament

1.         Rapid Sălciile             2          2          0          0          3-0                  6

2.         CS Ceptura 1              2          0          1          1          1-2                  1

3.         Petrolul 95 Ploieşti 3  2          0          1          1          1-3                  1

Grupa a X-a

Petrolul 95 Ploieşti 2 - Progresul Bucov        2-0

Tinereţea Izvoarele - Petrolul 95 Ploieşti 2    1-0

Progresul Bucov - Tinereţea Izvoarele          0-1

Clasament

1.         Tinereţea Izvoarele     2          2          0          0          2-0                  6

2.         Petrolul 95 Ploieşti 2  2          1          0          1          2-1                  3

3.         Progresul Bucov         2          0          0          2          0-3                  0

Grupa a XI-a             

Petrosport Ploieşti 3 - FC Chitila                  4-1

Avântul Iordăcheanu - Luceafărul Drajna    1-3

FC Chitila - Avântul Iordăcheanu                 3-0

Luceafărul Drajna - Petrosport Ploieşti 3      0-6

Petrosport 3 Ploieşti - Avântul Iordăcheanu 6-0

FC Chitila - Luceafărul Drajna                      2-0

Clasament

1.         Petrosport 3 Ploieşti   3          3          0          0          16-1     9

2.         FC Chitila                   3          2          0          1          6-4       6

3.         Luceafărul Drajna      3          1          0          2          3-9       3

4.         Avântul Iordăcheanu 3          0          0          3          1-12     0

Grupa a XII-a

Petrosport Ploieşti 4 - AS Pleaşa                   1-4

CSM Ploieşti - Petrosport Ploieşti 4              4-2

AS Pleaşa - CSM Ploieşti                              0-5

Clasament

1.         CSM Ploieşti              2          2          0          0          9-2       6

2.         AS Pleaşa                   2          1          0          1          4-6       3

3.         Petrosport Ploieşti 4   2          0          0          2          3-8       0

Faza sferturilor de finală - Vineri, 23 decembrie - Sala Sporturilor „Olimpia”

Program orar: 9.00-13.00 (2x15 minute)

1. Grupa A: Astra Ploieşti - Petrolul 95 Ploieşti                    9.00-9.40      

2. Grupa B: Petrosport 3 Ploieşti - Petrosport 1                     9.40-10.20    

3. Grupa A: Fortuna 1 Breaza - Astra Ploieşti                      10.20-11.00  

4. Grupa B: CSM Ploieşti - Petrosport 3                              11.00-11.40  

5. Grupa A: Petrolul 95 Ploieşti - Fortuna I Breaza               11.40-12.20  

6. Grupa B: Petrosport 1 Ploieşti - CSM Ploieşti                   12.20-13.00

Program orar: 13.00-17.00 (2x15 minute)

1. Grupa C: HM Junior 2 - Petrolul Băicoi                       13.00-13.40        

2. Grupa D: Rapid Sălciile - Tinereţea Izvoarele             13.40-14.20        

3. Grupa C: HM Junior 1 - HM Junior 2                          14.20-15.00        

4. Grupa D: CS Blejoi - Tinereţea Izvoarele                    15.00-15.40        

5. Grupa C: Petrolul Băicoi - HM Junior 1                       15.40-16.20        

6. Grupa D: Rapid Sălciile - CS Blejoi                             16.20-17.00

Faza finală - Sâmbătă, 24 decembrie - Sala Sporturilor „Olimpia”

În această fază se califică echipele clasate pe primul loc, în cele patru serii.

Programul turneului final este următorul:

Semifinala 1 (ora 9.30): Câştigătoare Grupa A - câştigătoare Grupa C       (2x15 minute)

Semifinala 2 (ora 10.15): Câştigătoare Grupa B - câştigătoare Grupa D     (2x15 minute)

Finala mică (ora 11.15): Învinsă joc 2 - Învinsă joc 1                                   (2x15 minute)

Finala mare (ora 12.00): Învingătoare joc 1 - Învingătoare joc 2      (2x20 de minute)


Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Linkedin
rating
(80 vizualizări)
Dacă v-a plăcut acest articol, daţi-ne un like:

In Ploiesti gasiti paine traditionala romaneasca coapta in cuptor cu lemne fara E-uri

Adăugaţi un comentariu:
Folosind un cont de facebook:
sau folosind formularul următor:
Nume:

Email:

Comentariul:

Cod siguranţă:
Codul de securitate




Cătălina Ponor, portdrapelul României la JO de la Rio de Janeiro



Sport

catalina ponor portdrapelul romaniei la jo de la rio de janeiro
Gimnasta Cătălina Ponor a fost aleasă de Comitetul Executiv al COSR portdrapelul României la Jocurile Olimpice de la Rio de Janeiro, care vor avea loc între 5 şi 21 august. "Având în vedere că propunerea federaţiei privind ocuparea locului cotă primit la feminin la gimnastică este Cătălina...


„Lupii” au meci cu... suporterii în Cupa României!



Sport

lupii au meci cu suporterii in cupa romaniei
Asociaţia Judeţeană de Fotbal Prahova a stabilit, astăzi, programul turului al V-lea judeţean al Cupei României, fază a competiţiei în care apar şi formaţiile din Liga A Prahova. Cea mai interesantă confruntare va fi, fără îndoială, cea dintre Unirea Teleajen şi Petrolul Ploieşti, în formaţia...


Mădălin Marinescu va arbitra meciul de „cupă” Unirea Teleajen - Petrolul Ploieşti!



Sport

madalin marinescu va arbitra meciul de cupa unirea teleajen - petrolul ploiesti
Comisia Judeţeană de Arbitri a stabilit brigăzile care vor arbitra ultimele meciuri oficiale din acest an, cele din turul al V-lea judeţean al Cupei României, programate mâine şi poimâine. Cea mai atractivă partidă, cea dintre Unirea Teleajen şi Petrolul Ploieşti, programată mâine, de la ora...


Primul scurt-circuit? Se desparte Nae Constantin de Petrolul Ploieşti?



Sport

primul scurt-circuit se desparte nae constantin de petrolul ploiesti
După o perioadă de linişte, în care se părea că lucrurile sunt în regulă în interiorul echipei, e posibil ca, în perioada următoare, să asistăm la primul scurt-circuit de la Petrolul: antrenorul secund, Nae Constantin, e tentat să renunţe la colaborarea cu „lupii”, motivele fiind de ordin...


Start şi în Liga a III-a: Boldeştiul şi Astra II încep în deplasare!



Sport

start si in liga a iii-a boldestiul si astra ii incep in deplasare
Grupările Petrolistul Boldeşti şi AFC Astra II sunt singurele echipe locale care evoluează în eşaloanele superioare, în speţă în Liga a 3-a. Chiar dacă echipa secundă a astralilor îşi are sediul social la Giurgiu, lotul este format, cu preponderenţă, din fotbalişti prahoveni - toţi fiind cu...


Design si programare web: ing. Constantin Iancu
ISSN 2501-8612, ISSN-L 2501-8612
Actualizat la 6 februarie 2017
Autentificare
Responsive website newspaper by eng. Constantin Ianc
republicanii.ro